1cemAn

Emblema Lacatus

16 posts in this topic

Salut tuturor suporterilor stelisti cea mai iubita echipa din Romania.

Am si eu o propunere eu unul cred ca este serioasa si foarte interesanta.

Ce ati spune ca Lacatus sa fie pe tricoul Stelei, Emblema sau fata lui Lacatus cu mai multe numere 7. Numarul 7 stiti bine ca este un simbol in istoria Stelei.

Gigi nu a fost in stare sa puna o legenda pe tricou.

Sunteti de acord ca Lacatus sa fie "emblema" pe tricoul Stelei?

Poate daca se ajunge aici la un numar mare de voturi " DA ", Gigi va schimba :)

Hagi.jpg

Imi cer scuze daca gresesc cu ceva, eu geva in acest gen mi-as dorii sa fie pe tricoul Stelei,numai cu fata lui Lacatus

Unul ca Lacatus nu se va mai naste niciodata si cred ca in ultimii , 20 ani Steaua nu a mai avut un jucator de talia lui Lacatus.

Edited by 1cemAn

Buna ideea, dar .. sa fim realisti. Cu gg la echipa nu se va intampla asta Niciodata !

exact

Ar fii interesant. Poate ca un Hagi, Lacatus, Petrescu...in functie de ce numere au purtat, ar ambitiona si jucatorii. Dar vorba lui "cristy.steaua21", cu gg nu se poate face nimic.

Nu e o idee buna. Jucatorul Lacatus a fost uimitor, dar omul Lacatus a distrus tot ceea ce a creat jucatorul.

Daca vrei un simbol al marii echipe Steaua, atunci acesta nu poate fi decat Tudorel Stoica. Sau un alt simbol ar putea fi Sames. Sau Iordanescu. Dar niciunul nu merita sa figureze pe tricou, pentru ca asta ar fi un afront la adresa ideii de ECHIPA...ca doar performantele au fost obtinute de ECHIPA, nu de X sau Y...

Oricum, voi nici nu meritati o echipa cu istoria Stelei.

Amintiti mereu de "spre 24", dar nu va ganditi o clipa ca 21 de titluri au fost castigate de oameni care n-au nimic in comun cu echipa lui ne-a Gigi, cu managementul lui de stana, si din pacate, nici cu voi.

Edited by Tupac Amaru

Ai dreptate in totalitate, dar eu incerc sa revin cu o corectare.

Lacatus nu a facut performante ca antrenor la Steaua, corect, dar ca jucator el a fost o Fiara el este LEGENDA Stelei, el merita sa fie pe tricou

Lacatus e in inima noastra,in mintea noastra,in tot ce inseamna Steaua cu adevarat,dar chipul lui nu poate fi in nici un caz pe tricourile Stelei de azi.Nu merita ciobanul ASA CEVA IN NICI UN CAZ (ASTA NU E Steaua NOASTRA)

Ai dreptate in totalitate, dar eu incerc sa revin cu o corectare.

Lacatus nu a facut performante ca antrenor la Steaua, corect, dar ca jucator el a fost o Fiara el este LEGENDA Stelei, el merita sa fie pe tricou

Nu poti avea ca model un jucator care-l umplea de flegme pe Lung, intr-un derby cu Universitatea Craiova (dupa aceea avandu-l coechipier la Steaua), sau un jucator care ii rupe tibia si peroneul in mod intentionat unui jucator advers, terminandu-i acestuia cariera.

Dar tu poate ca esti prea mic ca sa fi prins aceste momente si vorbesti, ca si Ronnie, din auzite.

Edited by Tupac Amaru

Nu poti avea ca model un jucator care-l umplea de flegme pe Lung, intr-un derby cu Universitatea Craiova (dupa aceea avandu-l coechipier la Steaua), sau un jucator care ii rupe tibia si peroneul in mod intentionat unui jucator advers, terminandu-i acestuia cariera.

Dar tu poate ca esti prea mic ca sa fi prins aceste momente si vorbesti, ca si Ronnie, din auzite.

Totul pentru culorile Stelei.Si jucatorul care a fost accidentat de Lacatus nu castiga intr-o viata cati bani ia dat Lacatus lui.

@tupac. Sau cand i-a dat parsiva aia unui senegalez(?).

La fel totul pentru culorile Stelei

Totul pentru culorile Stelei.Si jucatorul care a fost accidentat de Lacatus nu castiga intr-o viata cati bani ia dat Lacatus lui.

Treci pe la un psihiatru.

1.Atunci era la Nationala.

