Sign in to follow this  
Followers 0
radoi86

Cine e pe primul loc? Cine e pe primul loc? STEAUA eee!

74 posts in this topic

Datorita jocului rezultatelor, noul lider al Diviziei A este CAMPIOANA Romaniei, Steaua Bucuresti! Si avem si un meci mai putin! Tineti-o tot asa baieti! CAMPIONI VOM FI DIN NOU!!!

Datorita jocului rezultatelor, noul lider al Diviziei A este CAMPIOANA Romaniei, Steaua Bucuresti! Si avem si un meci mai putin! Tineti-o tot asa baieti! CAMPIONI VOM FI DIN NOU!!!

deci,pana la urma, departajarea cu meci direct se face la sfarsit,nu?

DA! La sfarsit! Oricum Dinamo nu vad cum ar putea sa mai fie vreodata la egalitate de puncte cu noi!

in sfarsit s-a facut dreptate , Steaua PE PRIMUL LOC !!!!!! EEEEEEEE , totusi azi nu prea am jucat bine , si am castigat din 11m , dar punctele conteaza

pana aici a fost.....poa sa alerge cainii pana turbeaza dupa noi nu cred k`or sa ne mai prinda pana in piatza universitatii unde vom sarbatorii titlul 23. :twisted:

Nu vad pe Dinamo sa mai faca fata. Daca noi o sa jucam bine, castigarea titlului e aproape inevitabila. Pacat ca nu le-am dat si noi 3 :(

Dar e bine.. suntem pe primul loc cu un joc in minus!

FORZA Steaua!

A trebuit sa treaca 7 etape din retur pentru a reveni pe primul loc.Asta se cheama ca am avut ceva de furca.Sa fim atenti sa nu mai pierdem acest loc pana la sfarsitul campionatului.Stiu ca e mai usor sa ajungi in varful ierarhiei decat sa te mentii,dar tocmai pentru ca stim acest lucru,trebuie sa-l evitam.

forza Steaua !!!!

practic avem 3 puncte in fata cainilor.

NOTHING CAN STOP US

De fapt practic avem 2 ca la egalitate de puncte din pacate sunt avantajati de rezultaterle directe. Oricum ei mai au jocuri f. grele la Cluj, Timisoara de fapt ce zic eu la ce joaca ei au jocuri f. grele meci de meci. Noi trebuie sa batem si Rapidul pe lia si apoi intram in linie dreapta.

Bine ca am revenit pe primul loc, era o priveliste urata cu "cainii" aia jegosi pe primul loc...

Un dinamovist obiectiv de pe dinamoprostia:

"Cata umilinta ! Bine a zis Jiji ca el nu considera meciul cu Dinamo un derby. Pai la cum jucam derby o sa fie si cu echipele din B in curand. Ce ratati spurcati ! M-am saturat de toti din conducere si de vedetele noastre ! Petre care tot timpul e dat ca exemplu ca e un martit si un simbol ce face ? Nu joaca nimic ! Avem cuplul N&D ... vine de la Niste Delasatori ... amandoi ! Alearga 5 minute pe meci, daca se nimereste sa intre in ate asta e, daca nu nu ! Ne intoarcem la Diana si ne face ea bine ! Iar portari ... Doamneeee ! Oricare citeste sau scrie pe site-ul asta nu lasa mingea aia din meciu cu spurcatii sa pluteasca prin careu pana in poarta ! Iar Gaev ... cascadorii rasului nu l-ar primi la ei ca e prea de rahat ! Dar asta e echipa noastra ... bine a zis Ando cand a spus ca o sa vedem noi cine a avut dreptate ... suntem de rasul tuturor si avem pretentii, campionat, sampion lig ... ce rusine"

Se pare ca incep si ei sa-si dea seama ca nu mai au cum sa mai ia titlul anul acesta...

Practic pentru noi urmeaza un program destul de lejer, poate cu exceptia sportului, intalnim in deplasare numai adversarii foarte accesibili:

candidatele la retrogradare Bacau si Vaslui si pe regina blaturilor Gloria...Acasa vom avea un meci putin mai greu cu rapidul data find dorinta lor de razbunare, in rest numai echipe pe care in mod normal le batem la scor...

Totul depinde de noi, iar catelusii sa se pregateasca de Intertoto, poate acolo au si ei o sansa...

au o sansa in Intertoto, pana dau de o echipe ca si cluju... care ii scoate din penultimu tur din toto... so lase pe Steaua sa se duca in Liga, ca e singura echipa romaneasca cu fata si bani de europa!!!!

CAMPIONIII CAMPIONIII OLE OLE OLE

cu mancatorii de lebede.... nu cred ca o sa avem probleme mari, o sa fie motivati baietii si o sa scoatem un rezultat bun

E bine ca acum totul depinde de Steaua! Si cred ca daca reusim sa batem pe rapidisti suntem campioni! Iar iminenta revenire pe gazon a lui Victoras Iacob nu face decat sa ne intareasca sperantele. Dar totusi mai e mult pana departe...

E bine ca lebadanii au batut la scor asa boroshoii vor crede ca au scapat si au prins echipa mai usoara,mai mult ca sigur ii batem sapt viitoare!

ar fi bine sa ne concentram pt UEFA si restul o sa vina, eu zic ca avem echipa omogena si ca anul asta o sa fie cu noroc!FOSSA DEI CAMPIONI

PS Latraii sunt la cotetz

Din acest moment incepe cu adevarat campionatu pentru noi.O sa avem meciuri din ce in ce mai dificile,daca nu o sa avem accidentari greu putem sa pierdem titlul in acest an.

In sfarsit suntem acolo unde ne e locul.Prima pozitie, peste javre, ciori si alte specimene din peisajul Diviziei A. 8)

Sper ca dinamovistii sa fi facut multe poze cu clasamentul cand erau lideri, ca sa aiba amintiri frumoase. :D

Iata ce spune un dinamoprost pe unul din site-urile lor: "maine totushi... cred ca vine pitzi... sau esteban .... sau poate ne fac ashtia un mare cadou si ni`l aduc pe Hagi ... ca tare m`ash bucura ... NOT", :lol: :lol: :lol: Tare rau faza cu Not. Macar au simtul umorului.

nu uita ca jucam din nou cu porumbeii

Va fi foarte greu in giulesti ca ati vazut ce a patit Dinamo dar sa nu uitam ca un egal acolo ne aduce titlul...

Pai la ce conducere si ce jucatori are Dinamo poate sa vina si Mourinho sau Capello ca tot 'praf' sunt. :lol: Cu jucatori de genul Catalin Zmeul Munteanu, Alexa Chirurgul, Danciulescu, Zicu etc. mai mult de primul tur din Intertoto nu au cum sa treaca.

Propunere de antrenori :

-Dorel

-Mr. Muscolo

-Jimmy Humuhumunukunuku Apuah sau Little Brudah :wink:

Cred ca ei sunt cheia succesului in Stefan Cel Mare. :lol: