Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - VfB Stuttgart 1-5 (0-4)!

94 posts in this topic

2.Cineva a acuzat arbitrajul mai sus? :)) )

Steaua la ora actuala e sub echipele medii din Europa si nu se poate compara cu cele mari sub nici o forma!

In primul rand am zis ca nu arbitru a fost principalu' vinovat , evident , ci doar m-am legat de stilul sau de arbitraj . Pai unde a fost acel 5% acordat gazdelor ? Am zis si mai sus de faza cand jucatoru' lui Stuttgart intra cu talpa si jucatorul nostru se fereste , iar arbitrul da fault pentru nemti . Nimic mai mult de zis . N-a zis nimeni ca principalu' vinovat pentru infrangerea noastra este arbitru .

In al 2-lea rand unele echipe medii din Europa deja au iesit din Europa , pe cand noi avem 10 puncte in Europa League .

In rest ai dreptate .

Edited by DanielT

In primul rand am zis ca nu arbitru a fost principalu' vinovat , evident , ci doar m-am legat de stilul sau de arbitraj . Pai unde a fost acel 5% acordat gazdelor ? Am zis si mai sus de faza cand jucatoru' lui Stuttgart intra cu talpa si jucatorul nostru se fereste , iar arbitrul da fault pentru nemti . Nimic mai mult de zis . N-a zis nimeni ca principalu' vinovat pentru infrangerea noastra este arbitru .

In al 2-lea rand unele echipe medii din Europa deja au iesit din Europa , pe cand noi avem 10 puncte in Europa League .

In rest ai dreptate .

Pai tu nu stii cata datorie au grecii la nemti ? nu stiu de ce te mai mira eu cand am aflat cine arbitreaza, eram mai mult ca sigur ca nu vom castiga. Pana si faulturile din care Stuttgard a marcat erau strategice, adevatul este ca si Tatarusanu asta doarme de multe ori in poarta ca daca era portar adevarat nu lasa nimic sa intre.

Ce atata labareala ? Reghe stia ca va pierde daca joaca defensiv. La Stuttgart a avut noroc (au ratat aia penalty, plus o bara, plus o megaocazie in ultimele secunde de joc). Asa ca Reghe s-a gandit ca tre' sa incerce sa atace, macar pana marcheaza un gol. Din pacate, au marcat aia repede, si s-a intamplat ca la Viitoru' Constanta - Steaua. Meci despre care unii au zis ca-i blat. Blatu' sticlii, asa se intampla cand vrei 1-0 si iei rapid 2 goluri. Echipa se taie. Oricum, baietii-s obositi si-n scadere de forma. Nu mai joaca la nivelu' maxim. E normal, oricum si-au depasit conditia, io ma mir ca i-a tinut si-atat. In tot cazu', treaba e serioasa. La Copenhaga tre' sa marcam, pen' ca sigur vom lua gol. Si la 0-1 aia se califica. Din pacate, nu-s convins ca Steaua de acum mai are forta pe care-o avea in octombrie. E posibil sa ne-o luam urat si sa pierdem calificarea.

Mentalitate de stelist adevarat: "unde sunt cei 5% acordati gazdelor?"

Trist!

Eram sigur ca trebuie sa apara un protestatar online sa spuna asta .

Cand se zice de 5% acordat gazdelor , nimeni nu se refera ca trebuie ajutate gazdele in mod clar . Sa zicem ca mingea se duce catre aut si 2 jucatori incearca sa o prinda .

Amandoi ajung la minge in acelasi timp , o ating amandoi si mingea iese afara .

Arbitru poate n-a vazut clar din cine a iesit mingea , atunci intervine acest 5% acordat gazdelor . Deci , 5% nu inseamna sa ajuti echipa gazda in mod clar , e doar 5% . Si oricum , n-a cerut nimeni nici macar acest 5% , s-a vrut doar un stil de arbitraj corect . Nu la unii sa fluieri fault cum ii atingi si la altii nu .

Unora trebuie sa le desenezi .

Korado , nu stiu daca esti ironic sau nu , dar da , stiu . Toata lumea spune ca aceasta ar fi cauza .

Care zice de arbitraj se minte singur. Chiar si cu 20 % arbitraj "pro" si tot aveam probleme. Echipa e in scadere de forma. Au jucat pana acum 27 de meciuri, pentru fotbalistu' roman mediu deja e efortu' e prea mare.

