Virgil

Steaua - Viitorul 2-5 (1-4)

283 posts in this topic

BA SA LAMURESC CEVA CAND AM ZIS SA-l AJUTAM: m-am referit sa bagam rezervele...eu nu cred ca a fost blat.punct.tu esti un latrau, gen vadim Tudor.

Asta se cheama tot blat, ca nu iti aperi corect sansele. Ar trebui sa le rupa capu' baietii, sa se invete minte sa nu mai faca chestii din astea. Daca nu ma insel, la un moment dat s-a auzit "fara blaturi!"?

mai da rusescu doua goluri si scenariul va fi perfect transpus in practica. de echipa lui behaila nu ma mir, dar de Hagi da. avand in vedere problemele cu licentierea, oricum ramane in Liga 1. asa ca putea sa joace si el cu rezervele, sa arate ca refuza ajutorul maimutei

Sa fim seriosi, chiar daca e blat, si se prea poate sa fie, nu e primul blat al Stelei, si mai ales nu e primul blat al Stelei de la infiintare. Crezi ca pana in 2003 Steaua n-a facut niciun blat?

Oho! :D Daca rememoram dulcii ani '70, am sta aici pana dimineata.

Ideea e sa nu mai acceptam blaturi dupa 1989, cand se presupune ca nu mai exista presiunea unei institutii atotputernice, care sa ne impuna anumite jocuri de culise cu alte cluburi din zona sa de influenta.

Sa fim seriosi, chiar daca e blat, si se prea poate sa fie, nu e primul blat al Stelei, si mai ales nu e primul blat al Stelei de la infiintare. Crezi ca pana in 2003 Steaua n-a facut niciun blat?

Nu a zis nimeni ca e primul blat al Stelei, dar dc trebuie sa acceptam asa ceva in continuare?

S.Marius pai du-te frate la Nord acuma si intreaba-i...nu sta pe forum si jigni...du-te acolo si zi-le in fata, hai ca ai timp iei un taxi si ajungi

Nu stiu ce se intelege prin blat, ce anume trebuie trebuie demonstrat.

Sigur insa a fost non-combat, iar non-combatul este o forma de blat, o manifestare antisportiva care trebuie aspru sanctionata.

Ma bucur ca nu mai am nimic in comun cu aceasta echipa si ca rezultatele ei ma lasa rece.

Ma bucur ca nu mai intru in "polemici" cu "stelisti" care aproba astfel de practici.

O singura mare deceptie - in aceasta seara m-am convins ca si Gica Hagi este un caracter infect, asemeni nasului sau!

A fost un fotbalist genial, caruia ii datoram multe. Dar ceea ce a facut astazi, acceptand aceasta mizerie, m-a facut sa nu-i mai acord sustinerea mea.

Va veti intreba ce putea face. Simplu, trebuia sa scoata echipa de pe teren! Chiar daca conducea cu 4-1 sau 5-2!

E clar ca si Hagi a devenit omul "sistemului"!

Adio, "Steaua"!

Cum sa iei 5 goluri de la Viitorul acasa?

Sunt curios ce va declara marele simbol, Hagi, dupa meci.

S.Marius pai du-te frate la Nord acuma si intreaba-i...nu sta pe forum si jigni...du-te acolo si zi-le in fata, hai ca ai timp iei un taxi si ajungi

stau unde vreau, cum vreau. si nu merg pe stadion de ceva timp, mai ales unde ai zis tu.

ps. numai fuma

Si altii si-au dorit mai mult victoria, odinioara... :rolleyes:

@Tupac

hai adio Hagi, adio Duckadam, adio Iordanescu, adio Lacatus, adio toti frate, adio Steaua adio toti pentru ca "noi" avem o obsesie cu un cioban....

Doamne cat ma rog in seara asta sa intre ciobanul la puscarie sa vedem cum se va schimba acest site.

Astia din Peluza Nord sunt din alt film; se cearta cu rapidistii, cu dinamovistii, cu Dumnezeu, cu vremea prielnica fotbalului. Cum iti mai arde oare sa canti de conflicte inchipuite in timp ce pe teren se mimeaza fotbalul? Ce mizerie!

Nu e blat ci lipsa de interes cu efecte de intarire a relatiilor de rudenie, ca si la meciul cu Petrolul. Ce sa-i dea acum Hagi lui becali? Pe Viitor insa... :D

Ar trebui sa fie o duba de la DNA la iesirea din stadion si sa-i duca pe cei implicati, in sfarsit unde le e locul.

Ok. Atunci hai sa facem doar blaturi de acum inainte!

@Tupac

hai adio Hagi, adio Duckadam, adio Iordanescu, adio Lacatus, adio toti frate, adio Steaua adio toti pentru ca "noi" avem o obsesie cu un cioban....

Doamne cat ma rog in seara asta sa intre ciobanul la puscarie sa vedem cum se va schimba acest site.

