Virgil

Steaua - Viitorul 2-5 (1-4)

283 posts in this topic

Meciul cu Viitorul e o umilinta! Practic baietii au luat trofeul de campioni, l-au pus la centru terenului si apoi s-au dus toti sa se cace pe el.

Nu e deloc umilinta. Trofeul ala e umilinta. Ce, te mandreai cu trofeul si te simti umilit ca au defecat aia in el? Nu.

Lasa, Adriane, vei ajunge pana la urma suporter adevarat, sa stii si niste istorie stelista. :D

PS. Daca esti curios cine sunt, ne putem intalni. M-am vazut cu suficienti stelisti de pe forumuri in ultimii ani si au avut posibilitatea sa ma atinga pentru a vedea daca sunt pe bune sau nu. :D :D

Cand ne-a dat Vasluiul meciul sa luam campionatul n-a mai urlat nimeni de blat.

@Alexandru sa ma chemi si pe mine daca te intalnesti cu Adrian, as vrea sa fac cinste cu niste bere :)))

Dar de ce e meciul asta atat de special incat sa ne faca sa spunem "asta e ultimul blat pe care il accept, la fluierul final nu mai iubesc Steaua"? De ce nu am facut asta atunci cu Romicaaaaaa Bunicaaaaaaa, si atunci a fost blat.

Iti place fotbalul, iubesti o echipa, ii accepti toate mizeriile, e microb, n-ai ce face. Trebuie sa acceptam intr-un final ca fotbalul este foarte murdar, ca fotbalistii sunt niste analfabeti cu caractere de cacao, ca toti oficialii sunt niste hoti si niste imputiti.

E blat in seara asta, e un mare blat, asa, si? Urlam ca nu acceptam, de ce? Ca sa ne vada altii ca ne indignam? Mai tineti minte cand eram copii si fratele, verisorul, amicul ne lovea peste mana iar noi, desi nu ne durea asa tare, tipam in gura mare doar ca sa auda mama?

E BLAT! E RUSINOS! NU ACCEPTAM!

Dar maine suntem tot aici, acceptand si alte rahaturi.

Si ce ai vrea sa faci, sa accepti blatul? Sa te prefaci ca nu a fost nimic? Normal ca urlii, normal ca ii injuri pentru ca si-au batut joc de tine si de istoria clubului pe care il iubesti. Tu iubesti clubul, nu echipa, nu patronul. Astia sunt doar niste mercenari, niste trecatori. Pe mine ma doare undeva de echipa actuala, chit ca a castigat cu Ajax, Chelsea, ca a luat campionatul, ca am batut javrele etc. Dar nu pot sa nu mor de nervi cand vad asa ceva. E cea mai mare pata din acest sezon si probabil ca va fi netaxata. Respect baietilor de la sud ca au plecat si ca nu au ramas sa asiste la mizeria asta. Cat despre fraierii aia care fluturau fulare si se bucurau de golul lui Chitu, aia merita o mare flegma intre ochi!

Lasa, Adriane, vei ajunge pana la urma suporter adevarat, sa stii si niste istorie stelista. :D

PS. Daca esti curios cine sunt, ne putem intalni. M-am vazut cu suficienti stelisti de pe forumuri in ultimii ani si au avut posibilitatea sa ma atinga pentru a vedea daca sunt pe bune sau nu. :D :D

Trimite-mi CV-ul si referintele si mi-e destul. Nu trebuie sa ne vedem fata in fata. Am destui prieteni, nu mai am nevoie si de altii. Iar daca tu ai vreun fetis si iti place sa fii atins de stelisti, te rog frumos si insistent sa nu ne dai detalii.

dinam0Toronto

Mai ai 90 de kile sau mi-ai ascultat sfatul si ai inceput sa ai grija un pic de tine, sa faci miscare, ca sa nu ajungi obez?

Edited by Adrian

@Alexandru sa ma chemi si pe mine daca te intalnesti cu Adrian, as vrea sa fac cinste cu niste bere :)))

Sunt dispus sa ma intalnesc si inainte de meciul cu Brasovul dar ma gandesc ca oamenii nu au chef de sarbatorit astfel de momente. E ca si cum eu as fi la nunta si ei la inmormantare! :D

domnii moderatori...ma cunoasteti...nebun cum oi fi eu, eu nu vreau sa primesc bann dar nu ii permiteti lu asta sa ma asocieze cu Dinamo, eu am trait de mic cu ura cu Dinamo, am luat pumni si nu stiu de gluma, daca te aveam fata in fata si imi zicea asa adriane ajungeai la urgenta, iti jur.

Edited by SteauaToronto

Sunt dispus sa ma intalnesc si inainte de meciul cu Brasovul dar ma gandesc ca oamenii nu au chef de sarbatorit astfel de momente. E ca si cum eu as fi la nunta si ei la inmormantare! :D

Nu putem sa fim toti suporteri de rezultat, n-ai ce sa-i faci.

Bai, macar tu ai recunoscut ca esti interesat doar de rezultate. Altii se dau mari stelisti si nu stiu cum sa se pise mai bine pe emblema Stelei.

dinam0Toronto

La 90 de kile ale tale tu poti sa dai pumni? Hai ma, lasa-ne cu povesti din astea. Pana ridici mana faci dracului infarct si mori de la suprasolicitare.

p.s. Daca nu esti dinamovist, nu te mai bucura pentru blaturi.

