Virgil

Steaua - Chelsea 1-0 (1-0)

141 posts in this topic

Salut.Despre returul de la Londra stie cineva cum se pot cumpara biletele?Eu am cumparat deja biletul de avion si am si inchiriat camera de hotel.Daca ma poate ajuta cineva cu vreo informatie...tin sa precizez ca vin la meci din spania

Edited by AGRESSIVO198+1

Omul nu are nicio treaba cu fotbalul, ca sa nu zic de Steaua, si totusi se duce.

Stiu si eu cativa care sunt fanatici cu Poli si si-au luat bilet si pentru meciul tur, si pentru deplasarea de la Londra.

Deci degeaba protestam prin absenteism (zic de noi si aici includ chiar si stelistii de rezultat). Pun pariu ca peste 70% din spectatorii de la meciul cu Chelsea au tinut in trecut cu dinam0 sau crapid.

Aa, ca tot mi-am adus aminte..Un rapidist convins, anti-Steaua de cand il stiu, fanatic omul, imi zice dupa meciul cu lancierii ca ar vrea sa mearga si el la partida cu Chelsea. Ma intreaba pentru a mia oara de ce nu ma bucur, de ce nu ma duc la meci, ii explic a n-a oara cat pot eu de rabdator si dupa imi zice ca nu ma intelege si ca s-ar bucura sa vina ciobanul la rapid, "sa bage bani ca la Steaua". Ce sa-i mai zic??

Mentalitate de suporter roman..Adica, inteleg, tii cu Romania, te bucuri de o echipa romaneasca, dar nici sa-ti schimbi culorile pentru un meci si sa te duci in galerie la dinamu cand tu esti cu Steaua de mic.

la cata reclama se face meciul asta, la cati suporteri s-au re-descoperit cu ocazia asta, la cat de bou e ciobanul... eu chiar sper sa revedem meciul cu Stuttgart de la Bucuresti. chiar si mai bine, de data asta sa fie la zero. poate cu ocazia asta cei 55.000 de suporteri se vor revolta impotriva lui behaila... ca ei se revolta doar la insuccese, cand treaba merge bine...

la cata reclama se face meciul asta, la cati suporteri s-au re-descoperit cu ocazia asta, la cat de bou e ciobanul... eu chiar sper sa revedem meciul cu Stuttgart de la Bucuresti. chiar si mai bine, de data asta sa fie la zero. poate cu ocazia asta cei 55.000 de suporteri se vor revolta impotriva lui behaila... ca ei se revolta doar la insuccese, cand treaba merge bine...

Uiti ca intre timp "suporterii" s-au cizelat, ei nu injura adversarii celebri, ei aplauda acum, ei...este pe creiere spalati......nu vede probleme reale, ei injura Dinamo, in loc sa incurajeze echipa, ei nu injura problema ci fac din jucatori, antrenori, etc, probleme.....ca problema este smecher, are cascaval, da cu biletele ca cu dolarii.....ce mai, problema mare.

"Eu cred că atunci cind joci contra echipei care a cîștigat Liga Campionilor e mult mai greu decit in intilnirile cu Ajax. E bine să fii optimist, să crezi si să speri intr-un rezultat bun, că altfel mai bine nu mai participi. Îmi doresc din tot sufletul, dacă se poate, să se califice stelistii, dacă nu, macar să joace la nivelul la care au facut-o in returul cu Ajax", a spus Marius Lacatus

Are cineva, printr-o minune, 2 bilete in plus la meci ? ( si le vinde la pretul normal, bineinteles, ca doar nu facem bisnita aici )

Are cineva, printr-o minune, 2 bilete in plus la meci ? ( si le vinde la pretul normal, bineinteles, ca doar nu facem bisnita aici )

Numai la cioban poti gasi bilete in conditia pusa. Daca esti legenda, du-te la palat!

1876284_w2.jpg©Getty Images

Ciprian Tatarusanu vorbeste calm despre jocul Stelei impotriva lui Chelsea, pe o jumatate de pagina a site-ului UEFA.com

UEFA il considera unul dintre eroii calificarii Stelei in dauna Ajax-ului.

Sigur, acest meci va fi mult mai greu decat un joc impotriva unei echipe de top din Romania. Vorbim despre "regina Europei" și nu am nici o indoială că vom avea de lucru mult mai mult decat impotriva unei echipe precum Ajax, a mai spus Tata pentru UEFA.com Așa cum am demonstrat ca suntem competitivi in cele două jocuri impotriva Ajax-ului, tot asa putem face un meci mare impotriva oricarei echipe, indiferent care ar fi aceea.

Edited by Virgil

Poate sunt un pic off-topic dar visez si eu: asa m-ar bucura sa intre DNA-ul pe fir si sa lase ciobanului arena goala la meciul asta din cauza bisnitei facute cu bilete... vise taica, vise...

poate ne facem de ras cu biletele astea ...la ce preturi au pus bisnitarii .....nu cred ca le vor vinde pe toate si vor ramane locuri goale....dar asa se poarta pe la noi multi au vrut bilete si ioc ...de unde??? oricum sa dea Dumnezeu sa facem un meci bun

eu chiar sper sa revedem meciul cu Stuttgart de la Bucuresti. chiar si mai bine, de data asta sa fie la zero. poate cu ocazia asta cei 55.000 de suporteri se vor revolta impotriva lui behaila... ca ei se revolta doar la insuccese, cand treaba merge bine...

