Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Chelsea - Steaua 3-1 (1-1)

149 posts in this topic

Cred ca e important sa remarcam ca Steaua s-a comportat mai mult decat onorabil in toata campania asta europeana. Bravo lor!

Si mai important e sa nu uitam simai ales sa nu iertam adevaratul rau.

"3-1 A marcat Torres.

Dezamagiti, multi suporteri de-o viață ai echipei Steaua parasesc Facebook-ul ."

Sunt curios daca nn Stoica isi va "bifa" in siviu si aceasta infrangere. Sau va ramane doar cu victoria de la Bucuresti?

Sunt curios daca nn Stoica isi va "bifa" in siviu si aceasta infrangere. Sau va ramane doar cu victoria de la Bucuresti?

A bifat o strangere de mana cu Benitez ...

Sa lesin, nu alta, dar semnalul sta prost pe varful lui Athos.

A tras cu dusmanie Torres in Bietul Hristos (Hristosul lui Gigi) . Mai sa inghita mataniile si crucile nea Gigi.

Avem speranta ca Oltchim va trece mai departe in Liga Campionilor si penibilii isi vor ocupa locurile in Piata Universitatii.

Nu am inteles de ce. A, ba da. Ca sa se dea important. Sa i-o trag!

@Lari:

Da, asa este. Tanase nu este mijlocas stanga. Dar chiar daca ar fi pus in centru, el tot nu si-ar putea depasi conditia de jucator mediocru. Poti sa ai tu glezna suflata cu aur, daca nu ai creier sa o folosesti.

@Virgil:

Steaua joaca totusi cu Chelsea, nu cu Gaz Metan sau Ceahlaul. Jucatorii joaca atat cat pot. Au in fata niste fundasi extrem de valorosi, nu jaloane.

Personal, ma bucur pentru jucatori, pacat ca performantele lor sunt umbrite de jegurile alea. De aia nu mai am entuziasmul pe care il aveam, cand intram in euforie cu zile inainte de meci. Nu ma bucur cand pierde Steaua, sunt trist. Si nu ca a pierdut, ci pentru ca nenorocitii astia, gen fecali sau NN, mi-au furat o pasiune, un lucru de pret, ceva mai mult decat un hobby.

P.S.: Mie imi place de Chiriches. Mi se pare ca e un jucator cu caracter. Are o tehnica cu mult peste majoritatea fundasilor din Europa si sta bine si la capitolul tackling. Cu toate astea, sta foarte prost la pozitionare, faza premergatoare penaltyului fiind marturie. Nici prea multa forta nu are; desi e inalt nu stapaneste lovitura de cap prea bine. Dupa parerea mea, singurele campionate bune pentru el ar fi in Spania sau Portugalia. Nu ar face deloc fata in Italia sau Anglia cu toata tehnica sa, demna de admirat.

astazi Steaua a aratat din nou lumii ca romanii stiu sa joace fotbal de calitate. cinste jucatorilor, cinste antrenorului, cinste si suporterilor. englejilor nu le-au tremurat asa izmenele de cand sunau sirenele ca vin bombardierle nemtesti! acum cred ca se duc ca barbati acasa la soti sa isi largeasca gaura la loc :-)

si ca de obicei, un gand bun pentru maimuta de la loja. nu ii doresc sa moara. ii doresc sa moara in chinuri!!!

ps - a fost tanase slab, si nu ma mir, dar dezamagirea cea mai mare azi a fost Rusescu. in afara de a se milogi la toate contactele, pierzand toate mingile, nu a aratat nimic!

Edited by mountytoma

Era altceva daca dadea mana Mache cu Benitez..

Daca suporterii stelisti erau suporteri adevarati, nu doar de rezultat, acum ieseau cu miile in piata ca sa sarbatoreasca un parcurs frumos al Stelei intr-o competitie europeana importanta, nu de mana a n-a cum zicea MM.

Din pacate Steaua are in mare doar suporteri de rezultat.

Daca suporterii stelisti erau suporteri adevarati, nu doar de rezultat, acum ieseau cu miile in piata ca sa sarbatoreasca un parcurs frumos al Stelei intr-o competitie europeana importanta, nu de mana a n-a cum zicea MM.

Din pacate Steaua are in mare doar suporteri de rezultat.

Hai la Universitate. Eu am intrat pe forum doar cu scopul de a vedea daca mai vine cineva, nu sa fiu doar eu cu inca un prieten si sa-mi iau bastoane in cap de la jandarmi ca de ce fac galagie la ora asta. Eu unul vreau sa ies! Iesim?