Intreaba-l pe taica-tau ce simte.....

ar fi trebuit sa plece toti spectatorii, chiar si copiii de mingi trebuiau sa plece. pana si lor ar trebui sa le fie rusine ca participa la porcaria asta

Daca vrea Hagi sa ramana in liga1 sa-si puna un antrenor, nu sa cerseasca la oier.

Nu a zis nimeni ca e primul blat al Stelei, dar dc trebuie sa acceptam asa ceva in continuare?

Dar de ce e meciul asta atat de special incat sa ne faca sa spunem "asta e ultimul blat pe care il accept, la fluierul final nu mai iubesc Steaua"? De ce nu am facut asta atunci cu Romicaaaaaa Bunicaaaaaaa, si atunci a fost blat.

Iti place fotbalul, iubesti o echipa, ii accepti toate mizeriile, e microb, n-ai ce face. Trebuie sa acceptam intr-un final ca fotbalul este foarte murdar, ca fotbalistii sunt niste analfabeti cu caractere de cacao, ca toti oficialii sunt niste hoti si niste imputiti.

E blat in seara asta, e un mare blat, asa, si? Urlam ca nu acceptam, de ce? Ca sa ne vada altii ca ne indignam? Mai tineti minte cand eram copii si fratele, verisorul, amicul ne lovea peste mana iar noi, desi nu ne durea asa tare, tipam in gura mare doar ca sa auda mama?

E BLAT! E RUSINOS! NU ACCEPTAM!

Dar maine suntem tot aici, acceptand si alte rahaturi.

@Tupac

Taicamiu nu se uita la TV romanesc inainte sau dupa meci...el se uita doar la meci, doar la Steaua si atat. nici nu prea are o idee cine este becali.

ar fi trebuit sa plece toti spectatorii, chiar si copiii de mingi trebuiau sa plece. pana si lor ar trebui sa le fie rusine ca participa la porcaria asta

pai si acasa ce sa faca? mai bine pe stadion, 2-3 poze, o punga de seminte. un pahar de cola si la final aplauda jucatorii si ii canta ceva ciobanului.

O singura mare deceptie - in aceasta seara m-am convins ca si Gica Hagi este un caracter infect, asemeni nasului sau!

In fond si la urma urmei, cine l-a adus pe becali la Steaua? Cine se aseamana se aduna. Punct.

Fii pe faza, in termen de maximum 24 de ore, un alt mare stelist al site-ului va scoate un articol si ne va explica inca o data cum Hagi e curat ca lacrima si sa luam labele de pe el.

J-E-N-A-N-T!

@Tupac

Frate, nu uita ca exact pe domnii enumerati de tine, ciobanul i-a umilit sau jignit in public.

Daca rememoram dulcii ani '70, am sta aici pana dimineata.

Lasa-ma sa ghicesc, tu ai trait pe viu acei ani si stii ce, cand, cum, unde, nu?

Ba da' tu cam multe ai facut. Ai fost jurnalist, apoi sef de redactie, istoric, ai ajutat la crearea jocului Crusader Kings 2, ai propria ta afacere, etc.

Cati ani ai frate? Sau cate personalitati? Sa stim si noi cu cine discutam.

In dulcii ani 70 Steaua a luat 2 titluri. Anii 70 au reprezentat cel mai slab deceniu din istoria Stelei in ceea ce priveste performanta.

Ce blaturi a facut atunci? Sau vrei sa spui ca a vandut meciuri ca sa castige altii titluri? Asa o fi. Eu nu am trait pe vremea aia.

Aaaaaaaaa... ca a zis nea Puiu ca unii jucatori o lasau mai moale in unele meciuri ca le dadeau adversarii cadouri, asta inseamna ca aia din conducerea echipei dadeau ordine sa arunce meciuri? Sau ca se bucurau generalii cand vedeau Steaua umilita?

Terminati ma cu astea!

Meciul cu Viitorul e o umilinta! Practic baietii au luat trofeul de campioni, l-au pus la centru terenului si apoi s-au dus toti sa se cace pe el.

In fond si la urma urmei, cine l-a adus pe becali la Steaua?

Hagi a fost primul care s-a opus venirii jegului la Steaua. A fost si facut oligofren in perioada aia, la inceputul anilor 2000, chiar de catre jeg. Cauta si informeaza-te.

Hagi s-a opus venirii jegului la echipa si a avertizat ca ceea ce se intampla nu e bine pentru echipa. Cel care l-a adus pe jeg a fost Piturca.

NU CRED CA Hagi A CERUT BLATUL!

De fapt sunt sigur de asta. Acest meci il umileste si pe el, nu doar Steaua. Acum atat Steaua cat si Hagi vor primi eticheta de blatisti.

Ciobanul a umilit Steaua din nou.

p.s.

Cer adminilor siteului sa-i schimbe lui Toronto numele in dinam0Toronto.

Edited by Adrian