Virgil

Steaua - Viitorul 2-5 (1-4)

283 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Duminica, 19 mai 2013, de la 20:30, pe stadionul Steaua,

Steaua - Viitorul Constanta

Viitorul e cu un picior in Liga a doua inaintea acestui meci. Echipei lui Hagi i-ar veni de minune o victorie, dar cred ca ar fi multumita si cu un punct.

Marele Gheorghe Hagi a fost jucatorul nostru, a fost antrenorul Stelei, i-a tinut piept creditorului atunci cand acestea a dorit sa-si impuna autoritatea in alcatuirea primului 11 si nu numai. Suficiente motive pentru a ne dori ca echipa sa, furnizoare a clubului din Ghencea, sa obtina macar un punct.

Steaua e cu sacii in caruta si chiar Reghemeister a anuntat ca in meciurile viitoare, pana la finele campionatului, va folosi jucatori mai putin utilizati, pentru a oferi posibilitatea celor care au jucat aproape meci de meci, sa se odihneasca.

Sunt perfect de acord cu decizia super antrenorului. Stie perfect ce face.

Probabil ca la inceputul acestui meci, jucatorii Stelei vor intra in posesia tricourilor de campioni, a medaliilor si a trofeului aferent. Va fi bucurie mare in Ghencea.

Pronostic Steaua - Viitorul, X

Edited by Virgil

"E normal să se vorbească despre meciul cu Viitorul. Naș-fin, e normal să se vorbeasca numai că trebuie să iei activitatea lui Becali in fotbal. Cum să-i dai meciul lui Hagi, dacă tu, Becali, nu ti-ai dat meciul tie, cu Buzaul si am avut si belele mari si am pierdut si campionatul si dosar penal? Meciul cu Buzau nu mi l-am dat mie, pentru că eu nu pot niciodată să-i spun unui jucator să se dea la o parte, pentru că asta e deja furt, iar eu nu fur.

Dacă Hagi nu poate să-i bată nici pe aia, să fie sanatos, mai mult ce pot să fac? Eu i-am facut tratament egal. Cum i-am facut si Bistritei, i-am facut si lui. Jucatorii sunt in vacanță, să-i bata Eu ce să-i fac? Înseamnă că nu merită să stea in Liga I dacă nu ii bate pe aia. Dar eu nu pot să-i spun lui Adi Rocha să nu dea gol sau lui Cojocaru să lase mingea să intre in poarta

Nici dacă se scufundă pamantul nu fac asa ceva. Dacă nu am facut pentru mine, cum să fac pentru Hagi? Ce, sunt nebun? Din privinta asta toată lumea să stea linistita Nu am mituit arbitrul si nu mituiesc, nu am aranjat meciuri si nu aranjez. Paradoxul Romaniei este că după ce ei au facut jaf si nenorociri in fotbal, iar eu am spus moralitate in fotbal, eu am fost acuzat de coruptie".

Mie mi se pare absolut normal ca Steaua sa joace cu jucatorii mai putin utilizati pana acum meciurile pana la sfarsitul campionatului.

Este normal sa li se dea si lor sansa sa joace si sa demonstreze ca au talent si valoare.

Steaua a castigat campionatul cu cateva etape inainte de final prin munca jucatorilor si antrenorilor sai.

Tot Steaua a ajuns cel mai departe in Cupele Europene in acest sezon, aducand cele mai multe puncte pentru Steaua insasi cat si pentru Romania.

merg chiar pe o victorie "surpriza" a Viitorului :yes:

Din ce am inteles eu , medaliile si trofeul vor fi decernate la meciul cu FC Brasov pe 29 mai, miercuri de la ora 18:00.

Corect. Sarbatoarea se va declansa inaintea meciului cu FC Brasov.

Eu mi-am luat bilet sa se bucure si sufletul meu si recomand celor ce vor sa mearga la meciul cu Brasov sa se grabeasca cu achizitia, pentru ca aceste bilete sunt la mare cautare! :P

http://www.biletesteaua.ro/

Eu mi-am luat bilet sa se bucure si sufletul meu si recomand celor ce vor sa mearga la meciul cu Brasov sa se grabeasca cu achizitia, pentru ca aceste bilete sunt la mare cautare! :P

http://www.biletesteaua.ro/

Cumparate de mult ;)

Da mane dar eu am luat biletele pe ultima suta de centimetru! :)) Sper sa pregatim si noi o coregrafie frumoasa sa nu fie ceva monoton!

