Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Viitorul - Steaua 0-4 (0-3)

71 posts in this topic

Steaua a jucat joi, vineri dupa pranz a plecat spre Constanta efectuand peste 2500 km cu avionul, vineri seara a ajuns la Constanta, iar sambata s-au antrenat. Daca preparatorul fizic al Stelei a reusit intr-o singura zi sa le alunge oboseala si sa-i pregateasca pentru meci, 50% din victorie i se cuvine. Daca va fi victorie.

In alta ordine de idei, nu cred ca o echipa tanara ca Viitorul lui Hagi, poate invinge cea mai in forma echipa a fotbalului romanesc. Chiar in conditiile date.

Ma distrez mereu ca presa,sau la televizor cum urmeaza cite un meci cu Steaua,toti incep stirea cum ca vor s-o bata pe Steaua,ca toti se mobilizeaza cu nu stiu ce forte supranaturale....ca toti vor sa faca surpriza etapei......vrajeli deastea....cum ne-a amenintat si Dinamo ca ne face praffff,hmmm.....visuri fratilor.Ii batem si pe astia cu 3-1,caci deocamdata la cum joaca celelalte echipe din Liga 1,Steaua este cea mai inchegata si cea mai constanta in joc.Si asta se mentine si se vede de la meci la meci. Si mai conteaza mult ca are meciuri din 3 in 3 zile fapt pentru care deja si jucatorii Stelei viseaza si noaptea mingea in poarta adversarilor. Eu sunt optimist si cred in Steaua mea pt ca este cea mai buna echipa.

Decy din Fagaras

Daca te crezi invingator inainte sa inceapa meciul e adevarat ca ai sanse mari sa pierzi dar nu stiu de unde a aparut prosteala asta? Cu siguranta Stelistii vor intra concentrati si determinati. Reghe a demonstrat pana acum ca nu e un Hizo. Apropo de Hizo, nu stiu ce a patit, probabil e bolnav pentru ca a declarat: "Trebuie sa recunoastem ca Steaua joaca cel mai bun fotbal. Toti ar vrea sa fie in locul Stelei acum". pentru cei care sunt super-convinsi ca Steaua se va impiedica azi am un sfat: nu ratati sa pariati pe Viitorul, are cota peste 6. Deci e logic ca daca chiar crezi in acest scenariu si nu zici una si crezi alta pentru ca ai coloana vertebrala, sa pariezi macar salariul pe o luna sa nu zic de sume mari. Astept viteji care chiar cred ce spun sa-mi dea peste nas cu biletul la pariuri ! :)

Am mai vazut filmul asta, daca bate Steaua ori nu au jucat cu rautate Viitorul ori e blat cum a fost cu Urziceni sau Buzau :)

Ovibos moschatus este un mamifer arctic din familia Bovidae cunoscut pentru blana groasă și pentru mirosul puternic emis de mascul pentru atragerea femelelor in timpul sezonului de imperechere :)

te risti cu mine la salariul pe o luna?

Ma risc cu tine daca asta vrei dar nu despre asta e vorba, doar schimbi subiectul discutiei. Cam suni ca Jiji care sufera de sindromul "la banii mei". Nu trebuie sa te risti cu mine sau cu nimeni altul pur si simplu ai sansa sa faci salariul tau pe 6 luni, daca crezi ce zici si pe langa asta poti si sa imi dai peste nas la final si nu mai am ce zice. Fix d-aia am zis salariul nu o anumita suma care pentru unii poate fi mare si pentru altii mica. De ce nu o faci? Nu e vorba de pariu cu mine sau cu altul ci cu casa de pariuri ! Ce te impiedica? Dar sa modifici subiectul parca e mai usor, nu? In plus eu nu am zis ca Steaua bate fara sa jaoce cum unii induc ideia ca aproape sigur nu castiga. Eu cred ca va castiga dar altii sunt mai siguri decat mine ca nu va fi asa si atunci le-am facut o recomandare.

Edited by White_R

Abia astept sa-l vad pe asta atunci cand vor veni infrangerile(invariabil vor veni cand echipa e condusa de un retardat si de lingaul lui care traieste in cutii de carton) daca va mai pune pariuri.

De fapt, stai, probabil nici nu va mai intra pe aici...

