Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti 1-1 (0-1)

55 posts in this topic

bai tinere, daca orice galerie ar trece pe langa gardul meu i-as lasa si sa se cace, caci toporul cu care as iesi s-ar intoarce in cap la mine, da' eu m-am prins ca esti pui draga milf, si iti faci imaginea unei galerii dupa ce vezi acu la Stoaia, o galerie e altceva ba tinere, nu ii bat taranii

Slabut, ne conduc si astia de la tara ... .

Sper ca Gigi, adica Reghe, sa faca o mutare castigatoare la pauza.

Vad ca este 1-0 pentru Gaz Metan Medias, eu am spus ca o sa fie greu meciul cu astia, se joaca alandala nu au o directie clara jucatorii stelisti.

Sunt debusolati dupa meciu de la Trnava o.O

Da, puternica echipa de-acolo i-a solicitat la maxim pe ai nostri .

Stai ca vin ecranatii, sa vezi atunci oboseala

Clar.

Acum sa fim rezonabili, e de vina oboseala, e greu sa joci din 3 in 3 zile . Plus drumul pentru deplasarea de la Trnava .O sa auzim chestia asta dupa meciul de azi. :)

Bai, pe bune, vad ca lumea e cam mirata ca echipa lui ne-a gi2 joaca prost.

Da ce, a jucat altfel vreun meci de cand a inceput sezonul? Ziceti-mi si mie, poate am uitat....

Clar.

Acum sa fim rezonabili, e de vina oboseala, e greu sa joci din 3 in 3 zile . Plus drumul pentru deplasarea de la Trnava .O sa auzim chestia asta dupa meciul de azi. :)

Dom'le, nici Mourinho nu se incurca de multe ori sa foloseasca aproximativ aceeasi formatie.

Avand in vedere ca astia prin Cupele europene totusi te uzeaza mai mult si la noi n-au conditii de recuperare ca-n strainatate( naiba, abia au stadion ), poti sa-i crezi la un moment dat pe jucatori ca resimt oboseala.

Sigur, daca vine Reghecampf si spune asta, devine de blamat, mai ales ca avea vreo 4-5 oameni mai fresh pe care-i putea trimite lejer in teren, totul pentru a evita astfel de scuze penibile.

Da` la Steaua ''boala'' aceasta de a reusi rezultate ca egalul de la Medias este de o buna bucata de vreme, nu de ieri sau azi.

Edited by blindius

Dom'le, nici Mourinho nu se incurca de multe ori sa foloseasca aproximativ aceeasi formatie.

Avand in vedere ca astia prin Cupele europene totusi te uzeaza mai mult si la noi n-au conditii de recuperare ca-n strainatate( naiba, abia au stadion ), poti sa-i crezi la un moment dat pe jucatori ca resimt oboseala.

Ai dreptate, dar eu cred ca Steaua nu are un lot echilibrat valoric ca sa isi permita asta, sa nu joace cam cu acelasi "11" .

Eu unul mi-am exprimat parerea cu gandul ca Martinovic, Latovlevici si Nikolic, pe langa Tanase care n-a jucat la Trnava, ar fi putut intra lejer in primul 11 de astazi, unde Rocha n-a mai fost la fel de ''in forma'', iar in aparare am inteles ca s-a schiopatat, nu stiu exact, n-am vazut golul mediesenilor.

Un nou meci care dovedeste ca Reghe nu e antrenor de Steaua.

1. Nu a lucrat deloc cu aparatorii. Deja a trecut o luna de cand a inceput campionatul si fundasii Stelei continua sa faca greseli.

E destul de clar ca nu lucreaza cu ei sau lucreaza prost. Lucru surprinzator, avand in vedere ca el era fundas.

2. Schimbarile si echipa nu le face el.

Parvulescu nu trebuia scos. Tanase nu trebuia bagat. Rocha nu trebuia bagat.

3. Gandeste de parca inca antreneaza o echipa mica, fara jucatori de valoare.

Si-a pus playmakerul pe stanga si toate mingile merg acolo. Cand Tanase e in forma, merge treaba. Cand nu, se duce dracului tot. Si jocul Stelei se strica pentru ca, fiind izolat pe stanga, mingile nu au nici o sansa sa ajunga la alti jucatori care pot pasa sau trage la poarta.

Chipciu e unul dintre cei mai buni Stelisti din acest sezon, clar cel mai bun mijlocas. In a doua repriza au fost vreo 20 de minute in care ala nu a atins mingea, pentru ca se juca doar pe stanga. Tanase, daca se insista sa fie playmaker, trebuia jucat in centru, cu Parvulescu si Chipciu pe benzi, ca ei sunt oameni de viteza si centrare.

4. Nu stie sa pregateasca un joc.

Avand in vedere ca Mediasul are o defensiva foarte inalta, cum naiba de incepi meciul fara Nikolic? Ala era singurul atacant capabil sa lupte de la egal la egal cu fundasii alora. Da, Rocha a avut o ocazie mare pe care a ratat-o, si? In momentul in care Nikolic a intrat, s-a vazut clar ca fundasii medieseni au inceput sa transpire. Asa l-au pierdut si pe Rusescu din marcaj si asa a ajuns baiatul sa dea gol cu capul.