Mane de ce minti ca nu mai sunt bilete?

Peluza 1 Inel 2 15 lei 16

Peluza 1 Inel 3 10 lei 3427

Peluza 2 Inel 3 10 lei 2077

VIP 1 150 lei 1

VIP 3 75 lei 2

Tribuna 1 Inel 3 20 lei 1248

Tribuna 2 Inel 3 20 lei 1410

Total bilete ramase = 8181! :D

Apropo se epuizeaza stocul de la refresh la refresh! :))

Edited by besliud

Pentru Hagi si Dica sincer imi pare rau daca Viitorul pica in B! Are si Hagi dreptate cand spune ca Rapid trebuie sa retrogradeze, pentru ca nu se poate sa faci legile si sa le modifici dupa cum ti se scoala nea Mircea si Dragomir! Pentru Timisoara si pt Craiova de ce nu sa putut modifica legea? Asta mie sincer imi suna a mafie, a bisericute, a persoane ce detin monopol in fotbal si oricand un brand cum este si Steaua poate avea aceiasi soarta! Nu zic ca nu sunt un anti Rapid, dar legile trebuie sa fie egale tuturor in fotbal, cat si in viata muritorilor de rand!

Acest Sandu trebuie sa inteleaga ca ne dorim un fotbal curat, ce functioneaza legal intr-un stat de drept si nu un fotbal populat de masoni cu putere de a creea portite in vederea ocoliri regulamentelor.

Hagi nu are dreptate. In regulament nu exista o legatura intre echipele retrogradate pe teren si alea respinse din cauza licentei. Daca ai retrogradat pe teren, te duci in Liga a II-a; nu exista posibilitatea tehnica sa iei locul unei echipe fara licenta. Ceea ce vrea el e modificarea regulamentului, nu aplicarea sa.

PS. Pe timpul Timisoarei, radeam de ea, o numeam Rocar, pe motiv ca era o echipa artificiala. Cand a castigat Unirea Urziceni, iar ne amuzam pe seama lipsei suporterilor. Iata ca acum ne dorim ca Viitorul sa ramana in Liga I, chit ca e o echipa inventata, fara suporteri. Doar pentru ca o antreneaza Hagi si ne-a oferit impresia ca ar fi un soi de La Masia romaneasca...

Edited by Alexandru H.

Viitorul este o echipa mica, o echipa fara suporteri, o echipa ce a jucat doar in teren si dese ori dezavantajata frauduros de arbritraje modeste! Viitorul merita sa ramana in Liga 1 doar pt simplu motiv ca fotbalul romanesc trece printro criza de noi talente si este singura echipa care sa axat pe cresterea acestor copii!

Nu zic sa ramana in Liga 1 contrar regulamentului, zic doar ca aceia ce nu au respectat regulamentul sa retrogradeze! Din cunostintele mele Liga 1 este obligata de FIFA pana in 2016 sa tina in primul etalon 18 echipe!!! Ce echipe va aduce Mircea Sandu din Liga 2 sa reziste financiar in prima divizie???

Eu de dragul lui Hagi si Dica m-am uitat la toate meciurile Viitorului si crede-ma ca ca merita sa ramana daca va reusi in Liga 1, macar pt cate puncte au pierdut pe seama arbritrajelor modeste!

Doar pentru dragul obsesiei de a avea 18 echipe. Sa se treaca odata la 14, la playoff iar dupa primul an isi vor da seama toti ce bun e un astfel de sistem.

Sa se treaca odata la 14

12! Cu 4 retrogradate!

Cu o serie B de 18 echipe. Si aici obligatoriu 3 juniori in teren la fiecare meci si inca 2 pe banca.

Si de aici 4 retrogradari.

Cu 4 serii C, fiecare cu vreo 12-14 echipe.

obligatoriu 3 juniori in teren la fiecare meci si inca 2 pe banca.

Pt asta ai o bere de la Nasu! Tu inventariaza numarul si cand se face lada vin sa te imbat cu ursuleti.

