Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - SC Vaslui 1-0 (1-0)

32 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Duminica, 17 martie 2013, de la ora 20:00, National Arena va gazdui meciul,

Steaua - Vaslui,

care va fi transmis de Digi Sport.

Echipa lui Porumboiu vine dupa un usturator semi esec inregistrat pe teren propriu in fata Gloriei Bistrita, lanterna rosie a campionatului. Echipa e complet debusolata, Porumboiu e foarte nervos, iar Hizo e pe faras. E clar ca echipa trece printr-o perioada cenusie, care ar trebui sa aiba niste explicatii. In meciul de duminica probabil ca vor incerca sa se autodepaseasca, sa faca un meci mai bun, pentru a pleca acasa cu o infrangere la un scor strans.

Pentru acest meci, oficialii stelisti au inchiriat un singur inel al arenei, dar se pare ca-l vor inchiria si pe al doilea pentru ca biletele vandute online pentru primul s-au epuizat. Desi preturile nu sunt mici pentru un meci cu o favorita sigura.

Daca Steaua va obtine o calificare in dauna lui Chelsea, probabil ca intreg stadionul nu va ajunge celor doritori sa vada o noua victorie a ros-albastrilor. Fir-ar el de Cioban sa fie! Cat noroc are la bani. Si aia care ii baga banii in buzunar, nu au altceva mai bun de facut cu ei? Ca doar mai sunt si televizoare pe lumea asta...

Daca nu-ti iesam in drum

Ai fi dat cu bucurie

Altuia strain, nu mie,

Victoriile de acum.

Si asa... ce lucru mare

Ca-ntr-o zi te-am intilnit

Si ca-s foarte fericit, --

Nicidecum din intamplare...

Edited by Virgil

Din nou emotii pentru Cioban. Condamnat la trei ani cu suspendare in cazul "Sechestrarii", creditorul Stelei poate primi azi verdictul in cazul schimburilor de terenuri cu Armata.

Înalta Curte de Casatie si Justitie a amanat din nou, la finalul lui februarie, decizia in "Dosarul Terenurilor MApN", dupa ce, la mijlocul lunii precedente luase aceeasi decizie. În aceste conditii, exista sanse mari ca de data aceasta sa se ia o decizie finala

De notat că la precedentele infatisari creditorul Stelei nu s-a prezentat, prima oara fiind in Dubai, pentru ca in urma cu doua saptamani, sa prefere o sedință din Parlament.

Ciobanul este acuzat de fapte de coruptie - prejudiciu de 892.758 de dolari - in procesul in care initial fusese achitat. Acuzat de abuz in serviciu contra intereselor publice, creditorul din Ghencea a fost gasit nevinovat de Înalta Curte de Casatie si Justitie in 2012, insa decizia a fost atacata cu recurs la Completul de cinci judecatori al instantei supreme.

prosport.ro

Edited by Virgil

O Doamneeeee.... Sa ne luam si noi 15 cruciulite si sa facem putina uzurpare de coronita din amalgamul de sau de cioban: " Doamne Isuse Hristoase ascunde-l si pe asta, unde sa nu-l mai vedem si nici sa-l auzim. Cred ca la mintea sfinteniei sale putem spune fara retinere in loc de (Amin), Gigimin!!!

Virgil sa ne asculte ruga Gigimin!

Edited by besliud

cam tacut domnul porumboiu de la un timp...nu mai ia campionatul? pac pac?

sper sa le dam cel putin 3.

acu insa mi-a intrat o frica asa in oase...daca ia Dinamo campionatu?:) ca vad ca bate tot

Ma uitam prin biletele pe care le am la "arhiva":

CFR Cluj - 10 RON (din 2011)

CFR Cluj - 15 RON (din 2012)

Dinamo - 20 RON (17 Mai 2012)

Dinamo - 15 RON (5 Noiembrie 2012)

Rapid - 10 RON

Astea au fost cele mai ieftine bilete la meciurile respective. Acum cel mai ieftin la Vaslui costa 25 RON.

Nu ii inteleg deloc pe idiotii din conducere. Meciurile pe care le-am enuntat mai sus sunt considerate derby-uri si tot au fost mai ieftine.

De ce au bagat asemenea preturi cu Vaslui? Este o echipa cu o istorie de 11 ani, momentan e pe locul 6 iar etapa trecuta s-a chinuit teribil cu ultima clasata, deci nu e derby.

What's next? 30 RON la peluza cu CSMS Iasi din 6 Aprilie?!

poate fac baietii o oprire la piatra neamt sa-l linseze un pic pe LDS ca prea e prea dobitoc.

Ca fapt divers... Duminica noaptea, dupa meci, niste baieti din galeria de la Bucale au facut "o oprire" intr-o locatie din Piatra Neamt unde au petrecut cu lautarii... de zici ca erau ghiulesteni. Si ce sa vezi ? Eram si io acolo, manca-i-ar sa-i manance tata de berbecuti.

