Sign in to follow this  
Followers 0
Lari

Petrolul Ploiesti - Steaua 1-2 (1-1)

45 posts in this topic

Din pacate pentru noi, STELISTII, cred ca asta este sezonul ciobanului. Prinde din ce in ce mai mult contur steagul de la Sud : "Prea tarziu pentru alt drum". TRIST!

ciudat sa il vezi pe Geraldo jucand impotriva Stelei. il admir si il apreciez pentru palma data ciobanului: decat pe salariu mai mic la Steaua, mai bine la altii chiar si pe salariu mai mic, doar sa vada maimuta ca nu iese cum vrea banana lui!

revenind la meci, m-am intrebat mereu cam prin ce minut si-o da seama reghe ca tanase si cu rusescu sunt total defazati? parca si Adi popa si-a iesit din forma, de atata stat in umbra vedetei tanase... si chipciu parca a jucat cu creierul aluia de la loja azi!

ma bucur pentru Latovlevici, merita de mult un gol si cel de azi a fost super! gol cu capul, un fundas lateral care numai inalt nu e, e ceva!

Din pacate pentru noi, STELISTII, cred ca asta este sezonul ciobanului. Prinde din ce in ce mai mult contur steagul de la Sud : "Prea tarziu pentru alt drum". TRIST!

Cu victorii saptamana viitoare cu Copenhaga si Cluj, si soarta noastra e cam petleciuita, ciobanul va prinde aripi, deja se va vedea campion....

Cu victorii saptamana viitoare cu Copenhaga si Cluj, si soarta noastra e cam petleciuita, ciobanul va prinde aripi, deja se va vedea campion....

pecetluita , nu petleciuita.

Se vedea campion , el e campion de 6 ani de cand Steaua nu a mai luat titlul , el si Borcea ce se mai pregatesc de Sampion Lig , s-o face campionat in Pipera.

@red&blue_boy

Din pacate Steaua are o sansa foarte mare sa castige campionatul. Oricand ne poate surprinde oaie printr-un gest cretin, insa norocul lui este ca ceilalti sunt si mai prosti.

Si, pe masura ce vor trece tot mai multe etape si rezultatele vor continua sa vina, sa nu te mire daca vei vedea unii anti-becalisti convinsi de pe aici cum isi vor schimba discursul si vor spune ca trebuie sa incurajam echipa, ca un titlu conteaza chiar daca echipa e condusa de oaie.

Edited by MoWeed

Dupa cele vazute cu nemtii si cu tuciurii ma gandeam ca o sa treaca tifunul prin Ploiesti.

Pufulete abia mai respira cand a fost schimbat,iar lemn-Tanase mana moarta,cu exceptia acelei pase pentru Chipciu.

Ce cuplu ar fi fost Geraldo-Chiriches?!!!

@antivirus Te-ai apucat de corectat micile erori de tastare?Sunt cu ochii pe tine! :yes:

pecetluita , nu petleciuita.

Da, asa e , mea culpa. Oboseala si euforia dupa meciul de la Ploiesti au fost cauzele neatentiei.

:)

@red&blue_boy

Din pacate Steaua are o sansa foarte mare sa castige campionatul. Oricand ne poate surprinde oaie printr-un gest cretin, insa norocul lui este ca ceilalti sunt si mai prosti.

Desi la inceputul sezonului eram destul de sceptic, se pare ca intr-adevar echipa are sanse mari la titlu, clar ca mai mari decat in oricare dintre ultimii ani.

Oaia a decretat ca daca invinge pe CFR e campion.

Si, pe masura ce vor trece tot mai multe etape si rezultatele vor continua sa vina, sa nu te mire daca vei vedea unii anti-becalisti convinsi de pe aici cum isi vor schimba discursul si vor spune ca trebuie sa incurajam echipa, ca un titlu conteaza chiar daca echipa e condusa de oaie.

Nu m-ar mira deloc, fenomenul e in miscare. :)

Dar, sa vedem ce va fi cand rezultatele nu vor fi chiar asa bune.

geraldo e peste chiriches fara suparare..

Si Szukala e peste Chiriches si Geraldo, asa a spus cineva dupa meci . E cat trei Geraldo . :)

Nu stiu daca va lua titlul sau nu.

Pe langa valoare si constanta, mai trebuie sa nu ai ghinion si/sau arbitraje incorecte.