Edited by besliud

Nu ai cum sa bagi in divizia B 3 juniori obligatoriu. Ai distruge divizia. Si i-ai distruge si pe jucatori, din moment ce putini sunt in stare sa-ti intre la 18 ani pe teren si sa faca fata.

Divizia A - 14 echipe. Dupa ce joaca intre ele tur retur 26 de meciuri, primele 6 fac un playoff (inca 10 meciuri) si ultimele 8 un playout (inca 14 meciuri). Retrogradeaza ultimele 3.

Divizia B - 18 echipe. Sistem normal. Promoveaza 3 si retrogradeaza 4.

Divizia C - 4 serii a 18 echipe, pe regiuni (Est, Sud, Vest si Nord). Promoveaza cate una pe serie, retrogradeaza doua pe serie.

Aici se termina zona profesionista. Ma jos incepem cu:

Divizia D - 8 serii a 18 echipe, pe zone locale. Promoveaza cate una pe serie, retrogradeaza cate una pe serie.

Divizia E - divizii judetene, de amatori (sau semiprofesioniste). Promoveaza 8 in total, dupa un soi de playoff intre castigatoarele fiecarei serii.

Si i-ai distruge si pe jucatori, din moment ce putini sunt in stare sa-ti intre la 18 ani pe teren si sa faca fata.

FORTEZI!

Ii fortezi pe juniori sa traga mai tare si sa fie mai seriosi.

Fortezi cluburile sa investeasca in copii si juniori.

Daca tot o dam cu "nu se poate", nu o sa rezolvam nimic niciodata.

p.s. In Liga secunda sunt acum multe echipe care folosesc juniori. Si aia se descurca.

Obligi si in Liga 1 sa joace cu macar un junior in teren si sa vezi atunci ca se va dezvolta tot sistemul.

Daca echipele din B nu vor avea juniori, vor imprumuta de la cele din A. Si uite asa se face o generatie noua.

Lasa asa, chiar daca o sa fie mai greu la inceput. Ca, in timp, se rezolva totul.

Salut! :steag_sah_mic:

Привет Вам из Белоруссии :thumbsup: . СÐșажите пожалуйста сможет ли Стяуа взять очÐșи в этом матче, играя вторым составом? БуÐșмеÐșерсÐșие Ðșанторы дают неплохие ÐșотировÐșи :)

6dLlw.png

Sportwin.By esti boot Bulgaresc sau Rusesc? :)) Nu ai si tu buton change the language manca-te-ar tata de promoter inventiv?

Eu nu mai stiu decat de Sto eta si nepanimaiu! :spam:

Edited by besliud

FORTEZI!

Ii fortezi pe juniori sa traga mai tare si sa fie mai seriosi.

Fortezi cluburile sa investeasca in copii si juniori.

Daca tot o dam cu "nu se poate", nu o sa rezolvam nimic niciodata.

p.s. In Liga secunda sunt acum multe echipe care folosesc juniori. Si aia se descurca.

Obligi si in Liga 1 sa joace cu macar un junior in teren si sa vezi atunci ca se va dezvolta tot sistemul.

Daca echipele din B nu vor avea juniori, vor imprumuta de la cele din A. Si uite asa se face o generatie noua.

Lasa asa, chiar daca o sa fie mai greu la inceput. Ca, in timp, se rezolva totul.

Nu ai cum sa fortezi ca iti distrugi jucatorii. Ah, daca vorbim de tineri peste 19 ani, ok. Mai merge, desi nu va accepta nicio echipa din B sa fie fortata sa aiba 5 tineri in echipa de start+rezerve. Ar fi mai ok daca ar tb sa ai x numar de tineri in lotul oficial (ala de 22-25 de jucatori), iar insumat sa joace in total x minute sau x meciuri.

Pentru juniorii de 16-19 ani, cel mai bine e un campionat special pentru ei.

2!

B54th.gif

Sportwin.By esti boot Bulgaresc sau Rusesc? :)) Nu ai si tu buton change the language manca-te-ar tata de promoter inventiv?

Eu nu mai stiu decat de Sto eta si nepanimaiu! :spam:

Aceasta limba rusă) să intreb, există nici o șansă cu Steaua in acest meci? Trage? rum

This Russian language) I ask, are there any chances with Steaua in this match? Draw? eng

(don't use google translate please!)

Edited by besliud