Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

723 posts in this topic

:hooray:

am reusit ca castig si eu o data dupa ce am mai iesit de 2 ori pe 2

pe undeva mi-am luat revansa fata de criminalu2005 pt concursul de Liga Campionilor 2007 :P

astept concursul pt euro 2008 , poate ma impun si acolo :D

pe undeva mi-am luat revansa fata de criminalu2005 pt concursul de Liga Campionilor 2007 :P

FELICITARI ! :steag_sah_mic:

Felicitari!!!! fular-campionii

Felicitari Styker!

Felicitari Adi Tanas pentru promptitudinea cu care ai postat meciurile fiecarei etape si pentru rapiditatea cu care ai calculat rezultatele si ai intocmit clasamentul.

nu se mai face un concurs la euro ? ca mai sunt doar cateva zile ...

daca se poate termina si pt noi astia care pronosticam cu un premiu ar fi frumos o esarfa,un fular, o chestie...

sugestie:

pentru a face concursul mai palpitant, n-ar fi mai bine ca la meciurile din semifinale si finala sa ghicim rezultatul? Cel care ghiceste rezultatul unui meci sa primeasca 3 puncte, apoi 2 pct pt o diferenta de 1 gol intre rezultatul pronosticat si cel real si 1 pct pentru o diferenta de 2 goluri.

p.s.

mi se pare prea mare bonusul acordat unuia care a fost pe faza si a postat mai repede, in detrimentul altuia, care pana la urma a avut aceleasi pronosticuri. Nu poti sta non stop cu ochii pironiti in monitor sa vezi cand Adi va inaugura o noua runda. :happy:

sugestie:

pentru a face concursul mai palpitant, n-ar fi mai bine ca la meciurile din semifinale si finala sa ghicim rezultatul? Cel care ghiceste rezultatul unui meci sa primeasca 3 puncte, apoi 2 pct pt o diferenta de 1 gol intre rezultatul pronosticat si cel real si 1 pct pentru o diferenta de 2 goluri.

p.s.

mi se pare prea mare bonusul acordat unuia care a fost pe faza si a postat mai repede, in detrimentul altuia, care pana la urma a avut aceleasi pronosticuri. Nu poti sta non stop cu ochii pironiti in monitor sa vezi cand Adi va inaugura o noua runda. :happy:

Ideea e buna !!!!!O vom folosi pentru semifinala si finale.

SCORUL CORECT

In semifinale si finale vor fi alte reguli si alt punctaj! Acum se vor acorda la un meci 0, 1, 2, 3, 4 puncte! Mai jos voi explica in ce fel se vor acorda aceste puncte:

0 puncte - nu ati ghicit nici scorul si nici cistigatorul

1 punct - ati ghicit cistigatorul.

3 puncte - ati ghicit scorul meciului.

In caz ca meciul dupa 90 min se termina la egal sa zicem 1-1 iar voi ati pus 1-1 dar cu avantaj penru o echipa si ghiciti avantajul obtineti 1 punct bonus, in totali veti obtine 4 puncte. Incaz ca voi pariati ca va fi 0-0 iar scorul dupa 90 min. e 1-1 si iarasi cisitgati echipa cu avantaj in extra-time obtine la fel 1 punct bonus iar in total 2 pucte!

ATENTIE!!! Daca puneti ca meciul va fi egal sunteti obligati sa puneti avantaj pentru o echipa (scorul final care va fi nu conteaza)

ex. (+)Olanda 1-1 Italia, in acest caz am pus avantaj Olandei, iar daca pun Olanda 1-1 Italia (+) atunci e avantaj Italiei!

Daca sunteti deacord va rog scrietti aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Adi Tanas

Sunt de acord cu ideea lui Dee.

Incepand cu urmatorul concurs vom desfiinta bonusul de 3, 2 si 1 puncte pentru cei care au avut sansa sa posteze printre primii, atunci cand sunt la egalitate de puncte cu alti jucatori. Il vom distribui in alte conditii.

@ Adi Tanas

Nu sunt de acord cu propunerea ta pentru concursul in curs de desfasurare. Nu putem schimba regulile in timpul jocului. Mai ales ca suntem in fata ultimelor 7 meciuri.

Pentru sezonul urmator urmeaza sa ne consultam si sa remediem ceea ce trebuie remediat.

Sunt de acord.

@ Adi Tanas

Nu sunt de acord cu propunerea ta pentru concursul in curs de desfasurare. Nu putem schimba regulile in timpul jocului. Mai ales ca suntem in fata ultimelor 7 meciuri.

Pentru sezonul urmator urmeaza sa ne consultam si sa remediem ceea ce trebuie remediat.

m-am gindit si eu ca e prea tirziu.

Deci nu vom schimba regulile si vom pune pronosticuri ca inainte.

Cred ca aceasta idee o vom folosi in concursul urmator.

daca nu se schimba regulile, atunci ramane si optiunea dubla?

unii n-au ascultat de indicatiile lui Adi si au pus-o, altii s-au conformat.

Deci, pana la urma cum ramane?

Adi,virgil cum ramane cu premiu????

o atentie...ceva...:))

ca sa stiti regulile nu se schimba in timpul campionatului decat in Romania :)

sper sa castig iar un campionat a trecut ceva timp de la ultimul :)

sa ziceti regulile clar cum facem....

Pana la terminarea acestui concurs, regulile raman asa cum sunt in regulament. Din editia viitoare Adi si eu vom schimba ceva pe ici, pe colo, prin partile esentiale. :))

Regulamentul ramine acelasi,sansa dubla nu o vom folosi(prea putine meciuri) iar cei care o vor utiliza nu voi lua in considerare acel meci(inainte sa postati cititi regulamentul).

@criminalu2005-despre premii intrebati de Virgil sau Azzido.

Nu se mai dau premii. Nu are cine sa ne sponsorizeze. Din pacate.

Intrebare: In sferturi, am pus 2 in dreptul Turciei si Rusiei, meciurile s-au terminat dupa prelungiri/penalty-uri cu victoria respectivelor. Se va omologa x la cele doua meciuri? Ar fi chiar naspa, cred ca sunt singurul care am pus pe Rusia si Turcia...

Sign in to follow this  
Followers 0