Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Copenhaga - Steaua 1-1 (0-0)

71 posts in this topic

Am jucat bine ! Bravo , baieti ! Steaua a facut o prima repriza foarte buna, aproape ca nu le-a dat danezilor nicio sansa sa atace . Pacat ca am luat rosu acolo . Pana la urma s-a terminat bine , ne-am calificat . Era frumos sa terminam grupa cu 13 puncte , insa pana la urma tot pe primul loc am terminat .

Sper sa picam cu o echipa pe care sa o eliminam .

Bai , ia gata ! Nu va mai bucurati ca acum vine protestatarul "radical" Adrian si va da cu posturi din arhiva ! =)))))

Nu de alta , dar mi se pare amuzant sa zici mereu asta: "Vrei sa-ti dau posturi din arhiva?" .

Nu o lua ca pe o jignire , Adriane .

Apropo , baieti , cand ziceam ca in meciul cu Stuttgart arbitru i-a impins putin de la spate pe

nemti au sarit unii sa zica ca nu e asa .

Acum spuneti voi , n-am avut penalty noi ?

Si nu numai ca nu am primit penalty, dar am primit si rosu !

Cum ar zice Mircea Badea , superb sau nu ?

Iar au aruncat pe geam televizoarele frustratii de dinamovisti si rrapidisti .

Ia spuneti ,bai baieti , cum e cu Stuttgart si cu Molde ?

Astept jigniri specifice protestatarilor online gen : elvetian , ignorant , d-astea de ale lor .

Macar sa nu ma jigneasca unu' din cel mai indepartat sat ...

Edited by DanielT

Nu mai conteaza daca a fost penalty sau nu, dar turcul ori a avut orbul gainii, ori a fost un mare magar. Eu inclin spre a doua varianta.

Ia spuneti ,bai baieti , cum e cu Stuttgart si cu Molde ?

E o chestiune care tine de art nouveau. Nemtii au vrut sa scape de un capac de WC second hand, aia de la Molde au jucat pentru amoru' artei iar noi am luat... produsu' finit si ne simtem bine.

@Andyq

asta e viatra voastra, online, conturi, site-uri, frustratilor...

STEAUATORONTO

P.S. MAMA MULTUMESC CA M-AI FACUT STELIST !

@Iubita, mai multe conturi ai tu . Si nu in banci , ca sa ma intelegi.

P.S. MAMA, MULTUMESC LUI Dumnezeu CA A PUS CANADA LA MII DE KM DEPARTARE !

Revenind la oile noastre,

Singurul loc unde a marcat Nikolic a fost la Anda Adam. Dar sa ma ierte Cel de Sus, nu trebuie sa te fii folbalist sa marchezi la Anda. O poti face si ca prezentator de vreme. Ce-o avea in cap stafful tehnic al Stelei cu Nikolic chiar nu pricep. Mingea nici macar nu s-a dus direct in plasa din barbia lui in meciul de pe Arena cu danejii. Ci a ricosat intr-un fundas danez si abia din ala s-a dus unde trebuia.

Bucuria mea despre calificarea Stelei o pot compara cu un tort urias din mousse de ciocolata dar glazat cu o pleasca din balega pe deasupra.

Pleasca va reveni de duminica noaptea pe retina noastra!

Edited by terente

Eu cred ca arbitrul a avut dreptate la faza cu Tanase. Din cele doua reluari date la TV, din prima, filmata din spatele portii pe directia de alergare pare fault, insa la cea din lateral se vede clar cum se agata inetentionat de piciorul fundasului si plonjeaza.

si voi sunteti multumiti cu rosul primit de tanasel?

A cazut ca o baba fara baston la 2 metri de arbitru. A primit ce merita.

E o chestiune care tine de art nouveau. Nemtii au vrut sa scape de un capac de WC second hand, aia de la Molde au jucat pentru amoru' artei iar noi am luat... produsu' finit si ne simtem bine.

Poti sa-mi spui si mie ce bei si mananci exact cand intri pe site?

Art nouveau? Capac de WC second hand? Amoru' artei? Produs finit?

Rau va mai ofticati mai baieti. Cineva spunea inaintea meciului, referitor la ultimul articol al lui Pindu F., ca vom intelege ce a spus el, la meciul cu danezii. Si a luat plasa, si moare de ciuda, si nustiu ce mananca si ce bea inainte de a-si varsa laturile pe acest site.