Edited by DanStan

Lasa-ma, omule, cu mentalitatea ta specifica lui Lucescu. Echipa lui becali a fost la meciul asta dupa chipul si asemanarea patronului ei spiritual becali: de tot cacatul!

Sa si pomenesti cuvantul "arbitraj" dupa un asemenea joc dezastruos e un sacrilegiu. Am avut noroc ca s-a terminat numai 1-5, ca in a 2-a repriza nemtii tratau fazele ofensive cu superficialitate. Daca ar fi tras ca la inceput, ne mai dadeau vreo 2-3.

Am pierdut ca am fost de rahat. Punct. Arbitrajul nu a avut nici cea mai mica influenta asupra rezultatului. Cum dupa victoriile cu echipele de rahat de la noi ii ridicati in slavi si spuneati ca numai frustratii ar aduce aminte de greselile arbitrilor pentru noi, asa trebuie sa va comportati si acum. Sau cand arbitrii gresesc in favoarea echipei lui becali e de ignorat, ca nu a influentat rezultatul, cand "gresesc" in defavoarea ei, fie ea si o greseala minora, brusc arbitrajul influenteaza rezultatul.

De fapt am uitat, ignoratul este o calitate esentiala pentru voi...

Edited by MoWeed

Eu unul nu stiu ce sa spun despre meciul de la Copenhaga mai este destul timp pana atunci si mai mult ca sigur vor mai fi accidentari, insa raman un optimist si am sa afirm faptul ca ne vom califica , nu usor, prin munca, FC Copenhaga nu e cu nimic mai presus decat Steaua Bucuresti ( asa cum este ea acuma ) nu cum vor altii sa fie ( ca acum 20 ani ).

Eu unul traiesc in prezent si privesc spre viitor si ma bucur de ceea ce a fost.

Forta Steaua! fularultras

In primul rand am zis ca nu arbitru a fost principalu' vinovat , evident , ci doar m-am legat de stilul sau de arbitraj . Pai unde a fost acel 5% acordat gazdelor ?

Deci arbitrajul a fost vinovat auxiliar?

MoWeed , e o jignire pentru mine sa ma asemeni cu Lucescu , mai ales ca eu spun ceva si tu intelegi altceva .

Nu sunt sigur , dar cred ca tu citesti alte posturi si imi raspunzi mie.

Nici nu am zis ca nu am fi pierdut daca arbitrul n-ar fi fluierat la orice atingere . Citeste postu' cu atentie si ai sa vezi. De fapt , pana la urma asta e si ceea ce m-a deranjat la arbitraj. Faptul ca la orice atingere se dadea fault pentru nemti . Ca altceva ce sa fi fost ?

Din nou zic ca n-a cerut nimeni sa fie avantajat.

In a 2-a repriza , nu mai stiu ce minut era , are Steaua faza si nemtii resping. Un jucator de la Stuttgart bubuie mingea pana in apropierea careului nostru , iar Okazaki si Latovlevici alearga dupa minge . Latovlevici ajunge primul si Okazaki in urma lui tragandu-l de tricou pe Latovlevici pana il pune jos . Norocu' nostru a fost ca Latovlevici s-a ridicat si a ramas la minge pentru ca altfel Okazaki scapa singur cu Tatarusanu . Nu s-a dat fault. Au dat faza si in rezumatul meciului .

Era 5-0 , nu conta , dar zic asa ca fapt divers .

In concluzie ca sa se inteleaga , Stuttgart poate ca ne batea cu sau fara aceste faulturi acordate prea usor care au fost foarte multe in favoarea nemtilor ,pe cand la noi nu .

Oricum , nu-mi fac griji . Ne vom califica de pe primul loc cu 13 puncte.

Edited by DanielT

Din ProSport:

sistem.jpg

Freiburg - Stuttgart 3-0

De pe saitul oficial al Bundesliga.

+ Varianta de pe flashscore.

Untitledfrankfurt.png

Untitledfrankfurtff.png

Edited by gio_stgloria

Probabil cel mai trist meci din acest an :( Nu imi venea sa cred cum le intrau tot celor de la Stuttgart.Bine va ne-am calificat :D

Eu nu inteleg de ce Reghecamf insista cu 3 fundasi. Putine echipe sunt in stare sa joace.

Sper sa-si ia gandul de la acest sistem si sa revina la sistemul cu 4 fundasi in care joaca toate formatiile mari.

Si cu 3 fundasi e bine. stie el ce face!

Sign in to follow this  
Followers 0