Lari

Transferuri in Vara lui 2013

157 posts in this topic

Pe cate beri punem pariu ca la primul meci al lui la Steaua ''suporterii adevaratii'' ii vor striga numele?

Bai, boilor, Sanmartean e ca si liber de contract, iar Marius Niculae e liber.

Ne facem echipa, bah, antistelistilor! O sa luam titlu dupa titlu.

Onoarea e rezultatele, bah, SA FIE CLAR!

Hai sa nu fim exagerati. Cati jucatori a luat Steaua de la Dinamo in '90 ?

Problema e ca individul asta e un terminat (si ca jucator si ca om).

Asta e ideea... omul e nul, un rebut.. Petrolul il da afara ca e prea prost.. si il Ciobandante Puscarie. Nici nu mai punem la socoteala ca e maidanez.

Hai sa nu fim exagerati. Cati jucatori a luat Steaua de la Dinamo in '90 ?

Nici unul din ei nu era un cocalar infect, jegos, murdar, iubitor de cancan. Nici unul dintre ei nu a fost dat afara de 2 cluburi diferite in decurs de doar cateva luni. Nici unul dintre ei nu isi zicea Printul. Nici unul dintre ei nu era un rahat ambulant.

Asta-i un transfer pentru spalatii pe creier care nu sunt interesati de faptul ca pe langa echipa se invart fratii ISM, palmierul prodanca si multi altii. Bine, automat va fi dezlegare la betii si batai prin cluburi.

Sa se impace cu Dragusanca, cred ca asta e urmatoarea miscare de marketing: Dragusanca pe Arena, cu tricou rosu-albastru.

Daca in Romania era o tara unde marketingul functiona as fi inteles de ce Cristea a fost adus (cam acelasi motiv pentru care a fost adus Beckham la PSG). Nu stiu ce au urmarit cei din staff, sportiv el nu poate ajuta echipa.

Exista posibilitatea sa strice si echilibrul fragil care este acum. Daca n-a rezistat el Costea, nu stiu de ce ar face-o Cristea.

E cunoscut ca si Contra tine la disciplina si se aseamana ca stil cu Reghecampf, deci cum au putut sa faca o asemenea "alegere" stiind ca a fost practic dat afara de la Petrolul.

Apoi Steaua s-a unit sub un grup de jucatori muncitori (Bourceanu, Pintili, Lato) s-a observat chestia asta si la nationala, mi-e frica ca acest "transfer" sa nu rupa vestiarul cu atat mai mult cu cat sunt si alti jucatori tineri predispusi la prostii (Nikolic, Tanase - Chipciu e prietenul lui Dodel - Iancu, Stanciu).

Edited by Empyro

Adrian Cristea un spurcat ca Adrian de pe forumul fcsteaua.ro

Edited by Lari
=)) ce nick... =))

Reghecampf:

"Într-adevar, Chiriches are o ofertă concretă si există sanse destul de mari să plece. Trebuie să ne miscam foarte repede, dar nu stiu dacă putem să aducem un jucator care să evolueze la acest nivel atat de repede. Variante avem, este Gardoș in lot, dar trebuie să fim acoperiti. Totusi, nu există jucatori liberi de contract sau ieftini pe care să-i luam acum, este greu.

Celeban a facut un campionat trecut foarte bun, a marcat multe goluri, dar nouă ne trebuie un fundaș de profilul lui Chiriches care să urce si să ajute constructia. Nu vreau să vorbesc mai multe despre el, pentru că se află sub contract cu Vaslui. În Romania este foarte greu să gasim un jucator pe profilul cautat.

Cristea este unul dintre cei mai talentati jucatori din campionat, care a traversat o perioadă mai slaba dar am incredere in el. Am nevoie de calitate in echipa pentru că ne asteaptă o perioadă grea, am nevoie de un lot puternic. Dacă Adi va incerca să se pregatească precum ceilalti jucatori, atunci totul va fi bine. Suporterii cred că sunt interesati ca echipa să aibă rezultate, nu de trecutul dinamovist al lui Cristea. Noi am convenit cu patronul să-l aducem. Decat să vină un strain pe care nu-l stim, l-am preferat pe Cristea. Lista de achizitii nu este inchisa Cand v-am spus că vreau 12 puncte avans la iarna nu am glumit.

Avem nevoie de patronul Ciobanul langă noi, deoarece multi dintre jucatori au contractele pe final si trebuie să prelungească angajamentele pentru a ramane la Steaua. Unii sunt ofertati si vor să plece. Eu sper ca, pană la play-off, să nu ne mai despartim de nimeni si să mai vină in schimb fotbalisti"

Totusi, nu există jucatori liberi de contract sau ieftini pe care să-i luam acum, este greu.

Macar recunoaste ca toti banii Stelei se duc la puscarie.

Tu il vinzi pe Chiriches cu 8 milioane si te uiti dupa jucatori liberi? Jenant! Ce mizerii de oameni au ajuns sa conduca Steaua.

Am vrut sa zica ca Reghe ar trebui sa bata cu pumnu-n masa si sa ceara fotbalisti da' mi-am adus aminte ca la el in casa gaina poarta pantalonii. Ma rog, palmierul poarta pantalonii.

Cica au nevoie de patron langa ei. Cineva sa le spuna ca patron e Geambazi ala, nu detinutul.

Adrian Cristea un spurcat ca Adrian de pe forumul fcsteaua.ro

Las-o in plm de treaba,vrem in grupele Cl si ne carpim cu zdrente gen Cristea,Sanmartean,hai sa-l luam si pe Dayro Moreno ca si ala e talent.

