Virgil

Molde - Steaua 1-2 (0-2)

47 posts in this topic

50142.pnguel_pokal.gif50065.png

Joi 8 noiembrie, ora 20, pe Molde Stadion,

Molde - Steaua

Timp favorabil ninsorii, temperatura intre 0 si 2 grade C

Meci televizat de Pro TV

Dupa frumoasa victorie obtinuta in campionat in fata eternilor rivali, Steaua se deplaseaza in Norvegia, pentru meciul retur cu Molde in grupele Europa League.

Molde se afla pe primul loc in Eliteserien 2012, cu doua etape inainte de finalul sezonului, la un punct diferenta de Strømsgodset IF si la 4 puncte de Rosenborg BK.

E interesant de vazut daca norvegienii vor mai folosi pentru acest meci jucatori din nationala under 19 a tarii lor. Dupa parerea cunoscatorilor putin probabil, pentru ca Molde vrea sa se califice alaturi de Steaua in primavara europeana.

Stadionul are o capacitate de 11800 locuri si e foarte cochet.

E cat se poate de normal ca si Steaua sa se gandeasca la o victorie sau macar la un meci egal.

Cred in potentialul Stelei si in capacitatea sa de se ridica la nivelul asteptarilor. Jocul spectaculos si forma foarte buna ii dau dreptul.

Pronostic: x

Arbitri din tara vecina Ungaria, la aceasta partida:

Arbitru: István Vad, arbitri asistenti: Vencel Tóth si Istvan Albert, al patrulea arbitru: Zsolt Attila Szpisjak, arbitri asistenti suplimentari: Tamás Bognar si Mihaly Fabian.

Inaintea acestui meci clasamentul grupei E este urmatorul:

1. Steaua 3 jocuri, 7 puncte, 5-2

2. Copenhaga 3 jocuri, 4 puncte, 2-2

3. Molde, 3 jocuri, 3 puncte, 3-4

4. Stuttgart, 3 jocuri, 2 puncte, 2-4

Sintagma "cel mai bun atac, cea mai buna aparare" se confirma si aici.

Marcatorii Stelei:

Rusescu - 2 goluri s_24_rusescu_2012.jpg

Chipciu - 1 gol

Nikolic - 1 gol

Chiriches - 1 gol

PS: FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca romanii cu rezidenta in Norvegia care doresc sa urmareasca partida echipei noastre de pe terenul lui Molde FK, din UEFA Europa League, pot achizitiona bilete in cursul zilei de joi, 8 noiembrie, cand se va disputa partida, in holul hotelului Quality Alexandrava de la un ghiseu amenajat ad-hoc, intre orele 12:00 si 17:00.

- pretul unui bilet in sectorul rezervat suporterilor romani este de 100 de coroane norvegiene (aproximativ 15 euro, in functie de cursul de schimb).

Edited by Virgil

Molde este un oras de coasta in județul Møre og Romsdal, Norvegia.

Deoarece clima este ceva mai blanda decat in alte parti ale Norvegiei, aici cresc mulți trandafiri, ceea ce a facut ca Molde sa fie numit si "Rosenes by" (orasul trandafirilor").

Orașul a fost intemeiat in secolul al XV-lea.

Incepand din 1960, anual are loc aici un festival internațional de jaz.

Populatia la ultimul recensamant era in numar de 24254 locuitori. Stadionul Molde este amplasat la cativa pasi de Marea Norvegiei.

Sunt fericit si ma simt bine,

Sensul vietii l-am descoperit

Intalnindu-te pe tine...

bortesupportere_bilde_over_stadion_og_molde_by_irc4vabpv4x413zdsv4sbrr5q.jpg

Edited by Virgil

Adevarat ca doar la cativa pasi, superb stadionul din privire , cochet caracteristic norvegienilor, care aici au imbinat succes mare cu stadionul si cu fotbalul :D:hai_steaua:

Daca sunt implicati in lupta pentru titlul si vor juca cu echipa a II-a pronosticum meu este sigur 2 iar daca au titularii in meci merg pe un X.

