Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - CSMS Iasi 3-1 (1-1)

46 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Duminica, 7 aprilie 2013, de la 21:30, pe stadionul Steaua,

Steaua - CSMS Iasi,

transmis de Digi Sport 1.

In acest meci se intalnesc liderul clasamentului si ocupanta locului 16. Diferenta de valoare e net in favoarea jucatorilor ros-albastri.

Iasiul a demonstrat ca isi doreste cu incapatanare sa joace in prima Liga si in sezonul urmator. Astfel in ultimul meci de campionat a invins cu 2-1, in 9 oameni in ultimele minute, pe Gloria Bistrita.

Steaua nu mai reuseste sa repete meciurile de exceptie din turul campionatului. Acest lucru s-a vazut si in ultima etapa la Galati, unde nu a realizat decat un egal cu Otelul.

Un meci de trei puncte pentru Steaua.

Amin.

Preturile biletelor pentru meciul FC Steaua - CSMS Iasi sunt urmatoarele:

Peluze 5 lei

Tribuna II 10 lei

Tribuna I 15 lei

Tribuna 0 30 lei

Fotolii 50 lei

Parcare 50 lei

Incepand de vineri, 5 aprilie, tichetele vor putea fi procurate de la casele de bilete de la Stadionul Steaua, dupa urmatorul program:

Vineri 10:00 - 18:00

Sambata 10:00 - 17:00

Duminica 10:00 - 21:00

Copiii cu varsta de pana la 10 ani au accesul gratuit in stadion, cu conditia ca acestia sa fie insotiti de parinti, care sa-i tina in brate si care au intreaga responsabilitate pentru comportamentul acestora in interiorul stadionului.

De asemenea, va informam ca persoanele cu dizabilitati care doresc sa urmareasca jocul de pe stadion au acces gratuit, cu conditia sa isi ridice tichetele gratuite in timp util, de la casele de bilete. Accesul se face numai pe baza tichetelor pentru orice categorie de spectator.

In ceea ce priveste mesajele scrise ale suporterilor, FC Steaua Bucuresti a amenajat spatii delimitate pentru bannere, in conformitate cu Legea 4/2008, modificata cu Legea 10/2012, citam:

"Articolul 10, Alineatul 1, litera Y:

Sa stabileasca si sa aduca la cunostinta spectatorilor locurile unde este permisa amplasarea emblemelor, pancardelor, bannerelor, afiselor sau a altor mijloace de publicitate vizuala".

Astfel, suporterii de la Peluza Nord si Peluza Sud isi vor putea afisa bannerele pe gard, pana la nivelul stalpilor vopsiti in rosu si albastru!

FC Steaua Bucuresti le atrage atentia spectatorilor care vor sa participe la partida FC Steaua Bucuresti - CSMS Iasi sa achizitioneze bilete doar de la casele de bilete ale clubului. Conducerea clubului nu poate garanta validarea biletelor achizitionate de la alte surse decat cele mentionate mai sus.

preturi bune, meciul se joaca duminica, toate conditiile ca suporterii sa vina pe stadionul din Ghencea...dar parca vad ca iar baga scuze ca metroul nu merge si ei au munca luni, dar de taxi ati auzit ?

Edited by SteauaToronto

Avand in vedere trecutul dinamovist a antrenorului de la Iasi nu ma mir sa ii motiveze cu un +1 si stim cu totii ca este si Nenea Prunea acolo deci daca baga putin in balanta calculam pozitiile din clasament si motivele pentru care lupta fiecare echipa este clar ca Steaua lupta sa pastreze diferenta de puncte fata de locul 2 iar Iasul pentru a ramane in prima divize fotbalistica.

Edited by LDS

preturi bune, meciul se joaca duminica, toate conditiile ca suporterii sa vina pe stadionul din Ghencea...dar parca vad ca iar baga scuze ca metroul nu merge si ei au munca luni, dar de taxi ati auzit ?

nu vreau sa te dezamagesc dar mai mult de 5000 de spectatori nu o sa fim....si mie o sa imi fie greu cu metroul ca nu il prind dar o sa ma intorc acasa cu cele de noapte :D:steag_cruce_invers:

Avand in vedere trecutul dinamovist a antrenorului de la Iasi nu ma mir sa ii motiveze cu un +1 si stim cu totii ca este si Nenea Prunea acolo deci daca baga putin in balanta calculam pozitiile din clasament si motivele pentru care lupta fiecare echipa este clar ca Steaua lupta sa pastreze diferenta de puncte fata de locul 2 iar Iasul pentru a ramane in prima divize fotbalistica.

Sunt de acord mai mult cu sfarsitul concluziei tale,Iasul avand buba la cur.

Au nevoie de puncte ca de aer,ce motivatie le mai trebuie?Am urmarit ultimele doua meciuri ale moldovenilor,daca ai nostri ii vor lua de sus considerand meciul castigat inainte de a intra pe teren,s-ar putea sa vedem o mare surpriza!

Golgheterul echipei iesene este Marius Onofras, cu 5 goluri marcate, urmat de Adrian Patulea - 4 goluri, Bogdan Straton - 3 goluri si Ciprian Milea - 3 goluri.

