Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Copenhaga 1-0 (0-0)

92 posts in this topic

Update on Easter Europe ; Romania

Becalization status - 97%

Going full speed to 100%

O sa ramana blocat la 99%.

@ Mo Weed

Nu poti sa jignesti astfel zeci de mii de oameni, pentru ca nu-ti place tie un anumit lucru. Dupa parerea mea, esti in esenta un fel de rapidist care se considera singur impotriva tuturor.

Pana si cei care l-au hulit pe Gigi, inclusiv eu, se duc la meciurile Stelei. Asta inseamna ca urmeaza turma sau ca se duc pentru Steaua care se afla intr-o mare forma? Nu se duce nimeni pentru Gigi.

Ai plans dupa victoria de aseara? Iti e lehamite de faptul ca Steaua e liderul? Daca da, e grav.

Esti un tip ciudat, brasovene. Sau pur si simplu tii cu FC Brasov si urasti Steaua. Si la Brasov sunt oi? Probabil nu, ca Niculae nu a fost cioban. Si suporterii rapidisti sau dinamovisti sunt oi ca-si iubesc echipele? Nu, ei sunt tigani si caini. Pentru ca astea le sunt poreclele.

..

Mai era p-aici un utilizator care apela la ironii si atacuri la persoana in loc sa poarte o discutie constructiva si placuta. Din pacate marea masa de utilizatori prefera sa apeleze la jigniri acum. Inainte era o placere sa porti o conversatie, dar pe atunci erau alt gen de forumisti care desi nu erau pe subiect isi exprimau parerea civilizat.

Te sfatuiesc sa cauti pe google cum sunt formate cotele la pariuri si sa apari aici cu o opinie civilizata. Ori iti poti cauta un student de-al tau cu care sa te tiganesti.

Bineinteles ca si oile din tribune si faptul ca, oarecum, echipa lui ne-a Gi2 joaca acasa constituie niste avantaje pentru locul 71 FIFA.

Daca n-am dat bani pe bilet, dar am fost la meci sunt considerat oaie?

Nu am facut un meci prea bun astazi , dar am meritat victoria . A fost evident ca Steaua isi dorea victoria , iar danezii se multumeau cu egalu' .

Ma bucur ca revine Martinovic !

Nu fiti tristi , poate o sa se organizeze vreun protest online si va strangeti toti acolo .

Pana si cei care l-au hulit pe Gigi, inclusiv eu, se duc la meciurile Stelei. Asta inseamna ca urmeaza turma sau ca se duc pentru Steaua care se afla intr-o mare forma?

Pai cam asta e problema,nene Virgile,au aparut ceva rezultate si ai facut repede stanga-nprejur.

@instigator

da,dar una bearca! :thumbup:

In sfarsit, asta-i pohta ce-am pohtit-o.. Steaua pe primul loc.. Romania, Europa, pretutindeni. In sfarsit ii ies si mutarile lui Gigi. Vedeti, dupa atatia ani in care a studiat si a schimbat duzine intregi de jucatori, antrenori si pe alocuri chiar si conducatori, iata ca perseverenta da roade. Si cand te gandesti ce agitatie pe noi cand ne scaldam in mediocritatea aia puturoasa. Acum regret ca n-am vazut the big picture, altfel n-as mai fi zis nimic. Norocul nostru ca nu toti au fost asa de tampi ca mine si ca unii au tinut de principii si au fost langa echipa la bine si la rau.. trup si suflet cum scrie si pe guleru apretat a lu Tanase.

Acum, ce sa zic.. are si Mister meritele lui. Cine sa-i puna la genoflexiuni pe jucatori si, sa fim seriosi, dvd-urile alea pentru pregatirea tactica nu se ard singure. Plus printarea datelor statistice si indosarierea ca cadou pentru jurnalisti si lista ramane deschisa. Si sa n-aud pe nimeni.. la capitolul fashion suntem cu adevarat profi. Pai ce echipa de pe mapamond mai are un asemenea trident, asortat si parfumat?!

Iar atmosfera.. Inception tata. Vis in vis in vis. Galagiosi da' multi. Daca nici danejii n-a mai vazut asa stadioane, asa fani, chapeau a vous, mes amis.

Steaua/Victorie!

Edited by cristian014

In fine.

A fost o faza prin repriza a doua (min 50-60 ) cand memeu' s-a dus cu un biletel la banca danezilor. Nu stiu daca s-a vazut si la TV.

Edited by iNsTiGaToR

Steaua e mai presus de orice rautate, de orice rivalitate. Cine e stelist pana in maduva oaselor intelege ce spun.

Intr-adevar, Steaua e mai presus de orice, fiindca Steaua, in esenta, e o stare de spirit. Daca iubesti Steaua cu adevarat si hranesti aceasta stare de spirit, calci cu demnitate in continuare, in pofida unor circumstante favorabile care aduc victorii pe banda rulanta. Doar cel care duce aceasta lupta pana la capat se poate numi stelist pana in maduva oaselor, restul sunt o adunatura de oportunisti.

Nu ma intereseaza unde se duc banii pe care de buna voie ii platesc ca sa vad Steaua la lucru.

Inseamna ca esti un ... Nu-mi place nici tonul usor emfazic cu care iti sustii afirmatia.

Daca nu era "ne-a", era altul.

Edited by Maye
Limbaj

Nu vreau sa fiu rau si sa stric sentimentul de euforie din aceasta victorie insa sa stiti ca danezii au jucat bine, pase bune se vede ca sunt echpa buna insa prea rau gandita strategia pentru ei la meciul asta, erau in 2-3 cazuri bune sa ne execute in am avut noroc.

