Virgil

FC Brasov - Steaua 3-1 (1-1)

50 posts in this topic

Logo_Liga1BB.jpg

Luni, 26.11.2012, de la 20:30, pe stadionul Tineretului din Brasov,

FC Brasov - Steaua

Partida transmisa de Digi Sport TV

De maine, 22.11, incepand de la ora 10.00, la magazinul oficial al clubului gazda din Eliana Mall, se pun in vanzare biletele pentru acest meci contand pentru etapa a 17-a a Ligii 1. Tichetele se pot achizitiona si in ziua jocului de la casele de bilete amplasate la Stadionul Tineretului. Preturile biletelor sunt urmatoarele:

Intrarea generala: - 20 lei

Tribuna I Sector S si T - 35 lei

VIP - 150 lei.

Echipa brasoveana se afla pe locul 9, avand urmatoarea linie de clasament:

16 5 5 6 19-23 20

Dupa despartirea de Sorin Cartu, echipa gazda este condusa fostul secund Adrian Szabo, impreuna cu Andrei Santa.

In etapa trecuta galben-negrii au obtinut o egalitate, 1-1, la Bistrita. Anterioarele trei meciuri s-au soldat cu tot atatea infrangeri.

Pentru Steaua, meciul de la Brasov, reprezinta o noua posibilitatea de a-si spori numarul de puncte cu inca 3. Totusi, trebuie tinuta seama ca la Brasov, ros-albastrii au primit de fiecare data riposte darze si au reusit rezultate foarte stranse, uneori negative.

Speram ca de aceasta data, cand Steaua manifesta o deosebita pofta de joc si o eficienta de luat in seama, sa reuseasca un rezultat pozitiv.

Pronostic: x, 2.

Edited by Virgil

Antrenorul Brasovului, Adrian Szabo:

"Suntem constienti că vom intalni cea mai in fornă echipă a momentului, dar jucam acasă si avem sansa noastra Dacă mă apuc acum să spun că vrem să batem Steaua, va spune lumea că se dă Szabo cocos Dacă spun că ne vom apara, va inseamna că suntem fricosi, nicicum nu e bine. Asadar, eu spun doar că vreau să jucam fotbal si ce va fi, va fi.

Ca orice echipă din lumea asta, si Steaua are punctele ei slabe pe care speram ca noi să le gasim si să le putem specula asa cum trebuie. Fară doar si poate, Steaua este cea mai in formă echipă a momentului, insă nu trebuie să ne gandim la asta ci doar să intram in teren determinati să facem un joc bun, indiferent de numele adversarului pe care il avem in față.

Ce poate fi mai frumos, mai motivant pentru jucatori, decat să joci pe teren propriu in compania Stelei? Nu mă tem de nimic si cu atat mai putin de situatia care s-a intamplat la Constanta, cand tot stadionul tinea cu Steaua. Acolo a fost altceva, pentru că juca Viitorul pe stadionul Farului, la Brasov nu stau lucrurile asa si cred că vom avea parte de sustinere din partea spectatorilor.

Sper să facem un joc bun si să ii recompensam in acest fel, pentru faptul că vor umple stadionul".

Dupa cum stim toti si istoria o poate confirma, Steaua are prostul obicei de a face un meci "greu" dupa ce sustine un meci intr-o competitie europeana.

Sa speram ca totusi baietii sunt concentrati la maxim si sa castige meciul.

Parearea mea ca daca dechis repede scorul si il majoreaza termina repede meciul, Brasov-ul ne fiind o echipa puternica mental si cu capacitate de revenite, dar fotbalul ramane fotbal...

Daca Steaua nu bate la Brasov rivalii vor prinde aripi de Sampion Lig , de la redbull probabil.

 Duminica 26.11.2012, de la 20:30, pe stadionul Tineretului din Brasov,

FC Brasov - Steaua 

Nu era luni meciul ?

Edited by LanDSharK

 Duminica 26.11.2012, de la 20:30, pe stadionul Tineretului din Brasov,

FC Brasov - Steaua 

Nu era luni meciul ?

Luni, absolut adevarat. Am facut modificarea.

Numai cine nu munceste, nu greseste.

Daca vor inscrie primii Brasov va fi meci greu altfel doar o formalitate

Cu Brasov-ul intodeauna au fost meciuri grele.

Conform celor de la onlinesport, asta ar fi echipa de start : Tatarus'anu - Martinovici, Chiriches, Gardos, Parvulescu - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tanase - M. Costea.

Conform aceleiasi surse, Stegarii vor miza pe portarul Mutu care a jucat doar 25 de secunde(!) in Liga 1.

E bine ca Reghe si-a dat seama ca 3-4-3-ul nu este un sistem indicat pentru lotul pe care il are in momentul de fata la dispozitie. Brasov desi este o echipa modesta, poate pune probleme pe benzi unde are cativa jucatori destul de rapizi, plus ca si cei doi atacanti ai lor : Buga si Batin au o mobilitate destul de buna. Astfel un sistem cu 4 fundasi este unul mult mai indicat pentru acest meci. Ramane de vazut cum va evolua Martinovici pe postul de fundas dreapta, daca sarbul va face un joc bun, Steaua cred ca are mari sanse sa plece cu toate punctele de sub Tampa diseara.

