Sign in to follow this  
Followers 0
Ivanski

Protest pentru salvarea Stelei

43 posts in this topic

Am creeat acest topic, pentru a fii organizate de catre cei mai puternici dintre noi, proteste pentru salvarea Stelei. Situatia nasoala persista, si sunt multi cei care, ca si mine s-au saturat sa aiba parte de adevarata Steaua doar in poze, filmari sau amintiri. Cei cu idei au cuvantul.

:steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_cruce_invers::steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

In primul rand, trebuie sa iasa cineva in fata.In al doilea rand, as propune ca cei ce vor sa protesteze sa ramana in afara stadionului si sa cante pe toata durata meciului impotriva conducerii, atunci cand echipa joaca in Bucuresti.Totodata, ne putem folosi de facebook pentru a distribui printre prieteni tot felul de lozinci anti-Jiji.

Am creeat acest topic, pentru a fii organizate de catre cei mai puternici dintre noi, proteste pentru salvarea Stelei. Situatia nasoala persista, si sunt multi cei care, ca si mine s-au saturat sa aiba parte de adevarata Steaua doar in poze, filmari sau amintiri. Cei cu idei au cuvantul.

:steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_cruce_invers::steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

Daca nu puneai atatea emoticoane chiar te-as fi sustinut.

Idei au fost,unele s-au aplicat...altele nu. Cand tot ce s-a incercat nu a dat rezultatele sperate e greu sa mai vi cu ceva nou,eventual si eficient.

Oricum,cred ca toata lumea e deschisa la sugestii...asa ca nu va sfiiti.

Cand s-a iesit in fata, ( protestu' de la palat ) unii dintre voi, au preferat micii si berea... Astia suntem, cu astia defilam. :)

Imi venise ideea la un moment dat , sa mergem cand este un spectacol dasta gen "Romanii au talent" , in fazele finale, cand se transmite live, si sa scandam in timpul emisiunii, in direct , anti cioban. Cum vi se pare?

Edited by Ivanski

Ivanski eu te sustin =)) !Nebunesc,fara logica,dar imi place..poti conta pe mine.

Propun sa faceti un event pe fb in care se se explice clar ce se doreste,da la poarta la Jiji in pipera.Daca iubeste echipa asa cum sustine va iesi sa vorbeasca,bagati otv ul pe capul lui ca aia ar da orice pt putina publicitate. Noi suntem alaturi de Steaua,la meciul cu stuttgart deja 24.000 bilete vandute... 600.000 de euro este suma pe care Steaua o asteaptă din vanzarea biletelor. sursa Pro sport. Daca noi suntem alaturi de echipa,el de ce nu ne-ar asculta?!cred ca nu se tine protestul unde trebuie si nu intr-o maniera corecta. Un protest la ,,palat" cred ca ar fi primul pas.

Mesaj pt Jiji > ,,A fi mare cu adevarat

Nu inseamnă să te framanti doar pentru pricini mari,

Ci să te lupti si pentru un fir de pai

Atunci cand onoarea-ți este-n joc."

,,Un nume bun e o mare comoara "Jiji dc tarasti numele echipei prin rahat?vrem explicatii si solutii.

,,Onoarea este un amestec natural de respect pentru oameni si pentru sine insusi." Onoarea conducerii unde este?unde ati uitat-o?

Edited by SbChatya

Daca noi suntem alaturi de echipa,el de ce nu ne-ar asculta?!

Macar esti simpatica.

Edited by Lays

Daca noi suntem alaturi de echipa,el de ce nu ne-ar asculta?!

Pentru ca "pe banii mei nu imi dicteaza galeria", dupa cum ar zice retardatul din loja. Pe el nu-l intereseaza decat banii. Si, atata timp, cat poate sa castige intr-un meci suficient cat sa intretina echipa vreo 2 luni nu are nici un interes sa se schimbe. Nici atunci cand n-o sa mai aduca bani echipa n-o sa se schimbe ci o sa plece alaturi de suporterii lui altundeva..

cred ca nu se tine protestul unde trebuie si nu intr-o maniera corecta. Un protest la ,,palat" cred ca ar fi primul pas.

Cine sa mearga? Acum am ramas "15 pe un forum"; restul sunt ocupati sa-l ignore de dragul rezultatelor.

Chiar si cand nu erau ocupati, tot nu am fost decat 300 la palat...

Am fost si atunci, merg si acum, chiar daca am fi 15. Voi veni singur, ca toti prietenii au uitat de zilele negre. Toti isi cumpara bilete meci de meci, se distreaza, se simt bine. Eu ma mai duc din cand in cand si parca nu ma mai pot bucura.

Am de facut o singura observatie totusi: Hai sa avem rabdare. Va veni momentul cand echipa nu va mai merge bine, poate isi baga Satana din loja coada, poate ii vinde pe Chipciu, Gardos, Chriches. Poate va gresi Reghecampf tactica. Cand va pierde bani, trofee, va incepe din nou scandalul. Circ la TV, antrenori dati afara.

ATUNCI NE STRANGEM! Ca pe langa noi sa mai vina si cei indecisi. Atunci presa nu va mai putea rastalmaci evenimentele. Acum echipa merge bine, jijica e tacut (din cauza campaniei), vom parea niste aiuriti.