Edited by Adrian

Cand ne-a dat Vasluiul meciul sa luam campionatul n-a mai urlat nimeni de blat.

Banuiesc ca traiesti si muncesti in SUA.

Pacat ca ai ramas insa cu o gandire romaneasca.

Ia reflecta matale la urmatoarele: Lance Armstrong ne-a mintit 7 ani ca e cel mai bun ciclist din lume. Dupa retragere, cine i-a tras-o? Cine l-a facut de cacao? Cine a certificat faptul ca e un infractor,contribuind la retragerea titlurilor luaate prin frauda? Chiar agentia americana antidoping.

Ei, vezi, asta ne lipseste noua: cativa procurori si judecatori americani. In trei luni ar fi o curatenie in tarisoara asta, asa cum n-a fost niciodata......

Dragilor a explicat Jiji, a fost o chestie de omenie pe care o face toata lumea nu a fost blat ! :)... Meciul a fost intre Reghe si Jiji :)

Hai sa ma zic una, sa nu las de inteles ca accept blatul cu seninatate.

Pe mine blatul asta m-a lasat indiferent. Daca m-as fi indignat, daca as fi injurat, daca as fi spart prin casa as fi fost un mare ipocrit. Cum as fi fost de altfel daca m-as fi bucurat la titlu, la victorii, la traseul european. Cam de asta nu inteleg eu, dar de fapt inteleg, sa zic altfel, cam de asta gasesc eu reactiile exagerate cam nelalocul lor. Uram echipa actuala, nu ne intereseaza Europa sau campionatul dar ne indignam ca nu ia Cupa sau ca face blat. Vrem si cu puIa-n cur si cu sufletu-n rai.

Reghe si-a dat demisia. A anuntat ca nu mai continua la echipa. E clar...

Esti fericit, Toronto?!

Teapa, ciobane!

Reghe a zis ca pleaca de la vara! :bananadance:

Reghe si-a dat demisia. A anuntat ca nu mai continua la echipa. E clar...

A dat-o la intors...

Banuiesc ca traiesti si muncesti in SUA.

Pacat ca ai ramas insa cu o gandire romaneasca.

Ia reflecta matale la urmatoarele: Lance Armstrong ne-a mintit 7 ani ca e cel mai bun ciclist din lume. Dupa retragere, cine i-a tras-o? Cine l-a facut de cacao? Cine a certificat faptul ca e un infractor,contribuind la retragerea titlurilor luaate prin frauda? Chiar agentia americana antidoping.

Ei, vezi, asta ne lipseste noua: cativa procurori si judecatori americani. In trei luni ar fi o curatenie in tarisoara asta, asa cum n-a fost niciodata......

Nu deduci foarte bine ce gandesc eu. Atunci cand un blat ne ajuta pe noi sa luam campionatul toti eram fericiti. Acum, cand ajutam noi pe altcineva nu ne mai convine. Ce inseamna a gandi romaneste si cine cum gandeste, spune-mi si mie. Ceea ce ai explicat tu acolo cu curatenia era ce sugeram si eu, printre randuri. Nu stiu cum ai inteles altfel. Te stiam mai rasarit decat ceilalti, nu ma asteptam sa intelegi tocmai pe dos.

PS: Nu-s din California si nici nu cred ca ar fi un motiv de mandrie daca as fi fost. Incetati cu etichetarile astea, ne nastem oameni, nu cetateni.

Edited by CaliforniaUSA

A meritat sa-l ajutam pe Hagi! :D

Partea buna e ca acum retrogradeaza Chiajna... Stan e din nou disponibil...

Astia care spuneti ca nu a fost blat?! Ascultati declaratia lui Reghe, reiese clar ca a fost blat

Mai, daca era blat, castiga Viitorul cu 1-0 prin minutul 80.

Eu ma tem, de fapt sunt f convins, ca asta e valoarea echipei a 2-a a Stelei si ca fara cativa titulari, suntem la nivel de retrogradare.

Edited by cristian86

@Adrian

Eu cred ca tu esti bi-polar...daca ai nevoie de medicamente sa ma contactezi...aici sunt mai ieftine.

Eu nu inteleg ce va oripilati.

Era de asteptat ca infectul sa dea meciul; mie imi pare rau ca Hagi s-a implicat in mizeria asta.

Blaturile sunt o caracteristica a echipei lui becali. Stati linistiti ca acum cei mai buni jucatori de la Viitorul o sa vina la Steaua...

WOAH CE EXCITATI AU FOST BAIETII pentru 1-2 minute...vai de mine....:)))))))))))))) nu pleaca reghe stati linistiti.

Intr-o tara normala, acest meci s-ar lasa cu retrogradarea celor doua echipe si cu scoaterea din fotbal a celor implicati. Inclusiv a lui Hagi.

@axl:

Nu ma interesa daca pierdeam sau castigam in seara asta. Ma durea fix in dos daca pierdeam cu 10-0. Asta daca ne bateau corect! Blatul din seara asta e o rusine pentru istoria Stelei, inca o dovada ca ratatul ala se pisa pe noi, iar noi, oile, nu o sa facem nimic.