Tu ce zici asa cu mintea ta care sunt mai mari sanse sa se realizeze: eu sa nu mai intru la infrangeri sau ce ai scris tu pe pancarda din poza ta? :)

Fara indoiala, ce e scris pe pancarta aia. Sanse oricand sunt sa intre "Maibahul" sub un tir, pe cand dupa o serie de infrangeri, voi, adevaratii, o sa "redeveniti protestatari" sau o sa uitati de echipa.

Si pe asta as fi pregatit sa pariez salariul pe o luna...

Fara indoiala, ce e scris pe pancarta aia. Sanse oricand sunt sa intre "Maibahul" sub un tir, pe cand dupa o serie de infrangeri, voi, adevaratii, o sa "redeveniti protestatari" sau o sa uitati de echipa.

Si pe asta as fi pregatit sa pariez salariul pe o luna...

Nu vreau sa sun si eu ca unul bolnav de sindromul "la banii mei" dar pentru ca la casa de pariuri nu se poate paria pe asa ceva ai putea paria cu mine si daca ai face-o aproape ca abia astept prima infrangere :)) Dar si tu mai mult ca sigur zici lucruri pe care evident nici tu nu le crezi si doar sustii o teorie eronata din orgoliu.

Pai cum asa cand chiar tu erai cel mai mare protestatar daca judecam dupa postarile tale de acum cativa ani.

Cum te-ai schimbat la aparitia unor rezultate (sau la reaparitia unor grupuri organizate de suporteri care sa incurajeze echipa) asa te vei schimba si la disparitia lor. Sau o sa dispari cu totul. Prefer ultima varianta, de ce sa mint?

Edited by MoWeed

Sunt fericit si ma simt bine,

Sensul vietii l-am descoperit,

Ignorandu-te pe tine.

Jiji, Jiji, ale, aleee, aleeeeee !!!

Pai cum asa cand chiar tu erai cel mai mare protestatar daca judecam dupa postarile tale de acum cativa ani.

Cum te-ai schimbat la aparitia unor rezultate (sau la reaparitia unor grupuri organizate de suporteri care sa incurajeze echipa) asa te vei schimba si la disparitia lor. Sau o sa dispari cu totul. Prefer ultima varianta, de ce sa mint?

Omule eu tot repet de fiecare data aceasi placa si e cam obositor. Eu nu il sustin pe Jiji nici acum. Degeaba toti imi tot explica ca el e ceva nasol si nu merita iertat. Eu pot doar face diferenta intre cioban si Steaua. Si teoria voastra e gresita tocmai pentru ca pleaca de la ideia ca Jiji e Steaua. Daca sunt rezultate eu nu vreau sa contribui la disparitia lor. Nu e totul alb-negru ca daca nu esti cu noi esti impotriva daca nu ii doresti moartea il sustii! Asta e o logica VARZA ! Si eu am criticat toata conducerea nu doar ciobanul daca verifici arhiva. Nu stiu detalii din culise dar daca sunt rezultate ceva merge bine, ceva s-a schimbat deci e aiurea sa nu imi schimb si eu atitudinea doar dintr-un orgoliu sau o logica extremista? Evident ca e posibil fiind prost sa strice si ce e bun ciobanul si sa isi ia iari critici dar la fel e posibil si sa evolueze chiar daca pentru unii pare ceva utopic! Iar daca vrei s-o spui acum pe aia cu suporteri de rezultate e aiurea pentru ca nu am criticat niciodata conducerea si pe cioban decat cand era limpede ca sunt gafe majore nu la primul rezultat negativ.

red, mo dai-in p mea astia nu-s oameni is curve

Nu stiu, parca si alea au mai multa demnitate si consecventa.

Omule eu tot repet de fiecare data aceasi placa si e cam obositor. Eu nu il sustin pe Jiji nici acum. Degeaba toti imi tot explica ca el e ceva nasol si nu merita iertat. Eu pot doar face diferenta intre cioban si Steaua.

Si noi. Tocmai de aia il vrem plecat de acolo.

Daca sunt rezultate eu nu vreau sa contribui la disparitia lor..[....] Nu stiu detalii din culise dar daca sunt rezultate ceva merge bine, ceva s-a schimbat deci e aiurea sa nu imi schimb si eu atitudinea doar dintr-un orgoliu sau o logica extremista?

