Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Dinamo - Steaua 0-2 (0-1)

85 posts in this topic

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, D. Grigore, Musat - Stratila Dandea, Boubacar, Curtean - Danciulescu, Alexe.

S T E A U A: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu, Tanase - Rusescu

Ce barbati adevarati sunt aia: arunca in capu' jucatorilor cu tot ce le pica in mana, dupa care scandeaza 'pyzdelor, pyzdelor'. Ultraserie adevarata!

Ce fata are Mache cu mustata!

Ce ultraserie la noi in tara?!

La noi e manelarie, labareala, atat.

Da'problemele astea se rezolva usor, cu o legislatie adecvata.

Pui niste camere pe stadion, sa filmeze tot. In momentul in care unu' arunca cu bricheta, il vezi, il ridici din stadion, il duci la puscarie. Dosar penal, punct, pa. Ceilalti suporteri ii lasi in pace. Nu-i deranjezi pe ei doar pentru ca e un prost printre ei.

Cativa din astia bagati la puscarie si gata. Sa vedeti cum nu mai arunca nimeni cu nimic pe nici un stadion din tara.

La noi in tara aruncatul cu obiecte pentru a intrerupe un meci a ajuns la moda. E mai usor de digerat un 3-0 primit de la comisii pentru ca fanii au facut prostii decat un 2-0,3-0,4-0, etc. luat pe teren. Pentru ca asta inteleg ultrasii romani din fotbal, din dragostea pentru echipa, etc.

De obicei nu sunt asa vehement dar astazi o sa o zic: sa-mi bag **** in toti handicapatii(indiferent cu ce echipa tin) care tot arunca cu obiecte in teren.

Puteti sa o dati cu ultraseria in stanga si in dreapta, ce legatura are aruncatul de scaune,telefoane,monede,sticle cu SUSTINEREA ECHIPEI(ca cica despre asta e ultraseria, mereu langa echipa indiferent de context)?

Mai vezi imbecili din presa care o dau cu "atmosfera extraordinara". Pai iti bagi puninsula in ea de atmosfera daca fotbalistul x nu poate sa bata o lovitura de colt? Cum zicea Adrian, aruncatul cu obiecte e sport national la noi. Sunt sigur ca o parte din galeria pechinezilor a incercat sa intrerupa meciul vazand ce omor isi iau in teren ca sa zica mai apoi ca s-a pierdut meciul la masa verde(si a se intelege ce lasi au fost stelistii, care au preferat sa mearga la cabine in loc sa stea frumos sa-si ia obiecte in cap).

De episoade d-astea se folosesc mitica&co pentru a justifica abuzurile si e logic ca omul de rand sa le dea dreptate cand vede imbecilitati de acest gen.

Ca sa inchei, pun si eu o intrebare: care-i faza cu romanii si trend-urile astea imbecile? Intai echipa Romaniei cu vopsitul parului galben(dupa care evident ne-am luat-o cu Croatia) si acum Steaua cu mustatile astea de ghei.

Tanase pe langa ca e zero l-a accidentat si pe Chipciu...cand e varza ai si ghinion

Noul timeout in fotbal = aruncati tot ce aveti in teren... cat de greu e ca cei din acea zona sa fie evacuati si amendati?

Oarecum bine ca nu e 0-2 la pauza pentru ca nu ar mai fi jucat nimic cei cu gandul la vacanta

E un comic de situatie minunat la acest meci, Tatarusanu isi ia un bat(sau ce dracu era ala) in cap si crainicul anunta in acelasi timp asistenta la meci in loc sa mai bage un avertisment. Sa te pufneasca rasul, nu alta.

Oricum, la cate mizerii au iesit din peluza, pechinezii trebuiau sa piarda acest meci. Treci cu vederea un incident dar si dupa al doilea, al treilea avertisment, astia tot aruncau cu torte si alte obiecte in teren.

Sa nu ziceti ca eu cobesc, dar la cat rahat au mancat cainii cu toate ratarile noastre nu m-ar mira sa egaleze sau chiar sa ne bata.

Ce rusine patesc si astia, sa le dea Tanase gol :))

Pacat de accidentarile lui Chiriches si Chipciu...

In mod sigur vor pierde pregatirea de vara.

Eu as fi scos echipa de pe teren pentru a proteja jucatorii de intrarile maidanezilor.

Pacat de accidentarile lui Chiriches si Chipciu...