Nu cred ca titlul este cel mai important lucru.

Important este ca echipa a inceput sa repuna la respect adversarii.

Prin joc, nu doar prin istoria Stelei.

Prea se laudau toti trepadusii ca o bat, chiar cand veneau in Ghencea.

"Cum sa ne fie teama de Steaua? Stim totul despre ea! Jucam doar la victorie. Ce, e Barcelona?" a spus Rednic inaintea meciului. :)

Szukala e cel putin la acelasi nivel cu Geraldo. Asta daca continua sa joace ca aseara.

Mai putin faza cand a cazut de langa Bokila, la ocazia lui Hamza.

Dar e Szukala oare si peste Chiriches?...

Daca e sa aleg dintre Szukala si Chiriches l-as alege pe roman, dar si neamtul are calitati pe care la bacauan (:D) nu le gasim. Eu zic ca sunt 2 fundasi centrali compatibili si cred ca el aduce un plus fata de Gardos sau Martinovic. Si e si un jucator de vestiar, presupun, din moment ce a fost capitan la multe echipe.

Szukala cred ca-i e superior lui Chiriches in jocul aerian.

Dar in rest, bacauanul e mai bun. Cu mingea la picior nici nu mai vorbim.

Sunt tehnici astia din Bacau, se pare ca e ceva caracteristic zonei. :)

Acum tine si de subiectivismul fiecaruia, insa eu l-a prefera pe Geraldo polonezo-neamtului.

Ca inteligenta in joc, in plasament , e poate si peste Chiriches.

Asta nu inseamna ca Steaua nu are un cuplu bun de fundasi centrali, poate cel mai bun la ora actuala.

E bine ca le-au dat-o peste bot lupiillor galbui. Atacul a mers destul de ok, apararea insa a cam lasat de dorit la unele faze, in special Szukala a fost mana moarta. E drept ca polonezul era usor accidentat, insa Reghe a riscat cu el si din fericire pentru ei le-a iesit. Se pare Reghe il apreciaza mai mult pe polonez decat pe Martinovici, insa nu cred ca este mare diferante intre cei doi fundasi.

Oricum este clar ca s-a renuntat mult prea usor la Geraldo. Szukala sub nivelul portughezului, o fi el bun la jocul aerian, insa per total Geraldo este mai valoros.

Edited by Stryker

Stelistii au cîștigat in deplasarea de la Ploiesti, cu Petrolul (2-1), dar sunt acuzati că au facut lucruri necurate inaintea partidei.

8 victorii in primele 10 runde ale sezonului si primul loc in clasamentul Ligii 1. Acesta este parcursul roș-albastrilor de pină acum, dar nu toti sunt de acord cu rezultatele trupei lui Reghecampf. Ultima acuză vine chiar din partea Petrolului.

Conform e-national, chiar antrenorul Mircea Rednic si-a acuzat elevii că nu si-au aparat corect sansele impotriva Stelei. Într-o discutie avută ieri cu o parte importantă a galeriei, "Puriul" le-ar fi transmis că ii stie pe cei care s-au dat la o parte din fata stelistilor. Ar fi vorba de jucatori care au avut sau au legaturi cu Anamaria Prodan, sotia lui Reghecampf. Rednic banuieste că Bornescu, Guilherme, Achim si Cristescu sunt cei care au fost contactati de fosta impresara

Și pe mai multe forumuri ale ultrasilor ploiesteni, jucatorii au fost acuzati de non-combat.

Copos l-a acuzat pe Herea de blat din aceeasi cauză

Nu este primul caz de acest gen! Acum o saptamina imediat după finalul derby-ului dintre Steaua si Rapid, George Copos l-a acuzat pe Herea că nu si-a aparat corect sansele si că a fost influentat tot de Anamaria Prodan. "E unul care o are impresar pe Anamaria Prodan si nu mi-a placut cum a jucat. Nu zic mai mult, sunt nervos!".

gsp

De asta nu se ajunge niciodata departe in sportul romanesc. Cand o echipa e sus toata lumea e frustrata si o vrea jos de acolo, tot timpul se intampla acest lucru. Suntem o tara a suspiciunilor. Pacat!

Edited by Lari

Ma pis pe r ednic si pe petrolu' .

Edited by DanielT

Sign in to follow this  
Followers 0