Virgil

Steaua - Chelsea 1-0 (1-0)

141 posts in this topic

Pentru oameni mici, mari victorii in competitii second hand.

Jucatorii s-au comportat extraordinar, merita toate laudele!

Nu inteleg ce cauta scuzele jenante ale lui de Boer pe topicul acesta, Ajax si-a dorit succesul in aceasta competitie, paralela ca Steaua are sanse dupa cat de mult isi doreste Chelsea trofeul este maxim de trista. Benitez a trimis cam tot ce avea disponibil si in forma, exceptie facand Mata si Ba, al doilea fara drept de joc.

Public in mare parte trist, de ocazie. Pai la 1-0 trebuia sa fie haos pana la sfarsitul meciului daca erau numai stelisti pe stadion. Din pacate ajung toti sus gigistii si patrick borcistii. Cel putin asa s-a vazut la TV.

Ce mi s-a luat la modu' grav sa tot vad invocate prostelile astea religioase ca fiind baza unor succese.

Va fi un retur de infarct daca stelistii mentin ritmul si la Londra. Sunt doua variante: castiga Chelsea in Stuttgart Style sau baietii lui Reghecampf lovesc de 1-2 ori pe contraatac.

Tanase era sa ma scoata la pensie la doar 25 de ani.

Apropo de oameni mari si mici, vremuri si victorii si de competitiile comerciale pentru competenti,

S-ajungi mare e o-ntamplare,

Sa fii om e lucru mare!

Pai fotbalul modern e un "business", probabil la anul va mai ramane jumate din echipa, desi la ce nivel "galactic" e prin tara, putem sa ne batem la titlu in continuare.

Pentru unii, afacerile lasa si un pic din esenta fotbalului neatinsa de dragul traditiei (desigur ca nu la noi). Adevarul e ca, titlu sau nu, un an si ceva ciobanul o sa aiba clienti, nu doar de dragul arenei, de dragul istoriei sau ca ar cunoaste romanul cui sa multumeasca pentru cine e Steaua ci pentru ca, nu-mi place sa recunosc: romanii chiar sunt prosti, imi pare rau dar... asa stau lucrurile.

Edited by dalexandru20

Nu inteleg ce cauta scuzele jenante ale lui de Boer pe topicul acesta, Ajax si-a dorit succesul in aceasta competitie, paralela ca Steaua are sanse dupa cat de mult isi doreste Chelsea trofeul este maxim de trista. Benitez a trimis cam tot ce avea disponibil si in forma, exceptie facand Mata si Ba, al doilea fara drept de joc.

De Boer n-a spus " cat de mult isi doreste Chelsea trofeul ", ci a spus " depinde de cat de serios va trata Chelsea aceasta competitie, Europa Ligue. " Cat de serios a tratat Steaua anu' asta Cupa Romaniei, cand a fost eliminata de Chiajna, sau in urma cu cativa ani, cand ne-a eliminat Rapid 2. Comprende ? Ca daca nu intelegi, maine o sa spuna Benitez ca a avut un mare noroc ca a jucat cu Steaua si nu cu Chiajna...

Daca as fi auzit ca Levski Sofia sau Steaua Rosie Belgrad s-au calificat din grupele Europa League, apoi au eliminat Ajax, iar in turu' urmator au invins campioana Europei, pai as fi zis ca bulgarii sau sarbii aia sunt cei mai tari. N-ar fi ar fi avut nici o importanta daca au conducatori cretini, daca unii suporteri sunt cocalari samantari sau daca Ajax si Chelsea n-au jucat la nivel maxim. Tot ce conta era faptu' ca au realizat ceva ce p-aici, prin sud-estu' Europei, e greu de realizat. Respct jucatorilor si antrenorilor, au realizat o performata extraordinara.

Edited by DanStan

Jucatorii s-au comportat extraordinar, merita toate laudele!

Public in mare parte trist, de ocazie. Pai la 1-0 trebuia sa fie haos pana la sfarsitul meciului daca erau numai stelisti pe stadion. Din pacate ajung toti sus gigistii si patrick borcistii. Cel putin asa s-a vazut la TV.

Ce mi s-a luat la modu' grav sa tot vad invocate prostelile astea religioase ca fiind baza unor succese.