De-l mai aveam pe Banel aveau ce pescui norvegienii la mingi, la ce centrari dadea asta . :)

am citit astazi ca Molde va juca in meciul asta cu titularii, asa cu nu se va mai repeta galopul de sanatate din meciul tur cand baietii s-au "oprit" la 2-0.

Edited by Harald

@ Virgil: este pusa fotografia lui Adi Popa in dreptul lui Rusescu. Multam' pentru informatiile despre Molde!

@ Harald: ce sursa ai? Nu ca nu te-as crede, da' parca tot titlul in Norvegia pare mai important. Tocmai am auzit un interviu cu Reghecampf, acesta a fost intrebat daca va aplica rotatia jucatorilor pentru meciul cu Molde, insa a evitat sa dea detalii.

Aker Stadium

Un stadion de 11.200 de locuri, dar printre cele mai moderne din Norvegia, inaugurat totusi in anul 1998.

post-28024-1352231881.jpg

Edited by ebonyc

poate vine valul si baga mingea'n poarta celor de la Molde:P

@ Virgil: este pusa fotografia lui Adi Popa in dreptul lui Rusescu. Multam' pentru informatiile despre Molde!

Asa e. Am inlocuit-o cu fotografia lui Rusescu. Multumesc.

Eu zic sa nu ne facem prea mari probleme,caci nu este cine stie ce echipa Molde,a demonstrat-o in meciul tur cit de bine joaca.Ar fi cazul ca TANASE sa0si mai dea drumul la fotbal,caci asteptam multe de la el.Eu ma oftic pe Nikolici ca nu prea mai face treaba,iar Costea uite ca-si da silinta si chiar ii iese.S-a vazut asta si in meciul cu Dinamo.Oricum HAI Steaua!!!!.....batem sigur in Norvegia.

Decy

Steaua intotdeauana s-a descurcat onorabil in fata echipelor puternice asa ca vad o infrangere la limita a manjilor lui Regehe in fata norvegienilor .

Edited by terente

@ Decy,

Parerea mea e ca meciul nu va fi simplu pentru Steaua. Spre deosebire de meciul tur de la Bucuresti, Ole Gunar Solskiaer va folosi prima echipa. Cu prima echipa a invins Stuttgart-ul acasa cu 2-0. As vrea si eu ca Steaua sa realizeze acelasi scor la Bucuresti. Molde e pe punctul de a castiga a doua oara consecutiv campionatul. Vreau sa spun ca sunt o echipa puternica si in forma.

Prima sansa e de partea norvegienilor si e foarte posibil sa o concretizeze. Daca Steaua ar obtine un punct, ar fi ideal.

Tanase e oarecum in descrestere fata de perioada lui buna. Mi se pare ca s-a plafonat.

Nikolic e mai degraba un novice in ale fotbalului decat fotbalist. Singurul lui atu e ca se lupta cu fundasii centrali adversi si ii oboseste. Sau cel putin asta e explicatia stafului pentru a-l folosi. Inca un lucru convingator in favoarea lui, e acela ca se loveste mingea de el si intra in poarta. Cat il priveste pe Costea, daca nu mai e Cruduta, e fiica antrenorului de la Ceahlaul. In mintea lui e loc numai de gelozie si de sex, fotbalul atat cat e il practica, e din inertie.

PS: Se pare ca Reghe va folosi asezarea 3-4-3, si ii va folosi pe:

Tatarusanu - Chiriches Gardos Szukala - Chipciu, Bourceanu, Tanase, Parvulescu - Adi Popa, Rusescu, M. Costea

Consider ca e o asezare foarte inspirata, Chipciu si Parvulescu putand cobori in linia de fund cand Steaua e in aparare, iar in atac poate ataca cu 5 sau 6 oameni.

Edited by Virgil

Cu LemnTanase sintem de la inceput in 10. Findca-i frig Trtarusanu o sa adoarma de citeva ori in timpul meciului. Ei vor juca la nivelul lor maxim asa ca un egal o sa fie un rezultat bun!

Steaua: Tatarusanu - Szukala, Gardos, Chiriches - Chipciu, Prepelita, Bourceanu ©, Pirvulescu - Costea, Rocha, Tanase

Molde: Soderberg - Watshaug, Forren, Lines, Simonsen - Hestad © - Eikrem, Hussain, Gatt, Chima - Diouf

Edited by Virgil

2-0 la pauza! Doua goluri frumoase semnate de Chipciu si Latovlevici. Sincer, nu ma asteptam. Probabil asta va fi scorul meciului. La Copenhaga-Stuttgart 0-0!