Daca Reghe(tot respectu pt ce a facut,cum a transformat multi jucatori)vrea jucatori liberi de contract si ieftini,inseamna ca are combinatie cu Becali,profit maxim fara investitii..

Din 8 macar 4 daca-i bagi in transferuri tot ar fi cva.

Atacant liber de contract: Kapetanos. Perfect, daca pana acum nu prea ma uitam la meciuri acum am inca un motiv sa o fac. Marele grec care a fost dat afara de la Steaua, acum e dat afara si de la CFR si il luam noi din nou.

Daca Roberto Carlos spunea ca foloseste dreptul doar sa se urce in autobuz, Kapetanos cred ca face asta cu ambele.

Un refuzat de la Petrolul am luat, unul de la CFR am luat, sunt curios daca-l luam si pe Dragos Grigore daca tot pleaca Chiriches.

"Mi-am dat acordul ca Pantelis Kapetanos să plece liber de contract. Nu stiu cu cine negociaza nu stiu dacă pleacă la Steaua. Am renuntat la el pentru că Mircea Rednic a considerat că sunt alte optiuni mai bune pe acest post decit el. Ne-a ajutat foarte mult, insă in ultimul an nu a mai dat randament". Paszkany

N-ai cum sa nu-l iubesti pe Strambu. Asta, pe unde merge, tot strica.

La Steaua nu va veni pentru ca si acolo au loc "strambeli". Kapetanos i-ar tine clar pe banca pe Nikolic si pe vacaproasta ala. Meme si reghe nu accepta ei asa ceva, ca nu le mai vin comisioanele :)

Nu vad mare diferenta intre Nikolic si Kapetanos. Poate grecul stie sa mai loveasca putin mingea cu freza. In rest ambii sunt de plans.

Despre italian nu-mi dau cu parerea, e prea devreme.

Diferenta dintre Kapetanos si Nikolic e asta: grecul 65 meciuri -27 goluri, muntenegreanul 45 meciuri - 8 goluri(la el nu sunt chiar exacte cifrele dar oricum mai mult de 2-3 goluri fata de alea 8 nu are).

Nu cred ca grecul e atacantul de care avem nevoie dar daca ar avea forma din anii in care a fost la Steaua e clar peste tot ce avem acum in atac.

Ronnie, zici ca vrei sa fii musai impotriva curentului sau esti suparat ca l-ai pierdut la poker pe Kapetanos.

Grecul a fost un atacant bun pentru Steaua, destul de eficient. Unii antrenori nu l-au agreat si s-au inselat, iar apoi stii bine cum a plecat. Cred ca e mai mult decat evident ca e peste Nikolic cu doua clase.

Aaa, ca iar am lua DOAR jucatori liberi de contract, asta da, asta as critica si eu.

Kapetanos > Nikolic, inteleg. Dar Kapetanos e un atacant mult sub valoarea echipei Steaua de astazi. Anul trecut a dat 6 goluri in Romania. 6 goluri!! Si inca vreo 3-4 in Europa. 10 goluri mi se par putine. Dar nu asta ma deranjeaza cel mai mult, faza-i ca pe el l-am urmarit si nu-mi place deloc, e nebunie cand are mingea la picior, nu poate sa faca o preluare, nu cred ca a reusit un dribling in 3-4 ani de cand e in Liga 1. Singurul lui gol din afara careului cred ca e cel marcat cu fundul. Ori Steaua de acum e o echipa care combina, estetica.

Kapetanos are o singura calitate, jocul de cap.

Mai bine fortezi un pusti de 18 ani decat sa aduci expirati d-astia de 30 de ani.

Uiti ca a jucat pentru o echipa care a tras din toate puterile ca sa piarda meciuri.

De 20 de ani deja toti antrenorii care vin la Steaua vorbesc despre visele lor cu atacanti puternici, inalti, capabili sa se bata cu fundasii dar sa si dea goluri. Asta e Kapetanos. Are aproape 1 gol la 2 meciuri jucate in Liga 1. Nu-l poti compara cu panarama de Nikolic pentru ca ala a avut o ultra mega sustinere din partea conducerii, lucru de care Pantelis nu a beneficiat. Nici nu se pune problema sa ii compar la cifre. Ca Nikolic nu exista la capitolul asta.

Cred ca Pantelis in locul lui Nikolic ar fi o solutie perfecta. La cat de bine combina Steaua in acest moment trebuie doar ca el sa o impinga in ate, lucru la care stim cu totii ca se pricepe foarte bine. Daca vrei sa faci o achizitie mai buna de atat ar trebui sa te indrepti spre Budescu sau Fatai.

Anghel Iordanescu - "Stelei ii lipsesc foarte multe lucruri. Un atacant ar fi prima problema Stelei ii trebuie un jucator de calitate, unul care să aibă profilul de joc al Stelei. Piovaccari poate să fie o solutie, dar in anumite meciuri. Steaua are un nevoie de un jucator ca Bokila. Dacă era Becali, poate acum Steaua il avea pe Bokila. Georgievski nu a facut un meci stralucit, dar poate juca in continuare. Dar cred că Rapa dacă ar fi jucat si fortat putin, cred că va deveni un jucator bun pentru Steaua"

Dacă era Becali, poate acum Steaua il avea pe Bokila.

Aoleu, da' a murit George? Cum adica nu mai e? :hmmm: