Virgil

CS Turnu Severin - Steaua 1-1 (1-0)

27 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Duminica, 26 mai 2013, de la ora 19:00, pe stadionul Municipal din Turnu Severin,

CS T Severin - Steaua

Echipa lui Jerry Gane depinde in mare masura de meciul de astazi de la Bistrita. Daca il castiga si ajunge la 30 de puncte, mai are sanse matematice sa se salveze. Daca il pierde, adio si un praz verde. Nici daca Steaua va repeta cu ea blatul mizerabil din meciul cu Constanta, nu-i va mai fi de folos.

Reghe, se pare ca va folosi iarasi echipa de rezerve, pentru a le permite jucatorilor ce o compun sa mai spele ceva din rusinea blatului anterior.

Reghe a scazut in ochii multora pentru rusinea de a accepta blatul. Degeaba se scuza. Oricine altcineva in locul lui, cu o bruma de respect de sine, si-ar fi dat demisia pe loc.

Acelasi lucru e valabil si pentru jucatori. Cum sa accepti o asemenea rusine, chiar daca ti-a cerut

antrenorul sau patronul? Pana la urma e in joc mandria ta. O spui franc in fata ca nu poti permite asa ceva, ori te dai lovit si nu intri pe terenul de joc.

A fost un act rusinos pe care multi din suporterii aflati la locul faptei, l-au taxat ca atare. Si aici trebuie sa mentionez cu litere groase pe toti cei care s-au aflat in Peluza Sud. Cinste lor ca nu au acceptat sa asiste la cel mai ordinar blat al Stelei din ultimii 23 de ani.

O campioana adevarata nu s-ar fi predat niciodata.

Aceasta rusine demonstreaza din ce caractere mici se compune Steaua. E adevarat si ca pestele de la cap se impute. Dovada o avem la indemana. In timp ce se afla pe aeroport sa-si ia zborul spre Israel, pestele cel mare a fost retinut de politistii trimisi la fata locului.

Dumnezeu e Mare. Ce a fost stim deja, ce va fi, urmeaza sa aflam.

CS T Severin - Steaua 1. Pentru ca o rusine vine de cel putin doua ori la rand.

Edited by Virgil

Sentinta definitiva si irevocabila:

Ciobanul, CONDAMNAT la 3 ani de inchisoare cu executare in dosarul privind schimbul de terenuri.

Am trait s-o vad si p-asta.

Ce se va intampla cu Steaua?

Am aflat. Steaua se va autofinanta, temporar va fi condusa de triumviratul Teia Sponte, Vali Argaseala si Meme Stoica. Deciziile importante vor purta marca Gigi, care va conduce Steaua din umbra.

Sinonimul umbrei = Racoare nu? Sper totusi sa nu se creeze microfonie la telefon din cauza ecoului! :)) Nu stiu de ce, dar sincer ma bufneste rasul ca parca il si vad pe Jiji spunand "Ba hahalerelor gura mica ca acum vb cu Teia Sponte la telefon!" :))

ii ajutam si pe astia de la Severin?

ii ajutam si pe astia de la Severin?

Nu mai au nevoie de ajutor pentru ca sunt cu ambele picioare in Liga a doua. Au fost in Liga 1, nu mai sunt. Vesnica lor pomenire.

Edited by Virgil

Virgil gresesti la numaratoare..."CS T Severin - Steaua 1. Pentru ca o rusine vine de cel putin doua ori la rand. " Vine de 3 ori, ca stelistii vor avea pe tricou un mesaj jenant, de suport pt Becali. Ce sila o sa imi fie de ei...Hai Severinul...7-0 da-le la sclavii din teren reprezentati de sclavul Meme Stoica...ha Severinul, hai oricine joaca cu Steaua (cu exceptia garoiilor din Ghiulesti)...hai inamicii hahahahha jos Steaua daca altfel nu putem scapa de infectia Becali si sclavii lui...hai cu 50.000 de umilinte pe banda...

salut am ramas cu 2 bilete la meciu cu brasovu si sper sa le pot da aicea biletele sunt la peluza 2 inel 3 tel:0727291128..

