blindius

F.K. Ekranas - F.C. Steaua Bucuresti 0-2 (0-1)

57 posts in this topic

Conform sport.ro,

Steaua:

Stanca - Georgievski, Chiriches, Martinovic, Latovlevic - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Mihai Costea, Adi Popa - Nikolici

Edit: Ma scuzati, n-am vazut ca a postat deja mlf :)

Edited by 12stefy

Ce naiba face crainicul stadionului , comenteaza meciul ? Ma calca pe nervi :cursing:

Daca-l jucam tot meciu pe Mihai Costea ne co-ostenim de pomana!

Cand s-a ras, s-a ras, cand a fost de laudat, a fost laudat. Si cu Trnava a dat centrare buna.

Martinovic, profesionist pana la capat. :boxing:

Sunt cativa jucatori care trateaza partida un pic cam superficial, dar poate-si revin dupa pauza.

ultima schimbare: raminem pina la sfirsit sa jucam in 10! :thumbdown:

Pentru mine

Cel mai bun LATOVLEVICI

Cel mai slab Costea.

Primul joaca pentru echipa cel de-al doilea joaca pentru el.

Mai radeati de bourceanu ca executa fazele fixe...centrare perfecta la gol!

Daca cei care "radeau" de Bourceanu cand batea fazele fize...ar fi urmarit putin..ar fi observat ca el centreaza aproape de fiecare data bine...doar ca pana acum a lipsit un jucator ca Martinovic care stie sa atace poarta la cornere. La fel..sau chiar mai bine ataca sezonul trecut ILIEV...chiar am urmarit cu atentie...si nu doar aspectul asta.

Cu riscul de a va mai taia putin din entuziasm, eu spun ca la o echipa cu pretentii nu ar trebui ca un jucator precum Bourceanu, un inchizator, sa bata fazele fixe

Prin asta nu contest calitatile pe care le are sau nu le are jucatorul. E doar o opinie personala.

Si la Barcelona, cat e de bun Busquets ala, dar pentru asta nu-l vad batand fazele fixe. Ca are cine sa le bata.

Inseamna ca la Steaua nu are cine...

Cu riscul ca-mi primesc ban, da' io daca eram unu' de la Ecranas ii f***** doua capace lu' Chiriches in meciu' asta de se ducea dracu.

Edited by ebonyc

Cu riscul ca-mi primesc ban, da' io daca eram unu' de la Ecranas ii futeam doua capace lu' Chiriches in meciu' asta de se ducea dracu.

de ce ? :worthy:

Eu ma bucur ca lovitura aia libera nu a fost batuta ca de obicei de Bourceanu.

Edited by axl

eu nu inteleg ce ai cu bourceanu...mai tii minte la meciul cu Dinamo cand a dat centrari perfecte pentru cele 2 goluri marcate de iliev ? si multe altele ca daca stau sa le insir aici sunt o pagina...si chiar defensiv omul joaca bine...spune si mie niste argumente, sunt curios

Edited by mlf

eu nu inteleg ce ai cu bourceanu...mai tii minte la meciul cu Dinamo cand a dat centrari perfecte pentru cele 2 goluri marcate de iliev ? si multe altele ca daca stau sa le insir aici sunt o pagina...si chiar defensiv omul joaca bine...spune si mie niste argumente, sunt curios

Cand suteaza, nimereste cel putin 3 oameni din tribune. Cand suteaza din lovituri libere, un sfat bun ar fi sa-ti muti masina din parcarea stadionului. Nu are viteza..nu este un lucru extraordinar de important pentru un mijlocas defensiv..dar trebuie sa-l ai. Paseaza de foarte multe ori de-am paulea. Nu este deloc un capitan, un capitan este ala care poate impinge echipa de la spate, poate sa-i motiveze pe coechipieri, trebuie sa fie antrenorul din teren. In rest , ai dreptate, este un jucator foarte bun.

Edited by iNsTiGaToR

de ce ? :worthy:

S-a cam pisat pe atacantii lor la fiecare atingere. Par nebun daca zic ca Chiriches are ceva din Iniesta, stiu.

Pentru mine

Cel mai bun LATOVLEVICI

Cel mai slab Costea.