Campionatul e foarte slab, adversarele sunt foarte, foarte slabe. Teoretic Steaua are cel mai bun lot. Cel putin asa zic siteurile de specialitate din lume. Si intr-adevar sunt unii jucatori foarte buni: Rusescu, Chipciu, Chiriches, etc. Daca Steaua nu ia campionatul anul asta vina nu are cum sa fie a altuia decat a creditorului idiot care viseaza diavoli si ii terorizeaza pe jucatori. Si-a facut si Lupu o freza un pic mai speciala si a sarit boul sa ii dea in cap. Mai si poate copilul ala sa joace relaxat de acum inainte.

Probabil, insa, ca va fi tot vina mea daca Steaua nu ia campionatul. Ca nu am crezut eu destul de tare sau asa ceva.

p.d.

Felicitari lui Rusescu ca a batut palma cu copilul ala de mingi la finalul meciului. Daca ramane baiat de treaba, va ajunge departe. Chiar daca boii gen Piturca vor continua sa il ignore sau sa il considere jucator mediocru.

Edited by Adrian

Si-a facut si Lupu o freza un pic mai speciala si a sarit boul sa ii dea in cap.

Se stie ce parere am despre idiotul cu miros de branza.

Dar in cazul de fata cred ca Lupu sta rau cu inteligenta...

Un nou meci care dovedeste ca Reghe nu e antrenor de Steaua.

1. Nu a lucrat deloc cu aparatorii. Deja a trecut o luna de cand a inceput campionatul si fundasii Stelei continua sa faca greseli.

Valoare unui jucator nu o poti imbunatati intr-o luna de zile. Poate chiar niciodata, indiferent ca te cheama Mourinho sau Reghe. Normal ai nevoie de 6-8 luni de zile cu meciuri in mod constant pentru a suda un cuplu de fundasi centrali. Pe langa ei mai sunt alti factori importanti, fundasii laterali si mijlocasii defensivi/mijlocasul defensiv. Golul primit azi nu e doar din vina fundasilor centrali. In primul rand lipsa de comunicare dintre Gardos si fundasul dreapta, apoi lipsa unui mijlocas defensiv (Filip sau Bourceanu) care sa preseze la mijloc si pasul nefacut de catre linia defensiva in fata pentru a lasa atacantul Mediasului in offside.

2. Schimbarile si echipa nu le face el.

Parvulescu nu trebuia scos. Tanase nu trebuia bagat. Rocha nu trebuia bagat.

Dezvolta.

Parvulescu a facut o prima repriza slaba, Latovlevici a fost in opinia mea unul dintre cei mai buni de pe teren in repriza a doua. Poate-s subiectiv acum. Chiar si subiectiv insa mi se pare fair ca Parvulescu sa inceapa titular avand in vedere meciul bun facut la Tarnava si faptul ca Lato din cate am auzit avea unele probleme medicale si nu putea duce 90 de minute. Tanase e de departe unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei, de ce nu trebuia bagat? Iar Rocha a marcat 3 goluri in primele 3 etape + la Tarnava, era unul din golgheteri.

Se stie ce parere am despre idiotul cu miros de branza.

Dar in cazul de fata cred ca Lupu sta rau cu inteligenta...

Ca sa nu fiu inteles gresit: e tipic dictatorilor comportamentul lui Gigi,iar ceea ce a facut cu Lupu face parte din cretinitatile lui zilnice ...Dar un jucator care vine la Steaua( trebuie sa isi castige si ei existenta,ar fi culmea sa pretindem sa nu mai vina nimeni la Steaua pana nu pleaca gibonul!) stie cu cine are de-a face si ar fi indicat sa evite sa intre in vizorul lui Gigi cu astfel de "greseli".De-asta am spus ca Lupu nu a prea fost inteligent...

Ce bine ca il avem pe Adrian care tine ca meci de meci sa ne spuna ce antrenor slab e Reghecampf. Pai prietene parca tu nu voiai ca Steaua sa ia campionatul . Ma amuzi cand spui cine trebuia si cine nu trebuia sa joace. Dar stiu , dupa meci apar multi experti, in cazul te fata tu. Poate la urmatorul meci ne scutesti de discursul despre Reghe , ne-ai cam plictisit.

Aoleu. Nu stiu cum de panarama de gio_stgloria mi-a scapat de ignore. O sa rezolv problema asta in curand.

Gio_stgloria, daca nu ai destul creier in cap sa intelegi de ce explic eu ca reghe nu e antrenor de Steaua, eu nu am de gand sa iti explic. Oricum nu ai intelege si nici nu ai timp tu de asa ceva. Continua sa te pisi pe contestatarii ciobanului si nu te mai baga in seama aiurea. Oricum nu te ajuta caputul sa porti o discutie serioasa cu cei de pe site care chiar au ceva de zis.

Edited by gio_stgloria
nu dispera , ia sticla si bea !

Doar Answer si edinho au pronosticat un rezultat de egalitate. Bravo lor!

Un scor normal la cum sa jucat,Gazul o echipa foarte omogena si care sa aparat foarte bine.Steaua praf in aparare si nu are un om de ultima pasa gen Sanmartean

Ce amuzant, Adrian ne-a batut atata la cap cu echipa lui ne-a gg si faptul ca nu-l reprezinta da el sta sa faca analize tehnico-tactice despre cum si unde crede el ca s-a gresit. Pai mai omule ori ii vrei raul echipei, asa cum mai multi jubilati pe la rezultate proaste sau vrei sa vina un antrenor care sa indrepte greseile si sa castige echipa.

Daca nu va pasa de echipa asta actuala de ce va agitati atat sa explicati de ce pierde si cum joaca ?

Sign in to follow this  
Followers 0