Sign in to follow this  
Followers 0
Ronnie

Cel mai bun fotbalist in sezonul 12/13

Cel mai bun fotbalist in sezonul 12/13   26 members have voted

1. 1. Cel mai bun fotbalist in sezonul 12/13

• Falcao - 28 goluri, o pasa de gol (A. Madrid) - Locul 3 in Primera Division
      2
    • Benzema - 10 goluri, 11 pase de gol (Real Madrid) - Locul 2 in Primera Division
      0
    • Iniesta - 2 goluri 15 pase de gol (Barcelona) - Campion in Primera Division
      0
    • Van Persie - 25 goluri, 8 pase de gol (Manchester United) - Campion in Premier League
      5
    • Suarez - 23 goluri, 5 pase de gol (Liverpool) - locul 7 in Premier League
      7
    • Bale - 20 goluri, 4 pase de gol (Spurs) - locul 5 in Premier League
      2
    • Aguero - 12 goluri, 2 pase de gol (City) - locul 2 in Premier League
      0
    • Cavani - 28 goluri, 3 pase de gol (Napoli) - locul 2 in Serie A
      0
    • Di Natale - 22 goluri, 4 pase de gol (Napoli) - locul 5 in Serie A
      0
    • Hamsik - 11 goluri, 14 pase de gol (Napoli) - locul 2 in Seria A
      0
    • Juan Mata - 10 goluri, 12 pase de gol (Chelsea) - locul 3 in Premier League
      0
    • KieÃ?ling - 24 goluri, 7 pase de gol (Leverkusen) - locul 3 in Bundesliga
      0
    • Lewandowski - 23 goluri, 4 pase de gol (BVB) - locul 2 in Bundesliga si finala UCL
      4
    • Ribéry - 8 goluri, 12 pase de gol (Bayern) - campion in Bundesliga si finala UCL
      1
    • Ibrahimovic - 27 goluri, o pasa de gol (PSG) - campion in Ligue 1
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

81 posts in this topic

Deschid topicul asta ca sa nu fim off-topic neaparat la "Premier League" si ca sa putem vota cel mai bun fotbalist din sezonul 12/13, excluzandu-i pe Messi si Ronaldo care sunt de departe din alta galaxie.

Am decis sa selectez cate un singur jucator de la fiecare echipa importanta.

Votul meu merge la Van Persie, cum am spus si pe alte topicuri.

ATENTIE: VORBIM STRICT DE SEZONUL 2012/2013, NU INTREAGA CARIERA!

Edited by Ronnie

L-am votat pe Zlatan. A crescut mult in ochii mei incepand cu Euro 2012 si sezonul asta, inainte nu-l suportam de nici un fel. Am rams uluit de capacitatea lui de a trage o echipa dupa el. Al doilea e Persie, oricum nu aveam nici o indoiala referitoare la el , problema e in alta parte.

Thomas Muller a fost cel mai bun jucator al lui Bayern in acest sezon. Dar nu il vad pe lista...

Pacat, e cel putin la fel de bun ca Hamsik sau Mata sau Hazard(nici el nu e pe lista) sau Bale.

Problema e ca la Bayern nu poti sa alegi un singur jucator. La ei ca de obicei e o adevarata masinarie, toti marcheaza si echipa iese in evidenta.

L-am pus pe Ribery pentru ca e cel mai bun pasator in acest sezon din Budesliga. Am ales intre cei 2 si am mers pe francez. Am si specificat ca pun un singur jucator de la fiecare echipa.

Eu l-as fi bagat si pe Cazorla in sondaj... are cifre mai bune ca unii din lista aia :D stiu ca sunt subiectiv dar chiar cred ca merita omul. Poate si Walcott avand in vedere cifrele.

Am si specificat ca pun un singur jucator de la fiecare echipa.

De la Napoli sunt 2 (Cavani+Hamsik) + ca di Natale e de la Udinesse. :D

Valeu, Valeu.

Eu am votat cu Suarez pentru ca personal mi se pare cel mai talentat jucator din cei nominalizati.

Muller. Nu e pe lista. Sunt pe lista Aguero si Benzema.

Da, topul e facut inteligent.

Da, topul e facut inteligent.

Topul e facut astfel incat să iasă Van Pepsi câștigator, ca autorul topicului să aibă o satisfacție intr-un final și să ne spună: Hah! V-am spus eu!.

Am votat Suarez, deși Muller mi se pare și mie cel mai bun in acest moment.

