MoWeed

Si acum?

152 posts in this topic

"Astfel, un grup semnificativ de suporteri ai Stelei, atat de la Peluza Nord cat si de la Sud, vor merge in vizita la inchisoare pentru a-si arata sprijinul fata de Ciobanul, noteaza Digisport."

spuneti-mi va rog ca nu este adevarat :wall:

Chiar nu ma asteptam la asta din partea galeriei NORD :( ( eu stiam aceasta galerie independenta de conducere si toate deciziile lor erau rebele!! Chiar nu stiu ce ia apucat pe acesti NORDISTI!!! :( (( :puke:

La acest post normal ca este o ironie.... Nu se spunea ca Peluza Nord este sub comanda conducerii? Mirarea mea este ca pt uni este o noutate, e ceva de domeniul "SENZATIONAL"!!!

"Astfel, un grup semnificativ de suporteri ai Stelei, atat de la Peluza Nord cat si de la Sud, vor merge in vizita la inchisoare pentru a-si arata sprijinul fata de Ciobanul, noteaza Digisport."

spuneti-mi va rog ca nu este adevarat :wall:

Este din pacate un vis urat, in care te ciupesti pana da sangele in speranta ca este doar un simplu vis si a draq carnea de pe tine DOAREEEE!!! :((

Edited by besliud

de la nord ma asteptam..dar si sudul? :(

Din ce-am vazut pe la TV, slabe sanse sa se intample ceva proteste pe stadion. Cred ca doar daca vrei sa iti complici viata.

Acum chiar ca neprezentarea la meci este o varianta de luat in calcul.

Nu am urmarit chestia cu SUD-ul. Sunteti siguri ca se vor duce si sudisti, sau este doar o stire daia tipica autointitulatilor "ziaristi sportivi"? Ierti un om , ii doresti numai bine, totul normal pana aici, dar nu ai cum sa ii "ceri" sa conduca in continuare clubul tau de care in prealabil, si-a batut joc, si o va face in continuare cel mai probabil! Ii inteleg pe cei de la nord (o parte nu toti), ca na de la Jiji castiga si ei, dar de la sud nu prea ma asteptam.

Este sufficient ca unul sa se intituleze "NOI" si salata-i gata! Lasand ironiile de o parte si eu am speranta ca SUD nu se va baga in aceasta cacealma, dar...... exista acest (DAR.....) in mama lui de dar. Vom trai si vom vedea! :unsure:

Edited by besliud

prima categorie nu prea exista decat pe fcsteaua, nu te astepta la nimic de la ei. as vrea si eu un tricou cu three Gigi si o esarfa cu la multi ani

Nu stiu ce va dura mai mult : Telenovela Becali sau The Young and the Restless?

In oricare dintre situatii imi va exploda capul.

Nu vad eu bine sau banner-ul asta e semnat de Peluza Nord?

"Uniti spre 25 in continuare, il vrem pe cioban pe veci la racoare"

25.jpg

Edited by VD47

Respect baietilor din Peluza Nord care sunt ANTI-cioban. Presimt ca va fi un conflict mare la deplasarea de la Severin, din pacate.

Nu mai scrieti si comentati tot felul de tampenii aparute in presa ca face si drege SUD-ul. Nu se duce nimeni nicaieri, avem alte probleme mai stringente decat mascarada asta stupida.

Dati apa la moara sa mai dea copy-paste vreun pseudo-ziarist un articol spumos...cand ei nu au habar de capul lor.

Se vede ca Romania va ramane la fel, doar citind la ce comentarii sunt pe statusul lui Mihai Stoica pe facebook imi dau seama ca am facut decizia corecta si vreau sa raman doar cu cetatenia canadiana....cocalari cu manele cu mascati, oameni care nu sunt de acord cu justitia, un circ ieftin care demonstreaza inca o data ca in tara aia nu exista nici o speranta....il respect pe MM Stoica pentru ca e un stelist adevarat dar aici nu sunt de acord cu el....cand justitia a decis ceva, oamenii ca el (cu studii superioare) ar trebui sa accepte si sa mearga mai departe....bine ca a intrat, acuma e liniste la club, nu o sa mai fie stres si se poate si mai mult :D....respect justitiei inca o data

Edited by SteauaToronto

Asta vom vedea din motivare. Ma voi bucura atunci cand voi vedea ca un om este condamnat pe drept in spiritul si litera legii , dar n-o voi face daca voi constata ca este un abuz.

