Sign in to follow this  
Followers 0
Lari

Transferuri In Perioada Decembrie 2012 - Februarie 2013

43 posts in this topic

Daca tu crezi ca tanase va fi vreodata scos pe banca, e clar...Parvulescu, in mod normal, ar trebui sa fie titular incontestabil pe banda stanga, sau daca nu el, Chipciu. Si totusi, acelasi dodel este prezent in primul 11.

Cat despre atitudinea de ciocoflender, sa stii ca mai sunt jucatori de fotbal care gandesc si care nu vor sa isi strice cariera la Steaua, venind doar pentru expunere mediatica. Sper ca Maxim sa fie unul dintre ei!

Nimeni nu-l scoate pe Tanase de acolo. Sa fim seriosi.

Era buna concurenta dintre Martinovic si ceilalti 3 fundasi centrali. Asta se va vedea mai incolo, cand unora li se va parea ca sunt titulari pe viata. Era buna si concurenta dintre Rusescu si Rocha, desi Raul pare un copil destul de cu capul pe umeri, care isi vede de treaba lui. Ar fi fost buna concurenta pe care ar fi putut-o face Radut celorlalti mijlocasi ofensivi folositi in spatele varfului. Insa concurenta dintre Maxim si Tanase nu va exista.

Va iesi Chipciu din echipa inainte sa iasa Tanase. Si asta e pacat, ca Chipciu a fost cel mai bun mijlocas stelist din tur. Probabil ca va fi pus fundas. Eu consider asta o greseala, desi copilul a aratat ca poate juca si acolo. El e mijlocas cu calitati ofensive, trebuie crescut pe posturi ofensive, nu mutat dintr-o parte in alta.

Il consider pe Maxim un jucator valoros. Insa eu sunt pentru transferuri facute cu cap, nu aiurea.

Rocha nu trebuia dat. Venirea lui Maxim nu va fi un plus destul de mare cat sa faca neobservat minusul pe care il va aduce plecarea lui Rocha. Asta e atacant. Cu asta, daca lucrezi, poti sa il faci chiar mai eficient. De atacanti ca el ai nevoie in meciurile cand mingea nu vrea sa intre. Nikolic si Costea impreuna nu fac cat asta.

Maxim nu a semnat inca pentru ca Steaua nu mai e Steaua cea de acum 10 ani, cand nu se refuza. E Steaua lui becali, ala de te plateste doar o data la 3-4 luni, carete joaca daca are chef, care isi bate joc de tine cand vrea pentru ca te considera sclav din momentul in care ai semnat cu el.

Mi-aduc aminte de venirea lui Dica la Steaua. 250 de mii de dolari a costat. Ca ala voia la Steaua neaparat si era in ultimele 6 luni. NEAPARAT, ba!

Urlau ziarele: ASUL DE Dica! Asa era pe vremea cand Steaua nu era becaliana. Acum, daca te vrea Steaua, meh.... mai bine astepti transferul afara sau, daca nu vinem, te duci la CFR sau Petrolul sau Vaslui sau Astra. Ca e acelasi drac.

S-au dus dracului marile echipe romanesti. Le-au distrus mizeriile astea. Acum au aparut toate pseudoechipele astea care n-au pic de respect pentru fosta echipa a armatei.De frica nici nu mai vorbim.

Daca esti fotbalist inteligent ca pluta nu iti pasa decat de bani si mergi la oricine iti da 1000 in plus. Sa refuzi echipa cu cei mai multi suporteri, cu cea mai bogata istorie si intr-un an in care ia titlul e clar ca esti un cocalar care nu intelege rostul si treaba asta cu palmaresul si cv-ul de fotbalist. E genul de luzer care se crede inteligent si eficient daca sta pe banca in strainatate un sezon intreg pentru 10 mii pe luna (ca doar ia bani pe degeaba) decat sa joace in UCL la cea mai titrata echipa din Romania pt 8 mii. Eu nu stiu un astfel de cocalar care sa fi ramas in istoria fotbalului pentru ca a avut o cariera de invidiat.