Parerea mea. Accept critici constructive:)

PS: sau cel putin pana atunci, sa ne inarmam toti cu spray-uri si sa ii dedicam pe toate zidurile din Kiseleff, Aleea Alexandru si toata zona mesaje: "Te asteapa verii tai", "Piei Satana", "Vinde Steaua" etc.

asta aduce a huliganism desi nu-i rea ideea,am sa impart niste flayere ca sa aibe in ce sa-si scuipe semintele da poate le si citesc inainte,am sa scot in evidenta orice gresala a lui becali,am inteles ca exista deja pe fb un event pe tema asta,zic sa ne mutam si pe acolo,si sa fie ceva pregatit din timp..desi putin sceptica in privinta schimbarii merita incercat.

@Superstar ideea ta e buna insa e trist faptul ca asteptam sa se intample ceva rau ca sa luam atitudine si e foarte greu ca din ceva rau sa faci ceva bun...acum e momentu sa facem ceva inca nu stiu exact ce ..doar pregatirea unui protest in numar mare

Vad ca pe forum se vorbeste numai despre proteste. Multi de aici nu inteleg ca pe stadion nu o sa se mai protesteze si discutiile de aici nu au nici un rost. Atata timp cat in peluze sunt oameni care vin pentru bani, pentru anturaj sau sa vanda tricouri si hanorace puteti sa va luati gandul ca ceva se va intampla la Steaua. Si in plus niste proteste in momentul de fata nu si-ar avea rostul. Cetateanul de rand nu o sa intelega nimic din asta si ar incepe sa huiduie. Multi nu au inteles nimic cand echipa era pe 6 si ala injura la TV, tot noi eram aia rai. Presa bineinteles ca ne-ar face praf, drogati, betivi, huligani, etc. Si chiar daca echipa ar merge prost, si ar incepe protestele din nou, lumea ar crede ca suntem suporteri de rezultat. Daca stam bine sa ne gandim, cati din cei care vin/veneau pe stadion si protestau isi doresc/doreau, deranjati de comportamentul ciobanului ca el sa plece cu adevarat? Foarte putini, din pacate. Restul cum am mai zis, unii protestau ca nu pica nimic de "sus", altii ca nu erau rezultate, altii ca era misto sa fii acolo prezent "cap de puIa" in peluza, sa te vada lumea ca protestezi. Avem acum exemplul, cati din pustii aia corditi de veneau la hochei si la baschet mai vin la sporturile astea? Foarte putini, preferand acum sa mearga la fotbal, ca acolo e din nou anturajul. Ce sa intelegem din asta? Ca viitorul suna foarte prost pentru peluzele steliste. Adica si ei vor lua branza de la cioban (probabil el fiind patron si in urmatorii 10-15 ani, dupa cum merge treaba) la randul lor, avand exemplu unora mai in varsta de acum. Deja am inceput sa vorbesc de viiorul negru pe ccare o sa-l aibe fenomenul la noi in Romania chiar, nu doar la Steaua. In concluzie nu va ramane decat sa "reveniti" langa echipa, dar cu o scarba pentru restul suporterilor si bineinteles a conducerii sau sa va bagati pl in tot si sa renuntati la Steaua, gandindu-va la momentele frumoase petrecute alaturi de echipa, ca si cum ceva din voi s-a rupt.

PS: Momentan sunt intre revenit sau renuntat.

Cat de bine spus..se cam bate in cap cu optimismul meu da nu e ceva de ignorat

Am de facut o singura observatie totusi: Hai sa avem rabdare. Va veni momentul cand echipa nu va mai merge bine, poate isi baga Satana din loja coada, poate ii vinde pe Chipciu, Gardos, Chriches. Poate va gresi Reghecampf tactica. Cand va pierde bani, trofee, va incepe din nou scandalul. Circ la TV, antrenori dati afara.

Asta e trist, ca se asteapta momente de genul asta. De ce nu si acum? Doar ca merge echipa bine? Doar stim ca Gigi e acelasi.

Si daca nu e buna faza cu sa nu se mearga la meciuri, atunci barem daca s-ar scanda impotriva lui Gigi si acum, in timpul meciurilor, ar avea impact ca lumea il contesta si cand echipa merge bine. Poate si-ar da si altii seama ca ceva nu e in regula, poate daca nu stiu ce, s-ar interesa sa afle ce.

PROTEST:

E link de la Red da el e timid dupa ce a creat peluza de vest, si mi-a permis sa-l plagiez je :))

Asta e in special pentru Ebonyc si Moweed, poate va reconsiderati atitudinea negativista la adresa sarmanei creaturi. Poate fi fun, nu?

Edited by drvladyk

te dau eu daca vrei, sunt un berbec cumsecade

Edited by drvladyk

Nu mai stii ce sa faci sa-i intri in gratii fetei. :P

ps Si vezi ca esti offtopic . :P

Nu mai stii ce sa faci sa-i intri in gratii fetei. :P

ps Si vezi ca esti offtopic . :P

1. am vazut poze, e f frumoasa deci intelege-ma

2. asa rau ma doare daca is off sau on :P

te dau eu daca vrei, sunt un berbec cumsecade

Am zis oaie.

si sa nu fiu off topic ;;) sunt gata flayerele :D si cred ca merg si la meciul cu severin sa mai dau si pe acolo din ele

Poti veni si pe la Bacau.