Virgil

Steaua - Dinamo 3-1 (0-1)

166 posts in this topic

Meciul asta tin cu dinam0. Steaua joaca pe Ghencea, orice altceva inseamna alta echipa.

Steaua joaca pe Ghencea, orice altceva inseamna alta echipa.

Corect.

Insa de-aici pana a tine cu Dinamo e cale lunga....

Meciul asta tin cu dinam0. Steaua joaca pe Ghencea, orice altceva inseamna alta echipa.

Inseamna ca esti dinamovist , asa ca sa iti trag la mumu. Ai dreptate , e pacat ca nu mai jucam in Ghencea dar e "foame de bani" si la stana.

mai da-o-n pisda ma-sii de treaba. de ce mai intri pe site-ul asta atunci? du-te mai bine la dinamoprostia. cu dinam0 nu trebuie sa tii nici cand joaca cu **** sc sau cu adunatii copaceni, ce sa mai zicem de derby

Ps: kellerman, tu deja esti o cauza pierduta dpdv al stelismului. nici daca moare ciobanul cu toata familia lui nu o sa mai poti redeveni stelist. ai pierdut si ultima umbra. du-te in Stefan cel mare, acolo e locul tau acum

Edited by john_86

hai ca o dai in balarii, nu ar fii mai bine sa te duci la patrupezii tai???

am doi prieteni care nu mai pot ajunge la meci,peluza I,Inel I I,biletele le dau cum le-am cumparat(de la bisnitari) la pretul de 100 de lei si doar impreuna.

Merci si scuze de off-topic!

Edited by luck87

am zis ca tin cu dinam0 ca sa vad cum reactionati la chestia cu Ghencea, daca vedeti aia problema sau ma trimiteti pe dinamoprostia. unii si-au dat seama ca mesajul era despre Ghencea, altii evident gigisti nu v-ati prins. well that's too bad. macar acum va pot diferentia.

Edited by Kellerman

am zis ca tin cu dinam0 ca sa vad cum reactionati la chestia cu Ghencea, daca vedeti aia problema sau ma trimiteti pe dinamoprostia. unii si-au dat seama ca mesajul era despre Ghencea, altii evident gigisti nu v-ati prins. well that's too bad. macar acum va pot diferentia.

cred ca nici nu au citit mesajul pana la sfarsit unii.

Pai pe unii ii doare fix in cot de Ghencea, pentru ei tot ce conteaza e meciul cu dingo.Zici ca dinamu ar fi adevaratul dusman al Stelei.

kellerman a demonstrat inca o data ca are inclinatii spurcate...bineinteles ca tine cu Dinamo sclavul...zicea ca a fost la finala aia acum 2 ani cred ca era in galerie cu alde elias bucurica...cu riscul de a face puscarie sincer chiar meriti bagat la o inghesuiala....cum sa declari ma ca tii cu Dinamo...tie chiar nu iti este rusine ?

Fara suparare dar, desi iti dau dreptate cand vine vorba de Ghencea, nu ai cum sa zici asa o prostie.

Cred ca este clar tuturor ca eu nu sustin echipa lu' Jiji. Dar de aici pana la a zice ca tii cu Dinamo e cale lunga. Pai singurul lucru care-l urasc mai mult decat Dinamo este turma de oi care distruge Steaua.

Adica sa te iei de Jiji ca a purtat carpa ros-alba la gat(printre altele) si apoi sa declari cu nonsalanta ca tii cu cea mai mare mizerie fotbalistica a Romaniei mi se pare ipocrizie. Chiar daca nu vorbeai serios...

Eu sper ca evenimentele sa se deruleze asa : Steaua sa bata la scor pe dinam0 si sa castige campionatul. Pentru ca apoi sa rateze calificarea in grupele UCL(adica cele 20 de mil de euro) in ultimiile minute ale playoff-ului, ca sa moara de ciuda creditorul si toate slugiile lui.

Edited by Stryker

am doi prieteni care nu mai pot ajunge la meci,peluza I,Inel I I,biletele le dau cum le-am cumparat(de la bisnitari) la pretul de 100 de lei si doar impreuna.

Merci si scuze de off-topic!

ce teapa ti-ai luat :))) sau...vrei sa tragi o teapa? :)))))))

ce teapa ti-ai luat :)) ) sau...vrei sa tragi o teapa? :)) )))))

am intrebat vreo 3-4 burtosi si niciunul nu le dadea sub 50 de lei,daca merg mai ieftine se pare ca mi-am luat teapa.....nu-i bai,ideea e sa piarda Dinamo si sa castige cealalta echipa;)

Edited by luck87

Vai , ce inteligent esti tu ! Protestatar online ce esti .

A dat-o Kellerman la intors cu Ghencea. Probabil ca sa nu mai ia 3 luni. Cica ar mai fi cumparat dinamovistii bilete pe la peluza 1, asa zice un coleg care se duce acolo.

