Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - Rapid 1-0 (0-0)

50 posts in this topic

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Tanase - A. Rocha. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Rapid: Pecanha - N. Grigore, Oros, Glauber, Milisavljevici - Teixeira, Codrea, Herea - Pancu, Surdu - Bilasco. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Jiji, baga-l pe Popa la pauza in locul lu' Tanase. :)

Un meci mult mai bun decit la Stuttgart.La fel mult mai bun Rocha fata de Nikolici dar si Adi Popa fata de lemn Tanase. Cistigam!

nimic nu poate fi mai reconfortant decat sa vezi ciorile prabusite dupa un gol primit la ultima faza unui meci in care au practicat un joc de c.a.c.a.t si in care si-au redobandit faima de MILOGI.

oare pentru rapidisti stadionul se imparte in "ghiulul 1,2, etc"?

Ghencea se imparte cumva?

Oare cum ar fi ca fanii Rapidului să fie evacuati de pe stadion după ce au fost evacuati deja din Franta?

cam cu intarziere, da' tot merita :)).

Da, fratilor, am urlat GOOOL in casa, lucru pe care cred ca nu l-am mai facut din 2006 de la 4-1 la Kiev.

:yeahh:

Astia sunt rapid Bucuresti ? Mie-mi seamana mai mult cu alea din coada clasamentului.

''Avem mai sus dovada ca Politia Franceza isi face datoria'' ???? :yeahh:

Era culmea sa nu se castige cu descultii astia, cea mai slaba echipa a rrapidului din ultimii si viitorii 10 ani.

''Avem mai sus dovada ca Politia Franceza isi face datoria'' ???? :yeahh:

Era culmea sa nu se castige cu descultii astia, cea mai slaba echipa a rrapidului din ultimii si viitorii 10 ani.

Pana si croncanul panconez a recunoscut in sfarsit infrangerea .

Dovada ca Sabau a avut dreptate: Steaua a avut o posesie sterilă fară a-și crea ocazii importante.

Am pierdut sirul ocaziilor. Victorie mai mult decat meritata. Echipa joaca bine, Reghe a reusit sa creeze un grup frumos, sa speram insa ca va si tine.

Un suporter de-al Stelei "il loveste" pe Herea. Uitati-va la Zotta cat de disperat e. Din pacate nu exista sunet sa-l auziti .

http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/imagini-so...ena-362071.html

Edited by gio_stgloria

Dovada ca Sabau a avut dreptate: Steaua a avut o posesie sterilă fară a-și crea ocazii importante.

Cu siguranta Sabau a vazut doar rezumatul postat de tine, pt ca nu a putut urmari meciul ...

Timp de 95 de min. a facut matanii si a tot cautat steril prin iarba mingea aia ascunsa de stelisti. :worthy::wall:

Intr-un fel, Sabau are si el dreptate.

Fata de un meci de handbal, cu o singura poarta, Steaua a avut ocazii ceva mai putine. :bananadance:

Edited by Arhimede

Vorbim de ocazii, de o dominare categorica, dar ar trebui sa ingrijoreze usurinta cu care se rateaza, unele suturi trimise total aiurea din situatii favorabile...

La fel de bine se putea termina meciul 0-0. Atunci, ce folos de atata dominare?

Chiar si eu ma gandeam prin minutul 70 cat au sa mai aiba noroc cei de la echipa adversa?

Era clar ca jocul mergea intr-o singura directie, ca majoritatea jucatorilor din tabara adversa au venit dupa un "meci" din europa si Steaua era cea odihnita. :)

In cred ca norocul a tinut cu ei pana si-au scos noile achizitii ( tricourile ) si chiar credeau ca pot face atmosfera, a venit insa min 96 si s-au calmat.// tarziu insa fotbalul nu iarta!

Vorbim de ocazii, de o dominare categorica, dar ar trebui sa ingrijoreze usurinta cu care se rateaza, unele suturi trimise total aiurea din situatii favorabile...

La fel de bine se putea termina meciul 0-0. Atunci, ce folos de atata dominare?

Bine punctat! Chiar si la Stuttgart s-au ratat niste ocazii rarisime. Intr-adevar este o problema la finalizare , croncanii mai aveau putin si o bagau ei in poarta , ne-au servit " 5 stele " la vreo 2-3 faze.

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/QZVT0jfiyV4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Cum ar fi ca 50 000 de oameni sa se ia de cancerul Stelei? Vise

Am incasat cam 300.000 de euro din vanzarea biletelor la derby-ul cu Rapid. Cu dragă inimă le voi da jucatorilor această sumă ca o primă pentru ultimele rezultate", a anuntat ala.

Un steward a reactionat prompt si s-a cățărat pe gard si l-a lovit cu pumnul in figură pe suporterul agresiv.

misto acolo bai.... civilizatie

nu cred ca ma bucuram atat de mult daca meciul se termina 3-0

Sign in to follow this  
Followers 0