Virgil

Steaua - Petrolul 2-2 (1-1)

77 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Luni, 22 aprilie 2013, Arena Nationala gazduieste probabil cel mai asteptat meci din aceasta perioada,

Steaua - Petrolul sau locul 1 impotriva locului doi al clasamentului Ligii 1.

Meciul va fi transmis incepand cu ora 20:45, de Dolce si Antena 1.

In timp ce Steaua manifesta un regres neasteptat in jocul ei si obtine rezultate finale pe muchie de cutit, Petrolul parca joaca mai bine de la etapa la etapa. In ultimul meci castigat cu 4-0 in fata Gloriei Bistrita, Petrolul a facut spectacol.

Ma gandesc ca staful si jucatorii Stelei, sunt pusi in garda in legatura cu explozia in joc a vedetelor galben-albastre si se vor stradui sa le stopeze elanul si sa-si apropie victoria. Asa cum au facut-o in meciul tur.

E adevarat insa ca, in actuala conjunctura, cand Steaua a acumulat cu 16 puncte mai mult decat a doua clasata, e mult mai greu pentru Reghe sa-si motiveze jucatorii. Sper insa sa reuseasca sa o faca, dar aici ar trebui sa intervina si creditorul cu prime pentru victorie. O mie-doua de euro acolo de jucator, bani oarecum putini pentru valoarea lor, ar insemna o injectie pentru mai multa responsabilitate. Slava Domnului ca acum nu mai sunt nici meciuri in Cupele Europene, nici in Cupa Romaniei.

"Lupii galbeni", condusi de Cosmin Contra, un antrenor care a jucat la cele mai mari echipe de pe continent pe vremea cand era jucator, dispun de un lot excelent. Bornescu, Hamutovski, Geraldo Alves, Mojica, Grozav, Hamza, Bokila, dar si altii, au facut posibila o ascensiunea absolut normala. Evident ca la aceasta au contribuit si suporterii, conditiile de pregatire, precum si placerea de a juca pe gazonul impecabil al unui stadion nou-nout.

Ar trebui sa fiu fericit si eventual sa ma simt bine, dar asta depinde numai de Steaua. In meciul de pe Ghiulesti mi-au dat emotii. Ce s-ar fi intamplat daca ne-ar fi facut figura si ar pierdut? Pe unde mai scoteam camasa?

Edited by Virgil

FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca, incepand de luni, 15 aprilie, incepand cu ora 12:00, vor fi puse in vanzare online, pe www.biletesteaua.ro, biletele pentru partida cu FC Petrolul, contand pentru etapa a 27-a a Ligii I si care se va juca luni, 22 aprilie, incepand cu ora 20:45, pe National Arena.

Luni 15 Apr 2013 10:34

Acestea vor fi puse in vanzare si la casele de bilete, incepand cu ziua de sambata, dupa un program care va fi anuntat ulterior.

Preturile tichetelor sunt urmatoarele:

PELUZE - Inel 3 10 LEI

PELUZE - Inel 2 15 LEI

PELUZE - Inel 1 15 LEI

TRIBUNA A II-A - Inel 3 20 LEI

TRIBUNA A II-A - Inel 2 25 LEI

TRIBUNA A II-A - Inel 1 - sectoarele periferice 25 LEI

TRIBUNA A II-a - Inel 1 - sectoarele centrale 30 LEI

TRIBUNA I - Inel 3 20 LEI

TRIBUNA I - Inel 2 25 LEI

VIP 3 75 LEI

VIP 2 100 LEI

VIP 1 150 LEI

LOJE 450 LEI

sursaȘ steauafc.com

In mod normal Petrolu este o formatie mult mai buna decat tiganii, cu toate astea cred si sper sa vina Victoria! :clap:

Sa inteleg ca la case se gasesc bilete chiar si pentru sectorul oaspetilor (inelul 3)?

Ziceau ca vin vreo 3000, banuiesc ca intra tot pe la Pierre de Coubertin nu?

p.s. Sunt tare curios pe 10 Mai la meciul cu javrele, vom sta la peluza 2 sau la peluza 1 :))

Petrolul incepe sa ne puna pe ganduri.

Otelul - Petrolul 0-3 in prima mansa a semifinalei Cupei.