Vezi tu, prietene, deja Steaua e vazuta prost si in exterior. A ajuns echipa la care e patron homofobul ala, nebunul ala care a dat cu ranga-n maibach, ala care a sechestrat oameni, care a furat de la stat si care acum e mare politician cu aspiratii de presedinte.

Steaua nu mai e vazuta ca echipa armatei, din pacate.

Mi-aduc aminte ca acum cativa ani, cand Timisoara a jucat cu Ajax in Europa, au venit suporterii lui Ajax cu un banner prin care cereau Steaua libera(respect etern lor pentru asta). Lumea deja stie ca Steaua nu mai e ce-a fost.

Sa stii ca banii sunt foarte importanti azi pentru fotbalistii romani. Pentru ca ei sunt foarte prosti. Nu stiu sa isi faca rost de manageri seriosi. Banii pe care ii castiga, ii dau la aia. Banii care le raman, ii pierd pe curve si petreceri, ca nu e nimeni sa le spuna ca nu trebuie s-o faca. Asa ajung la 30 si ceva de ani ca Lutu. Faliti si dispusi sa se prostitueze pentru cateva mii de euro pe luna.

Vina nu e a lor. Pentru ca impresarii, managerii lor, astia toti nu ii lasa sa creasca dpdv intelectual. Lor le convine un fotbalist cocalar, ca e mai usor de manevrat. Il trimiti unde vrei tu, ii iei cati bani vrei tu.

Sincer, in locul lui Maxim, eu n-as veni la Steaua. De ce?

Pai, in primul rand pentru ca patronul face echipa. Joaca doar preferatii lui. Daca nu-i place de mine, sunt out, oricat de bine as juca. Exemplul Rocha e doar cel mai nou. Doi la mana, Steaua e deja blindata pe benzi.

Mi-aduc aminte o perioada cand Steaua avea vreo 4 mijlocasi stanga: Bostina, Cristocea, Coman, Dica. Concurenta aia n-a adus nimic bun.

Daca maxim vine si intra direct titular, va fi pe el toata presiunea posibila din lume. Din partea suporterilor, a patronului, a coechipierilor, etc. El va trebui sa joace automat mai bine decat omul pe care l-a inlocuit. Daca nu o face, e terminat. De acolo pana la "dau eu bani ca sa plece", nu e cale lunga.

Adrian, in mare sunt de acord cu ce ai zis mai putin cu:

- daca esti fotbalist nu te caci pe tine ca e presiune si ca Steaua e blindata pe benzi. E penibil sa gandesti asa si asta sa fie motivul pentru care nu vi la Steaua.

- patronul face echipa si daca nu ma place sunt out iar e motiv slab. La fel daca mergi la o echipa unde antrenorul face intotdeauna echipa 100% ai fix aceeasi problema, daca nu te place antrenorul tot out esti ca nu te va baga si daca esti bun. Sunt multe cazuri si la echipe mari, nu isi mai au rost exemplele....Kaka la Madrid nu joaca ca nu-i bun? sa fim seriosi...

Si pe Tanase pariez ca il va scoate primul transfer care arata ceva randament pe postul lui...evident ceva peste Parvulescu care e mai slab si ca Lato....

Adrian, in mare sunt de acord cu ce ai zis mai putin cu:

- daca esti fotbalist nu te caci pe tine ca e presiune si ca Steaua e blindata pe benzi. E penibil sa gandesti asa si asta sa fie motivul pentru care nu vi la Steaua.

Stii foarte bine ca, in general, fotbalistii romani nu sunt fotbalisti.