Personal, ma bucur pentru jucatori, pacat ca performantele lor sunt umbrite de jegurile alea. De aia nu mai am entuziasmul pe care il aveam, cand intram in euforie cu zile inainte de meci. Nu ma bucur cand pierde Steaua, sunt trist. Si nu ca a pierdut, ci pentru ca nenorocitii astia, gen fecali sau NN, mi-au furat o pasiune, un lucru de pret, ceva mai mult decat un hobby.

La acelasi traire cu tine , bine spus !

Aaaah, si fara Adi Popa. Noul Banel Nicolita al Stelei, sa-mi bag...

Cand vrei s-o dai cu mucii-n fasole iti iese mereu. De fapt.. si cand nu vrei iti iese.

Isus a fost englez asta-seara. :)

Revenind la lucruri mai serioase, tot respectul pentru baietii din teren si pentru romanii din tribune.

Chelsea are pur si simplu jucatori mai buni decat noi si in 90 de meciuri din 100 pe Stamford Bridge probabil ca ne-ar bate de ne-ar suna apa in cap. Pe noi nici nu ne-a ajutat faptul ca am jucat in 10 oameni in ambele meciuri, Tanase fiind in plus.

Aici a fost marea greseala a lui Reghe. Tanase nu a facut ABSOLUT NIMIC in aceste 2 meciuri.

A tinut de minge? Nu.

A verticalizat catre atacanti? Nu.

A dat centrari utile? Nu.

A driblat, a scos adversari din joc?Nu.

Practic constructia era ingreunata cand venea mingea la pitesteanul minune si colac peste pupaza l-a lasat si pe terry liber ca pasarea cerului la gol. Mana moarta totala Tanase, trebuie dat la prima echipa care-l vrea. E indolent, tehnic degeaba(dribland mai degraba inapoi decat inainte) si nu iese in evidenta deloc in meciurile ce conteaza. Comparati evolutia lui cu cea a coechipierilor. Faptul ca l-a scapat pe Terry si Chelsea a dat a doua boaba a fost cheia meciului din pc meu de vedere. Din acel moment Chelsea a fost foarte relaxata(dreacu, mai aveau 35 de minute de jucat si mai aveau nevoie doar de un gol) si ne-au luat la joc. Din min 70 majoritatea echipei a cazut fizic, probabil pungutele acuzate de Stiucan s-au ratacit pe drum sau ceva...

Apropo, amuzant cum lui Chelsea nu ii pasa de aceasta competitie dar fac 2 schimbari in ultimele 10 minute ca sa traga de timp.

Edited by predatorpulse7

Dupa mult timp in care nu am postat niciun comentariu pe acest site si m-am rezumat doar sa "va citesc", imi iau libertatea sa spun cateva cuvinte. Le spun acum la infrangere, asa mi se pare normal.

In primul rand vreau sa multumesc echipei Steaua Bucuresti pentru un traseu european frumos. Pentru ca a luptat demn si a stat in picioare pana la sfarsit. Jucatorii astia chiar merita respectul suporterilor, impreuna cu Reghe. Apoi, respect pentru suporterii nostri senzationali de pe Stamford. Chapeau.

Sunt mandru ca sunt stelist si asa voi fi mereu.

Imi permit totodata sa salut si sa felicit o serie de useri ai site-ului pentru echilibru, devotament si eleganta: Virgil, Soldatino, SSK, Axl, Dantes, Aziddo, Lari si altii. (ordinea este pur aleatorie). Scuze multora dintre voi care meritati aceleasi felicitari dar nu-mi amintesc toate nick-urile voastre acum

Ma retrag si astept pietrele vechilor "prieteni". Dar refuz sa cred ca un stelist adevarat se poate bucura de infrangerea din seara asta.

LUPTA Steaua!

Edited by Lari

Adriane, ia trenul si vin' sa sarbatorim si maine parcursul frumos, daca esti suporter, ca sa stim de ce te-ai uitat la meci!

Steaua a marcat si, deloc surpriza, nu s-a calificat! Daca intra cineva din presa sa retina ca suntem multumiti de daruirea jucatorilor, mai putin de Tanase, despre care nu prea mai avem multe rele de spus, le-am cam epuizat.

Bine ca nu si-au mai marcat golul calificarii in minutul 88 ca Maccarone, deja incepeam sa cred in chestii religioase.