Fiind vorba de JJ, nu m-ar deranja sa-l si impuste din greseala.

Toronto ti-am mai explicat odata! Esti o jertfa prea mica sa-i pese cuiva daca tu te mai recunosti sau nu Roman! Hai sa nu o dam in extreme dinastea! Asta suna ca si cand asi spune eu ca daca la meciul cu Brasov nu va fi un stadion ostil Ciobanului, ma duc si ma arunc in Lacul Morii! Ce draq de vorba este asta? Cui ii pasa de ce aleg sa fac eu cu viata mea daca nu-mi iese pasenta? Crede-ma daca cineva mi-ar sustine ideia, m-asi simti ironizat si nici decum mandru ca tine de ideia ta!

Edited by besliud

fratilor, cum sa nu mai sarbatorim titlul 24? este adevarat ce am auzit? sper ca nu

Odata cu aceasta eliberare a venit si replica pe masura din partea lui Basescu "Cu el ai intrat in istorie, cu el ai iesit!" :)) Acum sa vedem ce replica va capata Basescu daca va gratia Ciobanul "Cu el ai baut in Golden Blitz, cu el ai iesit prin Golden Slitz!

Apropo LSD si MoWeed! Cunoasteti voi jucatori care sa nu gandeasca ca poate ajunge la un alt club in care saprimeasca salarii mai mari? Frate despre ce vorbim? Eu lucrez in 4 locuri sa-mi castig existenta si sa pot oferi copiilor mei un trai decent! Daca ganditi asa, de ce nu va duceti la sefi vostri sa cereti un salariu mai mic, ca va considerati mercenari ravnind la un salariu mai mare, respectiv la un trai mai bun?

Chiar nu pot numi mercenar un jucator care a alergat si a facut sacrificii prin cantonamente departe de familie! Stiu o sa spuneti ca ala are salariu mare! Dar de ce nu ne-am facut si noi fotbalisti si sa meritam salariul lor?

Nu vreau decat sa fiti cerebrali si sa dati dovada ca nu sunteti in propriul razboi cu voi insiva, sa nu ajungem sa casunam si pe ala ca nu a tuns iarba de pe gazon cu 2mm mai scurta!

despre ce vorbim aici? fara suparare, in 4 locuri prestezi anumite munci? wow, ironman scrie pe tine! las-o balta, de cand ai inceput sa scri pe forum 95% au fost tampenii! aici nu vorbeam de faptul ca cineva, un fotbalist, trebuie sa ceara un salariu mai mic de dragul lui x sau y! sacrificii face oricine care-si castiga un ban cinstit! si gunoierul care nu poate sta cu familia de sarbatori pentru ca tre' sa dea cu matura, si chirurgul care face o operatie, pe bani mai putini decat gunoierul, pompierul care in ziua de craciun tre' sa salveze niste idioti care si-au dat foc la casa din cauza ca erau prea beti! deci, care era ideea? si-ti dau un sfat, lasa filozofia si ia gramatica la puricat! chiar o sa te ajute! si despre base! exista o obsesie in media romana: justitia lu' base! nu cred ca pe un forum de asemenea nivel trebuie sa discutam despre politica! esxista alte portaluri unde se poate discuta despre ce e bun sau rau in politica de accat din tara!

The Flyer tu consideri jucatori si antrenori mercenari? Am spus ca nu exista jucator sa nu-si doreasca sa evolueze la o echipa mai titrata! Pe ce cantar ai pus acesti jucatori incat sa echilibreze balanta cu infractori?

Daca ai fi citit cum a ajuns Basescu in discutie, probabil nu mai faceai polemica pe marginea acestui subiect!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=258...e=1&theater

Eu vad ca acest banner este semnat de Peluza Nord, asa ca nu mai puneti egal intre Mustata si intreaga peluza.