Edited by Virgil

Ciobotariu speră să producă surpriza in Ghencea: "Întalnim echipa momentului, dar mergem in Ghencea să ne jucam sansa!"

Avem in față echipa momentului, atat prin jocul practicat in campionat si in Europa League, cat si prin pozitia din clasament, dar noi mergem in Ghencea să ne jucam sansa noastra Întalnim un adversar foarte puternic, cu jucatori experimentati, care evoluează de mult timp la un nivel inalt cu echipa de club si cu echipa nationala dar noi ne vom juca sansa, fie ea cat de mica E greu de spus dacă putem realiza surpriza pe terenul Stelei, avand in vedere valoarea adversarului, dar se poate intampla orice. Noi avem un moral destul de bun după victoria cu Bistrita si mergem la Bucuresti să aratam ca o echipă organizată care iși doreste să ramană in prima ligă, a declarat Liviu Ciobotariu.

Ciobotariul nu va conta in Ghencea pe Alex Țiganasu si capitanul Razvan Tincu, ambii suspendati după ce au fost eliminati in meciul cu Bistrita.

prosport.ro

Sunt de acord mai mult cu sfarsitul concluziei tale,Iasul avand buba la cur.

Au nevoie de puncte ca de aer,ce motivatie le mai trebuie?Am urmarit ultimele doua meciuri ale moldovenilor,daca ai nostri ii vor lua de sus considerand meciul castigat inainte de a intra pe teren,s-ar putea sa vedem o mare surpriza!

Tocmai asta a fost so concluzia mea , dar bine punctat!

Salut, cu cine as putea sa vorbesc sa adauge un link la TV Live ? Un link cu Digisport, Dolcesport... Unde se vad meciurile Stelei. Multumesc.

Nu stiu exact daca am voie sa postz si rog moderatorii sa-mi spuna daca am gresit si sa nu-mi de'a warn...

http://www.streamhunter.eu/football-live-s...-video-all.html

http://www.cool-TV.net/

Gasesti aici 2 adresa unde poti sa vezi din meciuri si alte canale TV.

Edited by Korado

E vorba de un site al meu care este la fel de bun daca nu mai bun decat cele 2 scrise de tine. Are cativa ani de cand e site-ul. As vrea sa fie adaugat si in lista de la TV Live daca se poate.

Revenint la topic, am crezut ca ceri un site unde sa vezi meciurile...

Eu le-am scris, acuma sa avem si un meci bun :bananadance: :bananadance:

Deci cu cine as putea vorbi pentru link ?

Scrie-i un mesaj privat administratorului. Numele lui e Dragoshel.

De obicei lumea la Ghencea isi cumpara biletele pe loc, acum nu stiu cati vor veni din provincie daca nu se joaca pe Mall Arena.

credeti ca mai gasesc bilete maine seara :D ?

Iti gasesti la case, dar trebuie sa vii cu o ora-doua inainte sa inceapa meciul daca vrei sa prinzi inceputul meciului. Sistemul de comercializare al biletelor de pe Ghencea este foarte incet/enervant ;)

Ia uite, e meci azi.

Iasi-ul n-a mai fost capabil sa puna probleme unei echipe decente din perioada Ionut Popa '04 - '09, cand se mai facea din rahat bici, asa ca o victorie a Stelei e mai mult decat probabila.

Rezultatul meciului de diseara depinde de mai multi factori...

Infrangerea Astrei e posibil sa fi mai luat din concentrarea baietilor pentru meciul cu moldovenii. Acum sunt doua variante care pot fi luate in calcul: ori se termina 1-0 pentru oaspeti, ori batem la un scor fluviu gen 6-0. Nu prea am urmarit meciurile celor de Iasi asa ca totul depinde de dorinta lor de a scapa de la retrogradare.

In perspectiva meciurilor cu dinam0 si crapid ar fi mai bine sa avem cu moldovenii o serie mai proasta de rezultate.

In perspectiva meciurilor cu dinam0 si crapid ar fi mai bine sa avem cu moldovenii o serie mai proasta de rezultate.

Vorbesti de parca aceste rezultate s-ar negocia la piata. Nu-nteleg de unde scoateti asemenea teorii... Ca sa-i batem pa aia, trebuie neaparat sa ne bata astia...daca-i batem pe astia, sigur nu-i mai batem pe aia etc...

Adevarul este ca trebuiesc castigate toate meciurile, indiferent de echipele cu care jucam, trebuie sa avem aceea mentalitate de invingator!

Edited by Korado

Eu zic ca despre Reghecampf poti crede orice...ca are valoare, ca a avut de fapt bulan etc, dar nu ca n-ar avea ambitie. Indiferent de ce se va-ntampla cu Iasiul, va face tot ce se poate ca sa bata Rapid si Dinamo. Omul se pare ca se ghideaza dupa proiectele unor cluburi germane, ori asta inseamna ca victoriile aduc de fapt alte victorii, ci nu plafonare.

Edited by Lorimer

Da-le incolo de meciuri si rezultate; important e sa-l injuram pe becali in fiecare zi a saptamanii

Sign in to follow this  
Followers 0