2. Cand spui "totul pentru culorile Stelei", te gandesti la rautatea aia pe care unii jucatori o au de la mama natura, probabil. A nu se confunda rautatea benefica, buna pentru jocul de fotbal, cu derapaje tiganesti. Tocmai, blazonul Stelei obliga la corectitudine barbateasca, la confruntare fata in fata, la dorinta de a castiga corect. Lucru pe care Lacatus l-a facut de atatea ori, intr-adevar. Dar, din pacate, flegmele, intrarea aia si atitudinea dubioasa, in unele cazuri, raman. Faptul ca noi am crescut cu el nu trebuie sa ii creasca locul in ierarhia jucatorilor-emblema pe care acest minunat club i-a avut. Gandeste-te cum ar fi ca, peste niste ani, un actual copil sa propuna faza asta cu chipul lui... Rusescu sau... cine o fi; probabil ca, de la Radoi, nu prea au mai fost jucatori care sa se erijeze in "idoli". Ideea de baza e ca trebuie sa ne ferim sa idolatrizam oamenii, pentru ca oamenii au defecte. Singurul lucru care trebuie idolatrizat este clubul, deoarece clubul insumeaza (in niciun caz la momentul actual) niste principii deosebite, niste idei abstracte. Oamenii care au fost in slujba culorilor trebuie respectati, iubiti, apreciati. Dar nu idolatrizati. Pentru ca o dam in patetisme si riscam sa ne abatem de la Steaua care inseamna mii de sportivi excelenti in detrimentul unor singure exemple care, luate separat, probabil ca au mai multe puncte slabe decat totalul. Adica, de fapt, mai mult ca sigur. Stiu ca e greu acum,in conditiile actuale, viscititudinile prin care sunteti nevoiti sa treceti cei din generatiile tinere va imping spre a gasi ceva palpabil din acel spirit al Stelei, spirit pe care il cautati in ceva concret, in care sa ne/va regasiti. Stiu ca, momentan, situatia de la clubul de fotbal te face sa cauti motive de aratat stelism in afara celor care tin, efectiv, de pacalicii care tin fraiele, deocamdata (motive care nu prea mai exista - sa fim sinceri, cam ultima legatura intre Steaua si ... Steaua a ramas Ghencea si o parte din suporteri). Dar, cel mai important, e sa nu uiti ca tii cu Steaua, cu un club de legenda. Si Steaua e un TOT, unde bunele depasesc cu muult relele si, in a carei istorie, aceste vremuri vor fi privite ca unele de ananghie. Oricum, "vorba" unui baiat din peluza :"Vor veni si vremuri bune". Si, acele vremuri bune, cred eu ca vor veni prin oameni de tipul celor pe care i-am vazut aseara tinand un sp2b pe care scria "de scoala veche". Cu toate ca se vedea ca sunt cruzi. Dar asta e un lucru excelent, generatia tanara ghidandu-se dupa vechile principii. Hai Steaua, hai Armata!

P.S. acum am citit faza cu banii pe care si i-a luat Ardelenu. Imi cer scuze, acest mesaj nu iti este adresat tie (oricum, nu cred ca il poti intelege). Adica, un fotbalist care joaca fotbal si vrea sa joace fotbal, sa fie multumit ca si-a luat bani indejuns. Dar, fotbal, nu a mai jucat. Iti urez sa ajungi pe mana lui Ciomu, ca, oricum, iti da ala mai multi bani decat o sa faci tu. Daca asta inseamna pentru tine Steaua, daca "totul pentru culori" inseamna sa vrei sa faci ceva rau cuiva si sa devii un frustrat care rupe oase, iti doresc aceeasi soarta ca lui jijigodie, sunteti croiti din aceeasi bucata, banii sunt singurii care conteaza, no? Crede-ma ca, pentru Lacatus, la momentul respectiv, se mai gasesc scuze (era in joc, etc, etc, l-a vizitat pe om dupa aia, si-a cerut scuze...). Dar tu, cu atitudinea ta, dupa ce vezi lucrurile la rece, sa gandesti in halul asta de...rapidesc/gigigesc. Bleah. Bine ca nu am observat mai devreme draciile debitate, ca imi pierea cheful de scris. Ptiu... "ce stelisti, mama, ce stelisti!".

Edited by Stanici

Doamneee!!!

Cum dracu suporta pamantul asta atata prostie

Nu e o idee buna. Jucatorul Lacatus a fost uimitor, dar omul Lacatus a distrus tot ceea ce a creat jucatorul.

Daca vrei un simbol al marii echipe Steaua, atunci acesta nu poate fi decat Tudorel Stoica. Sau un alt simbol ar putea fi Sames. Sau Iordanescu. Dar niciunul nu merita sa figureze pe tricou, pentru ca asta ar fi un afront la adresa ideii de ECHIPA...ca doar performantele au fost obtinute de ECHIPA, nu de X sau Y...

Oricum, voi nici nu meritati o echipa cu istoria Stelei.

Amintiti mereu de "spre 24", dar nu va ganditi o clipa ca 21 de titluri au fost castigate de oameni care n-au nimic in comun cu echipa lui ne-a Gigi, cu managementul lui de stana, si din pacate, nici cu voi.

Cateodata stau si ma gandesc cand se va mai trezi gigantul asta club de fotbal din somn si vom incepe sa facem iar Europa sa tremure in fata noastra ?