In mod sigur vor pierde pregatirea de vara.

stiti ceva de accidenarea lui Chiriches? e grava sau nu?

Ce rusine patesc si astia, sa le dea Tanase gol :))

:))

5-0 la victorii e mai umilitor decat un 5-0 intr-un meci...chiar cand vroiam sa zic ca imi place de arbitrul asta mi-a aratat ca nu are voie sa dea rosu sau penalty dinamovistilor... e frumos titlul 24 dar din pacate Steaua doar asa paote lua titlul in acest campionat jegos daca e de 2 ori mai buna ca toate...daca era doar putin mai buna cum a fost in anii trecuti se compensa diferenta cu arbitrii ca ina cest meci...sau cu alte strategii penibile

Edited by White_R

Cand a fost evacuata una din peluzele dinamoviste, ar fi fost frumos ca si celelalte peluze sa paraseasca stadionul.

Edited by MoWeed

Mi-a placut de taicamiu in seara asta la meci "De cand ii stiu numa asa au facut militienii astia imputiti".

A fost un meci irelevant.

Steaua e clar peste dinam0 in acest sezon. La toate capitolele. Era clar ca nu au aia ce sa faca. Inca Steaua a jucat prost de la un moment dat, ca le-a permis alora sa atace si sa isi faca ocazii.

Adi Popa, parerea mea, omul meciului.

Asta desi Rusescu a dat practic 2 pase de gol.

As minti daca as zice ca am trait ceva special sau ca am simtit nu stiu ce. N-a fost nimic pentru mine, pentru ca nici cainii nu mai sunt cainii, nici Steaua nu mai e Steaua. Iar cand la final am vazut maimuta din loja dansand ca un handicapat, parca a bagat Danciulescu 2 pe final si s-a terminat la egalitate.

Cainii au avut doar frustrarile de partea lor in acest meci. S-au facut de rusine mai mult.

Sper ca accidentarile celor 2 sa nu fie foarte grave. Nu cred ca sunt. Mai ales ca i-am vazut calcand, chiar daca mai usor, pe picioarele lovite. Daca era ceva grav, nu cred ca ar mai fi pus piciorul in pamant.

Probabil ca au fost insa inlocuiti ca sa nu riste. Cu sau fara ei, rezultatul a fost acelasi.

De fapt s-a si vazut ca dinam0 e pe spate. Steaua ii domina chiar si cand era cu 2 oameni in minus pe teren.

Asa cum a zis si Lari, umilinta cainilor nu a venit insa de la jocul superior al Stelei sau de la faptul ca au vrut sa ne rupa jucatorii. Pe ei i-a facut de rahat Tanase. Cand ajunge ala sa iti dea gol...

Ca sa inchei, pun si eu o intrebare: care-i faza cu romanii si trend-urile astea imbecile? Intai echipa Romaniei cu vopsitul parului galben(dupa care evident ne-am luat-o cu Croatia) si acum Steaua cu mustatile astea de ghei.

Mustata de gay plm.. nu stiam ca mustata e un simbol al lor. E doar un gest care demonstreaza bucuria din cadrul grupului pentru castigarea campionatului.

Despre meci, victorie meritata, mi-as fi dorit sa vad mai mult fotbal deci si cateva cartonase rosii. Cea mai slaba echipa a lui Dinamo pe care am vazut-o vreodata.

Edited by gio_stgloria

Cand a fost evacuata una din peluzele dinamoviste, ar fi fost frumos ca si celelalte peluze sa parasaeasca stadionul.

Pai dupa faza de la Ploiesti, ar fi trebuit un pic de sustinere si de manifestari de genu'. Ratatii aia de jandarmi au scos din peluza si oameni batrani, copii, dupa cum am vazut la TV, care nu aveau nicio treaba cu sudul dinamovist. A trecut ceva de cand nu am mai vazut un asemenea derby in tribune, pacat de faza cu brichetele, care a aratat ce mentalitate au pseudo-ultrasii de la noi.

Cat despre meci...De 3 derby-uri nu mai simt nimic.

Later edit: Cica un suporter dinamovist ar fi in coma, dupa ce a fost batut de jandarmi. Trebuie sa moara cineva ca sa se atraga atentia?

Edited by rtj

944366_529603460414211_407560383_n.jpg

Bai, cand il ai pe Mansaly in prima echipa, iti da si Tenace o "boaba".

Parca mai ieri ne dadeau 4 pe Ghencea si ala era cu fularul lor la gat...

