Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Copenhaga 1-0 (0-0)

92 posts in this topic

Pacat, tot mai putini pentru o cauza neinteleasa de cei majoritari acum...

Tot mai putini nu inteleg sau nu vreau sa inteleaga ca nimic nu s-a schimbat.

Asta e, totul e bine, echipa are rezultate, stadionul plin, titlul e pe drum, banii vin, Maybachul e manjit de spumele ciobanului si asfixiat de "sus, sus" etc.....

@red&blue_boy

Si cand inevitabilul declin va urma parca ii si vad pe "suporterii adevarati" cum vor (re)deveni cei mai mari contestatari. Desigur, pana la urmatoarea serie de rezultate decente...

PS inainte sa plec, pt ca vad ca citesti, Daniel esti un sclav cu mentalitate de sclav vreau sa afli asta de la mine poate iti va folosi mai tarziu in viata

Te-a deranjat ultimu' meu post , eh ?

Adevaru' doare, asa-i .

Stai linistit , eu incerc sa nu ma enervez pe net , deci nu trebuia sa fii asa "dur" in postu' tau.

Edited by DanielT

eu ma bucur de votca terminata inaintea lu ala din canada, ma bucur si de noul 7-er cu care ma dau de 2 zile si ma *** pe echipa voastra, ipocritlior. la revedere

Azziso te rog sa imi stergi contul nici tu nici situl nu aveti coloana deci te rog sa ma stergi

cine vrea sa ma contactedze sa afle de la gio adresa de fb, restu **** cu rahat

te cred ca esti nervos, dar asa ceva nu se face. sper ca maine sa regreti ce ai scris.

nu, nu-ti sterg contul.

felicitari! tocmai ai postat articolul unui caine frustrat (in caz ca nu stiai)

Am citit posturile de mai sus si chiar nu inteleg aceasta cearta ( probabil nici nu cunosc toata situatia ) insa nu-mi vine sa cred ca inca mai exista divergente , desi multi sunt suporteri de rezultat asa cum scrie si in acel articol aveam pretentia ca de la moderatori sa fie suporteri adevarati, desi acum sunt rezultate ( pentru inceput ) este foarte important sa fim alaturi de Steaua si la bine si la rau. Nu cred ca trebuie sa mai subliniez faptul ca sunt un anti-Gigi si ca nu agreez deloc modul sau de conucere a clubului, eu unul sunt alaturi de Steaua si cand are rezultate si cand nu are.

Mai toate cluburile mari din Europa au avut o perioada de declin si apoi si-au revenit, mai sunt si exceptii: Leeds, Besiktas, Liverpool insa si pe acele stadioane inca sunt zeci de mii de fani care insa isi iubesc echipa. :hai_steaua:

Desi adevarata Steaua Bucuresti a murit in 2003 inca am mai gasit in mine aceea suflare ros-albastra care ma face sa ma duc la unele meciuri sau cel putin sa le privesc la televiozor si sa ma bucur pentru fiecare succes din Europa sau din campionat.

Edited by Korado

felicitari! tocmai ai postat articolul unui caine frustrat (in caz ca nu stiai)

Interesant este ca toti frustratii incep sa aiba dreptate. Suntem suporteri de rezultat pentru ca imediat ce se preconizeaza ca vom lua campionatul, brusc toata lumea si-a dat seama ca "trebuie sa mergem la stadion sa incurajam echipa". Ba chiar, facand asta, am dat dreptate tuturor frustrarilor cainilor si ciorilor de-a lungul ultimilor ani, de la behaiturile rapidiste din 2006 incoace...

Am citit posturile de mai sus si chiar nu inteleg aceasta cearta ( probabil nici nu cunosc toata situatia ) insa nu-mi vine sa cred ca inca mai exista divergente , desi multi sunt suporteri de rezultat asa cum scrie si in acel articol aveam pretentia ca de la moderatori sa fie suporteri adevarati, desi acum sunt rezultate ( pentru inceput ) este foarte important sa fim alaturi de Steaua si la bine si la rau. Nu cred ca trebuie sa mai subliniez faptul ca sunt un anti-Gigi si ca nu agreez deloc modul sau de conucere a clubului, eu unul sunt alaturi de Steaua si cand are rezultate si cand nu are.

Mai toate cluburile mari din Europa au avut o perioada de declin si apoi si-au revenit, mai sunt si exceptii: Leeds, Besiktas, Liverpool insa si pe acele stadioane inca sunt zeci de mii de fani care insa isi iubesc echipa. :hai_steaua:

Desi adevarata Steaua Bucuresti a murit in 2003 inca am mai gasit in mine aceea suflare ros-albastra care ma face sa ma duc la unele meciuri sau cel putin sa le privesc la televiozor si sa ma bucur pentru fiecare succes din Europa sau din campionat.