Edited by Anfield

Am votat Suarez pentru ca are cifrele acestea la o echipa care este, in acest moment, destul de slaba. Si eu l-as fi votat tot pe Muller...

Impotriva unei echipe (destul de) slabe nu se inchid toti si pot aparea mai multe spatii pt micul canibal.

Da, da, am facut topicul in asa fel incat sa mi se faca dreptate si sa vad dau musetel virtual. Poate va faceti si voi un topic de hateri si primiti niste thanksuri.

Da, da, am facut topicul in asa fel incat sa mi se faca dreptate si sa vad dau musetel virtual. Poate va faceti si voi un topic de hateri si primiti niste thanksuri.

Mo cu Muller, Kellerman cu Muller, eu cu Ibra...Dar am votat sa ne facem in ciuda :)) Nu e relevant topul :P

Nu e relevant ca n-apare Muller, da' cand zici ca unul cu 23 de goluri in PL e mai bun ca unul cu 25 e relevant :D

Pai clar ca nu e relevant din moment ce punem niste fotbalisti ce nu ar primi niciun vot de la fanii lor, daramite de la neutrii.

Din punctul meu de vedere, topul trebuie sa-i contina pe: Muller, Ribery (Bayern), Lewandowski, Gotze (Borussia), Bale (Tottenham), Suarez (Liverpool), Mata, Hazard (Chelsea), RvP (United), Cavani (Napoli), Ibrahimovic (PSG) si Falcao (Atletico). Atat. Da, niciun jucator de la Real/Barca pentru ca pur si simplu niciunul nu a iesit in evidenta anul asta. Faceti un thread de asta si veti primi raspunsuri mai logice.

Nu e relevant ca n-apare Muller, da' cand zici ca unul cu 23 de goluri in PL e mai bun ca unul cu 25 e relevant

Van Persie are 29 de goluri in 45 de meciuri in toate competitiile sezonul asta.

Suarez are 30 de goluri in 44 de meciuri in toate competitiile sezonul asta.

Van Persie joaca la echipa campioana, Suarez joaca la echipa de pe locul 7.

Da, e relevant.

Suarez / Thomas Muller.

Top foarte relevant. ''Am pus cate un jucator de la fiecare echipa''

Pai clar ca nu e relevant din moment ce punem niste fotbalisti ce nu ar primi niciun vot de la fanii lor, daramite de la neutrii.

Din punctul meu de vedere, topul trebuie sa-i contina pe: Muller, Ribery (Bayern), Lewandowski, Gotze (Borussia), Bale (Tottenham), Suarez (Liverpool), Mata, Hazard (Chelsea), RvP (United), Cavani (Napoli), Ibrahimovic (PSG) si Falcao (Atletico). Atat. Da, niciun jucator de la Real/Barca pentru ca pur si simplu niciunul nu a iesit in evidenta anul asta. Faceti un thread de asta si veti primi raspunsuri mai logice.

Vreau sa vedem care-i cel mai bun, nu cei mai buni. Ce rahat sa caute Gotze? Daca poa' sa-mi zica unul ca Gotze a fost cel mai bun jucator din lume anul asta ori face misto, ori e nebun.

Ma rog, probabil te-ai emotionat ca au ajuns in UCL, da' pe aia cu Hazard pe bune ca n-o inteleg. Omu' asta a jucat bine, a facut multe, da' sa-l propui la cel mai bun e blastfemie adusa fotbalului. E jucator de perspectiva pentru anii urmatori, da' hai sa nu ne batem joc. Sezonul asta au fost mai buni Reus si Blaszczykowski decat el.

Am pus cate un jucator de la Real si Barca pentru ca sunt 2 echipe care au ajuns in faze superioare in UCL avand un Benzema si un Iniesta cu o contributie majora.

Da' Hazard?! Bine ca nu l-ai propus si pe Cardozo.

Despre ce Mario e vorba? 2 dintre ei modesti (Gomez si Balotelli) si unul bun, da' eclipsat de Lewa la echipa de club.

Gareth Bale primeste votul meu! Goluri din executii extraordinare si in momente dificile. Alti 2 mijlocasi au primit ani de zile nominalizari la Baloane de Aur pentru de 10 ori mai putin.

Un alt motiv pentru care topicul nu este relevant este faptul ca toti jucatorii au cifrele mult mai mici decat in realitate. Exista si alte competitii in afara de campionat.

De exemplu, Lewandowski e trecut cu 23 de goluri, cand el are, de fapt, 35!

Edited by MoWeed