Da` nu mai bine face Steaua un meci bun? Mie putin imi pasa de suporterii de rezultat, eu vreau sa se califice. E greu, nu imposibil.

Edited by eMagic

"Reghe s-a gindit să joace cu Szukala si Gardoș fundasi centrali si Chiricheș dreapta. Eu i-am zis că lui Chiricheș ii ia din calități dacă-l pune fundaș dreapta. Reghe poate face ce vrea, dar pe Chiricheș il strici pe dreapta. La meciul asta cu Chelsea o să-l vadă o lume intreaga La ora asta asa mi-a zis că vrea. Dar e posibil să se schimbe iar.

Aici, cu Ripă e singura intrebare. El, Chipciu sau Chiricheș pe dreapta. Fară Chiricheș fundaș central, in centrul apararii e gaura Pină la urmă nu m-ar deranja nici asta, dar dacă nu are rezultate mă deranjeaza I-am spus lui Reghe: «Pentru ce să faci asta?»

Brigada din Rusia la meciul de maine seara:

Referee

Sergei Karasev

Assistant referees

Sergei Karasev (RUS)

Anton Averianov (RUS)

Fourth official

Nikolai Golubev (RUS)

Additional assistant referees

Dmitri Mosyakin (RUS)

Maksim Layushkin (RUS)

Aleksei Nikolaev (RUS)

Virgil tata ai spus ceva complet gresit! Ciobanul are bilete la palat, dar sunt doar cu conditia sa te duci cu legitimatie de Deputat, sau sa faci parte dintr-un cabinet de a lui nenea Ponta! Vis a vis de vanzarea biletelor online, eu zic ca a fost manarie totala avand in vedere ca nu puteai sa comanzi mai mult de 4 bilete! Sa nu-mi spuna mie cineva ca un bisnitar a stat si a comandat pe 100 de nume bilete ca iau acum tezla si ma duc in colutul mesei! Se stia ca va fi un meci cu un interes mare! Oare de ce lollipop nu a supravegheat aceasta vanzare pentru a combate acest fenomen al bisnitei, si sa sesizat dupa facand apel sa nu cumparam de la bisnitari? Dupa razboi multi......! UE Gigi si UE Meme pentru tot acest circ!

Edited by besliud

mai e un pic pana la ora macelului...

In legatura cu meciul asta, cred ca cel mai bine a sintetizat De Boer, antrenorul celor de la Ajax. Intrebat, imediat, dupa meciul de acum doua saptamani, " care sunt sansele Stelei cu Chelsea ? ", omu' a sintetizat destul de clar: " Depinde de cat de serios va trata Chelsea aceasta competitie, Europa League." Declaratia asta ar fi trebuit sa-i scuteasca pe multi de nemarginitele emotii, de sutele de ore de "dezbateri televizate", ba chiar si de vanzarea biletelor.

Asa, daca as putea sa-l iau si io pe Vitali Klitschko si sa-l aduc aici la mine, pe Valea Muntelui, unde sa-l dau sa se bata cu o matahala care toata viata a carat busteni in spinare si s-a batut cu ursii prin vagaunile padurilor, sincer, nu l-as vedea bine pe cazac, cat o fi el de campion mondial la super - grea... Daca treaba ar fi invers, in sensul in care sa iau io matahala si s-o bag intr-un ring de box cu Vitali Klitschko, atunci mi-ar parea rau pentru bietu' muntean...

Edited by LDS

Imi cer scuze pentru double-post, dar nu mai merge sa editez: biletele au fost date.

Salut ,poate cineva sa ma ajute sa iau un bilet la meciul de la londra,multumesc

Salut ,poate cineva sa ma ajute sa iau un bilet la meciul de la londra,multumesc

Daaaaaaaaaaaa , hai ca iti da'u eu gratis , le am la palat :)

Spre deosebire de gramada de romani prosti care zic ca sunt stelisti si de fapt merg la meciuri ca sa ii bage jegului bani in buzunare?

Unde sunt aia care sustineau o calificare clara a Ajax-ului?nu mai spuneti nimic,am avut noroc chestii?ceva?

Brigada din Rusia la meciul de maine seara:

Referee

Sergei Karasev

Assistant referees

Sergei Karasev (RUS)

Anton Averianov (RUS)

Fourth official

Nikolai Golubev (RUS)

Additional assistant referees

Dmitri Mosyakin (RUS)

Maksim Layushkin (RUS)

Aleksei Nikolaev (RUS)

Cam urat cu atatia rusi...

am avut noroc chestii?ceva?

Nu? N-a fost cu noroc la penalty? Au fost stiinta, experienta si valoarea lu' Tata?:D (Am inceput sa rad in hohote inainte sa termin de scris propozitia)

Edited by Adrian