Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - VfB Stuttgart 1-5 (0-4)!

94 posts in this topic

50065.pnguel_pokal.gif50107.png

Joi 22. 11. 2012, pe National Arena, de la 21:05,

Steaua - Stuttgart

Televizat de Pro TV

Meci in faza grupelor (E). In tur Steaua a reusit un egal, 2-2, (goluri Chipciu si Rusescu din penalty), dupa ce a condus cu 2-1.

A fost un meci inversunat, cu perioade de dominare care au alternat, rezultatul final fiind echitabil.

In momentul de fata Steaua este liderul grupei, cu 10 puncte realizate in 4 jocuri si mai are nevoie de un punct pentru a fi calificata matematic.

Nemtii ocupa locul secund, cu 5 puncte si vin dupa o victorie in deplasare impotriva puternicei formatii daneze Copenhaga.

E cat se poate de clar ca echipa din Stuttgart vine sa joace la victorie, pentru a obtine o optiune serioasa de a se califica in 16-imi.

In campionatul Germaniei, Stuttgart ocupa locul 12, avand urmatoarea linie de clasament:

VfB Stuttgart 11 3 4 4 12-19 -7 13 puncte

In ultimul meci a pierdut pe teren propriu la Hannover 96, scor 2-4.

Steaua isi doreste ca de fiecare data victoria si probabil o va obtine in fata a peste 50.000 de suporteri. Desi nu ii trebuie decat un punct.

Pronostic: 1.

Incepand de sambata, 17 noiembrie, vor fi puse in vanzare bilete pentru partida cu VfB Stuttgart la Stadionul Steaua, in paralele cu cele pentru jocul cu CS Turnu-Severin.

De asemenea, incepand de luni, 19 noiembrie, vanzarea acestora va continua la National Arena, acolo unde se va disputa partida de UEFA Europa League, programata pe 22 noiembrie, incepand cu ora 22:05.

Program caselor de bilete de la Stadionul Steaua:

Sambata 10:00 - 17:00

Duminica 10:00 - 18:30

Program caselor de bilete de la National Arena:

Luni 10:00 - 18:00

Marti 10:00 - 18:00

Miercuri 10:00 - 18:00

Joi 10:00 - 18:00

Preturile biletelor pentru partida cu VfB Stuttgart:

VIP 1 300 lei

VIP 2 200 lei

VIP 3 150 lei

TRIBUNA I (inelul 3) 30 lei

TRIBUNA II (sectoarele 113-114) 100 lei

TRIBUNA II (sectoarele 111, 112, 115 si 116) 75 lei

TRIBUNA II (sectoarele 109, 110, 117 si 118) 50 lei

TRIBUNA II (inelul intermediar) 50 lei

TRIBUNA II (inelul 3) 30 lei

PELUZA I si II (inelul 1) 30 lei

PELUZA I si II (inelul intermediar) 20 lei

PELUZA I si II (inelul 3) 15 lei

Sunt fericit si ma simt bine, sensul vietii l-am descoperit, intalnindu-te pe tine...

Edited by Virgil

Arbitru

Michael Koukoulakis (GRE)

Arbitri asistenti

Dimitrios Saraidaris (GRE)

Damianos Efthimiadis (GRE)

Al patrulea arbitru

Michael Karsiotis (GRE)

Arbitri asistenti suplimentari

Stavros Tritsonis (GRE)

Andreas Pappas (GRE)

Edited by Virgil

Michael Koukoulakis a mai arbitrat două partide ale Stelei din Liga Europa, la 16 iulie 2009 (Steaua - Ujpest, scor 2-0, in prima manșă a turului doi preliminar) si la 16 septembrie 2011 (Steaua - Schalke 04, scor 0-0, in faza grupelor). De asemenea, Koukoulakis a condus la centru meciul Olimpia Balti - Dinamo, scor 0-2, disputat la 15 iulie 2010, in prima manșă a turului doi preliminar al Ligii Europa, si a fost arbitru de rezervă la partida Rapid - MyPa, scor 3-1, din 19 iulie 2012, tot din prima manșă a turului doi preliminar al Ligii Europa.