- patronul face echipa si daca nu ma place sunt out iar e motiv slab. La fel daca mergi la o echipa unde antrenorul face intotdeauna echipa 100% ai fix aceeasi problema, daca nu te place antrenorul tot out esti ca nu te va baga si daca esti bun. Sunt multe cazuri si la echipe mari, nu isi mai au rost exemplele....Kaka la Madrid nu joaca ca nu-i bun? sa fim seriosi...

Un jucator ca Maxim are nevoie sa joace, nu sa stea pe banca. Daca vine la Steaua ca Eugen Baciu, asa isi va si termina cariera.

Si pe Tanase pariez ca il va scoate primul transfer care arata ceva randament pe postul lui...evident ceva peste Parvulescu care e mai slab si ca Lato....

Tanase e foarte inconstant. Nimeni nu vrea jucatori ca el. Ok, are calitati si potential. Dar e prost.

De scos nu-l va scoate nimeni pentru ca, spre deosebire de Elton sau Dayro Moreno sau altii, nici un apropiat de-al lui Gigi nu-l vorbeste de rau.

La Steaua poti avea o viata foarte lunga daca te place Teia Sponte.

Tactici de om de rahat. Uite de ce nu trebuie sa vii la Steaua daca esti jucator bun:

Transferul lui Maxim la Steaua a intrat în impas, vedeta celor de la Pandurii dorind să amâne plecarea de la echipa lui Grigoraş până în vară.

Ciobanul este de părere că tânărul internaţional ar trebui să facă acum pasul la Steaua, pentru că în vară va împlini 23 de ani şi deja va fi prea târziu să facă pasul la o echipă mare.

"Noi am semnat contractul. Şi Steaua, şi Pandurii au semnat. Maxim a vorbit cu impresarul că nu vrea să vină şi că o să vadă ce face în vară. Dacă ai personalitate, dai un telefon, te întâlneşi cu omul şi spui "nu". Eu nu îl mai sun acum. Dacă te manipulează impresarul nu mai ai personalitate. Foarte bine dacă aşteaptă până în vară. Care e problema? Nu cred că ne va mai interesa în vară, face 23 de ani. Dacă nu faci pasul până atunci, ce rost mai are? După câte îl ştiu eu pe Maxim, va rămâne prin cafenele. În opinia mea, Marinescu se gândeşte la interesul lui. Steaua poate fi o trambulină, şi banii şi-i ia după un transfer ulterior. Nu o să impun niciodată impresarul jucătorilor.

Chipciu a avut oferă de 15 mii pe lună şi 150 de mii la semnătură, dar i-a fost ruşine de mine, că l-am sunat, şi a venit la Steaua pe 10 mii pe lună.

Am vorbit cu Wesley, care mi-a zis că iubeşte fotbalul, că dacă nu joacă fotbal moare. Mi-a zis să vorbesc eu cu Prinţul. Vrea să vină la mine.

Primarul de la Chiajna vine mâine să discutăm despre transferul lui Niţă. O să îi dau 30 de mii.

Florian Walter nu răspunde, Ciobanul vrea să-i dea bani şi el nu vorbeşte", a pus Ciobanul la Sport.ro.

Edited by Adrian

Ati vazut ca pe langa motivul "vreau sa fac o echipa muncitoare, ii place ochiului meu sa-l vada", in spatele revenirii lui Tatu ar fi si preferinta lui Tanase: " am vorbit si cu Tanase care chiar insista sa revina Tatu, ca se intelegeau bine acolo".

Cu alte cuvinte, Tanase stie ca totusi mai exista si altii mai slabi ca el, astfel ca il aproba pe deputat. Hai ca-i prost, da' macar atata lucru a stiut.

Se pare ca (din fericire) au cazut negocierile cu Tatu.

Si sincer acum , sa dai pe Maxim 500 mii euro , Rocha care e al 5-lea la raportul goluri/meci in Liga 1 si Radut , care mi se pare mai util Pandurilor decat Maxim , mi se pare exagerat. Maxim , intradevar are creier dribiling si viteza .Toata lumea vorbeste ca nu are unde juca , ca sunt Chipciu si Tanase pe benzi , insa mie unul , imi place Adi Popa pe care il vad la fel de valoros ca Maxim.

