Sign in to follow this  
Followers 0
gio_stgloria

Turcia - Romania

21 posts in this topic

2248.png vs 1839.png

Echipa națională a Romaniei va disputa, vineri seară de la ora 20:30, al treilea meci din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2014, impotriva Turciei.

Tricolorii au avut un start bun in preliminarii, reușind să câștige primele două partide, și au plecat spre Istanbul cu gandul de a obține cel puțin un egal.

Turcia, adversara noastră din această seara a obținut doar o victorie, insă mizează pe publicul infernal de pe Sukru Saracoglu, unde s-au vandut deja toate biletele.

Înaintea partidei cu Turcia, Victor Pițurcă a incercat mai multe formule de echipă la antrenamentele din această saptamana. Piți a uimit la antrenamentul de joi prin echipa pe care a folosit-o la jocul școala Marica și Mutu fiind rezerve.

În schimb, in echipa de start se regasește Gicu Grozav, fotbalist ce a dezamagit cumplit in acest sezon la Petrolul Ploiești. Dacă Pițurcă nu se va razgandi, Grozav va face cuplu in atac cu Bogdan Stancu, un fin cunoscator al fotbalului din Turcia.

În echipa folosită de Pițurcă la ultimul antrenament s-au regasit cinci steliști printre titulari, doar Popa, Gardos și Latovlevici urmand să fie in afara lotului. De asemenea, Bogdan Stancu și Dorin Goian au și ei un trecut stelist.

Din tabara turcilor, Victor Piturcă i-a reperat pe Arda Turan și Umut Bulut ca fiind cei mai periculoși adversari, iar Bourceanu și Pintilii au primit sarcini suplimentare.

Echipele probabile:

Turcia: Volkan - Gokhan, Topra, Egemen, Kaldirim - Topal, Emre - Tunay, Arda, Caner - Umut Bulut

Romania - Tatarușanu - Tamaș, Chiriches, Goian, Raț - Bourceanu, Pintilii - Torje, Grozav, Chipciu - Stancu

informatii onlinesport.ro

Hai Romania ! :steagro:

Edited by gio_stgloria

Sa mor daca inteleg ce cauta Grozav titular la acest meci. Mutu e o solutie zic eu mai utila. Sau ar mai fi o alta formula cu Torje, Chipciu si Popa in linia celor 3 daca vrem sa jucam in aparare.

Care Keseru , ala de s-a nasut talent si-a murit speranta ?

Sa inteleg ca Matel a jucat primul si ultimul meci, iar Rusesc e no.1 la Steaua si nu e nici macar selectionat.

Care Keseru , ala de s-a nasut talent si-a murit speranta ?

Joaca meci de meci la Angers, are 1 gol in 2 meciuri in cupa ligii, si 9 goluri in 10 meciuri in campionat.

Sa mor daca inteleg ce cauta Grozav titular la acest meci. Mutu e o solutie zic eu mai utila. Sau ar mai fi o alta formula cu Torje, Chipciu si Popa in linia celor 3 daca vrem sa jucam in aparare.

Ce cauta Grozav la nationala dupa ultimele evolutii ? Cred ca asa ar fi mai corect .

In repriza a 2-a cred ca va intra si Popa si nu stiu de ce dar eu cred ca el va contribui foarte mult la punctu' sau punctele pe care le vom lua in aceasta seara . Eu zic ca nu o sa pierdem nici cu Turcia si nici cu Olanda .

Piturca asta e nebun...grozav, cocis, gaman, Nicu, etc niste jucatori de 2 lei ce cauta astia la nationala...

oricum daca joaca grozav luam cel putin 3 goluri

Sa inteleg ca Matel a jucat primul si ultimul meci, iar Rusesc e no.1 la Steaua si nu e nici macar selectionat.

Sper sa nu gresesc dar cred ca Matel e accidentat.

Sper sa nu gresesc dar cred ca Matel e accidentat.

Da si de Matel am uitat...ce jucatori doamne

TURCIA: Volkan- Gokhan, Kaya, Omer Toprak, Kaldirim - Mehmet Topal, Emre, Altñntop, Sercan - Arda Turan, Umut Bulut

Romania: Tatarusanu - Tamas, Chiriches, Goian, Rat - Bourceanu, Pintilii - Torje, Stancu, Grozav - Marica

Sa mor daca inteleg ce cauta Grozav titular la acest meci.

3 puncte castigate cu golul inscris de Grozav!!!!!!!!!!

Intamplare,bulan,zii cum vrei......dar si-a facut datoria.

am ajuns la ultimele 10 minute si mi-a placut Chipciu, asa a fost tot meciul?

Geniala pasa a lui Pintilii...ce sa mai zic despre Bourceanu care in minutul 80 alerga de rupea...omul asta e incredibil...cate meciuri are in picioare si ce efort pune...bravo lui

nu a jucat mult.. 10 min a jucat:))

Aaa, de aia mi se parea mie... zic uite ba cum alearga si ce astea dupa 80 min :)):))

Bai toronto nu mai posta ma aceiasi idee pe 2 topicuri ca ma simt ca Alice in rabbit hole, nu mai stiu unde sunt. esti matol iar?

Cred ca nici la Ping Pong nu face fata.

S-a rahat pe el in fata lui Demirel.