Spre stiinta lui, dar si a altor "frati de-ai lui", le spun ca Stuttgart si-a dorit foarte mult colacul second hand.

Astfel,

Nemtii, mai atenti la meciul din Danemarca

Singurul club care a tremurat cu adevarat pană la final a fost chiar VfB Stuttgart, una dintre componentele grupei din care a facut si Steaua parte in Europa League. Lumea de pe Mercedes-Benz Arena a stat cu telefoanele la urechi, disperată fiind de faptul că echipa lor este condusă pe teren propriu, iar in Danemarca un gol al ar fi putut stopa aventura europeană a elevilor lui Bruno Labaddia. Nu s-a intamplat asa, romanii au terminat la egalitate, iar infrangerea la limita de acasa in fata norvegienilor, nu a blocat stabilirea noului record al Bundesligii, 7 echipe calificate in primavara europeana

sursa: presa scrisa din Bucuresti

Cineva care se erijeaza in cunoscator, a luat-o fix peste bot.

Edited by Virgil

Virgil, n-am recunoscut asta in fata niciunui prieten de-al meu nonstelist.

Dar ce s-ar fi intamplat daca Molde nu ar fi fost preocupata de campionat? V-ati intrebat vreodata careva asta? Alea au fost 6 puncte castigate foarte usor de Steaua. Altfel stateau treburile daca Molde nu avea presiunea campionatului pe umeri.

Cine o lua atunci peste bot, Virgil?

Dar ce s-ar fi intamplat daca Molde nu ar fi fost preocupata de campionat? V-ati intrebat vreodata careva asta? Alea au fost 6 puncte castigate foarte usor de Steaua. Altfel stateau treburile daca Molde nu avea presiunea campionatului pe umeri.

In niciun caz iubitorii de Steaua. Sa nu uitam ca si Steaua aflata in plina concurenta pentru primul loc, a folosit cea mai buna echipa. Pana la urma asa a fost sa fie, dar Steaua a dovedit ca e o echipa buna, competitiva la nivel de Europa League.

Si inca ceva, Adrian. Cand am spus ca cineva a luat-o peste bot, nu m-am referit la tine. Tu cunosti foarte mult fotbal si chiar esti stelist.

Diferenta e, Virgil, ca la ei campionatul se terimna in noiembrie, nu la anu', ca la noi.

Daca aia jucau serios, asa cum au jucat cu Stuttgart, poate ca Steaua nu facea 6 puncte. Nu zic ca ar fi luat neaparat bataie in acele 2 meciuri. Doar ca poate nu ar fi facut 6 puncte. Steaua a terminat la 3 puncte de urmatoarea clasata. Deci nu putem spune ca cele 6 puncte nu au contat.

De luat peste bot ar fi luat-o Reghe. Ca, asa cum s-a vazut, esecurile din EL au avut urmari in campionat. Si daca in campionat Steaua ar mai fi pierdut cateva punctulete, aveam de-a face cu alt Gigel becali.

Norocul lui Reghe e ca se mai joaca 2 etape anul asta. Asa poate face destule puncte ca sa scape de gura ciobanului si la anu'.

Va amintesc ca Zenga a terminat turul cu 6 puncte peste locul 2 si calificat in primavara europeana dupa mult, mult timp! Zenga a facut niste performante atunci, niste performante care pareau imposibile. Si cu toate astea tot a zburat.

10 puncte nu-s destule ca sa il scape pe Reghe de ciobanas.

p.s.

Nu am luat faza aia personal, Virgil. Doar discutam.

Edited by Adrian

Cineva spunea inaintea meciului, referitor la ultimul articol al lui Pindu F., ca vom intelege ce a spus el, la meciul cu danezii. Si a luat plasa, si moare de ciuda, si nustiu ce mananca si ce bea inainte de a-si varsa laturile pe acest site.

Cineva care se erijeaza in cunoscator, a luat-o fix peste bot.

Adrian, Virgil se referea la mine.

Art nouveau? Capac de WC second hand? Amoru' artei? Produs finit?

Daca nu intelegi metafora, nu te mai intreba ca indienii aia care au vazut pentru prima oara margele colorate.

Rau va mai ofticati mai baieti.

O sa ma oftic si mai tare duminica seara, cand se califica Ne-a si in parlament.