"M**e Dinamo", imnul real al echipei!

Apropo sunt al draq de curios cati cateii vor canta pe un stadion plin cel putin 60% de stelisti? Eu unu pot spune ca suntem 40 de baieti care avem bilete la tribuna 2 numai stelisti pur sange! Ar fi tare sa fie fluierati cateii cand intra pe teren, sa ma stramb de ras ca prea se lauda ca au umplut ei arena! Astia din neamul Grivei, rasa metis pechinez, au uitat ca in prima zi de vanzare online la meciul tur, Steaua epuizase 50.000 de bilete in 10 ore!

Ps: Au tiparit biletele pe o hartie de tot rahatul!

Stai linistit, noi am stat la ei in peluza si ne-a durut la bocanc. Erau numai cetateni.

Ce mizerii sunt si maidanezii astia... intrari la rupe tu'i in gura si handicapatii aia de "ultrasi" ai lor la fel de primitivi ca ciorile de sub pod ... dar cel mai penibil mi s-a parut circul ciobandantelui.. omul asta nu se mai satura sa se faca de ras? defapt mai rau e ca nu se face doar el de ras...face Steaua de ras...sau ce a mai ramas din ea.

Pai dupa faza de la Ploiesti, ar fi trebuit un pic de sustinere si de manifestari de genu'. Ratatii aia de jandarmi au scos din peluza si oameni batrani, copii, dupa cum am vazut la TV, care nu aveau nicio treaba cu sudul dinamovist. A trecut ceva de cand nu am mai vazut un asemenea derby in tribune, pacat de faza cu brichetele, care a aratat ce mentalitate au pseudo-ultrasii de la noi.

Cat despre meci...De 3 derby-uri nu mai simt nimic.

Later edit: Cica un suporter dinamovist ar fi in coma, dupa ce a fost batut de jandarmi. Trebuie sa moara cineva ca sa se atraga atentia?

Da-i in MM de jandarmi obositi cu 2 clase. Acum am ajuns acasa. Ce au facut sudului dinamovist a fost rupt din filme horror, ii calcau in picioare la propriu. Era unul la pamant aproape de noi si il faceau pilaf, il tocau marunt cu pulanele. Si pentru ce? Pentru niste torte... Nu au tinut cont ca erau fete si copii pe acolo, nu au tinut cont de nimic. Au atacat ca niste animale. Daca noi am strigat "Libertate pentru suporter" si altele, din partea PCH-ului a fost liniste totala, fiind cunoscute animozitatile dintre cele 2 peluze ale cainilor. Pacat ca nu suntem uniti, ca suporteri, in fata abuzurilor. Daca noi nu luptam pentru drepturile noastre, atunci cine.

Au fost mai mult decat penibili cei ce sustin Dinamo: galerie, oficiali, simpatizanti care in lipsa de valoare a echipei lauda la unison galeria lui Dinamo care a fost cea mai tare din parcare, ca nici in Argentina nu a vazut tara asa ceva.

Acest fapt imi aduce aminte de : nu se mai scoala dar atarna frumos.

Gestul lui Talnar de a-l calca discret pe Stratila pe picior la schimbare spune absolut tot despre ce s-a intamplat la pauza in vestiarul dinamovist: "Rupeti-le, ba, picioarele!". Ceea ce s-a intamplat.

Dinamo simte din plina lipsa unor jucatori precum Catalin Munteanu, Sorin Corpodean sau Balas.

Sper ca accidentarile celor 2 sa nu fie foarte grave. Nu cred ca sunt. Mai ales ca i-am vazut calcand, chiar daca mai usor, pe picioarele lovite. Daca era ceva grav, nu cred ca ar mai fi pus piciorul in pamant.

Se vede ca nu ai facut stagiu de ortopedie si bati campii.

Accidentarile lor puteai fi evitate daca arbitrul nu permitea intrarile dure de la bun inceput, dar asta e. Dupa parerea mea, Chiriches sta cel mai prost cu o posibila ruptura de ligamente incrucisate (99%) si sunt sanse sa revina sub comanda lui Reghe prin ianuarie. Oricum, nu va mai fi acelasi fotbalist dezinvolt (se va feri de contactele dure) si nici nu va mai avea aceeasi mobilitate, respectiv nu va mai da acelasi randament ca fotbalist niciodata. Pacat de el. Ar trebui adus un alt fundas central de pe acum, varianta Gardos nu mi se pare de incredere.

Sign in to follow this  
Followers 0