Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Copenhaga 1-0 (0-0)

92 posts in this topic

In al doilea meci din grupa E a UEFA Europa League 2013, Steaua intalneste pe teren propriu formatia daneza Copenhaga.

50065.pnguel_pokal.gif52709.png

Danezii sunt liderii grupei ca urmare a victoriei obtinute cu 2-1 in fata norvegienilor de la Molde. De altfel singura victorie din prima etapa.

Copenhaga se afla pe primul loc dupa 11 etape in superliga daneza, cu 25 de puncte, la 5 puncte de a doua clasata Aalborg BK.

Danezii nu au cunoscut infrangerea in prima parte a campionatului, avand 7 victorii si 4 egaluri si un golaveraj de 27 - 11.

Privite in ansamblu, Steaua si Copehaga, traverseaza perioade aproximativ identice. De aici tragand concluzia ca vom avea parte de un meci echilibrat, de care pe care, in care suporterii stelisti vor fi al 12-lea jucator ros-albastru.

Meciul va avea loc joi 4 octombrie, incepand cu ora 22:05 si va fi transmis de Pro TV.

Ca o curiozitate, in clasamentul UEFA 2012/2013, Steaua se afla pe locul 71, iar Copenhaga pe locul 44.

Jucatorii reprezentativi pe situl UEFA sunt Rusescu de la noi si Cornelius de la oaspeti.

Steaua aflata intr-o forma de zile mari, vine dupa o victorie obtinuta in barlogul "lupilor" din Ploiesti. Prima victorie a unei echipe vizitatoare in acest sezon, pe noul stadion al Petrolului.

50065.jpg

Prima sansa o au gazdele, Copenhaga nefiind o echipa de top in Europa.

In urma unei eventuale victorii Steaua se va situa pe unul din primele doua locuri ale grupei, Stuttgart fiind adversara sa pentru primul loc. In acest moment clasamentul grupei E arata astfel:

1. Copenhaga, 3 puncte, 2-1

2-3. Steaua, 1 punct, 2-2

2-3. Stuttgart, 1 punct, 2-2

4. Molde, 0 puncte, 1-2

Pronostic asteptat: 1

Edited by Azzido

Dupa cum a spus si Virgil mai sus publicul de pe Arena Nationala va fi al 12-lea jucator pentru Steaua.

Copenhaga e o echipa destul de buna cu o mare experienta in Europa si nu trebuie tratat ca un meci oarecare, serioziatea si forma jucatorilor vor avea un mare cuvant de spus in acest meci, daca Steaua reuseste sa marcheze 1-2 goluri in prima repriza sigur le va mai taia din elan.

Partida dintre Steaua si FC Copenhaga, va fi condusa de o brigada de arbitri din Italia, care-l va avea la centru pe Luca Banti.

Acesta va fi ajutat de asistentii Riccardo di Fiore si Luca Maggiani, in timp ce arbitri aditionali vor fi Andrea Gervasoni si Domenico Celi. Rolul celui de-al patrulea oficial va fi jucat de catre Giorgio Niccolai, in timp ce arbitrii vor fi supervizati de catre observatorul austriac Fritz Stuchlik. Delegatul UEFA pentru aceasta partida este maghiarul Marton Esterhazy.

Luca Banti (foto-jos) este un arbitru italian nascut in 1974, care si-a inceput cariera in 1991 si a obtinut, patru ani mai tarziu, premiul pentru cel mai bun arbitru debutant in Serie A. A fost inclus pe listele UEFA si FIFA in 2009 si a oficiat, pana in prezent, peste 100 de jocuri din prima Liga italiana.

banti-interior.jpg

FC Steaua Bucuresti a anuntat ca pana sambata trecuta s-au vandut online peste 14.000 de bilete.

Vanzarea online a continuat pana duminica pe www.biletesteaua.ro, iar de luni dimineata a inceput distribuirea tichetelor la Stadionul Steaua. De asemenea, biletele sunt disponibile si la National Arena, incepand de marti.