Va fi un retur de infarct daca stelistii mentin ritmul si la Londra. Sunt doua variante: castiga Chelsea in Stuttgart Style sau baietii lui Reghecampf lovesc de 1-2 ori pe contraatac.

Tanase era sa ma scoata la pensie la doar 25 de ani.

Nu esti singurul crede-ma. :steag_sah_mic: I give up, Tanase asta nu joaca nimic, nu stiu cum isi mai face loc in echipa asta.

Edited by Korado

Vad ca unii se vad deja calificati. Interesant. De parca ar fi prima data cand englezii ne dau in cap cu terenul la ei acasa.

Aaa... si nu e ca imi doresc eu sa bata Chelsea. E vorba de orgoliul oamenilor astora. Ca nu cred ca lui Hazard, Mata, Lampard, etc. le va cadea bine cand vor afla ca ciobanul Stelei si-a batut joc de ei.

Daca nu ma insel, acum cativa ani, am facut 1-1 cu Liverpool acasa. Iar la ei, aia ne-au umilit jucand cu rezerve gen N'Gog.

Edited by Adrian

Sansele de calificare-s mici, sub 5 %. Chelsea va juca foarte serios si dur la Londra. Treaba de prestigiu : ii ia presa engleza la mumu pe toti, plus ca-i ii f*** si barosanu lor rus din toate pozitiile daca-s eliminati de-o echipa mica din estu' Europei. Dar tocmai pentru ca suntem "o echipa mica din estu (fomist al) Europei" ... putem zice ca performanta obtinuta de Steaua e extraordinara.

Edited by DanStan

Sansele de calificare-s mici, sub 5 %. Chelsea va juca foarte serios si dur la Londra. Treaba de prestigiu : ii ia presa engleza la mumu pe toti, plus ca-i ii f*** si barosanu lor rus din toate pozitiile daca-s eliminati de-o echipa mica din estu' Europei. Dar tocmai pentru ca suntem "o echipa mica din estu (fomist al) Europei" ... putem zice ca performanta obtinuta de Steaua e extraordinara.

5% pentru Chelsea. Nu ca vreau io acuma sa ma dau "patriot stelist", da' am vazut returul cu Sparta Praga, de acolo m-am convins ca oamenii n-au niciun stres in competitia asta. BTW, cre' ca sunt singuru' stelist din tara asta care nu s-a uitat la Steaua-Ajax, ci la Chelsea-Sparta Praga. De luat mumu si-au luat ei destula cand au ratat Champions League, acum, cand joaca in competitia second hand a Europei, nu mai e deranj... E ca si cum Yves de Saint Laurent ar iesi intr-o dimineata din casa chiaun si s-ar duce sa arunce gunoiu', in hohotele de ras ale boschetarilor...

Apropo, felicitari celor de la Sport.ro, care au dezvaluit noul circuit al cacarezelor in natura: Nea Gigi ii da cacareaza lu' Argaseala, ca nu merg telefoanele, Argaseala coboara de la loja si-i transmite cacareaza lu' Mache, care o ia repede in palme, asa fierbinte cum e si i-o paseaza lu' Meme, acesta din urma apropiindu-se tandru de Reghe, destinataru' final al cacarezei...

Edited by LDS

Si eu eram convins ca-i batem. Desi pe hartie lucrurile stateau altfel, in realitate intuiam ca Chelsea o sa ne puna mai putine probleme decat lancierii. Pacat ca n-am putut sa stau pe net si sa scriu inca o fraza a la Nostradamus.

Ca fapt divers, si MU a pierdut cu Bilbao intr-un asemanator anul trecut sau Juventus etc. Se simte lipsa de motivatie la englezi in competitia asta, spre deosebire de Ajax sau vreo echipa din Est puternica care ne-ar fi dat cu terenul in cap.

Sincer, eu cred ca vom bate la Chelsea acasa sau vom scoate un 1-1. Suntem prea bine pregatiti fizic si tactic, iar pana la retur ei joaca cu un MU ranit in timp ce noi o ardem cu Ceahlaul.

In turul urmator daca vom intalni pe Tottenham/Newcastle avem sanse la semifinale.

