Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Viitorul - Steaua 0-4 (0-3)

71 posts in this topic

Joaca si Dinamo? Strigau unii pe stadion ceva de ei si nu stiam care-i treaba, dar m-am lamurit: atat ii duce capul.

Edited by ebonyc

Le-a iesit tot iar jocul echipei e incantator in acest meci. In alte conditii mi-as freca mainile de bucurie......

Ce imagine macabra cu Hagi langa Sponte si alte fete de interlopi straini fotbalului.... imaginea fotbalului romanesc de astazi sufocat de astfel de indivizi straini de fenomen :(

Joaca mai bine ca pe vremea lui Protasov?

cred ca da, mai ales ca avem acum trei Radoi in aparare, dar si cu o singura exceptie. in echipa actuala nu e nici unul capabil sa dea pasele pe care le dadea Bostina, parerea mea...

Ce imagine macabra cu Hagi langa Sponte si alte fete de interlopi straini fotbalului.... imaginea fotbalului romanesc de astazi sufocat de astfel de indivizi straini de fenomen :(

E sufocata oare? Cine l-a lansat in afaceri pe cioban si cine l-a adus la Steaua? Mai adaug: cine e finul ciobanului? Nu e o imagine macabra defel, ci e consecinta actiunilor "Regelui". Sa nu-i plangem de mila.

In rest, iti impartasesc emotiile. Ma uit perplex si fara reactie la meci, desi in alte conditii saream pe pereti de bucurie...

Edited by Joga Bonito

Mai, pe Horia Ivanovici asta nu-l prinsesera aia cu inregistrarea aia falsa a unui jucator de la Steaua care de fapt era el cu vocea distorsionata? Ce pana mea mai cauta asta la TV? A fost iertat? Cine l-a iertat? O chestie din asta intr-o tara vestica l-ar fi scos definitiv din jurnalism. Inca o dovada ca presa noastra e imputita.

nu e nici unul capabil sa dea pasele pe care le dadea Bostina, parerea mea...

Dar chefurile pe care le dadea Bostina?

Steaua e numai una! L-am avut pe Dica, pe Banel si pe Dumnezeu cu noi.

Deja mi-l imaginez pe Reghe dansand pe muzica lui Salam.

Edited by Joga Bonito

Mai, pe Horia Ivanovici asta nu-l prinsesera aia cu inregistrarea aia falsa a unui jucator de la Steaua care de fapt era el cu vocea distorsionata? Ce pana mea mai cauta asta la TV? A fost iertat? Cine l-a iertat? O chestie din asta intr-o tara vestica l-ar fi scos definitiv din jurnalism. Inca o dovada ca presa noastra e imputita.

Da, s-a inregistrat si a dat vocea cu pitch mai jos, nici macar distorsiune nu a fost, ca sa zici ca nu se poate intelege cine e. El a spus ca nu e vocea lui, ca sunt manevre impotriva lui, desi trebuie sa nu fi umblat niciodata cu un program de editare audio ca sa nu-ti dai seama ca e vocea lui. Deci a ramas ca e nevinovat, nu s-a "demonstrat" nimic.

Edited by ebonyc

Deci a ramas ca e nevinovat, nu s-a "demonstrat" nimic.

Pentru ca nu s-a vrut vreodata sa se demonstreze ceva. El e din categoria Capatos si Mihai Morar.

Chiar asa:cati fini are ciobanul?

Unul ca importanta mare, restul sunt statistica.

Pentru ca nu s-a vrut vreodata sa se demonstreze ceva. El e din categoria Capatos si Mihai Morar.

Pai stiu. Si eu am luat pasajul audio si am l-am adus la normal si e vocea lui clar. E treaba de 2 click-uri.