Doi jucatori importanti ai Ploiestiului s-au accidentat si risca sa nu joace impotriva Stelei. Ei sunt Sauvadet si Bokila. Se pare ca primul are ruptura musculara, iar cel de-al doilea, o lovitura la coaste

Edited by Virgil

Va fi destul de greu...Petrolul e in forma, au zdrobit Otelul in deplasare, unde noi abia am scos un egal...

Insa, sa speram ca nu vor sta cu fundul in poarta si vor iesi la joc-ii mancam atunci!

p.s. Sunt tare curios pe 10 Mai la meciul cu javrele, vom sta la peluza 2 sau la peluza 1 :))

Ca tot veni vorba . La meciul Dinamo-U Cluj , aia de la U Cluj au stat la inelu' 1 sau mi s-a parut mie ?

Oare lupii galbejiti vor sta si ei la inelu' 3 ca sa ne arunce cu ce prind in cap ?

Edited by DanielT

"Vrem să inchiriem un tren intreg", spunea la inceputul saptamanii unul dintre liderii galeriei "lupilor". Pană la punerea planului in aplicare nu a mai fost decat un pas. Pe un site al suporterilor, www.doarpetrolul.ro, s-a anuntat că problema a fost rezolvată: "Oficial!!! Avem tren pentru deplasarea de luni!".

Fanii au inchiriat o garnitură de tren cu 14 vagoane, cu o capacitate de 4.800 de locuri! Plecarea se va face din gara Ploiesti-Sud, iar trenul va merge pană la Gara Obor.

Pană acum s-au inscris pentru deplasarea la Bucuresti 1.800 de fani. Fanii din Ploiesti care doresc să-și sustină echipa se pot inscrie pentru deplasare la stadion, pretul fiind de 30 de lei (transport+bilet+coregrafie).

sursa: prosport.ro

Ca tot veni vorba . La meciul Dinamo-U Cluj , aia de la U Cluj au stat la inelu' 1 sau mi s-a parut mie ?

Oare lupii galbejiti vor sta si ei la inelu' 3 ca sa ne arunce cu ce prind in cap ?

Da, au stat la inelul 1, peluza 2 pentru ca javrele stau la peluza 1 cea de langa Electroaparataj, este mai aproape pentru ei acolo.

Lupii vor sta la inelul 3 peluza 1, jos stam cei de la SUD.

Am inteles eu bine sau daca il castigam pe asta suntem campioni si matematic ?

Sa inteleg ca la case se gasesc bilete chiar si pentru sectorul oaspetilor (inelul 3)?

Ziceau ca vin vreo 3000, banuiesc ca intra tot pe la Pierre de Coubertin nu?

Pe listele lor s-au inscris vreo 1500 de oameni pana azi, multi se lauda ca si-au luat bilete la inelul 3 la alte sectoare. Desi eu cred ca vor fi despartiti de un cordon de jandarmi cum au fost si dinamovistii. Personal, ma astept la 2500. Oricum, frumos, nu s-au mai facut deplasari d-astea de la inceputul anilor 2000 cred :)

Uistii au stat la inelul 1 datorita relatiei lor cu cainii (de gay lovers :kisstogether: ). Petrolistii vor sta la inelul 3, sectoarele dinspre tribuna VIP. Cel putin alea sunt cele oprite pentru echipele vizitatoare, daca si-au mai luat ei in alte sectoare, asta e altceva.

gsp.ro

Fanii Petrolului pregatesc o coregrafie socanta la meciul cu Steaua

Galeria Petrolului si-a propus sa realizeze o coregrafie controversata pentru partida cu Steaua. Potrivit unor surse GSP, fanii "lupilor" vor sa afiseze chipul lui Dragos Enache, suporterul care a intrat pe teren intr-un meci Petrolul - Steaua, din 2011, si l-a lovit cu pumnul in figura pe George Galamaz. Galeria ploiestenilor pregatise si pentru meciul tur ceva asemanator, dar n-au primit aprobarea fortelor de ordine.

La meciul precedent de pe teren propriu, 4-0 cu Bistrita, galeria Petrolului a realizat o coregrafie 3D cu chipul lui Ilie Oana

Frumos...huliganism pana la moarte!

Unde se cred astia, la catei acasa???

Ar trebui distrusi "vocal", nici sa nu se auda!!!