În această dimineață, Ciobanul a luat legatura cu Adrian Porumboiu si cei doi au cazut de acord ca Milanov să evolueze din retur la Steaua. Suma pe care Steaua o va plati catre vasluieni este de 100.000 de euro.

"Da. ne-am inteles! Mai ramane ca si jucatorul să-și dea acceptul! " - Adrian Porumboiu pentru ProSport.

Putea pleca gratis in vară

Unul din motivele ce l-au determinat pe Adrian Porumboiu să accepte oferta Stelei este acela că jucatorul intrase in ultimele sase luni de contract, iar din vară ar fi putut pleca liber de la Vaslui.

Ajuns in Liga 1 in 2010, internationalul bulgar s-a impus rapid in primul "11" al Vasluiului si este considerat unul dintre cei mai buni fundasi de bandă din tara

La Vaslui a evoluat in 91 de partide numai in Liga 1 si a inscris un gol. Milanov a avut evolutii apreciate si in cupele europene, unde a prins 15 partide.

Acceptă Milanov salariul oferit de Steaua?

Dacă si jucatorul va accepta propunerea Stelei, atunci clubul din Ghencea rezolvă o problemă care i-a dat mari batai de cap lui Laurentiu Reghecampf. Probleme pot aparea doar in ceea ce priveste salariul oferit de Steaua.

23 de selectii are Milanov in nationala Bulgariei

28 de ani are Jivko Milanov

1.500.000 euro valorează Jivko Milanov, conform transfermarkt.de

Cu toate că stelistii afirmă că nu se mai gindesc la transferuri, oficialii din Ghencea testează in aceste zile o nouă pista Javier Velayos (25 de ani) e ultimul jucator pe lista Stelei pentru a suplini absenta lui Georgievski.

Roș-albastrii vor să profite de faptul că spaniolul a intrat in ultimele 6 luni de contract si speră să-l poată lua de sub Timpa in schimbul a maximum 100.000 de euro. De asemenea, si salariul sau e unul atractiv pentru Ciobanul. La Brasov, Velayos cîștigă 70.000 de euro pe sezon!

Crescut de Real Madrid

Velayos a inceput fotbalul la 10 ani, la cîțiva pasi de Santiago Bernabeu, si a debutat la echipa secundă a madrilenilor in 2007. În trei ani, ibericul a prins 86 de meciuri, reusind să si marcheze de două ori. Apoi, a trecut pe la Getafe timp de un sezon, activind tot la formatia a doua, iar un an mai tirziu a ajuns in Liga 1, liber de contract.

"Îmi place Nica, dar nu-l luam"

Laurentiu Reghecampf a vorbit ieri despre problema pe care o are in banda dreaptă a defensivei si a mai avansat un nume din Liga 1. "Din Romania, pe acest post, il mai urmaresc pe Constantin Nica de la Dinamo. Totusi, ar fi foarte greu să facem acest transfer pentru că si jucatorul trebuie să-și dorească să evolueze la Steaua. Nu vreau să se inteleagă că am negociat pentru el, am zis doar că-mi place si atit!", a spus Reghe la DigiSport.