Programul de vanzare este fi urmatorul:

STADIONUL Steaua

Luni, 1 octombrie - 10:00 - 19:00

Marti, 2 octombrie - 10:00 - 19:00

Miercuri, 3 octombrie - 10:00 - 19:00

NATIONAL ARENA

Marti, 2 octombrie - 10:00 - 19:00

Miercuri, 3 octombrie - 10:00 - 19:00

Joi, 4 octombrie - 10:00 - 21:00

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

VIP 1 500 LEI

VIP 2 400 LEI

VIP 3 300 LEI

TRIBUNA I (inelul intermediar) 50 LEI

TRIBUNA I (inelul 3) 30 LEI

TRIBUNA II (sectoarele 113-114) 100 LEI

TRIBUNA II (sectoarele 111, 112, 115 si 116) 75 LEI

TRIBUNA II (sectoarele 109, 110, 117 si 118) 50 LEI

TRIBUNA II (inelul intermediar) 50 LEI

TRIBUNA II (inelul 3) 30 LEI

PELUZA I (inelul 1) 30 LEI

PELUZA II (inelul 1) 30 LEI

PELUZA II (inelul intermediar) 20 LEI

PELUZA II (inelul 3) 15 LEI

Steaua este favorita si este pe val . Eu unul zic ca se va impune mai ales ca vor fi din nou 50 000 de stelisti langa echipa .

Pentru calificare trebuie sa castigam meciurile de acasa. Echipa chiar este pe val, iar atmosfera din tribune se anunta, din nou, una senzationala (pana acum s-au vandut aproximativ 30.000 de bilete, asa ca stadionul va fi iar plin).

Asa am zis si eu , ca trebuie sa castigam meciurile de acasa ca sa fim siguri de calificare .

Nu neaparat pe toate 3 , dar cel putin 2 trebuie sa castigam ca sa fim siguri de calificare .

Si la prima vedere meciurile cu Copenhaga si Molde ar fi cele mai usoare de castigat .

Daca reusim sa luam 6 puncte acasa cu Copenhaga si Molde si cel putin un egal cu Stuttgart eu zic ca suntem calificati .

Normal , trebuie sa strangem puncte si in deplasare .

Edited by DanielT

Surfin' Steaua ! :)

Doar ca valul ala te poate fura oricand.

50065.pnguel_pokal.gif52709.png

Ca o curiozitate, in clasamentul UEFA 2012/2013, Steaua se afla pe locul 71, iar Copenhaga pe locul 44.

Prima sansa o au gazdele, Copenhaga nefiind o echipa de top in Europa.

Pronostic asteptat: 1

Excelenta logica, marca ne-a Gi2! Locul 44 nu e de top Europa (adevarat), dar locul 71, da!

Si aia de la bwin sunt becalisti ca au pus Steaua favorita, profesore? De fapt.. de ce vorbesc eu despre fotbal cu tine?!

Excelenta logica, marca ne-a Gi2! Locul 44 nu e de top Europa (adevarat), dar locul 71, da!

Iar te minti singur Tupac?

Mupac, logica trebuia sa o deduci. Sa-ti dau doua argumente totusi. Steaua joaca pe teren propriu, suporterii vor fi al 13-lea jucator. Lucruri pe care le-am enuntat in post.

Matale nu ai facut decat sa scoti din context ceea ce ai vrut sa speculezi. Daca nu, sper ca nu esti idiot. Pentru ca nu socializez cu idiotii si cretinii. Cel mult ii bag pe unde au iesit.

Edited by Virgil

Mupac, logica trebuia sa o deduci. Sa-ti dau doua argumente totusi. Steaua joaca pe teren propriu, suporterii vor fi al 13-lea jucator. Lucruri pe care le-am enuntat in post.

Matale nu ai facut decat sa scoti din context ceea ce ai vrut sa speculezi. Daca nu, sper ca nu esti idiot. Pentru ca nu socializez cu idiotii si cretinii. Cel mult ii bag pe unde au iesit.

Logic este ca locul 71 nu poate fi favorit locului 44. Caci logica inseamna matematica.

Oricum nu am incredere in statistici, valoarea de moment va decide. Si norocul sau arbitrii, ca doar vorbim despre ne-a Gi2.

Bineinteles ca si oile din tribune si faptul ca, oarecum, echipa lui ne-a Gi2 joaca acasa constituie niste avantaje pentru locul 71 FIFA.

Dureros este ca si matale, dar si Ronnie, combateti in termeni care n-au legatura cu discutia. Matale, spre exemplu, imi pocesti nickul in continuare, iar baietzashul care nu cred ca are vreo meserie si locuieste pe undeva prin Moldova vorbeste in permanenta despre o lume pe care nu o va cunoaste niciodate, si anume cea universitara. Nu din postura de student (caci si ne-a gi2 poate fi student, daca vrea), ci din cea de cadru didactic.