Edited by ebonyc

E trecut de minutul 75, Steaua conduce cu 4 - 0 in fata unei echipe fara pretentii, vine dupa o deplasare europeana grea si nu si-a pierdut inca avantul ofensiv. S-ar putea trage concluzia ca le-a fost implementata o atitudine de profesionisti. Adica ar fi fost mult mai usor sa inchida meciul in minutul 20 si sa plece de la Constanta odihniti, cu un 2-0 decent. N-au facut-o si asta ma intriga.

cand dai pase "din alea" iti permiti si chefuri "din celelalte" :-)

or fi profesionisti jucatorii Stelei, dar junii Constantei nu prea se pricep la teatru. azi au jucat parca pentru ca Steaua sa ia campionatul si nimeni altcineva. nici de rusine nu voiau sa traga la poarta lui Tatarusanu, doar Dica a indraznit dar l-au schimbat imediat ce treaba devenise serioasa.

avand in vedere scorul, era mai bine daca Hagi nu se implica in pregatirea meciului... macar pentru a scapa de comentarii rautacioase

Un meci foarte bun facut de baieti in seara asta. Eu unul sincer nu prea mi-am facut griji pentru meciul asta. Am si luat Steaua la handicap la pariuri .

Fundasii vin care mai de care cu executii spectaculoase se pare .

Cum exista vreo legatura , cum se pune problema de blat .

Adevaru' asta e ... Steaua a putut sa scoata un egal cu Stuttgart acasa la ei , a putut sa bata Copenhaga , a batut tot ce a prins in campionat , dar sa fim sinceri ...

Nu putea Steaua sa bata pe Viitoru' fara blat .

Probabil ca o sa batem si Stuttgart pe 22 noiembrie . De abia astept "blatul" cu Stuttgart din meciul retur .

N-am vazut meciul, dar sincer, nu cred ca Hagi l-ar fi vandut. Sau cel putin asa imi place sa cred. Ce motiv ar fi avut sa o faca, oricum?

Edited by Lays

Nu vinzi meciu' sa iei 4 acasa. Si puteau fi chiar 5 sau 6. In deplasare e altceva, da' acasa iei cu masura. Chestia e simpla, dupa 2-0 in minutu' 5 s-au taiat. Nu se credeau in stare sa dea doua goluri echipei de pe primu' loc.

Dica a fost schimbat la 0-3, in minutu' 65. Daca era ceva, bagau un text cu o accidentare prin minutu' 15 si-l menajau pentru meciurile urmatore.

Zi de mare sarbatoare ieri. M-am rugat la mostele Sfantului Mina sa bata Steaua pe Viitorul in acest meci. Dar nu ma asteptam s-o faca la asemenea scor.

Mare este puterea Ta, Doamne!

Daca si pe Hagi il banuiti de blaturi...atunci chiar nu mai are rost sa ne uitam la fotbal!

Ce drac de pretentii poate sa aiba Viitorul cand nici Rapidufletul, nici CFuRam si nici catelusii NU au trecut de mijlocul terenulu?

Hai sa fim seriosi un pic! Vaslui a castigat cu Steaua din trei prostii ale lui Reghe, Pandurii a fost singura echipa care a inchis total jocul de la bun inceput si singura care a stiut sa inchida jocul. Dupa parerea mea numai asa poate cineva din campionat sa castige in fata Stelei - prin antijoc, iar Pandurii a fost echipa care a facut foarte bine acest lucru!

Acum sa nu vedem peste tot blaturi.

Cu tot respectul pentru Viitorul, dar la ora actuala, la forma in care se afla Steaua, e diferenta mare intre cele doua.

Pandurii a fost singura echipa care a inchis total jocul de la bun inceput si singura care a stiut sa inchida jocul. Dupa parerea mea numai asa poate cineva din campionat sa castige in fata Stelei - prin antijoc, iar Pandurii a fost echipa care a facut foarte bine acest lucru!

Se pare ca n-am vazut acelasi meci. Pandurii a facut antijoc cu Steaua? In prima repriza ne-au calarit destul de tare. Intreaba-l pe Gabi Matei, daca nu crezi. :)

Ca au scazut ritmul in repriza a doua e altceva.

Sign in to follow this  
Followers 0