"Pepe Murcia, antrenorul care l-a adus la Brasov, si Sorin Cirtu au ramas impresionati de calitățile lui Velayos. Au spus că e peste valoarea formatiei brasovene" (Marcel Popescu, fost presedinte FC Brasov)

gsp

_velayos.jpg

Unde este atacantul de care toti se bateau cu pumnul in piept ? Unde sunt transferurile pe posturile deficitare ? Asa a fost tot timpul;

Antrenorul echipei Steaua, Laurentiu Reghecampf, a declarat, luni, la Digi Sport, că fundasul dreapta brazilian Rafael Cruz, in varstă de aproape 28 de ani, se va alatura gruparii "roș-albastre" in cantonamentul din Spania, iar la sosirea in Romania acesta va sustine vizita medicala

"Am cautat impreună jucatori care să poată face ritmului pe care noi il impunem, atmosferei de la Steaua, atmosferei din jurul jocului cu Ajax. E un jucator care evoluează de trei ani in prima ligă braziliana care stie ce inseamnă să joci pe un stadion cu 50.000 de spectatori. Deci au fost foarte multe criterii de care am tinut cont cand am incercat să aducem un jucator. A fost imprumutat de la Atletico Mineiro la o echipă care a retrogradat, dar faptul că a jucat in prima Liga spune foarte multe. Am urmarit foarte multe meciuri de ale lui si am si vorbit cu el personal", a spus Reghecampf.

Laurentiu Reghecampf a precizat că jucatorul brazilian nu va veni in probe la Steaua. "Jucatorul nu va veni in probe, asta este clar, dar o să avem timp să stam cu el de vorbă si să se pregatească pană la meciul cu Ajax si cred că ne va ajuta foarte mult. Sper să joace cel putin la acelasi nivel cu Daniel Georgievski. Nu contează cine l-a adus la Steaua, important e ca el să joace bine la Steaua", a adaugat Reghecampf.

Tehnicianul stelist consideră că Rafael Cruz poate fi de folos echipei sale. "Ă‚sta e primul lui contract in Europa. Ținand cont că toti brazilienii care au venit in Romania nu au jucat niciodată in prima ligă braziliana cred că va face față in campionatul nostru si Liga Europa. Nu vreau să spun lucruri foarte mari despre el, pentru că nu stim cum se va acomoda cu clima, cu stilul european. Are cifre foarte bune si cred că va face față la nivelul nostru. E foarte greu să aduci jucatori din prima divizie braziliana Va face vizita medicala dar deocamdată se va prezenta in Spania, iar cand vom reveni in tară va face vizita medicala El a jucat ultimul meci cu Botafogo in noiembrie, dar nu cred că va fi vreo problema Dacă nu va putea face față, probabil că se va intoarce inapoi. E un jucator de banda ofensiv, care se apară foarte bine, iar din informatiile pe care le avem, cred că ne va ajuta. O să-l vedem la meciurile pe care le vom avea in Antalya", a mentionat Reghecampf.

Laurentiu Reghecampf a afirmat că jucatorii echipei Steaua vor pleca la prima reprezentativă pentru meciul amical contra Australiei la data de 4 februarie. "Noi vom trimite jucatorii la natională in data de 4 februarie, pentru meciul cu Australia, iar după vor veni pentru ultimul meci amical din Antalya, cel de la 9 februarie, inaintea plecarii spre Olanda", a mai spus Reghecampf.

Steaua l-a acontat pe Cornel Ripă! "Roș-albastrii" au obtinut semnatura fundasului pe un contract valabil din vara dar incearcă să definitiveze transferul incă din această iarna

Azi-noapte, fundasul de 23 de ani, care a intrat in ultimele 6 luni de contract cu Otelul, a devenit oficial jucatorul echipei din Ghencea si nu mai poate fi vindut la o altă echipa Dacă mai vor să obtină bani pe Ripa galățenii vor trebui să accepte oferta Stelei, altfel acesta va pleca gratis din vara

Ciobanul le-a comunicat campionilor din 2011 ieri după-amiază că oferă 50.000 de euro pentru un transfer definitiv. Narcis Raducan, presedintele Otelului, i-a transmis că jucatorul va pleca numai in schimbul a 200.000 de euro, motiv pentru care patronul Stelei a decis să discute direct cu Ripa I-a oferit un contract pe 4 ani cu un salariu lunar de 10.000 de euro pe luna iar fundasul a semnat aproape de miezul noptii.