Primavara se vede mai aproape dupa acest succes. :hai_steaua:

@ Joga Bonito

In sfarsit ti-a venit apa la moara si te-ai razbunat. Razbunarea-i arma prostului, puteai sa-mi spui prin mesaj privat ca te-a calcat pe coada opinia mea referitoare la statutul tau de redactor.

In alta ordine de idei, nu te-am jignit niciodata. Tu de ce ai facut-o, era o problema intre mine si Mo.

Sa-ti fie rusine!

....

...

Intr-adevar, Steaua e mai presus de orice, fiindca Steaua, in esenta, e o stare de spirit. Daca iubesti Steaua cu adevarat si hranesti aceasta stare de spirit, calci cu demnitate in continuare, in pofida unor circumstante favorabile care aduc victorii pe banda rulanta. Doar cel care duce aceasta lupta pana la capat se poate numi stelist pana in maduva oaselor, restul sunt o adunatura de oportunisti.

Oportunisti la ce? La tinut cu Steaua? Trebuie sa nu fii in deplinatatea facultatilor mintale sa poti debita asemenea prostii. Unii dintre voi v-ati adunat aici sa balacariti Steaua si pe suporterii ei. Daca va face placere si moderatorii sunt de acord n-o sa-mi bat capul cu unul ca tine. ...

Edited by Maye
Limbaj

Pana si cei care l-au hulit pe Gigi, inclusiv eu, se duc la meciurile Stelei. Asta inseamna ca urmeaza turma?

DA.jpg

uppsss, nenea civilizatu isi da arama pe fata? Vorbim ca baietii? Se stie pe site ca nu il suport pe Joga, da' cand are dreptate are.... Totusi, un lucru de admirat la matale, e ca macar ai fost consecvent, nu ca astia de s-au sucit in ultima luna. Iti doresc sa luati titlul. O transhumanta placuta :)

Multumesc doctore, tu cel putin ai puncte de vedere pertinente. Joga e un "ignorant", iar red&blue_boy se crede baiat rau. Mo Weed, cel cu care aveam controversa s-a retras ca un baiat destept ce este. Vorba zicalei, cel mai destept se opreste.

Stiu ca te-a deranjat tonul meu, dar nu am incercat decat sa fie macar pe masura interlocutorului

Joga Bonito.

Virgil, ar fi culmea sa ma deranjeze tonul cuiva, tinand cont de cum am vb eu uneori. Eu vad intai barna din ochiul meu, te asigur de asta. Ce nu inteleg... nu te cunosc, dar dupa cum scrii pari un om educat si cu ceva carti citite la activ. Nu inteleg cum poti gira mizeria aia, chiar nu pot intelege. Dar cum am mai spus, macar tu ai fost consecvent, nu ca ceilalti. Ca inteleg eu sau nu, putin conteaza, da' s-a ales prafu nene, poate tu nu vezi inca dar ai sa ajungi la vorba mea. S-a ales prafu nene

red&blue_boy se crede baiat rau

Ti se pareeeeeeeeee !!!

Ma retrag si eu, ca ala destept cica face asta primul. :P

...

Doi la mana, nu ma intereseaza care a fost pozitia ta in trecut fata de statutul meu de redactor, cu atat mai mult postarile tale in general. M-a deranjat cumplit doar ideea postarii tale si dovada acest lucru, am replicat taios.

Din punctul meu de vedere, "nu ma intereseaza ca banii de pe bilete ajung in buzunarul ciobanului" sau "hai sa tinem cu Steaua si sa nu ne bacalarim" nu prea au ce cauta in vocabularul sau constiinta unui stelist. Fiind redactor si antibecalist convins, era de datoria mea sa reactionez chiar daca erai in conflict cu Mo Weed si nu cu mine.

Daca c-o sa intervina moderatorii pe viitor sa ne persecute fiind punctam cat de nociv e Becali pentru Steaua, e de rau! Mai rau e ca s-a retras si Mo din moderat ca sa-ti dea tie satisfactie, gen, si o spun eu care am fost banat de peste 10 ori de el. Hai pa!

Edited by Maye
Limbaj

Mama e moarta ba jigodie de aradean imputit ce esti. Mars la Dinamo, caine spucat ce esti! Sa nu dea Dumnezeu sa dau de tine, ca-ti intorc capul la spate, curva alb-rosie!

nu asa.. nu asa... ... stiu deja asta dar nu te cobori la nivel. Mai gandeste-te tu la atitudinea ta fata de echipa iubita si reconsidera

Edited by Maye
Limbaj

Virgil, ia inspira si expira de cateva ori, apoi citeste ce ai scris. Chiar daca suntem intr-un mediu virtual, postarea ta ti se pare ca e opera unui om normal?

Noroc ca sunt de multa vreme pe site-ul asta si-ti cunosc antecedentele, insa altii poate sunt socati pe moment. Hai editeaza-ti rapid postarile si ma rezum doar sa-ti arat obrazul. La cat de perspicace sunt moderatorii nostri sunt sanse sa ma aleg doar eu cu 10% avertizare.

Doctore, cata dreptate ai. Mi-am revazut comentariul facut la cald si l-am corectat. Multumesc frumos.

@drvladyk

Ce faci ma, o iei pe urmele lui toronto?

Lasa prostiile, vrei sa ne lasi inconjurati numai de mioare?

Ramai doctore, ar fi pacat sa pleci tu, care esti mai bun moderator decat moderatorii.

Ramai doctore, ar fi pacat sa pleci tu, care esti mai bun moderator decat moderatorii.

daca vb cu mine, e o gluma de prost gust sa stii

...

Edited by Maye
Limbaj

Sign in to follow this  
Followers 0