Brasovul nu e Stuttgart, stegarii arata o forma deplorabila, au 4 infrangeri si un egal in ultimile 5 meciuri, incluzand aici si partida din cupa cu gazarii. Poate cel mai rau pentru brasoveni ar fi ca au reusit sa marcheze doar o singura data in aceste 5 partide, ei incasand in schimb gol de fiecare data.

Steaua are 4 victorii consecutive in campionat si a marcat de la doua in sus in aceste partide, asa ca daca ne luam dupa aceasta statistica, dar si dupa valoarea individuala a jucatoriilor, o victorie a oaspetiilor este destul de probabila in aceasta partida.

Ramane de vazut daca stelistii vor reusi sa depaseasca momentul nefast de joi si daca vor reusi sa se impuna sub Tampa, acolo unde principalele "urmaritoare", Astra si Pandurii au castigat deja.

Edited by Stryker

Acum 2-3 ani, nu puteam dormi inainte de meciul asta. Acum, nici macar o secunda nu mi-a trecut prin cap sa ma duc. Pacat...

Sunt sigur ca vom castiga la cel putin 2 goluri diferenta.

Pacat ca Reghe nu joaca tot 3-4-3 . Cu Stuttgart a fost altceva , aia sunt jucatori , nu gluma. Era greu sa le faci fata pe benzi . Oricum sunt sigur ca a fost pur si simplu un accident si daca am mai juca de 10 ori cu ei de 9 ori nu am pierde .

Nu in conditiile in care Steaua era in forma maxima si cu 55 000 de oameni in spate .

Forza Steaua, din Kazahstan...Am fost nauc de cap dupa meci, mai ales ca nu l-am vazut, dar niciodata indiferent de scor si loc nu pot renunta la aceasta echipa, capul sus, mergeti inainte!

Hai sa fim seriosi..:))

Era accident la 0-1 in min 89, in conditiile in care noi atacam tot meciul.In 9 meciuri din 10 ne bat la fel, de ne sare apa in cap.Nu stiu de unde atata entuziasm pe voi, baieti.Parca de cand cu rezultatele astea, ratiunea a luat-o razna..

Cu Brasov-ul intodeauna au fost meciuri grele.

Ai dreptate, au fost, adica la trecut, eu asa cred: daca incepe bine Steaua, daca invata din ultima infrangere, va fi ca in meciul cu stuttgart doar ca acum stelistii vor fi nemtii.

De pe labtof.ro:

Clipboard14.jpg

FC Brasov: D. Mutu - Velayos, R. Machado, L. Muntenanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Mateiu, B. Madeira, I. Popa - Batin, Buga

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Chiriches Gardos Parvulescu - Bourceanu, Prepeliță - Chipciu, Tanase, M. Costea - Rusescu

Rezerve: Cojocaru, Pintilii, Filip, Latovlevici, Dumitras Ad. Popa, Rocha

Forza Steaua...........mi-am tatuat numele Stelei p brat .iubesc Steaua mai mult decat orice p lume :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:forzateaua

Te-a durut? Tare tatuajul cred... Pune o poza sa vedem si noi. Cu ce caractere e scris? Sper ca nu chinezesti sau arabice, nu?

Sunt sigur ca vom castiga la cel putin 2 goluri diferenta.

Eram sigur ca tu esti brasovean. Ati fost mai buni asta seara . Ati meritat victoria.

Poate vede INGANFATUL de Reghe ca sistemul cu 3 fundasi NU MERGE. Si daca esti orb si te uiti la meci de pe Luna iti dai seama.

:oleole:

Sa confirme cine a citit... Cand a intrat Paun am simtit ca ne arde... Avea un foc in privire, o expresie hotarata... Da' ce liniste pe aici...

nu fiti mai suparati 3-1 e mai bine decat 5-1 deci echipa progreseaza.

Edited by drvladyk

Da' ce liniste pe aici...

nu fiti mai suparati 3-1 e mai bine decat 5-1 deci echipa progreseaza.

Liniste si pace... ca la echipa :))

Meciul urmator luam doar doua goluri... sa fie un 3-5-2 perfect.

:oleole:

Ce supi era mitza pe banca. Nu mai poate el sa posteze pe feisbuc cat de fericit este din cauza railor de brasoveni. RUSINE ba, ne-ati batut voi repede ca sa nu ne revenim pentru meciul de la Copenhaga. Da las' ca pe aia sigur ii batem, 5-1 le dam!!

US 24!! fular-campionii

pai de ce sa fim suparati? mai era un pic si egalau... egalau situatia din meciul cu Stuttgart!

daca nici dupa dusul rece cu nemtii nu s-au trezit, tare ma tem ca asta e inceputul sfarsitului unei echipe care a inceput frumos campionatul asta si s-a descurcat onorabil in europa league. asta pana in momentul cand au uitat ca nu trebuie sa se califice in primavara europeana, ci doar sa castige urmatorul meci. cand isi vedeau de treaba si nu voiau decat sa castige urmatorul meci, altfel stateau lucrurile in teren. plus ca unora lauda li s-a urcat la cap si au cam uitat sa alerge si de multe ori ii ia mingea prin surprindere.

acum sa vedem, sunt in stare sa stranga randurile, sau nu?

parafrazandu-l pe ebonyc, "adevaratii raman in silenzio stampa pana la urmatoarea victorie"! :D