Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Concordia - Steaua 0-6 (0-3)

60 posts in this topic

Prietene, am sa presupun ca esti sub efectul euforiei victoriei colosale din mega-meciul de la Chiajna si ai avut deci impresia ca te adresezi unui amic de-al tau de la colt de bloc, plin de cosuri si cu aere "hool".

Prietene, nu scrie prostii debitate de unu de la colt plin de cosuri si cu aere "hool" daca nu vrei astfel de raspunsuri. Nu stiu presupunerea unei euforii pe ce se bazeaza dar probabil se bazeaza pe aceasi logica prin care ai realizat ca e blat si chiajna nu iese din propria jumatate. Scenariul asta penibil l-am vazut de la inceputul acestui sezon: sa-i vedem meciul urmator si ghici ce in meciul urmator sau cu echipe asa zis grele tot asa a fost doar cu unele variatii de scor determinate de concentrarea la finalziare. A fost blat la fel ca si cel cu Stuttgart dupa un egal in deplasare. Te doar mintea !

Realist vorbind, cam juma' din echipa Chiajnei a facut figuratie pe teren. Habar n-am de ce. Singuru' aspect pozitiv al meciului e faptu' ca echipa a incercat sa joace fotbal. In trecut, chiar si cand adversarii erau penibili nu reuseam sa jucam cine stie ce.

Habar n-am de ce.

Hai sa zicem... pentru moral ? Pentru ca joi vine Mos Nicolae si baietii lu' Ne-a Gigi tre' sa aiba tabanele batucite si ghetutele scuturate de stres ? Vorbim si noi asa, aiurea, gura lumii-i sloboda...

Un meci bun in care am reusit sa avem multe ocazii . Imi doream ca golul 7 sa fie marcat de Chipiciu pentru ca are numarul 7 , asa cum isi dorea cineva mai sus , insa n-a venit deloc golu' 7 .

Rusescu e un geniu ! Ce gol a dat !

Urmeaza meciul cu danezii decisiv pentru calificarea in 16-mile Europa League . Sper sa ne calificam .

Mi-as dori sa ne calificam de pe locul 1 .

Edited by DanielT

Nu se pune faptul ca astia de la Chiajna si-au terminat energia in meciul de Cupa cu Petrolul?

Eu nu am vazut meciul, insa plec de la ideea ca exact asa ar trebui sa arate scorul cu echipe precum Chiajna.

Acu' daca o ardem ca la Mon Amour pe Dorobanti si comentam rautacios si la 1-0 si la 0-6, nu stiu ce sa zic.

Nu se pune faptul ca astia de la Chiajna si-au terminat energia in meciul de Cupa cu Petrolul?

Eu nu am vazut meciul, insa plec de la ideea ca exact asa ar trebui sa arate scorul cu echipe precum Chiajna.

Acu' daca o ardem ca la Mon Amour pe Dorobanti si comentam rautacios si la 1-0 si la 0-6, nu stiu ce sa zic.

A fost meciul perfect , copia unui Steaua-Stuttgart , adica Stelei i-au intrat niste goluri dee senzatie as putea spune , desi au mai existat ocazii mari care puteau duce scorul chiar si spre un 0-10 fara sa exageram.

Hai sa zicem... pentru moral ? Pentru ca joi vine Mos Nicolae si baietii lu' Ne-a Gigi tre' sa aiba tabanele batucite si ghetutele scuturate de stres ? Vorbim si noi asa, aiurea, gura lumii-i sloboda...

Probabil s-a mers pe principiul: "Voi ne bateti in cupa (n.r. Chiajna pe Steaua), iar noi va batem in campionat." Dar avand in vedere ca in vremurile contemporane, presa si DNA-ul sta cu ochii pe tine, ma indoiesc ca Ciobanul e atat de retardat incat sa cumpere un meci cu o echipa mai slaba clasata, in contextul in care are campionatul 90% asigurat. Dar mai stii?

O ipoteza valabila e si ce a afirmat blindica mai sus. Mai putem adauga si dorinta de revansa a jucatorilor nostri. Naiba stie.

Edited by Joga Bonito

Nu pot zice " nu-i asa ", ca nu pot verifica...

Insa am vazut meciul cu Turnu Severin, o victorie chinuita, muncita, cu cartonase, accidentari si emotii, pe urma am vazut ce s-a intamplat cu Stuttgard si cu FC Brasov, pentru ca apoi s-o vedem si pe Chiajna... E ca si cum am urmari un film vechi, din ala cu " Liceenii ", iar la un moment dat regizoru' de montaj baga cinci minute din " Matrix ". Am ramane in dubii, suspectand ca ceva nu-i la locu' lui...

Edited by LDS

Nu pot zice " nu-i asa ", ca nu pot verifica...

Insa am vazut meciul cu Turnu Severin, o victorie chinuita, muncita, cu cartonase, accidentari si emotii, pe urma am vazut ce s-a intamplat cu Stuttgard si cu FC Brasov, pentru ca apoi s-o vedem si pe Chiajna... E ca si cum am urmari un film vechi, din ala cu " Liceenii ", iar la un moment dat regizoru' de montaj baga cinci minute din " Matrix ". Am ramane in dubii, suspectand ca ceva nu-i la locu' lui...

E imaginatia matale de vina. Eu am banuit ca meciul cu Stuttgart e blat. Si evident cel cu Brasovul pentru ca trebuia.

Asta-i fotbalul de la noi, mestere LDS. Implica lipsa de mentalitate, de maturitate, samd.

Victoria roș-albastrilor reprezintă scorul actualului campionat, dar, mai mult decit atit, stelistii au reusit o performanță pe care n-au mai repetat-o din 1956: să cîștige la 0, la minimum 6 goluri diferență, in deplasare! Atunci, clubul din Ghencea se numea incă CCA si s-a impus pe terenul lui Dinamo Bacau cu 8-0.

În istoria sa de 65 de ani, Steaua s-a mai impus doar o singură dată cu 6-0 in deplasare si asta s-a intimplat in urmă cu 61 de ani! Atunci, roș-albastrii au umilit-o pe Flacara Bucuresti pe 28 octombrie 1951. Poarta stelistilor a fost aparată la acel meci de Ion "Țop" Voinescu! Atit in sezonul din 1951, cit si in cel din 1956, Steaua a iesit campioana

Celelalte victorii ale Stelei in deplasare la cel putin 6 goluri

Meci Scor Sezon

Avintul Reghin - Steaua 1-9 1955

CSMS Iasi - Steaua 1-7 1966-1967

Rapid - Steaua 2-8 1988-1989

U Cluj - Steaua 1-7 1996-1997

Poli Timisoara - Steaua 1-8 2003-2004

Sign in to follow this  
Followers 0