Sign in to follow this  
Followers 0
Lari

Petrolul Ploiesti - Steaua 1-2 (1-1)

45 posts in this topic

Intalnire galactica pentru elevii lui Laurentiu Reghecampf, in etapa a X-a, cu martienii din Ploiesti.

Ultimul meci de pe "Ilie Oana" s-a lasat rau pentru fundasul George Galamaz, acum jucator al Petrolului.

La general, Steaua are 51-19 in fata Petrolului, potrivit sitului labtof.ro:

2nbwt54.jpg

In cazul unei victorii steliste, Laurentiu Reghecampf ar putea intra in istoria martienilor ca "ala care l-a demis pe Strambu' ", intrat in gura inoplaneteanilor pe motiv de aroganta.

Clasamentul Ligii I inainte de etapa a X-a:

Clipboard02.jpg

Steaua bate peste tot. Meciul de la Ploiesti se va solda desigur cu o victorie a ros-albastrilor. Nu am nici cea mai mica indoiala.

Cine mai e Petrolul? Dupa 4-0 cu fruntasa Pandurii, Petrolul a tot calcat in strachini. Va mai calca odata.

Dupa victoria cu Pandurii, Petrolul a facut un egal in deplasarea de la Bistrita. Sa-i spunem ''surpriza'', dar sa nu-i subestimam pe bistriteni.

In rest, Petrolul este neinvinsa ''acasa'' in acest sezon:

5-0 cu Ceahlaul Piatra Neamt

2-1 cu Otelul Galati

0-0 cu Rapid Bucuresti

4-0 cu Pandurii Targu-Jiu

2-0 cu Damila Maciuca ( Cupa Romaniei )

N-as spune ca victoria este atat de sigura in deplasarea pe ''Ilie Oana''.

Edited by blindius

Meciul de la Ploiesti va fi poate cea mai dificila deplasare din campionat. Acolo e greu sa scoti egal , dar sa bati. Este inca un test pentru Steaua, inca o sansa pentru a ne demonstra ca jocul echipei se afla pe drumul cel bun.

Da-i ,ma , dreacu ca ii batem . Adevarat , au echipa buna , dar tin sa cred ca vom castiga .

Am vazut cateva meciuri de-ale lor. Joaca bine dar rateaza cu seninatate ocazii mari. Cativa dintre jucatorii importanti ai lor : V. Hamutovski , G. Galamaz , Geraldo Alves, M. Cristescu , D. Boudjemaa, Adrian Cristea , G. Grozav si Younes Hamza, pericolul numarul unu din punctul meu de vedere cu 17 goluri in 21 de meciuri pentru echipa petrolistilor.

Sunt buni doar pe teren propriu , ca si Pandurii de altfel. O sa fie un meci antrenant mai ales in tribune.

Gata, incep meciurile adevarate pentru Reghe&comp.

Pentru Reghe&Gigi . :)

@ Marius mihet

Cum adica acum incep meciurile adevarate pentru Steaua ? Dar ce astea de pana acum au fost false ? :))

Cred ca deplasarile de la Vaslui sau Stuttgart au fost mult mai dificile decat deplasarea asta de pe "arena ozene" din Ploiesti.

Intradevar, este un meci dificil, dar nu este cel mai greu jucat de Steaua pana acum in sezonul 2012-2013.

In orice caz Steaua pleaca cu prima sansa si cred ca va scoate macar un egal.

Pronostic : X2

Edited by Stryker

trebuie sa castigam..trebuie sa le inchidem gura petrolistilor si sa dovedim forma buna in care ne aflam

mie imi provoaca sentimente nedorite la stomac starea voastra de spirit... ati uitat tot dupa cateva rezultate..mai aveti un pic si strigati si voi sus sus :stupid:

mie imi provoaca sentimente nedorite la stomac starea voastra de spirit... ati uitat tot dupa cateva rezultate..mai aveti un pic si strigati si voi sus sus :stupid:

Trebuie sa recunoastem ca fata de ultimii 5-6 ani acum chiar miscam cat de cat,sa vedem cat o sa mai tina situatia roz.

Cine nu are nici acum incredere in potentialul Stelei, sa nu se numeasca stelist. 100% cu Steaua. 100% Steaua va castiga meciul de la Ploiesti. Zarurile sunt aruncate, Steaua e superioara net.

Daca judecam dupa locul din clasament am fi tentati sa spunem ca este un meci usor pentru Steaua, insa Petrolul are echipa destul de buna, chiar daca vad mai sus ca sunt unii fani care pleaca cu premiza de victorie nu pot fi atat de indiferent, totusi Petrolul au un lot destul de numeros, va fi un meci care pe care sa si nu pot sa sper ca vom iesi invingatori pentru a ramane pe primul loc in clasament.

meci usor nu este.. merg pe over 3.5 :P

Sa fie un 1-3 sau un 2-2 ? asa cu optimism ? :steag_sah_mic:

Cine nu are nici acum incredere in potentialul Stelei, sa nu se numeasca stelist. 100% cu Steaua. 100% Steaua va castiga meciul de la Ploiesti. Zarurile sunt aruncate, Steaua e superioara net.

Net superioara , nu cred. E adevarat ca in unele momente am fost peste Stuttgart , am subordonat Vasluiul 60 de minute , dar nu am reusit sa scoatem mare lucru in aceste meciuri.

Sa nu uitam , Petrolul e neinvinsa pe teren propriu. Va fi un meci ce merita vazut , un meci de1x2.

Va fi un meci greu diseara , dar eu sunt optimist .. Moral avem , se pare ca echipa a trecut cu bine peste esecu de la Vaslui cand toata lumea zicea ca "gata , pana aici a fost" .. Da am zis "echipa" pentru ca fata de ultimii ani , Steaua nu mai pacaleste fotbalul .. Joaca un fotbal foarte calitativ , net superior tuturor echipelor din Liga 1 in momentul de fata. Pronostic : 0-2 , ambele goluri marcate in repriza a2a

Cine nu are nici acum incredere in potentialul Stelei, sa nu se numeasca stelist. 100% cu Steaua.

100 % cu Gigi !!!

Pe acel fan il putem auzi foarte des dupa o victorie cu o echipa neinsemnata strigand dupa Gigi SUS pe masina! :hai_steaua:

Echipele de start:

Petrolul: 23. Bornescu - 32. Achim, 3. Geraldo, 4. Mansse, 21. Guilherme - 19. Oprita, M. Cristescu, 30. L. Marinescu, 8. Boudjema - 11. Bokila, 9. Hamza. Rezerve: Hamutovski, Manasse, Grozav, Cristea, Hoban, Mendy, Morar

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Cr. Tanase - Nikolici. Rezerve: Stanca, Filip, Costea, Prepeliță, Martinovici, Popa, Rocha

Sign in to follow this  
Followers 0