Norvegienii au jucat bine pana in fata careului de 16m stelist. Acolo au pierdut mingea in fata unei aparari aglomerate.

Pirvulescu a fost schimbat cu Lato la jumatatea reprizei.

Edited by Virgil

Din echipa asta Latovlevici imi place cel mai mult. Jocul cu el pe teren devine mai iute,Steaua mai periculoasa.

50142.pnguel_pokal.gif50065.png

Joi 8 noiembrie, ora 20, pe Molde Stadion,

Molde - Steaua

Timp favorabil ninsorii, temperatura intre 0 si 2 grade C

Meci televizat de Pro TV

Dupa frumoasa victorie obtinuta in campionat in fata eternilor rivali, Steaua se deplaseaza in Norvegia, pentru meciul retur cu Molde in grupele Europa League.

Molde se afla pe primul loc in Eliteserien 2012, cu doua etape inainte de finalul sezonului, la un punct diferenta de Strømsgodset IF si la 4 puncte de Rosenborg BK.

E interesant de vazut daca norvegienii vor mai folosi pentru acest meci jucatori din nationala under 19 a tarii lor. Dupa parerea cunoscatorilor putin probabil, pentru ca Molde vrea sa se califice alaturi de Steaua in primavara europeana.

Stadionul are o capacitate de 11800 locuri si e foarte cochet.

E cat se poate de normal ca si Steaua sa se gandeasca la o victorie sau macar la un meci egal.

Cred in potentialul Stelei si in capacitatea sa de se ridica la nivelul asteptarilor. Jocul spectaculos si forma foarte buna ii dau dreptul.

Pronostic: x

Arbitri din tara vecina Ungaria, la aceasta partida:

Arbitru: István Vad, arbitri asistenti: Vencel Tóth si Istvan Albert, al patrulea arbitru: Zsolt Attila Szpisjak, arbitri asistenti suplimentari: Tamás Bognar si Mihaly Fabian.

Inaintea acestui meci clasamentul grupei E este urmatorul:

1. Steaua 3 jocuri, 7 puncte, 5-2

2. Copenhaga 3 jocuri, 4 puncte, 2-2

3. Molde, 3 jocuri, 3 puncte, 3-4

4. Stuttgart, 3 jocuri, 2 puncte, 2-4

Sintagma "cel mai bun atac, cea mai buna aparare" se confirma si aici.

Marcatorii Stelei:

Rusescu - 2 goluri s_24_rusescu_2012.jpg

Chipciu - 1 gol

Nikolic - 1 gol

Chiriches - 1 gol

PS: FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca romanii cu rezidenta in Norvegia care doresc sa urmareasca partida echipei noastre de pe terenul lui Molde FK, din UEFA Europa League, pot achizitiona bilete in cursul zilei de joi, 8 noiembrie, cand se va disputa partida, in holul hotelului Quality Alexandrava de la un ghiseu amenajat ad-hoc, intre orele 12:00 si 17:00.

- pretul unui bilet in sectorul rezervat suporterilor romani este de 100 de coroane norvegiene (aproximativ 15 euro, in functie de cursul de schimb).

bravo Steaua te iubesc fular-campionii

ce ai luat? vreau si eu

O raceala urata, cred ca delirez . :)

Un rezultat foarte bun desi in repriza secunda Molde a apasat pe acceleratie, a marcat si ne-a dat emotii pana la final.

Steaua putea sa mai marcheze, dar cu Costea si Nikolic in atac, a fost imposibil

Copenhaga-Stuttgart 0-2. Nemtii s-au trezit din somnul dulce si e posibil sa se califice alaturi de Steaua.

Clasament dupa 4 etape:

1. Steaua 10 puncte

2. Stuttgart 5 puncte

3. Copenhaga 4 puncte

4. Molde 3 puncte

Urmatorul meci al Stelei, cu Stuttgart la Bucuresti pe 22 noiembrie.

Edited by Virgil