Edited by Joga Bonito

Mde, cand in 180 de minute tragi de 14 ori pe poarta iar adversaru' trage doar de 4 ori, s-ar zice ca meriti calificarea. Indiferent daca te strofoci sau nu. Asta apropo de Chelsea - Sparta. Si-apoi, nu uita cum sunt priviti romanii in Anglia. Daca-i scoteau cehii era cum era, ca cehii-s un fel de nemti. Da cand e vorba de sclavii din Romania deja nu mai suna bine sa joci la shto si sa te elimine.

Edited by DanStan

Pot sa te intreb cu ce echipa ai tinut pana acum, daca ai tinut cu vreo echipa? Nu judec, sunt doar curios.

Aici te referi strict la comentariul sau, sau la faptul ca e inregistrat de putin timp pe acest forum? :hmmm:

Ontopic: eu sunt de parere ca recordul de audienta a fost batut aseara, dar oamenii n-au anuntat asta deoarece stateau multi oameni in picioare pe scari si intre inele, motiv pentru care am fi fost sanctionati de UEFA.

Cat despre meci, ce sa zic. Steaua a fost cu picioarele pe pamant, nu s-a panicat, si-a facut jocul, dar nici cei de la celsii n-au facut un meci stralucit. Sa speram ca tot noi vom fi bucurosi la finalul meciului de pe Stamford Bridge. :D

@Joga Bonito: daca picam cu Tottenham avem meci usor? :lol: Man...hai sa fim realisti. Nu sunt pe locul 3 in Premier League dupa 28 de etape degeaba.

Edited by eMagic

Mde, cand in 180 de minute tragi de 14 ori pe poarta iar adversaru' trage doar de 4 ori, s-ar zice ca meriti calificarea. Indiferent daca te strofoci sau nu. Asta apropo de Chelsea - Sparta. Si-apoi, nu uita cum sunt priviti romanii in Anglia. Daca-i scoteau cehii era cum era, ca cehii-s un fel de nemti. Da cand e vorba de sclavii din Romania deja nu mai suna bine sa joci la shto si sa te elimine.

Stai linistit, ca in afara de aia zece suporteri agresivi care sunt monitorizati de Scotland Yard, publicu' de pe Stamford Bridge e destul de blajin. Nu se compara cu aia de la Liverpool sau de la alte echipe cu traditie. In plus de asta, jucatorii sunt in marea lor majoritate de alte natii, asa ca grija lor, daca au vreo grija, n-are nicio treaba cu romanii...

In alta ordine de idei, tre' sa recunosc ca victoria de aseara prinde bine pe plan intern, in sensu' in care am si io prieteni dinamovisti pe care i-am sunat de azi dimineata, de la sapte, rugandu-i sa nu-si bata nevestele sau prietenele taman astazi, de 8 Martie.

Circuitul "ordinului" in staff a fost de mare arta. A doua oara cand l-a trimis JJ pe Argaseala jos la banca cu informatiile, se sictirise maxim :chair:

Sincer, eu cred ca vom bate la Chelsea acasa sau vom scoate un 1-1. Suntem prea bine pregatiti fizic si tactic, iar pana la retur ei joaca cu un MU ranit in timp ce noi o ardem cu Ceahlaul.

Orice este posibil, inclusiv realizarea pronosticului de mai sus, dar si a unor alte posibilitati nu tocmai placute pentru calificarea echipei de fotbal FC Steaua.

In turul urmator daca vom intalni pe Tottenham/Newcastle avem sanse la semifinale.

E cam prematur sa vorbim de "turul urmator". Presupunand ca trecem de Chelsea, cu Newcastle probabil ca am avea sanse bune de a ajunge in semifinale, insa cu Tottenham am avea sanse mici: alearga mult mai mult chiar si decat Steaua, au calitate tactica si la constructie si au o foame extraordinara de rezultate. Nu in ultimul rand, il au pe Bale si mai il au pe Villas-Boas pe banca.

Oricum, sa ajungem noi in sferturi si apoi mai vorbim.

Aici te referi strict la comentariul sau, sau la faptul ca e inregistrat de putin timp pe acest forum? :hmmm:

Nu ma refer la nimic, eram doar curios.