Astazi, patronul Stelei va relua negocierile cu Otelul pentru a-l transfera pe Ripă incă din această luna Dacă oferta va fi acceptata fundasul va merge cu echipa lui Laurentiu Reghecampf in cantonamentul din Antalya, care va avea loc in perioada 27 ianuarie - 10 februarie, si va putea fi folosit in "dubla" cu Ajax Amsterdam din cadrul "șaisprezecimilor" Europa League.

Cum ar arata Steaua cu Ripă pe teren impotriva lui Ajax: Tatarusanu - Ripa Chiriches Szukala, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu - Nikolici

1 milion de euro este cota lui Cornel Ripa conform transfermarkt

Cornel Ripă

- 23 de ani

- 1,80m

- a evouat in 118 meciuri in Liga 1, marcind un gol

- are 5 selectii in echipa natională

- joacă de 5 ani la Otelul, singurul club la care a evoluat

- are 5 prezente in grupele Ligii Campionilor

Putea juca in Ghencea din 2011

Ripă a mai fost dorit de Steaua si in urmă cu doi ani, cind Ciobanul era gata să ofere 1 milion de euro pentru a-l transfera imediat după ce Otelul a iesit campioana Tratativele s-au blocat insa iar fundasul a ramas in continuare la Galati. Acum ar fi putut pleca in Ucraina, dar a ales să meargă in Ghencea pentru că "sunt incă tinar si performanta contează mai mult decit banii".

A 8-a oară-i cu noroc?

În ultima luna Steaua s-a aratat interesată de nu mai putin de 7 fundasi dreapta, insă nu a adus nici unul pină acum. Primul a fost Rui Duarte, care a refuzat să facă o investigatie medicala Apoi, grecul Kontoes, care nu accepta să semneze doar pe 6 luni si 10.000 de euro salariu. Milanov a refuzat si el, ca si sirbul Vulicevici, de la Vojvodina Novi Sad. S-a incercat aducerea lui Ripa dar MM a blocat transferul. Rafael Cruz a fost trimis inapoi in Brazilia, in timp ce Ivan Bandalovski e considerat o variantă riscanta După ce s-a renuntat la Cruz, Ciobanul a revenit la Ripa a opta incercare in această iarnă de a aduce un inlocuitor pentru Georgievski.

Managerul general al Stelei, Mihai Stoica, regretă plecarea lui Rafael Cruz de la echipa pe care o conduce, insă speră ca Ripă să il inlocuiască pe acesta cu succes. Oficialul roș-albastrilor nu a uitat nici de Maxim, pe care l-a numit "erou fabricat".

"De foarte multe ori cuvintul meu conteaza dar in cazul alegerii unui jucator care să-l dubleze pe Daniel Georgievski n-a fost asa. Îmi doresc din toata inima mea de stelist să ma fi inselat si Cornel Ripă să fie o solutie petru cea mai bună echipă din Romania.

Virsta e de partea lui, experienta in meciurile internationale il ajuta iar faptul că si-a dorit enorm să vina spre deosebire de unii eroi fabricati, contează foarte mult", a scris Mihai Stoica pe Facebook.

MM il asigură pe Ripă că va primi tot sprijinul de care are nevoie, fiind mult mai preocupat de interesul echipei, care primeaza

"Indiferent cind va ajunge la noi, el va avea sprijinul meu, neconditionat, asa cum au avut toti jucatorii Stelei, indiferent de numele si pozitia in club a persoanei care i-a propus (Niko poate confirma). Pentu mine interesele echipei primeaza si n-o să insist să-mi impun punctul de vedere atit timp cit Gigi si Reghe au altă parere", a mai scris managerul Stelei.

gsp

Edited by Lari

"Am facut o ofertă de trei milioane de euro pentru Alexe si Nica. Două milioane pentru Alexe si un milion pentru Nica. Am facut oferta prin domnul Victor Becali. Vreau să salvez pe Dinamo, vreau să le fac un bine. Am inteles că au probleme financiare si vreau să-i ajut. Vor, bine, nu vor, să fie sanatosi. Dacă sunt oameni pragmatici, atunci iau banii. Nu dau niciun ban in plus. Să raspundă cand vor, dar pană la al doilea stagiu de pregatire, deci au o saptamană să raspundă", a spus Becali.