Virgil gresesti la numaratoare..."CS T Severin - Steaua 1. Pentru ca o rusine vine de cel putin doua ori la rand. " Vine de 3 ori, ca stelistii vor avea pe tricou un mesaj jenant, de suport pt Becali. Ce sila o sa imi fie de ei...Hai Severinul...7-0 da-le la sclavii din teren reprezentati de sclavul Meme Stoica...ha Severinul, hai oricine joaca cu Steaua (cu exceptia garoiilor din Ghiulesti)...hai inamicii hahahahha jos Steaua daca altfel nu putem scapa de infectia Becali si sclavii lui...hai cu 50.000 de umilinte pe banda...

Pai daca nu ne-am da asa usor batuti si am veni, restul - cei care gandim cu bostanul asta pe umeri, cu tricouri cu "Three Gigi", alta ar fi atmosfera si imaginea lasata. No? (no-ul e lasat asa in stil retorc, a la Piturca). Mie imi vine tare greu sa cred ca la Peluza 1 se va auzi vreun fri Jiji.

Szukala, Bourceanu, Rusescu si Adi Popa vor fi introdusi pe teren din primul minut al meciului cu severinenii

Înfrangerea la scor suferită in Ghencea l-a deranjat extrem de tare pe tehnicianul Reghecampf, care a vrut să iși dea demisia. A revenit insa iar incă o partidă incepută cu rezervele este exclusa Acum, cu CS Turnu Severin, tanarul antrenor are o altă formulă de echipaÎn primul 11 va reveni Szukala, fundasul polonez luand-i locul in echipă lui Gardos care e suspendat. Se pare că evolutia slabă a lui Doru Bratu l-a facut pe Reghecampf să-l lase pe banca de rezerve, urmand ca Valeriu Lupu să preia tricoul de titular.

In formula de bază ar urma să intre si Bourceanu, care va face cuplu cu tanarul Lucian Filip, fotbalist ce se află pe lista celor de la FC Vaslui.

"Ori cu titularii, ori nu mai intram"

Raul Rusescu si Adi Popa vor fi si ei printre titulari, după ce la meciul cu Viitorul au fost lasati pe banca de rezerve si introdusi cand trupa lui Hagi era in avantaj. Se pare că cei doi au avut si o iesire nervoasă după finalul meciului cu constantenii: Decat să intram cu rezervele si să ne facem de ras, mai bine nu mai jucam deloc, stam pe bancă si gata! Ori intram cu prima echipa ori deloc! Nu ne facem de ras pentru altii, carora nu le pasă, a fost mesajul celor doi jucatori catre banca tehnica Tot in garnitura de start se vor regasi si portarul Cojocaru, care va primi tot mai multă incredere din partea antrenorilor, devedind că la o varstă fragedă este destul de valoros. Paul Pirvulescu, jucator care a prins destul de putine minute in acest sezon din cauza concurentului sau pe post, Iasmin Latovlevici, va fi in echipa de start.

sursa: prosport.ro

Pe de alta parte, clubul CS T. Severin anunta ca va aborda aceasta partida cu multe rezerve, din cauza suspendarilor si accidentarilor.

Brigada de arbitri:

A: Radulescu George (Bucuresti - Bucuresti)

A1: Orbuleț Mircea (Bucuresti - Bucuresti)

A2: Mitruti Daniel (Craiova - Dolj)

Becali face anuntul soc:

Steaua este de vanzare!

Nu e nici un anunt soc. Era ceva la care ne asteptam toti.

Respect Reghe ca nu a-ti intrat cu tricouri pro-Becali dar...Tanase ala cit timp mai e titular? Iara joci cu Tanase? Tu Reghe esti la fel ca Piturca incapatinat adica batut in cap ca numai cretinii tin la ideiile lor in ciuda evidentei ce cere ceva schimbare...Tanase este nesimtit si nu pleaca singur, cineva trebuie sa il dea afara...cineva cu testicule deci Reghe ma gindesc la nevasta-ta...poate ea sa il scoata pe Tanase din lot daca tu esti prea lash/cumparat/orb? AFARA CU TANASE!

echipa asta nu trece de nici un tur preliminar al ligii campionilor...