Ca fapt divers... Duminica noaptea, dupa meci, niste baieti din galeria de la Bucale au facut "o oprire" intr-o locatie din Piatra Neamt unde au petrecut cu lautarii... de zici ca erau ghiulesteni. Si ce sa vezi ? Eram si io acolo, manca-i-ar sa-i manance tata de berbecuti.

Recunoaste ca le-ai dat de baut ca sa scapi, le-ai facut dedicatii la lautari cu "US24" si "Sunt fericit si ma simt bine" . :)

La Vaslui le canta porumbelul cuvios ca doar sunt prieteni ciobanu cu Porumboiu!

Exista si o parte buna dupa eliminarea din UEL: scapam de "suporterii" fanatici ai Stelei. Maine ma duc sa-mi iau si eu bilet la meci la intermediar. :D

De gazon ce se stie? A ramas la fel de "bun" ?

Exista si o parte buna dupa eliminarea din UEL: scapam de "suporterii" fanatici ai Stelei. Maine ma duc sa-mi iau si eu bilet la meci la intermediar. :D

De gazon ce se stie? A ramas la fel de "bun" ?

De gazon se stie...ca nu este :)

De ce,vrei sa stii daca sa te mai duci sau nu? :))

Vrea sa stie daca mai sunt bilete la case, ca e posibil sa se fi cumparat toate inainte de meciul cu Chelsea, si acum dupa ce baietii nu s-au calificat sa le vanda astia iar pe ocazii :))

S-au pus in vanzare 24.000 de tichete pentru meciul de diseara cu Vaslui, iar pana ieri la pranz s-au vandut 20.000. Casele de la stadionul Ghencea au fost deschise ieri pana la ora 20.00.

Cum sefii roș-albastrilor au decis să tina deschise casele de bilete pană cu 20 de minute inainte de partida adică pană la ora 19:40, cel mai probabil se va epuiza si restul de 4.000 de tichete.

Edited by Virgil

Reghecampf va face cateva modificari in echipa. Antrenorul va apela la serviciile lui Daniel Georgievski, după ce Rapa a dezamagit la meciul cu Chelsea de joi. Nici Tanase nu va juca, mijlocasul fiind suspendat dupa cartonasul rosu primit la meciul cu Gaz Metan Medias, de acum doua etape. O alta absenta fata de meciul de la Londra va fi cea a lui Szukala, locul sau in defensivă urmand a fi luat de Gardos

FC Vaslui nu are nicio victorie in 2013 in primele trei meciuri ale returului, iar Viorel Hizo are o misiune grea pe National Arena in tentativa de a obtine primele 3 puncte intr-un meci.

Echipele probabile:

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Gardos Chiriches Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu - Tatu

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

FC Vaslui: Straton - Milanov, Celeban, Varela, Salagean - Raul Costin, Jumisse - Antal, Caue, Stanciu - Temwanjera

Antrenor: Viorel Hizo

sursa: prosport.ro

Edited by Virgil

De ce,vrei sa stii daca sa te mai duci sau nu? :))

De ce , cetatene , asa procedezi tu inainte de meciuri ? Te interesezi de numarul spectatorilor daca sunt multi sau putini sa stii daca ai loc cu punga de floricele si paharul cu suc ?

Ca sa-ti raspund la intrebare , vreau sa stiu daca interesul a scazut dupa eliminarea cu Chelsea.

Se pare ca da .

Stai linistit , sunt prezent la orice meci . Ca a fost cu Severin sau Chelsea , eu am fost prezent .

Edited by DanielT

Eu consider ca interesul pentru acest meci e suficient de mare. Aratati-mi la care meci a mai fost o astfel de prezenta in aceasta etapa.

Ca sa-ti raspund la intrebare , vreau sa stiu daca interesul a scazut dupa eliminarea cu Chelsea.

Se pare ca da .

Stai linistit , sunt prezent la orice meci . Ca a fost cu Severin sau Chelsea , eu am fost prezent .

Lasa-i in pace pe aia ce acuza suporterii care se duc la meci pentru atmosfera sau sa vada vedete, si fi mandru ca mai sunt si oameni ce sustin echipa

2013_03_17_17.30.44.jpg

Arata mai frumos echipa fara Tanasee, jeeez ce jucator de umplutura.

Cam bambilici meciul asta.

Vasluiul a jucat determinat, dar nu a fost pragmatica. Steaua a marcat un gol dintr-o actiune superba, desi a jucat foarte lent si previzibil. Sa speram ca ramane cel putin acest scor. E clar ca stelistii sunt obositi dupa supraefortul depus pe Stamford Bridge.

Edited by Virgil

Acum este clar pentru toata lumea ca acest lot treb folosit la Londra, dar cu Rusescu varf, apoi sa fi intrat in a doua repriza Szukala si Tatu .VPM !

Nu pot sa ma abtin sa nu remarc cat de idioti sunt comentatorii astia:

- cica la penalty " nu trebuie sa fie neaparat contact"

- Prepelita e mijlocas defensiv

- Chiriches il agata pe unu aproape de careu, astia insista de vreo 5 ori ca nu a fost nimic si ca s-a vazut pe material

plus multe altele.

Unde dreacu' ii gasesc pe papagalii astia?

Sign in to follow this  
Followers 0