Spre stiinta lui, dar si a altor "frati de-ai lui", le spun ca Stuttgart si-a dorit foarte mult colacul second hand.

E cumva vorba de " posologie " ? E vorba de posologie - posologie, sau e vorba de cealalta posologie, stiinta aia cu care Miron Cozma manipula masele ?

Astfel,

Nemtii, mai atenti la meciul din Danemarca

Singurul club care a tremurat cu adevarat pană la final a fost chiar VfB Stuttgart, una dintre componentele grupei din care a facut si Steaua parte in Europa League. Lumea de pe Mercedes-Benz Arena a stat cu telefoanele la urechi, disperată fiind de faptul că echipa lor este condusă pe teren propriu, iar in Danemarca un gol al ar fi putut stopa aventura europeană a elevilor lui Bruno Labaddia. Nu s-a intamplat asa, romanii au terminat la egalitate, iar infrangerea la limita de acasa in fata norvegienilor, nu a blocat stabilirea noului record al Bundesligii, 7 echipe calificate in primavara europeana

sursa: presa scrisa din Bucuresti

Vezi cum te faultezi singur ? Mai bine puneai ca sursa CNN, Eurosport, Euronews sau History Channel... Harneala, nu verifica nimeni... asa " presa scrisa din Bucuresti " e ca vestea din timpu' lu' Voda Caragea.

In Norvegia au jucat cu prima echipa , mi s-au parut foarte buni , am castigat cu greu. Nu stiu ce ai vazut tu asa usor in acel meci. Pe cel de la Bucuresti toata lumea il stia castigat inainte sa inceapa.

Nu intelege de ce ne multumesc nemtii. Nici Steaua nu era calificata si era obligata sa obtina un rezultat bun , sa stai la mana rezultatelor s-a dovedit fatal cel putin pentru echipele romanesti in ultima vreme , look bozgorland.

Toate ca toate , ar fi interesant un Steaua-Napoli , poate o frumoasa revansa.

Edited by kaspersky

LDS:

Adrian, Virgil se referea la mine.

V: Intr-adevar. Cum te mai simti? Mai ai ameteli?

LDS: Daca nu intelegi metafora, nu te mai intreba ca indienii aia care au vazut pentru prima oara margele colorate.

V: Poate ca nu intelegi tu. Mai gandeste-te. Poate ca ai gresit replica.

LDS: O sa ma oftic si mai tare duminica seara, cand se califica Ne-a si in parlament.

V M-as oftica si eu, dar cred in intelepciunea cetatenilor din colegiul pe care il vizeaza ne-a.

LDS: E cumva vorba de " posologie " ? E vorba de posologie - posologie, sau e vorba de cealalta posologie, stiinta aia cu care Miron Cozma manipula masele ?

V: N-am nicio legatura cu posologia. Matale insa, cred ca-ti recomanda terapeutul portia corecta. Sau dupa caz bataia, pentru rastalmacire.

LDS: Vezi cum te faultezi singur ? Mai bine puneai ca sursa CNN, Eurosport, Euronews sau History Channel... Harneala, nu verifica nimeni... asa " presa scrisa din Bucuresti " e ca vestea din timpu' lu' Voda Caragea.

V: Eu nu stiu sa mint. Spun intotdeauna adevarul si numai adevarul. Si daca te intereseaza, presa romana nu a facut decat sa reproduca textul din media germana.

Linisteste-te, draga LDS, nu te mai agita. Stii ca orice iesire din tipar iti face rau.

Meciul pe comentariu dinamovist. Vai saracii de ei cat de mici sunt :))

<iframe width="480" height="302" src="http://www.ustream.TV/embed/recorded/27537986?v=3&wmode=direct" scrolling="no" frameborder="0" style="border: 0px none transparent;"> </iframe>

Video streaming by Ustream

In caz ca nu stiai Dinamuu a fost desemnata de catre UEFA echipa cu cel mai mult timp liber.

Dragi prieteni va rog sa nu va uitati la asemenea lucuri neinsemnate, va imaginati ca daca au ajuns si dinamovistii sa se uite cu mare interes la meciurile noaste este un lucuru bun, decat sa fie in tribuna la Stefan cel Mare mai bine la televizor cu Steaua, lucur de altfel de adminat.