De cate ori sa mai scriem aici ca nu are legatura cu rezultatele? E normal ca orice club sa mai aiba si perioade de declin insa nu e normal ca clubul care are cele mai mari incasari din Romania in ultimii 6-7 ani sa nu poata sa castige un campionat amarat in perioada respectiva.

Lipsa asta de rezultate nu se datoreaza faptului ca altii sunt mai bogati si au conditii mai bune, lipsa de rezultate se datoreaza faptului ca suntem condusi de o maimuta.

Lipsa de rezultate este doar o consecinta a modului tampit in care este condus clubul.

Chiar daca, printr-o minune, am avea rezultate, eu tot o sa-l contest pe jegul asta. Pentru ca, pentru mine, Steaua inseamna mai mult decat trofee si rezultate, Steaua este o stare de spirit. Si asta a distrus becali...

Edited by MoWeed

Degeaba Mo,cat vor fi rezultate titirezii vor fi acolo.La primii pasi gresiti,canci 50.000 pe stadion.

Eu unul m-am scarbit de tot si ma retrag in liniste.

S-auzim numai de bine!

Nu am nimic cu cei ce merg pe stadion, sau cei ce sustin orbeste echipa, fiind in acelasi timp impotriva ciobanului. Problema intervine atunci cand il ridici in slavi pe nea Gigi, acolo nu mai exista sanse de salvare. Si eu am vrut sa-mi iau bilet cu CFR dar m-am razgandit. Cel mai probabil anul asta Steaua va castiga campionatul , nu vad cine-i poate opri, dar in acelasi timp sunt sigur ca forma asta nu va tine mult si behaila isi va face din nou showul binecunoscut. Fiti realisti si bucurati-va cu masura, stati cu picioarele pe pamant, asta e tot ce conteaza. Din punctul meu de vedere toti cei implicati in contrele de mai sus sunteti useri de calitate si va certati aiurea.

PS : Nu cumva sa ma faceti oaie, doar Adrian are acest drept.

Edited by gio_stgloria

drvladyk, pe mine ma cam irita siguranta autoritara si absoluta cu care afirmi ca site-ul s-a becalizat. Uite, poti citi articolele grupate in categoria 'Grupul de veghe', pentru ca ele contin mesaje *extrem* de vehemente impotriva creditorului. Dupa aceste lecturi poate iti mai ajustezi un pic viziunea asta radicala.

V-am sters balariile. Daca nu va potoliti luati toti trei (Virgil, dr vladyk si Joga) o pauza.

Si altii, daca mai doresc.

Situatia e nasoala, dezbinati suntem de ani de zile. Nimic nu s-a schimbat.

V-am sters balariile. Daca nu va potoliti luati toti trei (Virgil, dr vladyk si Joga) o pauza.

Si altii, daca mai doresc.

Situatia e nasoala, dezbinati suntem de ani de zile. Nimic nu s-a schimbat.

De ce numele lor sunt scrise cu majuscule si al meu nu? Sunt cel mai rau adica?

@ Harald, nu trebuie sa te irite, e doar parerea mea, si ceea ce simt eu cand intru aici, nu sustin ca detin dreptatea absoluta. Si nu ma refer atat la articole, cat la useri, in special la multi care s-au sucit brusc

Toate cele 48 de echipe au disputat un meci pe teren propriu, iar recordul l-a stabilit asistenta de pe Arena Nationala

Steaua a cîștigat cu Copenhaga si, beneficiind si de rezultatul din celalalt meci al grupei, Molde - Stuttgart 2-0, a devenit liderul grupei după două etape. Mai mult insa după meciul de joi seara a devenit liderul intregului continent in Europa League la un capitol la care orice echipă si-ar dori in mod deosebit să conducă topurile.

E vorba despre numarul de spectatori de pe teren propriu. Fiecare dintre cele 48 de echipe care sunt in cele 12 grupe de Europa League a disputat un joc in fata propriilor fani, iar clasamentul asistentei o are pe Steaua pe primul loc cifra spectatorilor care au fost la meciul cu Copenhaga, comunicată ieri oficial de UEFA, fiind de 48.694. Nici o altă grupare n-a avut mai multi spectatori si doar alte 5 formatii au depășit bariera de 40.000 de fani.

Peste Fener, Liverpool si Napoli

Performanta realizată de Steaua e cu atit mai mare cu cit in Europa League, in acest sezon, sunt prezente multe nume mari, care au foarte multi suporteri. E vorba despre Fenerbahce, care desi in prima etapă a avut un supermeci acasa impotriva celor de la Marseille, au adus cu 1.800 mai putini spectatori ca Steaua joi seara

Asistenta de la meciul cu Copenhaga a fost chiar si peste ce a reusit să stringă Napoli acum două saptamini, gruparea italiană fiind recunoscută pentru faptul ca indiferent de adversar si competitie, aduce multi suporteri la stadion.

