Sign in to follow this  
Followers 0
Ivanski

Protest pentru salvarea Stelei

43 posts in this topic

Mrrr, suntem rele asta seara?

Avem, mami. Nu te supara ca stresam neuronii si se exfoliaza tenul :* Pana la urma esti pe un forum unde socializam intre noi, ne mai cunostem.. mai una, mai alta.

PS: Doctore, da-mi 10% da' lasa conversatia sa curga.

Edited by Ronnie

nu-mi trebuie neuronii ca sa pot discuta cu tine,cat despre tenul meu..nu-i treaba ta,dar da ai dreptate suntem pe un forum,si am onoarea de a te cunoaste,spune-mi ce crezi ca ar putea salva echipa, macar sa fie o discutie in tema. Ce zici de ideea cu protestul?:)

Eu zic ca este o idee superba. Tu ce zici?

Esti tu. Ma bag si eu. Stii melodia aia cu "Minim 2". Incredere-n noi sa fie.

.

PS: Doctore, da-mi 10% da' lasa conversatia sa curga.

doctor pe jdemii de coco si 7-er sau ultimul dac liber? cui te adresezi? sa nu intram in fata a.....pardon in eroare....

Hai ca o dam in diverse. Cu Becali nu avem ce sa discutam. Si-a exprimat clar ce parere are el despre "vagabonzi". De ce am vrea sa vorbim cu pramatia asta? Ce sa facem, sa merge la poarta lui sa cersim?

Edited by ebonyc

ce ma ti-e ciuda pe moldovean? ce legatura re asta cu frumusetea lu aia mica?

Hai ca o dam in diverse. Cu Becali nu avem ce sa discutam. Si-a exprimat clar ce parere are el despre "vagabonzi". De ce am vrea sa vorbim cu pramatia asta? Ce sa facem, sa mergem la poarta lui sa cersim?

Aiurea e sa nu poti edita mesajul.

Edited by ebonyc

Asta e trist, ca se asteapta momente de genul asta. De ce nu si acum? Doar ca merge echipa bine? Doar stim ca Gigi e acelasi.

Si daca nu e buna faza cu sa nu se mearga la meciuri, atunci barem daca s-ar scanda impotriva lui Gigi si acum, in timpul meciurilor, ar avea impact ca lumea il contesta si cand echipa merge bine. Poate si-ar da si altii seama ca ceva nu e in regula, poate daca nu stiu ce, s-ar interesa sa afle ce.

Pai NOI stim, restul sunt orbi. La victorii nu ar intelege ce avem, pentru ca ultimii 4-5 ani s-au sters din memoria lor.

Edited by SuperstaR18

Ahaha. Trezirea, ba! Ce protest? Cand grupul "dur", nucleul, s-a pus pe stand-by sau a renuntat ? Ce protest, cand Steaua va lua titlul si va intra in primavara? Pai va dati seama la ce va inhamati? Babaieti, va veti confrunta cu aversiunea din partea suporterilor "neutri" - ca faceti atmosfera proasta la echipa, stiti bine placile care ni se serveau chiar cand eram in plin fuleu impotriva lui jijel.

Plus ca nu stiu cat stiti despre cat de dureroasa e bataia. Chiar credeti ca sunt sanse de reusita, strangandu-ne cativa ametiti pe fcs si punand tara la cale. Trezirea, ba! V-o spune unul care si-a petrecut "tineretile" pe stadion in perioada in care se stia ca "drogatii" il vor contesta pe maimutoi meci de meci. Si ca, la aproape fiecare meci, era un pic de rost de cafteala.

Pai voi nu aveti habar de multe lucruri, prieteni. Nu aveti habar de ce presiuni fantastice au existat impotriva unora sau altora, pentru a se renunta la protest. Plus ca protestul nu se face pe net, baietii. Sau distribuind fluturasi. Ca nu va deschideti pravalie.

Sau, in fine, daca va tin balamalele, organizati-va si veniti cu ceva concret, eu promit ca, desi am si alte treburi in clipa de fata, voi raspunde cu "prezent" la un eventual apel. Dar nu va organizati pe net, in vazul lumii, micii mei viteji :D . Mai cu circuit inchis, asa. Sau, in forta, cu distribuirea flayerelor impotriva maimutoiului din loja cu ajutorul lui "nea' Mustata". Hai succes!

@Bacauane, lasa copiii in pace, ca ai fost si tu naiv, la viata ta. Sau te folosesti de cinism ca sa expui ce am zis eu mai sus?

Edited by Lari
Foloseste cu incredere tasta ENTER din cand in cand ;)

ar fi extrem de sugestiv acum un protest impotriva maimutei. cu siguranta nu va mai sti ce sa behaie in afara de "echipa e pe primul loc, la xx puncte de Dinamo, ce mai vor drogatii aia?"

e timpul sa spunem ca oricat de multi bani ar da pe haine, tot un taran prost ramane, un necioplit cu gatul ros de traista, prostul universului sau dobitocul de care rad si ratzele cu couroul. sa ii spunem ca a stors Steaua de bani si ca daca va ramane la Steaua o va falimenta asa cum a facut cu toate firmele pe care le-a avut, si toate astea pentru ca puri si simplu este prea prost. sa-i spunem ca un tort frumos cu un rahat deasupra tot un mare rahat ramane si ca noi nu suportam ca Stelei sa i se intample asta!

daca anuntati din timp vin si eu din Austria la protest. e o placere imensa cand ciobanul o suge...

N-ai treaba, stai acolo, ca s-au inversat polii in Romania, N sau S tot aia e. Da au scuza ca e 2012