P.S Doar suntem obisnuiti cu dinamovistii care dupa cateva pahare sa-si strige dorul de Steaua.

http://www.youtube.com/watch?v=ioiyXwCV-Ho

Edited by Korado

Cat de frustrati sunt astia ... =))

Exact cum ziceam , ciorile si cainii au asteptat cu mare interes meciul nostru .

Va dati seama cat de mici sunt ei daca au ajuns sa comenteze meciurile Stelei , bineinteles intr-un mod negativ .

Au stat ei s-au gandit ca nu pot rata o sansa ca asta . Ca cine stie , poate pierde Steaua calificarea , s-au gandit ei. Bineinteles , nici vorba de asta .

Sunt mici , mici , mici de tot .

Mersi , Gio , pentru postare !

A fost o placere pentru mine sa revad aproape tot meciul comentat de javre stiind ca javrele au plans dupa acest meci .

Sunt prea mici .

Edited by drvladyk

Cat de frustrati sunt astia ... =)) [...]

Tipii sunt intr-adevar penibili la max (la mare concurenta cu cei mai jalnici politicastri din fauna actualmente pripasita in partidele cu reprezentare parlamentara), insa sunt de apreciat macar pentru faptul ca au o activitate regulata (ma rog, jalnica de cele mai multe ori) si posteaza rezultatul ei online: au facut destule transmisii live nu numai ale echipei lor ci si ale nationalei sau ale altor echipe romanesti. Presupunand prin absurd ca as fi fost in locul lor, as fi ezitat sa pun pe net inregistrarea unui eveniment atat de nefericit (din punctul lor de vedere) asezonat cu niste comentarii infirmate net de situatia de fapt.

Totusi nu stiu cine e mai periculos intre o mana de suporteri jenanti care macar isi declara sincer de la bun inceput afilierea emotionala antistelista (sa ii intelegem si pe ei, atat le-a mai ramas de comentat si lor fiindca echipa lor presupus favorita a cunoscut in ultima vreme un lung sir de "succesuri") si un personaj cu influenta malefica precum Ioanitoaia care a ales sa picure aria calomniei cu asa-zisele arbitraje favorabile Stelei, intre care a ajuns sa il includa pana si pe cel din acest meci. Partea grava e ca ruginitul autoproclamat titan al presei sportive romanesti are sau vrea sa dea senzatia ca ar fi un fel de judecator suprem care are acces la cunoasterea absoluta a adevarului despre fazele litigioase din fotbal. Dupa un serial tembel de editoriale dedicat asa-ziselor erori favorabile Stelei din partida cu Dinamo incheiat cu insultarea in bloc a tuturor celor ce nu erau de acord cu el, omul recidiveaza cu acest articol aparent laudativ in care strecoara insa o noua porcarie propagandistica despre un inexistent hent in careu al lui Bourceanu si pe care el il trece "in afara oricarui echivoc" in randul pretinselor greseli in favoarea Stelei. Sistematicitatea insinuarilor de acest gen mi se pare mult mai grava atunci cand se verifica din partea unui jurnalist cu influenta si care isi clameaza sus si tare obiectivitatea judecatilor: in definitiv acel "pisa-m-as pe Steaua" trist emis de un caine din ramurile teiului in momentul golului lui Rusescu reprezinta recunoasterea propriei umilinte si subiectivitati, pe el si pe colegii lui de suferinta stim aprioric ca nu trebuie sa ii luam in serios. Ioanitoaia promoveaza insa abordarea urat mirositoare de subliniere a unor greseli de arbitraj (adevarate sau inventate) cu ifosele si morga cuiva care "o spune p-aia dreapta", legitimeaza diversiunea arbitrala si invenineaza aerul cu niste calomnii din care intotdeauna se vor gasi destui care sa retina informatia falsa diversionista. Sunt aceste fraze puturoase cele care pot dauna pe termen mediu si lung clubului Steaua, nu aprecierile vadit partizane ale unor adversari declarati si lipsiti de credibilitate si influenta.

PS. Nu, nu a fost hent:

bourceanu.gif

Centrul mingii este coliniar cu linia flancului lui Bourceanu, ceea ce inseamna ca punctul de impact nu poate fi la dreapta acestei linii care trece fix prin umar. Caz banal de geometrie 3D.

Edited by mdionis

Ma poate ajuta cineva cu inregistrarea meciului de pe Dolce Sport ?

Sau cu un rezumat ceva ,dar sa fie comentat de comentatorii de acolo .

Sign in to follow this  
Followers 0