Fundasii centrali titulari ai svabilor, Serdar Tasci si Georg Meier Niedermeier, au sanse minime să fie pe teren in disputa care o poate duce pe Steaua in primavara europeana

Potrivit swp.de, tehnicianul Bruno Labbadia a primit astazi verdictul crunt al medicilor, desi spera ca macar unul dintre cei doi aparatori să fie apti la ora jocului. Potrivit sursei citate ambii sunt extrem de raciti si există semne de intrebare si asupra deplasarii lor la Bucuresti. În cazul lui Niedermeier problema este una mai veche, si, se pare mai gravă: el s-a simtit extrem de rau incă din weekend, motiv pentru care a fost protejat in disputa cu Borussia Mönchengladbach.

De partea cealaltă capitanul Tasci a fost fortat, desi nici el nu se simtea prea bine, insă 'virusului' existent in organismul sau i s-a adaugat si o puternică lovitură primită in coapsă de la unul dintre adversari.

ProSport

Am citit pe un anumit site de specialtiate ( nu fac reclama ) cum ca si cei de la Stuttgard ar avea probleme in centrul defensivei, sa speram totusi ca Steaua este destul de matura sa faca un X. fular-campionii

Nemtii si-au revenit , sunt in forma buna. Ca dovada au castigat etapa trecuta intr-o deplasare extrem de grea .

Dar eu zic ca nici in meciul tur nu au aratat rau nemtii . Poate ca nu erau la aceeasi forma de acum , dar nici departe.

Probabil ca Steaua va castiga si acest meci .

Eu cred ca Molde nu o sa piarda cu Copenhaga .

Din nou meci important pe Arena Nationala, dupa cum ne-am obisnuit in ultimul an singura echipa de 2 inele din Romania, Steaua Bucuresti reuseste din nou sa umple stadionul, meciul se joaca cu casa inchisa, galeriile SUD si Nord promit o atmosefra incendiara plus faptul ca acoperisul va fi inchis pentru o atmosfera mai buna.

Forta Steaua!

Informatie are sper sa va ajute , metroul va cirucla pana la ora 2:00!!

Echipa de start a Stelei:Tatarusanu - Szukala, Chiriches Gardoș - Chipciu, Bourceanu, Pintilii, Latovlevici - Ad. Popa, Rusescu, Cr. Tanase

Edited by chrissyxoxo

Cred ca e cel mai greu meci de pana acum, avand in vedere ca Liga 1 este foarte slaba, comparativ cu ultimii 3-4 ani.Atunci mai aveai un cefere, un Vaslui, o Poli, un Urziceni, chiar si dinamu si Rapid care se bateau la primele locuri., acum...

Oricum, azi se va vedea cine este defapt Stuttgart, si cum se descurca Steaua in fata unor echipe peste medie.X2

La sfarsitul sezonului trecut toate echipele importante din Liga 1 s-au intarit si acum sunt mai slabe cica. E cel putin amuzant:) Liga 1 e cel putin la fel ca in anii trecuti doar ca acum Steaua e peste toate si se va vedea la final, lupta pentru locul doi in acest an va fi ca cea pt titlu din anii trecuti, pentru ca nu a scazut competitivitatea ba chiar a crescut aparand Petrolul, Astra si Pandurii cu echipe mai bune ca in anii trecuti. Si acum e lupta stransa la locul doi ... vom vedea pana la finalul campionatului.

Meciul de azi va fi egal pentru ca le convine ambelor echipe. Antrenorul nemtilor declara ca Steaua ii poate bate oricand dar si ei pot castiga, a doua parte evident adaugata ca sa nu fie de cacao. As fi preferat ca in meciul de azi Steaua sa fie obligata sa castige ca sa termine odata cu prosteala asta: sa o vedem cu adversari tari ! Si azi Stuttgart desi sunt in revenire tot ca in meciul tur vor arata la fel cum Molde cu titularii nu arata altfel decat cu rezervele si asta datorita Stelei nu ca nu ar fi diferenta !

asta e meciul adevarului. reghe va fi din nou fata in fata cu cei de la care a invatat disciplina si respectul fata de munca. daca Steaua joaca astazi cu disciplina si respectul fata de munca specific nemtesti, dar va adauga din cand in cand un pic din imaginatia romaneasca, Stuttgart poate pleca ...chiar si umilita.

insa romanul e tot roman si prevad ca vom juca doar la egal si o vom lua pe coaja.