Statistica dinaintea meciului:

cifre_1.jpg

cifre_2.jpg

ekipe.jpg

Clipboard02.jpg

Edited by Lari

Statistica dinaintea meciului:

Wow, Lari, ce munca pe tine. Dar nu merita efortul, crede-ma.... :thumbsup:

unii si-au dat seama ca mesajul era despre Ghencea, altii evident gigisti nu v-ati prins. well that's too bad. macar acum va pot diferentia.

Poate imi explici si mie cum ti-ai dat seama ca sunt gigist , m-ai bagat in ceata!

kellerman a demonstrat inca o data ca are inclinatii spurcate...bineinteles ca tine cu Dinamo sclavul...zicea ca a fost la finala aia acum 2 ani cred ca era in galerie cu alde elias bucurica...cu riscul de a face puscarie sincer chiar meriti bagat la o inghesuiala....cum sa declari ma ca tii cu Dinamo...tie chiar nu iti este rusine ?

Ia hai ma, baga-ma la inghesuiala, abia astept sa-ti crap capu. Oricum imi respiri aiurea aerul.

MoWeed, am zis aia cu dinam0 ca sa vad cati dintre voi vad chestia cu Ghencea, dar normal ca asta a trecut pe locul 2, adevaratul nostru inamic acum este dinam0...ce sa zic, mari stelisti mai sunteti. Asa imi dau seama cu cine am de a face.

Stiu ca risc sa mi se inchida contul dar vreau sa va zic ceva care o zic din suflet de la varsta de 3 ani !!!!

MMMMMMMMMMMMMMUUUUUUUIEEEEEEEEE Dinamo !

Edited by CoZzMy24

MoWeed, am zis aia cu dinam0 ca sa vad cati dintre voi vad chestia cu Ghencea, dar normal ca asta a trecut pe locul 2, adevaratul nostru inamic acum este dinam0...ce sa zic, mari stelisti mai sunteti. Asa imi dau seama cu cine am de a face.

Nu ai inteles.

Dinamo este dusmanul Stelei. Punct.

Am vazut chestia cu Ghencea si cel mai mare dusman al Stelei nu este nici Dinamo nici becali. Cel mai mare dusman al Stelei sunt "suporterii adevarati" care incurajeaza echipa. Indiferent de motivele lor(ca il adora pe Jiji sau, spun ei, iubesc Steaua) atata timp cat distrug Steaua sunt dusmanii ei.

Dar asta nu inseamna ca, daca Dinamo nu mai este principalul dusman al Stelei, este acceptabil sa ne numim dinamovisti sau stiu eu ce cacaturi de genul asta. Asta pentru ca, astfel, am fi exact ca becali...

Echipa care nu mai exista se numeste Steaua, iar actuala echipa din Pipera/Pantelimon si uneori Ghencea se numeste S t e lemeaua.

Toata lumea sper sa fie multumita.

Meciul de azi este S t e lemeaua - ???numiti voi echipa militienilor cum vreti, ca sigur nu mai e Dinamo.

Asadar la ce derby va referiti, stimabililor?

Edited by Tupac Amaru

La ultimul antrenament inainte de meci :

Ce-a mai ajuns si site-ul asta... Acum cativa ani pentru opinii impotriva Stelei sau pentru glumite ca ai tine cu Dinamo primeai ban permanent. Ulterior iti era urmarita orice incercare de a te clona.

Fata de adevaratul izvor de idei si de discutii de nivel ridicat care era acum vreo 8 ani cand m-am inregistrat si cativa ani dupa, acest site a devenit o adevarata cloaca.

Asta cred ca inseamna unii democratie, ca trebuie sa lasi pe fiecare sa spuna orice mizerie ii trece prin cap? Mai degraba inseamna proasta organizare. Cu doi-trei moderatori care stiu sa-si faca treaba cum se cuvine, site-ul asta ar avea sanse sa redevina ce a fost. Pentru ca ar disparea rautatea si mizeria, provocarile, jignirile, mistoul si s-ar face loc unor discutii civilizate, in spirit stelist. Chiar daca am fi mai putini dupa acest moment.

Aviz administratiei. Fratilor, ori puneti ordine in treaba pe care o faceti, ori lasati-va. Site-ul asta a devenit din ce in ce mai mult antistelist.

In mod sigur cineva care nu a judecat si a gresit atarnandu-si candva la gat o carpa mazgalita in culorile echipei cu care Steaua joaca asta seara pe Arena Nationala. Da, a gresit capital si nu numai atunci, in mai multe randuri! Nu-mi propun sa le enumar, dar au fost traite si comentate. Dar pentru asta si-a primit o binemeritata lectie din partea noastra a suporterilor. O lectie extrem de dura. Pe care in mod sigur a simtit-o pe pielea lui si si-a insusit-o.

Cat o sa mai tina intre noi clinciurile astea in care unii isi aroga antibecalismul, jignind si ironizand in numele lui la fiecare pas, si oameni de buna credinta in iubirea lor fata de culorile ros-albastre, oameni care au condamnat cot la cot cu toata lumea iesirile lui prostesti si megalomanice.

Eu cred ca e cazul ca unii, putini e adevarat, care fac atmosfera negativa pe forum, sa-si ia talpasita sau sa-si schimbe radical atitudinea.

Amin.

Edited by Virgil