Ciobanul a afirmat că iși doreste să cumpere cei mai buni jucatori din Romania, chiar dacă mai are jucatori pe aceleasi pozitii.

"Cumpar orice este de valoare din Romania. Îl iau pe Alexe cu două milioane si il dau cu zece, iar pe Nica dau un milion si il dau cu sapte. Eu vreau să fac investitii. Pentru un an vreau ca toti cei 11 jucatori de la echipa natională să fie de la Steaua. Decat să ia 5.000 de euro la Dinamo, mai bine 10.000 la Steaua. Lui Alexe ii dau primă de instalare, dar lui Nica nu, pentru că are 20 de ani. Alexe e jucator consacrat", a completat Becali.

La 17 decembrie, Becali a anuntat că a dorit să-l transfere pe Marius Alexe, dar fotbalistul i-a transmis prin intermediul impresarului Victor Becali că mai bine moare de foame sau se lasă de fotbal, decat să joace la echipa rivala

"I-am spus lui Victor de Alexe si Alexe i-a zis lui Victor că el moare de foame, se lasă de fotbal, dar nu vine la Steaua. Ă‚la-i crescut de Dinamo acolo, câinii ăștia sunt periculosi... Asa a zis, că se lasă de fotbal si moare de foame si la Steaua nu vine. I-am zis lui Victor să-i intrebe (n.r. - pe oficialii dinamovisti) cat vor, poate ii dam un salariu mare (n.r. - jucatorului) Mi-a zis Victor: ?Bai, Gigi, nu vine!? Ă‚știa de la Dinamo sunt unii d-ăia fanatici, caini fanatici, turbati. Caini turbati, carora n-ai ce să le faci. Alexe e fotbalist! Atat are Dinamo clasă de fotbalist, Alexe. Dar n-ai cum să-l iei ", a explicat, atunci, Becali.

Urmatorul jucator care ar putea ajunge in Ghencea, Jeremy Bokila (24 de ani), a fost comparat de patronul Stelei cu legendarul Thierry Henry.

Fostul international, Bogdan Mara, este in mare parte de acord cu spusele lui Ciobanul si spune că atacantul Petrolului este exact ce lipseste acum echipei lui Reghecampf.

"Bokila e tehnic, e mobil si tanar. Îmi place de el. Mi se pare foarte interesant. Cred că e potrivit pentru Steaua, pentru că lor le lipseste un astfel de jucator", a declarat Bogdan Mara.

1,3 milioane de euro este cota de piață a lui Jeremy Bokila (transfermarkt.de)

Mie Rafael Cruz mi-a placut, cu toate ca sa vazut clar ca era speriat de cioban ca-l vede si a jucat prudent.

Acum sa vedem ca nea Jiji se mai lauda cu Bokila ca va ajunge la Steaua, de data asta sper ca probabil nu se mai considera in campanie si sa nu faca telenovela Maxim 2

Tanarul fundas Claudiu Belu de la Concordia Chiajna a starnit interesul Stelei.

Jucatorul in varsta de 19 ani a fost remarcat de conducatorii Stelei, care intentioneaza sa faca o oferta in perioada urmatoare, informeaza Pressalert.

Claudiu Belu a fost crescut de Poli Timisoara si poate juca atat fundas central cat si fundas dreapta.

El impresioneaza in special prin calitatile fizice.

In acest sezon, Belu a evoluat in 12 partide pentru Concordia Chiajna, avand si un gol marcat.

Ziare.com

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0