Nemtii imi par superiori valoric. Meci foarte greu. Si la cum se alearga Tanase va fi mort la pauza.

Nu stiu cum a jucat Steaua pana acum, caci nu m-am mai uitat la vreun meci al Stelei de muuuuult timp, dar in momentul asta e jenant ce se intampla. Poate aduc eu ghionion sau ceva.

"Marele" reghe, in loc sa retraga fundasii laterali si sa scoata un mijlocas defensiv, il scoate pe Gardos.E tare hazliu ca noi si la 4-0 stam cu Bourceanu si Pintilii, dar na, face reggae tactica a la Barcelona, numai aia mai joaca cu 3 fundasi.

Apropo, parerea "comentatorului" la 3-0:

"Oricum, nu e o rusine scorul asta.." :))

@White_R:

Comparativ cu anul trecut, doar Steaua a crescut ca joc.

Petrolul joaca mult mai prost ca in returul sezonului trecut pe vremea lui Multescu.

Astra a crescut intr-adevar, dar iarasi datorita lui Multescu, care a fost dat afara.Deci in cel mult 5-6 etape i se va termina avantul.

Pandurii a pierdut jucatori importanti(Chiriches, Pintilii etc) si l-a adus doar pe Radut.

Vasluiul l-a dat afara pe Inacio, i-a pierdut pe Wesley, Adailton si Papp.

dinamu si rapid sunt echipe de pluton sezonul asta si nu mai conteaza.

Asa ca nu stiu de unde zici tu ca s-au intarit.Scuze de off-topic.

Forta Steaua!Inca se poate!Spre 24! fular-campioniifular-campionii:steag_sah_mic::steag_sah_mic:fular-campionii

Edited by rtj

Eu nu inteleg de ce Reghecamf insista cu 3 fundasi. Putine echipe sunt in stare sa joace.

Sper sa-si ia gandul de la acest sistem si sa revina la sistemul cu 4 fundasi in care joaca toate formatiile mari.

Edited by valentin2day

Si eu care vroiam sa vin la meci.

0-5 e chiar si mai periculos !

Sunt singurul pe care il doare ce se intampla in meciul asta? Si care mai spera la ceva totusi?

0 - 4 este un scor periculos !

intr-adevar, pune in pericol "performanta" 0-5 cu Montpellier! de data asta, acasa. desi jucam "acasa", pentru ca adevaratul acasa e in Ghencea

bourceanu si pintilii sunt maini moarte, au o zi jalnica amandoi. si ceilalti joaca slab, adica nu joaca nimic, dar mijlocasii centrali, cei care ar trebui sa fie locomotivele echipei, astazi sunt momai.

Diferenta e clara: ei cand au ocazii inscriu, Steaua cand are ocazii o gafaie....Tot asa si se termina 0-7...Astia la TV zic de greseli tactice ...puteau juca cu 8 fundasi Steaua si tot asa era scoru....

Parca vad Dinamo-Foresta. Cel putin prima parte :D

Nemtii 5 clase peste noi dar meciul asta a fost pierdut de 2 persoane:

-Reghe cu 3-4-3-ul lui, o asezare ofensiva pe care nu am inteles-o in contextul in care adversarii nostri aveau nevoie de victorie iar noi ne multumeam si cu un punct. Avand in vedere ca nemtii sunt nemti, erau cu 5 clase peste noi, ce creadea Reghe ca o sa iasa? La mijloc ne-au facut praf iar benzile au fost dominate pe toata durata meciului. La poarta lor am ajuns de vreo 4 ori in toate repriza.

-portarul. Tatarusanu este un portar mediocru, gafeaza destul de des iar golurile 2 si 3 i se pot imputa din punctul meu de vedere. Nu zic ca reveneam daca ramanea 1-0(putea sa ia tatarusanu inca vreo 3 imparabile) dar ne-a ingropat portarul la 0-1 pentru ei.

Sper sa nu luam vreo 7 pana la final.

In locul antrenorului as incerca sa limitez proportiile scorului si as mai baga fundasi.

Indiferent cu cine joci, e jenant sa iei 4 in 40 minute. Stuttgart sunt o echipa f buna dar nu sunt Real sau Barcelona.

Sign in to follow this  
Followers 0