Asta este definitia suporterului de rezultate.

Jiji nu s-a schimbat, curva de Meme Stoica nu s-a schimbat, mentalitatea nu s-a schimbat (vezi aia cu "din 10 milioane, bag 9 in buzunar"). Singurul lucru care s-a schimbat sunt rezultatele. Atat!

Drept urmare, esti doar un suporter de rezultate si nimic mai mult. Bucura-te cat mai poti de rezultatele astea si sa stii ca (si) din cauza contributiei tale la rezultate ala o sa-si permita sa tina echipa 3-4 ani.

Evident ca e posibil fiind prost sa strice si ce e bun ciobanul si sa isi ia iari critici dar la fel e posibil si sa evolueze chiar daca pentru unii pare ceva utopic!

Adica, pentru tine, ciobanul si-a luat critici doar pentru lipsa rezultatelor. Drept urmare, esti doar un suporter de rezultate. Punct!

Deci daca iti schimbi atitudinea in urma unor schimbari ale factorilor care au determinat respectiva atitudine esti curva dar daca scrii ce nici tu nu crezi cum esti? :)

Azui nu s-a schimbat, nimic :) Si rezultatele sunt intamplare ? :)) Rezultatele sunt primul efect al actiunilor conducerii. Suporter de rezultat e daca crezi ca la o victorie gata e un progres dar aici e evident progresul si ca nu sunt intamplatoare sau de context sau conjunctura !

Edited by White_R

Pai tocmai ca factorii nu s-au schimbat.

Daca in 7 sezoane factori neschimbati au dus la 6 sezoane mediocre si unul foarte bun, atunci cel mai probabil ala bun e cel intamplator.

Repede uita romanul....

Si ce legatura au astea cu Viitorul - Steaua? Incep sa fiu din ce in ce mai convins ca nu va pasa intradevar de protest sau de efectele REALE ale unui protest ci doar de "vanatoarea de oi" si de reflectia propriei voastre imagini de pe ecranul monitorului.

Echipele probabile:

Viitorul: Buzbuchi - Mladen, Bejan, Larie, Toșca - Lazar, Vaștag - Chițu, Iancu, Dică - Alibec. Antrenor: Catalin Anghel

Steaua: Tatarușanu - Georgievski, Chiricheș, Szukala, Latovlevici - Prepeliță, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tanase - M. Costea. Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Pai tocmai ca factorii nu s-au schimbat.

Daca in 7 sezoane factori neschimbati au dus la 6 sezoane mediocre si unul foarte bun, atunci cel mai probabil ala bun e cel intamplator.

Repede uita romanul....

Imi pare rau dar iar trebuie sa-ti spun ca e o logica gresita. Nu stiu de unde ai scos 6 sezoane? De ce nu 1, 10 sau 26? Apoi iti reamintesc ca Reghe nu e de 6 sezoane. Ti-am mai spus ca nu stiu eu culisele dar asa pare ca Reghe e factorul care a adus schimbarea in bine, probabil are un dialog eficient cu cei care au fost si pe vremea cand nu erau rezultate si despre care tu nu crezi ca s-au schimbat. Fara schimbari evident nu aveau cum sa fie rezultate ! Si chiar daca nu ar fi fost Reghe logica ta nu e ok. Daca din 7 sezoane doar ultimul e bun si raman exact aceasi factori nu inseamna 100% ca nu au invatat si ei din greseli. E cam greu sa fie un sezon intreg noroc sau conjunctura. GATA CU FILOSOFIA !

Edited by White_R

Deja 2-0...miroase a pizza;]

Nu mai trage pe rat, ca iti alterezi simtul olfactiv. Blaturile se fac cu greu, nu imediat, asa.

Viitorul imi lasa impresia ca joaca cu entuziasm dar si cu o doza serioasa de naivitate. Nu numai Steaua ar fi putut profita in primul sfert de ora, ci orice echipa cu radacini din prima Liga.

Jesus what the ****?! Ce-au mancat fundasii astia de dau astfel de goluri?

Jesus what the ****?! Ce-au mancat fundasii astia de dau astfel de goluri?

Ce mananca si alde Ribery,Götze sau Robben :))

Sign in to follow this  
Followers 0