Top 10 meciuri cu cei mai multi spectatori in Europa League 2012-2013

Steaua - Copenhaga 1-0: 48.694

Fenerbahce - Marseille 2-2: 47.000

Borussia Monchengladbach - Fenerbahce 2-4: 46.279

Lyon - Sparta Praga 2-1: 41.842

Liverpool - Udinese 2-3: 40.092

Metalist Harkov - Rapid Viena 2-0: 40.003

Napoli - AIK Stockholm 4-0: 35.000

Hannover - Levante 2-1: 34.600

Young Boys - Liverpool 3-5: 31.120

Dnepr - PSV 2-0: 31.003

11 e locul pe care Steaua il ocupă in topul spectatorilor luind in calcul si Champions League, primele două fiind Manchester (74.653) si Barcelona (73.580)

3.000 de spectatori e cea mai scazută asistență la un meci din actuala editie a Europa League, inregistrată in Israel la meciul Kiryat Shmona - Lyon 3-4

31.123 de spectatori e asistenta minimă pe care Steaua a avut-o pe Arena Natională

3.653 de spectatori i-au lipsit Stelei la meciul cu Copenhaga pentru a egala recordul de asistență al stadionului Arena Nationala inregistrat la finala Europa League, cind au fost 52.347 de oameni

Ce i-a impresionat pe danezi in Romania

1. Publicul. "Steaua are cei mai tari fani din Europa. A fost o atmosferă incintatoare pentru echipa gazda am jucat sub o presiune teribilă", a declarat portarul danezilor, Willand, in timp ce presa daneză a descris ambientul din stadion: "S-a jucat intr-un infern. Atunci cind toti spectatorii incepeau să strige sau să huiduie, simteai cum iți tiuie timpanele".

2. Stadion. "Este cea mai tare arenă pe care am jucat fotbal in Europa! Steaua e o echipă norocoasă pentru faptul că poate juca pe o asemenea bijuterie", a declarat capitanul lui FC Copenhaga, Jacobsen.

Reverenta jucatorilor față de public

"Această victorie apartine publicului pentru că si cu ajutorul fanilor am putut pune presiune pe adversar si am si reusit golul victoriei din final" (Cristi Tanase)

"Pină acum, eu n-am mai jucat intr-o asemenea atmosferă pe un stadion in Romania. A fost de vis" (Florin Gardoș)

"Sintem o echipă extrem de tare si pentru că avem un public fantastic. Dacă vor veni in continuare alaturi de noi, greu ne va bate cineva acasă" (Alexandru Bourceanu)

De 3 ori peste CFR - Manchester

Chiar dacă Steaua n-a avut un adversar cu renumele lui Manchester United, a realizat o asistență de aproape 3 ori mai mare decit la meciul CFR-ului de marti seara din grupele Champions League. La duelul dintre Andone si Alex Ferguson au fost prezenti doar 17.500 de spectatori, in conditiile in care capacitatea totală a stadionului din Gruia e de 24.500 de locuri.

LALALALALLALA Steaua Steaua Steaua LLALALALLALA SUNT BEAT !!!!!!!!!!!!!!!!ESTE BAHHHHHHHH!

LALALALALLALA Steaua Steaua Steaua LLALALALLALA SUNT BEAT !!!!!!!!!!!!!!!!ESTE BAHHHHHHHH!

ASA NU !!!

Printesa Eleonore af Schaumburg-Lippe a povestit pe blogul ei despre viata pe care o duce in Romania, cum a trait meciul Steaua - FC Copenhaga din mijlocul suporterilor stelisti, alaturi de trei prieteni, un danez si doi norvegieni, si a descris amanuntit trairile din timpul partidei:

"Initial, planuisem să vad meciul cu prietenii norvegieni la ecranul uriaș care se anunta a fi amplasat in fata Hanului lui Manuc. Între timp, un prieten m-a sunat si mi-a spus că are bilete in plus la meciul Steaua-FC Copenhaga. Ne-am bucurat cu totii că mergem la meci, mai ales că in Centrul Vechi nu exista niciun ecran urias Cand am ajuns pe stadion, o constructie uriașă, primii oameni pe care i-am vazut au fost niste barbati la bustul gol, care pareau foarte infocati. În stanga, erau cei numiti ULTRAS, iar toată această atmosferă ne crea o stare de nervozitate. Grupul de suporteri al lui FC Copenhaga era in partea cealaltă a stadionului, marginit de agenti de paza Atunci am realizat că suntem singurii scandinavi intr-un stadion cu 50.000 de oameni!