Edited by LDS

Ce ti-e si cu facebook-ul asta... baietii de la Petrolul tocmai s-au dat de gol cu o parte din "coregrafia" lor: vin cu tricouri gen ale rapidistilor templieri.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=320...e=1&theater Cam asa vin echipati baietii aia de la Ploiesti.

Nu au putut astepta pitipoancele si au postat pe facebook :)

Edited by SuperstaR18

Brigada de arbitri din aceasta seara:

A: Tudor Alexandru (Bucuresti - Bucuresti)

A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava - Suceava)

A2: Artene Ovidiu (Vaslui - Vaslui)

Alexandru Dan Tudor (n. 13 septembrie 1971 in București, Romania) este un arbitru roman de fotbal. A debutat in Divizia A la data de 15 mai 1999, cand a condus un meci dintre U Craiova și U Cluj. Se află pe lista FIFA din 2001, debutand pe plan internațional la 23 martie 2001, cand a condus un meci al echipelor de tineret dintre Cipru și Irlanda. Este cunoscut in Romania pentru ușurința cu care acordă cartonașe, deși in competițiile internaționale este invers. La data de 4 noiembrie 2008 a debutat in Liga Campionilor, oficiind la meciul dintre FC Barcelona și FC Basel.

În campionatul intern a arbitrat patru derbiuri Steaua - Dinamo, de cinci ori disputa dintre Rapid și Dinamo, și de alte trei ori duelul Steaua - Rapid.

Este de profesie avocat.

Din data de 1 aprilie 2013, Alexandru Tudor este arbitrul cu cele mai multe meciuri arbitrate in Liga I.

De ce nu joaca unul dintre Rapa sau Georgevski pe postul de fundas dreapta? Sunt suspendati/accidentati ? Imi cer scuze ca nu sunt la curent cu noutatile...

Edited by Cata23

Interesant este ce a spus unul dintre cei 2 comentatori..."ne aducem aminte de intalnirile dintre Petrolul si Liverpool din cupele europene"...numai ca acea tripla s-a disputat in 1966, deci sa intelegem ca acest comentator are vreo 60 de ani?

1. Tanase e PRAF (ca de obicei)

2. MERDA JIJ

3. Jucam in deplasare?!?

unde o fi fotbalul acela cursiv practicat de Steaua in tur? daca azi nu primeau de la ga(o)zari doua penaltyuri cadou, nu stiu daca ai nostri reuseau sa marcheze vreun gol! cred ca s-au vazut deja cu sacii in caruta si acum nu mai simt nevoia sa joace fotbal. nu mai e nici bucuria aceea a jocului pe care o vedeam la ei in tur. pacat, mare pacat. mai ales ca probabil, jucand un fotbal de becakat, vor castiga campionatul...

Eu incep sa cred ca Tanase o babardeste pe Prodanca si il convinge aia pe Reghe sa-l bage titular...

Edited by MoWeed

Tanase ca Tanase, dar ce cauta in teren Tatu. Ce cauta Chipciu, care n-a mai dat o pasa de 3 luni si ar suta si din propriul careu? Ce cauta pintilii in teren, in afara de cartonase? Ce cauta Adi Popa in fotbal?

In fine... Tanase sa fie marea problema a Stelei

unde o fi fotbalul acela cursiv practicat de Steaua in tur?

Probabil ca varful de forma fizica a fost in martie, cand Reghe a vrut sa dea lovitura in Europa (si a dat-o). Acum caderea e evidenta si asa o s-o tot tina pana la final de sezon.

Edited by LDS

De discutat neacordarea unui cartonas galben la primul fault in careu al lui Manasse,faultul in atac,atat la primul cat si la al doilea gol al petrolistilor.

Asta asa ca o paranteza caci nu scuza cu nimic jocul Stelei,un joc slabut in fata unei echipe "care si-a dorit mai mult victoria".:)))

Nu-mi amintesc vreun sut periculos la poarta lui Bornescu,poate l-am scapat eu,asa incat Jiji & comp. sa se multumeasca cu egalul asta.

Ce cauta Adi Popa in fotbal?

:))))))))))))))

Tanase ca Tanase, dar ce cauta in teren tatu. Ce cauta Chipciu, care n-a mai dat o pasa de 3 luni si ar suta si din propriul careu? Ce cauta pintilii in teren, in afara de cartonase? Ce cauta Adi Popa in fotbal?

Ai enumerat aproape juma' de echipa,esti sigur ca te-ai oprit la timp? :))))