Si la protestul din fata casei lui becali au fost prezenti oameni de la Nord.

https://www.facebook.com/pages/PELUZA-NORD-...6969882?fref=ts --> totusi chestia asta e halucinanta, cu petitia.

Edited by SuperstaR18

The Flyer tu consideri jucatori si antrenori mercenari? Am spus ca nu exista jucator sa nu-si doreasca sa evolueze la o echipa mai titrata! Pe ce cantar ai pus acesti jucatori incat sa echilibreze balanta cu infractori?

Daca ai fi citit cum a ajuns Basescu in discutie, probabil nu mai faceai polemica pe marginea acestui subiect!

am spus eu ca sunt mercenari?!? infractori?!? eu cred ca esti nevorbit la muncile pe care le prestezi! in plus, te rog, TE ROG, fa-ti o ciorna cu ideile principale inainte de a posta ceva!

hai sa o luam altfel! tu esti un om de bine, credincios, crestin practicant! lucrezi pentru unul care distribuie droguri, face trafic de carne vie, minori si alte "smecherii"! asta e, nu ai putut sa te angajezi in alta parte! ti s-a facut o oferta si ai acceptat-o, vremuri grele, decizii grele! ai o familie de intretinut si castigi destul! vine un procuror, iti condamna seful si judecatorul ti-l baga la racoare! ce faci, coane? vreun banner de sustinere, iesi in strada si susti eliberarea infractorului pe motiv ca si e el e om bun? sau te duci si depui marturie impotriva angajatorului? o sa-ti fac si o analogie Steaua-orice alta echipa atunci cand imi vei da un raspuns inteligent! ca remember, George Ogararu!

Edited by The Flyer

fratilor, cum sa nu mai sarbatorim titlul 24? este adevarat ce am auzit? sper ca nu

Da... Nu se mai sarbatoreste :(. Se doreste un mars de sustinere pentru iubitul conducator . Si mie imi pare rau si...cand am vazut ca nu se mai sarbatoreste mi-au dat lacrimile.

Dar totusi e bine, mergem sa-l sustinem pe RAZBOINICUL NOSTRU !!!

Edited by iNsTiGaToR

Domnule Presedinte al Romaniei, Domnule Prim-Ministru,

Domnule Ministru al Justitiei, Domnule chestor al Politiei Romane,

Noi, cetateni ai Romaniei, ne declaram profund dezamagiti de abuzurile puterii asupra unui cetatean al Romaniei si solicitam eliberarea domnului George Becali din arestul Politiei capitalei si retragerea acuzatiilor in cel mai scurt timp posibil.

Ca cetateni ai acestui stat nu putem ramane impasibili atunci cand drepturile fundamentale ne sunt incalcate.

Retineti ca institutiile pe care le conduceti sunt sustinute din banii fiecaruia dintre noi si consideram bataie de joc modul in care domnul George Becali a fost condamnat.

Cetateni ai Romaniei, trebuie sa ramaneti solidari cu domnul George Becali si sa-l sustineti prin semnarea acestei petitii.

Hahahaha.

In primul rand cum fofoloanca mamei talei sa trimiti o petitie fara diacritice la presedinte? Apoi chestorul ce treaba are? Poate el, chiar daca ar vrea, sa-l elibereze pe gibon? Imi place la nebunie exprimarea asta ambigua, cu drepturi fundamentale incalcate, care-s alea?

Si mai misto e lobby-ul de la sfarsit, auzi, cetatenilor, ramaneti solidari! Pai cui adresezi mata petitia, presedintelui sau cetatenilor?

Lipseste, bineinteles, implicarea preafericitului, asa, in lipsa BOR, petitia e doar de un ridicol sinistru, face mai mult rau decat bine, si daca face mai mult rau petitionarilor atunci imi face bine mie.

Eu as semna-o si-as sfatui si pe altii s-o faca, daca ajunge mizeria asta pe masa presedintelui in niciun caz nu va fi luata in seama, si i-ar impiedica pe petitionari sa faca ceva mai de soi.