Stiam ca Tanase va fi titular totusi ceva m-a iritat rau de tot din primul minut si am aflat: tricouriile alora identice ca ale inaripatelor din ghiulesti! Aceleasi tricouri imputite...asta a fost ce mi-a taiat din placerea meciului...nu scorul, nu trageriile de timp (arbitru imputit te-ai nascut ieri...cum sa tolerezi asta ori sa dai doar 3 minute prelungire...nici o femeie nu ar fi fost asa dusa de nas...) nu m-a enervat Rusescu care da gol cind nu ai nevoie si invers, nu Nikolici care saracul chiar nu le stie cu ea, nu Lato si Popa care au fost excelenti ca de-obicei dar vor fi criticati, nu Iancu care pare foarte arrogant dar il iert ca si eu as fi turbat sa vad pe nulinatea de Tanase in teren si pe mine, Iancu, pe banca de reserve...nu m-a enervat nimic asa cum m-au evervat tricouriile alora din Severin...si Iordanescu al mic care nu a pierdut ocazia imediat ce i-au dat aia legatura sa dea limbi puscariashului Becali...pina si comentatorii au zis, doar odata, "finantatorul Stelei" si nici macar nu i-au mentionat numele...dar neamul Iordanescu e spurcat din tata-n fiu vad eu...Deci in afara de tricouri si de Iordanescu nu m-a enervat decit ca e may 26 si nu 27...abea astept decizia tribunalului hahahahahha. Miine e inceputul sfirsitului, official, pt Becali si gloata proasta ce, inca il sustine.

PS Cojocaru, maxim respect. Nu citii ziarele ca aia nu stiu, asculta aici la un microbist batrin: esti marfa frate, iti urez numai bine la noi ori la orice echipa te duci. Este o siguranta sa te vad in poarta noastra...mersi-mersi.

Edited by apparte99

Dupa 90 de minute am remarcat forma buna a lui Szukala, in fond singurul fundas central folosit de Steaua in acest meci.

In aceeasi nota jocul lui Tatarusanu, care a primit un gol pe care nu l-ar fi aparat nimeni.

Mi-a placut golul de mare fotbalist marcat de Iancu, cat si siguranta lui Cojocaru in poarta Stelei, in repriza a doua.

Edited by Virgil

Cred ca Iancu i-a stricat biletu' lu' nea Gigi :|

Ce cota avea Severinu?

80802_80802_banner_pt_gigi.jpg

ABSOLUT JENANT!

Si cum cauta saracii bannerul ala cu mana. Ca nu cumva sa ii vada ciobanasul ca nu tin mana pe el. Ca se supara imediat pe ei.

Saracii prosti! Eu nu acceptam niciodata sa fac propaganda pentru un infractor.

Edited by Adrian

Era de asteptat ca jucatorii sa intre cu tricouri si un banner de sustinere pentru Ciobanul....

Nu e normal ce se intampla, pana la urma este un sport, un teren de fotbal. Nu e normal sa bagi jucatorii in fata pentru astfel de gesturi. Nu e normal ca intr-un stat de drept sa te folosesti de niste sportivi pentru a cere o eventuala gratiere.

Sa observam si ca nimeni nu a mai avut curajul din trecut al lui Ogararu, sa se intoarca cu spatele si sa nu tina de banner. Unii dintre jucatori il tin chiar cu doua maini.

In poza asta si Bourceanu apare fara sa tina de banner. Grija mare. :D

Si Tanase pare mai distrat, nu prea stie ce face....

Asta o spui cui? Ii certi pe MM si ceilati pentru asta degeaba. Aia care au pus jucatorii sa vina cu bannerul ala au primit ordin direct de la Becali.

Jucatorii sunt niste boi. Inca nu au realizat ca ciobanul i-a umilit grav de tot in ultima saptamana.

Inca nu au realizat ca ei sunt campioni si ca nu au nevoie de un cioban jegos ca sa joace fotbal.

Asta o spui cui? Ii certi pe MM si ceilati pentru asta degeaba. Aia care au pus jucatorii sa vina cu bannerul ala au primit ordin direct de la Becali.

Nu certam pe nimeni, era opinia mea cu privire la gestul respectiv....

Jucatorii sunt niste boi. Inca nu au realizat ca ciobanul i-a umilit grav de tot in ultima saptamana.

Inca nu au realizat ca ei sunt campioni si ca nu au nevoie de un cioban jegos ca sa joace fotbal.

II doare pe ei undeva de treaba asta...Ori cu ala dupa ei, ori fara...era la fel pentru ei.

N-am vazut meciul. Care a fost atitudinea celor doua galerii ? Eventual sa ne povesteasca cineva care a fost la meci.