Primul joaca pentru echipa cel de-al doilea joaca pentru el.

Parerea mea este ca Latovlevici ( alaturi de Nikolic ) a tratat partida cam superficial, la el ma refeream pentru prima repriza. Calcaie arogante nereusite, actiuni incetinite, pozitionari gresite, cea mai mare faza a lituanienilor a venit de pe stanga.

In ceea ce-l priveste pe Costea, cred ca pana la urma o sa-mi fac un ''Meme'' din acela cu '' Am I the only one who supports Mihai Costea?''

Omu` se vede ca-i un pic agitat de faptul c-a ramas singur pe la Steaua, a fost foarte crispat, isi doreste foarte mult sa demonstreze ca merita un loc la echipa, s-a bagat la joc la aproape toate fazele.

Mihai Costea e un caz pierdut, doar faptul ca a fost adus pe o suma considerabila il mai tine inca la echipa. Ramane de vazut pentru cat timp....

"Pentru noi a fost ceva nou, nu am mai jucat niciodată pe un asemenea teren, dar nu gasim o scuză pentru că si adversarul a jucat tot pe acest teren. Se pot intampla multe lucruri neplacute pe o asemenea suprafață. Știam că Ekranas e o echipă puternică si de aceea am preferat să jucam mai multe pe benzi. Sunt fericit că jucatorii care nu au jucat de multă vreme au facut-o foarte bine. Cred că am reusit să facem un joc destul de bun, in mare sunt multumit de prestatia echipei.

Îl stiam pe Adi Popa, ii stiam si calitățile si de aceea l-am convins pe patronul echipei să-l cumpere.Era mult mai bine dacă reuseam să marcam de mai multe ori, dar sunt bucuros pentru că ne-am creat multe ocazii. Mihai Costea si A.Popa si-au creat multe ocazii, dar nu am venit pentru a face spectacol, ci pentru a câștiga", a declarat Laurentiu Reghecampf.

Golul lui Martinovic a cantarit mult zic eu . Pana atunci jocul nu era clar pentru Steaua. Mie unul nu mi-a placut jocul de azi, dar am sa-l remarc pe Martinovic, acelasi luptator ca intotdeauna si pe Adi Popa, jucator pe care nu-l vazusem decat foarte putin pana acum. Are vreun motoras ceva in c** ?

oricat de rau imi pare ca jegul va mai pune mana pe cateva milioane de euro din EL, trebuie sa recunosc ca mi-au placut astazi. desi jucau in deplasare, mingea pleca mereu spre poarta adversarilor, au inceput sa joace ofensiv continuu si asta e bine pentru performanta. daca ar muri gibonul ar fi chiar grozav.

Stau si ma gandesc , asa mare e diferenta intre Steaua si Anderlecht ? Dubioase rau rezultatele lituanienilor cu belgienii.

Latovlevici ( alaturi de Nikolic ) a tratat partida cam superficial,

Nu stiu cit de superficial a tratat Latovlevici meciul dar vad in el un muncitor adevarat si din astia sunt putini (din pacate) in echipa!!!! La fel a fost Nicolita. Mie muncitorii imi plac si le pot ierta inperfectiunile, cite-o pasa centrare gresita. Ce nu-mi place este sa vad cite un trintor (citeste Costea) plin de ifose si care din dorinta de a arata ca este ceea ce n-o sa fie niciodata risipeste munca celorlati fie prin suturi aiurea fie prin fantezii de pase nereusite...

Ca vorbeati de Bourceanul si asta cred eu ca-i un muncitor dar din pacate ii lipseste o bucata buna de talent sau de creier. Oricum omul nu joaca cu siguranta pt el ci pentru echipa!

Ca vorbeati de Bourceanul si asta cred eu ca-i un muncitor dar din pacate ii lipseste o bucata buna de talent sau de creier. Oricum omul nu joaca cu siguranta pt el ci pentru echipa!

Trebuie sa fim constienti ca daca nu era intradevar util echipei nu mai era folosit. El este constant convocat la nationala...deci nu cred ca ar fi el un "Calcaiul lui Ahile" al echipei noastre.