Facand abstractie de maimutareala, inganfarea ciobanului de la sfarsit, a fost un spectacol frumos si un rezultat mare obtinut in fata unor jucatori foarte buni! Vorba lui Cipciriu cand o echipa romaneasca joaca bine, toti o dau in barci ca echipa adversa a jucat foarte prost! Eu zic ca ne-am dublat foarte bine, am avut un pressing sufocant lucru care nu dus la dejucarea fazelor de atac a celor de la Celsea. Eu unul nu cred ca Reghe a schimbat din ordinul ciobanului si zic ca toate schimbarile erau logice, pentru ca Pinti risca sa fie eliminat, si Tanase era pamant de flori. Argaseala prin felul in care percuta la vorbele ciobanului nu a aratat decat ca Fecali mai are unca un aghiotant!

Bravo! Esti un suporter adevarat!

in Romania nu prea eram fan fix al vreunei echipe dar acuma m-a convins Steaua,in afara sant fan bayern forever care este UBER ALLES ca si Steaua in Romania,dar sa nu ne incredem ca nu e greu sa dea Chelsea 2-0 in retur,ideea e ca daca dam un gol la londra le va fi foarte greu londonezilor sa se mai califice,sa speram ca va da Steaua golu ala si sant curios cine il inscrie,oare chiriches din foarfeca??? fular-campionii

Vlad crede-ma ca ma abtin cu greu sa nu spun ceva! Am observat ca tu esti singurul care-l poti pondera pe Adrian cand intra in febra aia cu pusca in mana!!! :))

in Romania nu prea eram fan fix al vreunei echipe dar acuma m-a convins Steaua,in afara sant fan bayern forever care este UBER ALLES ca si Steaua in Romania,dar sa nu ne incredem ca nu e greu sa dea Chelsea 2-0 in retur,ideea e ca daca dam un gol la londra le va fi foarte greu londonezilor sa se mai califice,sa speram ca va da Steaua golu ala si sant curios cine il inscrie,oare chiriches din foarfeca??? fular-campionii

Steaua trebuie sa se califice pentru tine si pentru stelistii ca tine. TREBUIE!

Bravo! Un stelist adevarat!

Nu sunt multi cei care trec de la Bayern la Steaua, de la Uber Alles la Semper Svperiores. Esti de admirat si cred ca tocmai ai devenit eroul meu. Sper sa imi ingadui sa te mai citez de acum inainte si chiar sa te mentionez in postarile mele.

Vreau sa fiu ca tine!

Din pacate, nu pot. Eu am ajuns sa tin cu Steaua pentru ca era echipa Armatei, nu pentru ca ar fi batut pe cineva anume, intr-un meci anume, dintr-o competitie anume. Te invidiez din acest punct de vedere. Dar, asta e, la viata nu poti sa dai reset. Bine, sa schimbi echipa poti oricand. Da', vezi tu, ratatii astia din Romania nu bat pe nimeni. Deci nu pot sa trec de la Steaua la ei.

Iar la echipe straine ma uit mai rar. Urmaresc campionatul Olandei si imi place Ajax. Da' Ajax a luat bataie fix de la Steaua, deci normal ca nu pot sa tin cu ei. Nu e logic. Cum sa tin cu o echipa care pierde?! Nu?

Voi astepta sa piarda Steaua, apoi voi trece la o echipa care e in forma. Apoi, daca va incepe Steaua sa castige din nou, voi trece iara sa tin cu ea. E ok asa? Tu ce crezi? Da-mi te rog un sfat.

Ca eu sunt disperat. Vreau sa fiu ca tine si nu stiu cum sa o fac.

FORZA Steaua!

US24

Hai cu titlu si cu cupa!

fular-campionii

Europa-Steaua; Romania-Steaua; Oriunde-Steaua; CaNpionii din Ghencea!

E bine asa?!

Besliud

Ai grija ce spui. Singurul cu pusca in mana din partea asta a lumii e Mache.

Edited by Adrian

Eu am ajuns sa tin cu Steaua pentru ca era echipa Armatei.

Aceeasi Armata care a instrainat bunul cel mai de pret al sau catre.. Becali. ;)

Si totusi Steaua inseamna...CSA.

Ma intreb daca Steaua insemna CSA si cand au lasat clubul pe mana ciobanului...

Europa-Steaua; Romania-Steaua; Oriunde-Steaua; CaNpionii din Ghencea!

Europa-Steaua; Romania-Steaua; doar Mall Arena-Steaua; CaNpionii nu din Ghencea!