Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

723 posts in this topic

Intrebare: In sferturi, am pus 2 in dreptul Turciei si Rusiei, meciurile s-au terminat dupa prelungiri/penalty-uri cu victoria respectivelor. Se va omologa x la cele doua meciuri? Ar fi chiar naspa, cred ca sunt singurul care am pus pe Rusia si Turcia...

Regulament

6. La meciurile care necesita prelungiri, eventual lovituri de departajare de la 11 m, rezultat final se va considera cel consemnat dupa 90 de minute.

A mai ramas un singur meci in cadrul concursului de pronosticuri organizat cu ocazia Campionatului European de Fotbal/2008: finala.

Cum pentru semn exact dupa 90 de minute se va acorda un singur punct, podiumul e cunoscut in proportie de 2/3.

1. criminalu2005 =30p

2. dee =28p

3. c.ronaldo17 =26p

...Adi Tanas =26p

Felicitari Deei si criminalu(lui)2005. Felicitari si locului 3 care va fi ocupat fie de c.ronaldo17, fie de Adi Tanas.

ms Virgil, dar te-ai cam pripit cu felicitarile, nu-s chiar atat de sus :)

C.Ronaldo are 23 +4 +bonus 3 = 30pct, deci la egalitate cu Criminalul2005 pe primul loc, in timp ce Adi ar trebui sa fie pe locul 2- 23 +4+bonus2= 29pct.

Felicitari tuturor!

nu am calculat treaba calumea, asteptam sa o faca Adi, dar sa stiti ca sunt 2 meciuri ,e si finala mica. oricum pe partea de internationale fac legea cum zicea pretenu meu stryker :)

Edited by criminalu2005

@criminalu

Am impresia ca nu se joaca finala mica la Euro.

finala mica? pai turcii deja-s acasa, sarbatoresc cu baclavale, iar Adi probabil si-a luat concediu :)

vezi ca C.Ronny vine tare din urma... deci, fii atent cu cine face legea :P.

Edited by dee

my bad atunci ( in legatura cu finala mica ) oricum cred ca adin ne face din tastatura prea a ajuns el unde e acum :))

ce sa zic bafata tuturor nustu cum o sa facem departajarea la final...sau cine stie...pacat oricum de sferturile alea unde am facut 0 aia e sa castige cel mai bun :)

pt dee eu am castigat c.l. daia am zis ca fac legea si in topuri ma gesesti in top 10 la fiecare concurs...

my bad atunci ( in legatura cu finala mica ) oricum cred ca adin ne face din tastatura prea a ajuns el unde e acum :))

ce sa zic bafata tuturor nustu cum o sa facem departajarea la final...sau cine stie...pacat oricum de sferturile alea unde am facut 0 aia e sa castige cel mai bun :)

pt dee eu am castigat c.l. daia am zis ca fac legea si in topuri ma gesesti in top 10 la fiecare concurs...

@criminalu2005

ce vrei sa zici,ca va amagesc?ce vina am eu ca ai luat 3puncte in ultimele 2 etape.

Edited by Adi Tanas

era o gluma Adi :))

faci o treaba super buna ! serios!

bafta tuturor e doar un joc si mai ales fara premiu :)

era o gluma Adi :))

faci o treaba super buna ! serios!

bafta tuturor e doar un joc si mai ales fara premiu :)

da,e doar un joc si ma bucur ca la sfirsit a devenit mai interesant(lupta pentru primele locuri).

sper ca la concursul urmator sa fie premii(fular,tricou sau chiar un bilet la un derby)

da,e doar un joc si ma bucur ca la sfirsit a devenit mai interesant(lupta pentru primele locuri).

sper ca la concursul urmator sa fie premii(fular,tricou sau chiar un bilet la un derby)

si ramanem tot cu speranta :confused:

Propun ca in acest an sa adaugam la concursul de pronosticuri campionatul Angliei,Spaniei,Italiei...si altele,sa fie niste pronosticuri simple fara sansa dubla numai 1,x,2,fara meci colorat si fara bonusuri pentru primii clasati.

Astept raspunsurile si ideile voastre.

Eu sunt de acord mai ales cu eliminarea bonusului pentru cine a postat primul. Nu pot cu totii sa bantuie toata ziua pe aici pentru a posta primii in concursul de pronosticuri.

Presupun ca vei face un clasament separat pentru fiecare campionat nu?

Propun ca in acest an sa adaugam la concursul de pronosticuri campionatul Angliei,Spaniei,Italiei...si altele,sa fie niste pronosticuri simple fara sansa dubla numai 1,x,2,fara meci colorat si fara bonusuri pentru primii clasati.

Astept raspunsurile si ideile voastre.

Iti sustin ideea.

Si eu il sustin pe Adi pt aceasta propunere, dar iti va fi foarte greu sa faci toate campionatele. Va fi mult de munca :)

C.Ronny vine tare din urma... deci, fii atent cu cine face legea :P.

Dee, eu sunt un fel de Rapid-Giulesti, campionul moral al campionatului :))

Edited by c.ronaldo17

Presupun ca vei face un clasament separat pentru fiecare campionat nu?

Da,voi face pentru fiecare campionat clasamentul.Ramine dara sa alegeti campionatele.

Astept propuneri ce capionate ati vrea sa pun.

Anglia

e o idee buna cea cu campionatele straine , dar nu se mai joaca cu duble si colorate sa inteleg ??

Edited by Stryker

e o idee buna cea cu campionatele straine , dar nu se mai joaca cu duble si colorate sa inteleg ??

da,se va juca simplu numai 1,x,2

Astept propuneri ce capionate ati vrea sa pun.

Anglia, Italia, Spania, Germania, Franta....

Parerea mea!

Edited by MoWeed

eu zic ca pe langa Romania sa fie maxim 3 anglia, spania , italia restul sunt mult mai jos....

Propun ca prima etapa sa fie considerata de incalzire, iar rezultatele ei sa nu fie validate. :)))

Propun ca prima etapa sa fie considerata de incalzire, iar rezultatele ei sa nu fie validate. :)))

De ce?

Sign in to follow this  
Followers 0