În timpul meciului, am tresarit la o ocazie a danezilor si m-am ridicat de pe scaun, după care m-am asezat rapid. La ocaziile romanilor, ne ridicam doar pe jumatate, suficient cat să nu lasam impresia că nu am fi suporteri stelisti. Nici macar nu am mai vorbit la fel de mult pe durata meciului. La pauza am mers să ne luam ceva de baut si simteam cum toate privirile sunt atintite asupra noastra asta desi nu vorbeam aproape deloc in continuare. La inceperea celei de-a doua reprize, crainicul a anuntat că fanii vizitatori vor fi nevoiti să mai stea in stadion incă 15 minute. Ne si gandeam, dacă FC Copenhaga va da un gol, cat de populari vom fi. Ne-a trecut prin minte să plecam usor, pentru că aveam impresia că dacă Steaua va pierde, ultrasii ne vor manca...sau mai rau. Am plecat in cele din urma dar nu am reusit să gasim niciun taxi pe drum, asa că am luat-o la pas pană la Unirii. Pe drum, ni s-a parut că auzim engleză cu accent scandinav, asa că am intrat in vorbă cu acele persoane. Erau suedezi si fuseseră si ei la meci. Ne arataseră si esarfele roș-albastre pe care le cumparaseră pentru a se infiltra mai bine la meci.

Data viitoare, poate vă veti gandi de două ori inainte de a vă sustine tara intr-o tară straina Este o placere să vezi meciul de pe stadion, dar cine stie ce se poate intampla. Mai bine urmaresti partida acasa pentru că altfel ai parte de o doză de adrenalină pe care nu aș recomanda-o nimanui". :))

Printesa Eleonore af Schaumburg-Lippe a povestit pe blogul ei despre viata pe care o duce in Romania, cum a trait meciul Steaua - FC Copenhaga din mijlocul suporterilor stelisti, alaturi de trei prieteni, un danez si doi norvegieni, si a descris amanuntit trairile din timpul partidei:

"Initial, planuisem să vad meciul cu prietenii norvegieni la ecranul uriaș care se anunta a fi amplasat in fata Hanului lui Manuc. Între timp, un prieten m-a sunat si mi-a spus că are bilete in plus la meciul Steaua-FC Copenhaga. Ne-am bucurat cu totii că mergem la meci, mai ales că in Centrul Vechi nu exista niciun ecran urias Cand am ajuns pe stadion, o constructie uriașă, primii oameni pe care i-am vazut au fost niste barbati la bustul gol, care pareau foarte infocati. În stanga, erau cei numiti ULTRAS, iar toată această atmosferă ne crea o stare de nervozitate. Grupul de suporteri al lui FC Copenhaga era in partea cealaltă a stadionului, marginit de agenti de paza Atunci am realizat că suntem singurii scandinavi intr-un stadion cu 50.000 de oameni!

În timpul meciului, am tresarit la o ocazie a danezilor si m-am ridicat de pe scaun, după care m-am asezat rapid. La ocaziile romanilor, ne ridicam doar pe jumatate, suficient cat să nu lasam impresia că nu am fi suporteri stelisti. Nici macar nu am mai vorbit la fel de mult pe durata meciului. La pauza am mers să ne luam ceva de baut si simteam cum toate privirile sunt atintite asupra noastra asta desi nu vorbeam aproape deloc in continuare. La inceperea celei de-a doua reprize, crainicul a anuntat că fanii vizitatori vor fi nevoiti să mai stea in stadion incă 15 minute. Ne si gandeam, dacă FC Copenhaga va da un gol, cat de populari vom fi. Ne-a trecut prin minte să plecam usor, pentru că aveam impresia că dacă Steaua va pierde, ultrasii ne vor manca...sau mai rau. Am plecat in cele din urma dar nu am reusit să gasim niciun taxi pe drum, asa că am luat-o la pas pană la Unirii. Pe drum, ni s-a parut că auzim engleză cu accent scandinav, asa că am intrat in vorbă cu acele persoane. Erau suedezi si fuseseră si ei la meci. Ne arataseră si esarfele roș-albastre pe care le cumparaseră pentru a se infiltra mai bine la meci.

Data viitoare, poate vă veti gandi de două ori inainte de a vă sustine tara intr-o tară straina Este o placere să vezi meciul de pe stadion, dar cine stie ce se poate intampla. Mai bine urmaresti partida acasa pentru că altfel ai parte de o doză de adrenalină pe care nu aș recomanda-o nimanui". :))

Refuz sa cred ca sunt oameni care, chiar daca Steaua ar fi pierdut acel meci ar fi batut o femeie, pentru a demonstra ceva!

Sign in to follow this  
Followers 0