Suporterii Stelei de pe Stamford Bridge au fost la mega hiper inaltime, chiar daca stadionul nu a fost plin-plin.

Ciobane, ramai pe Athos!

Scapati-ma de Tanaseeeeeee

Apropo, daca mai erau nevoie de dovezi cum ca banii vorbesc, singurele echipe calificate din Est sunt cele cu bugete imense: Rubin Kazan(unii care acu ceva ani au batut si pe Camp Nou), si turcaletii de la Fener(nu mai zic ca sunt echipe turcesti ce isi pot permite jucatori precum Sneijder sau Drogba). Steaua, cu un microbuget si un patron schizofrenic, a fost la un pas sa ajunga in aceasta faza a competitiei si pentru asta baietii merita respect.

Cu un parcurs mai favorabil se putea ajunge in sferturi sau semifinale. Restul echipelor estice s-au infruntat cu echipe precum Levante,Basel sau Newcastle, pe cand noi am intalnit-o pe Chelsea sau Ajax inainte.

Edited by predatorpulse7

Tristi sau indiferenti .

Mandri !

Si, dupa foarte mult timp, LINISTE .

Multa, multa LINISTE !

Mi-a fost frica sa nu luam gol la inceput de repriza a doua . Din pacate s-a intamplat .

Nu critic arbitrajul , dar daca nu ma insel la golul 2 a fost fault pentru Steaua si nu s-a dat . Imediat Chelsea a primit o lovitura libera si a marcat.

A fost un arbitraj in stilul celui de la meciul cu Stuttgart . Sincer , cand am vazut ca e arbitru francez , ma gandeam ca o sa fie mai mult decat 5% acordat gazdelor .

Steaua dupa parerea mea a jucat de la egal la egal cu Chelsea in prima repriza .

Ba chiar pot sa spun ca am fost peste ei in prima repriza . Steaua a dominat Chelsea pe Stamford Bridge in prima repriza . Nu e la indemana oricarei echipa treaba asta . Asta arata ca Steaua este o echipa mare , daca mai era nevoie sa demonstreze cu ceva ...

Dupa golul 2 din pacate nu am reusit sa ne cream aproape nicio faza . In afara de sutul lui Latovlevici n-am avut nimic dupa golul 2 .

Ma intreb cum era sa inscrie Rusescu la 0-0 ? Sau cum era sa marcheze Chipciu sau Bourceanu la 1-1 ? Se califica Steaua ? Eu cred ca da . In astfel de meciuri ai nevoie si de sansa. Chelsea a meritat victoria ,dar a beneficiat si de mai mult noroc .

Adica , sa fim seriosi , pana la golul 3 orice faza a avut Chelsea s-a transformat in gol .

Nu avem ce sa le reprosam jucatorilor , sunt de inteles acele greseli cand joci cu o echipa mare ca Chelsea si cu o asemenea presiune pe umerii tai . Pacat , nu credeam ca vom pierde aceasta calificare .

Multumim lui Dumnezeu ca ne-am calificat cu Ajax si i-am batut pe englezi acasa .

Pana la urma 1-0 cu Chelsea , campioana Europei , e un rezultat foarte mare .

Daca treceam de Chelsea sunt convins ca ne opream in finala. Poate am fi castigat si trofeul .

Ah, sa nu uitam de senzationala atmosfera facuta de suporterii stelisti pe un asemenea stadion .

Adriane , tu nu gandesti . In primul rand nu ar trebui sa se iasa la Universitate dupa calificarea in 16-mi pentru ca Steaua e obisnuita cu astfel de performante . In optimi da .

Si tu ceri acum sa se iasa la Universitate ?

Adriane , punem de un protest ? hahaha :))))

- 17:00 (ora Romaniei) - aterizarea delegatiei Steaua la Bucuresti - Aeroportul International "Henri Coanda"

Cu totii la aeroport maine sa-i asteptam pe baieti si sa le multumim pentru frumosul parcurs in Europa din acest an .

Bucuresti , Steaua Bucuresti ! :steag_cruce_invers:

Edited by DanielT

Steaua a jucat MULT peste nivelul fotbalului romanesc. Asta-i tot ceea ce conteaza. Nu rezultatele (destul de bune, dealtfel), ci modul in care au fost obtinute. Respect maxin jucatorilor, respect maxim antrenorilor !

p.s : Si multa mwe istericilor si labagiilor din conducere !

Din The Sun:

thesun.jpg

Sign in to follow this  
Followers 0