Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Rafael Cruz Ojer

9 posts in this topic

s_101470_15172_2010_2.jpg

data nasterii: 18.01.1985

locul nasterii: Săo Paulo -

varstă: 28 ani

inaltime: 1,76 m

nationalitate: - brazilian

pozitie: aparare - fundas dreapta

valoare de piață: 1.000.000 RON

250.000 €

Cruz vine ca urmare a unei intelegeri de imprumut intre Steaua si Atletico Mineiro.

Dupa meciul amical cu Basel, Becali l-a desfiintat, Reghe ii lauda punctele forte (Cruz e bun, face bine faza de aparare, eu il stiam bine. Voi vorbi cu patronul), MM: sunt multumit. Cruz indiscutabil va ramane.

Edited by Virgil

Chiar dacă staff-ul tehnic al Stelei s-a declarat aseara prin vocea lui Mihai Stoica, multumit de evolutia lui Rafael Cruz din amicalul cu Basel (1-1), transferul brazilianului nu se va mai realiza, jucatorul urmind să parasească azi cantonamentul din Spania.

Informatiile GSP.ro au fost confirmate in urmă cu citeva momente de Ciobanul, contactat telefonic: "Da, e adevarat. Cruz nu ramine la Steaua pentru că nu-l vreau eu! La revedere, să fie sanatos!".

În paralel, patronul roș-albastrilor insistă pentru aducerea lui Cornel Ripă (23 de ani) de la Otelul, dar deocamdată sunt probleme legate de partea financiară a afacerii.

Profesionalism la cel mai ridicat nivel, dupa cum ma asteptam. Sper din tot sufletul ca acesta sa fie un nou caz Maicon.

Dar parca reggae si Meme faceau echipa? :-?

off topic: De ce mi se editeaza automat in Meme cand eu scriu m i m i ?

Edited by rtj

Fundasul dreapta de 28 de ani, Rafael Cruz, a plecat ieri noapte din cantonamentul Stelei din Spania cu destinatia Brazilia.

Sud-americanul a parasit stabilimentul roș-albastrilor impreună cu impresarul Julio Fontes, după numai 54 de minute bifate in tricoul Stelei. Acesta fusese titular in amicalul terminat la egalitate 1-1 cu FC Basel, după care a fost anuntat de oficialii "roș-albastrilor" că nu va fi oprit in lot.

Jucatorul lui Atletico Mineiro venise pentru a-l inlocui pe Daniel Georgievski, accidentat in continuare, cu promisiunea că va fi imprumutat pină in vara Ciobanul s-a hotarit să renunte la el si să il aducă pe Cornel Ripă (23 ani) de la Otelul Galati.

gsp

rafael_cruz.jpg

Cum am spus sintr-un topic anterior sper sa nu ajungem sa plangem dupa plecati si decedati!

Excelent exemplu al lipsei de profesionalism de care da dovada conducerea clubul. Dar, ce mai conteaza atata timp cat suntem uniti spre 24??