I-as invita pe moderatori sa ii avertizeze pe cei doi sa inceteze cu atacurile de acest fel, care pana la urma ii compromit tot pe ei.

Kopenhaga nu mai e ce era acum 1-2 sezoane , a pierdut jucatori de top.

suporterii vor fi al 13-lea jucator.

Asta asa e Tupace, mai ales acum ca s-au infratit punctele cardinale, estu cu vestu si care p mea mai sunt

Da' asta doar cand se umfla coniacul in tine,ca a doua zi incepi sa bati matanii si sa-ti ceri iertare!:)))

Ia fiti atenti ce mesaj mi-a dat Toronto (colentina) pe privat:

"... !

SteauaToronto "

Da cine nu te lasa, frate, sa iubesti Steaua? Eu iubesc Steaua mea, tu alegi sa ii bagi bani lui ne2 in buzunarele urdoase si dupa aia ai si tupeul sa il "critici", doar asa, pentru ca da bine.

Eu o iubesc asteptand ca Steaua sa redevina a suporterilor, cu un morman de materiale din perioada ei de glorie (fulare, fanioane, reviste, programe de meci, legitimatii de suporter) pe care am avut inspiratia sa nu i le dau muzeului idolului vostru abscons ca sa se laude cu ele, desi pe vremea aia se ocupa exclusiv de oi (nu ca acum ar mai avea si alte preocupari in afara de trafic cu terenuri de pascut).

Am postat ca sa fie vizibil pentru toata lumea (desi putini pot rationa pe aici, vorba lui toronto, intamplator doar aia 7-8 frustrati) ca suporterii lui nea 2gi sunt niste oameni dotati cu o gandire primitiva, incapabili sa exprime o critica a ideii fara a face atacuri la persoana, la "morti", la activitatea sexuala (apropo, alcoolul in exces e foarte nociv!), la corectii fizice, la nickname (care inseamna porecla, nicidecum nume sau/si prenume) la profesii pe care ei nu le vor putea avea niciodata (nu e cazul lui toronto, ci al altuia)....

Edited by Maye
Mesajele private sunt private. Chiar daca ala e un dobitoc.

...

Distractiv. De ce naiba or face unii atat de usor publice frustrarile lor? De exemplu toronto nu mai are activitate sexuala si ia bataie in incaierarile bahice pe care le produce, Ronnie ar vrea si el sa fie profesor da' nu poate, Virgil cred ca e un as in anagrame si cuvinte incrucisate, de aici tendinta de a-mi poci nickname-ul, ceea ce nu-i frumos deloc....

Edited by Maye

...

Little bug O squish you. Nu ti-e rusine putin? Ai citit tu cateva posturi mai realiste si deja incepi cu amenintarile? Normal orice meci se pleaca cu premiza a va fi castigat, insa dupa cum vezi mai poti sa si pierzi! Invata sa pierzi, este ceva normal in vitata.( sau tu esti nemuritor de'a lu SALAM?)

Edited by Maye

Hai ba toronto, da ai dat cu copy paste la toti prietenii tai? Ma gandeam ca gandurile tale erau doar pentru mine... Sunt gelos, zau :)):))

Edited by Maye

Asta asa e Tupace, mai ales acum ca s-au infratit punctele cardinale, estu cu vestu si care p mea mai sunt

Tu dc vorbesti ?Ai fost la vreun protest online? Sau ai sustinut Steaua in ultimii ani pe undeva? Nu cred .

P.S. Lasa tastatura aia a ta sa se odihneasca , cred ca ii e scarba de ce aberatii scrii !

Bineinteles ca si oile din tribune si faptul ca, oarecum, echipa lui ne-a Gi2 joaca acasa constituie niste avantaje pentru locul 71 FIFA.

Te referi cumva la toti suporterii care vor fi la meci sau ai tu cativa prieteni cu care iti permiti apelativul oaie?

Daca te referi la aia care striga ''sus sus pe masina"dupa victorie e ok cred ca tuturor ne e scarba de ei, dar eu personal nu ma consider oaie si cred ca nici restul de 50.000!

Edited by rosalbastru1947

Sign in to follow this  
Followers 0