Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

723 posts in this topic

@gio_stgloria:

In primul rand, multumesc pentru initiativa, a marit de 3x dorinta sa inceapa competitia odata!! :beer2:

In al doilea rand, la capitolul Revelatia turneului, jucatorul trebuie sa fie din aceeasi echipa nationala sau pot alege un jucator revelatie si o echipa nationala revelatie? :oops::blush: :blush:

Multumesc anticipat!

Edited by blindica

Poti alege un jucator de la Anglia ca revelatie spre exemplu si Croatia revelatia dintre nationale. Revelatia nu se puncteza pentru ca riscam sa nu fim obiectivi.

Edited by gio_stgloria

Data limita este 8 iunie. Poate voi accepta pronosticuri pentru meciurile ce nu s-au jucat deja si dupa 8 iunie.

Ar trebui sa stim sigur cum e , daca se accepta si dupa data limita.

Ca, in cazul asta, imi convine sa postez mai tarziu anumite meciuri, dupa 8 iunie. Conteaza mult rezultatele din prima etapa a grupelor. Asa, e mult mai dificil sa dau de-acum toate pronosticurile pentru faza grupelor.

Plus ca nu e prea corect ca unii sa posteze de-acum toate meciurile, iar altii doar o parte si apoi dupa 8 iunie restul.

Merci. :)

Bun , atunci sa posteze toata lumea pana pe 8 iunie. In caz ca suntem putini o sa mai las si ziua de 9(sper ca 1 zi nu va deranjeaza asa mult:P ). Dar bonusurile se inchid pe 8 iunie inainte de primul meci.

Edited by gio_stgloria

Aham, asta e altceva. :)

Eu intelesesem ca poti eventual posta pronosticuri la unele meciuri si acum , inainte de 8 iunie, iar apoi poti posta si dupa 8 iunie restul.

Deci cine posteaza pana la 8 iunie trebuie sa puna toate meciurile, iar celor care intarzaie un pic dupa data respectiva nu li se mai iau in considerare partidele deja jucate. :)

All clear now!

Edited by red&blue_boy

Bah ,voua nu va mai ajung banii, mafiotilor?

Iar inselati lumea si la sfarsit fugiti cu banii? :D

E criza Dani, s-a scumpit iarasi benzina, se scumpeste si curentul, ce sa facem si noi !

se scumpeste si curentul, ce sa facem si noi !

Stinge becul din baie si nu vei simti.

Deci cine posteaza pana la 8 iunie trebuie sa puna toate meciurile, iar celor care intarzaie un pic dupa data respectiva nu li se mai iau in considerare partidele deja jucate. :)

All clear now!

Trebuie sa postati toate pronosticurile nu doar cateva meciuri pe principiul " stau sa vad ce se intampla ca sa postez mai tarziu si restul". Sunt unii care au lasat si spatii libere. Daca imi transmit pronosticurile pana pe 8 iunie o sa le editez posturile personal, dupa 8 nu mai este posibil. De preferat ar fi sa postam toti inainte de 8 ca sa nu mai fie discutii. O sa anunt cu 2-3 zile inainte daca se mai prelungeste termenul de postare 1 zi sau blochez topicul. Concluzia ar fi urmatoarea: cine vrea sa participe sa posteze la timp.

editez ca era vb de masturbare pe intuneric apropos de becu lu maye si nu vreau sa supar pe nimeni:)):))

Edited by drvladyk

Da,ramine Olanda(scuze pentru exprimarea cam ambigua).Cel mai bun atac-Olanda.Cea mai buna aparare-Anglia.

Stinge becul din baie si nu vei simti.

Nici nu am bec acolo! :))

UPDATE :

Avem si premii pentru concursul de pronosticuri EURO 2012. Cu bunavointa lui Costi :beer2: avem urmatorele premii :

1. Tricou primii 11

2. Fular primii 11

3. Sapca

tn2_675227636_tricou-albastru-spate.jpg

esarfa-primi-11-1024x768.jpg

Sapca va aparea saptamana asta.

***In cazul in care vor fi participanti la egalitate in primele 3 locuri , departajarea se face in functie de punctajul obtinut in grupe.

Edited by gio_stgloria

daca ies primu, faci o manevra sa ma treci pe 2 sau 3 ca am deja tricoul:))

Edited by gio_stgloria
mi-l dai mie :))

Acum am vazut, ai mai lasat sa se posteze pronosticuri pentru diferite grupe, plus bonusuri. Nu mi se pare normal sa mai lasi bonusurile, cei care posteaza acum au avantaj... unii au postat de ex. la cel mai bun atac Rusia, asta dupa ce au vazut ca au marcat 4 goluri in poarta Cehiei.

I-am lasat pentru grupa D si pentru doua bonusuri. Voi aveti inca doua bonusuri in plus si 12 partide pe care ei nu le-au jucat , plus cele ce s-au desfasurat deja. In total un avantaj potential de 18 puncte doar din pronosticuri + 10 puncte din cele doua bonusuri pe care ei nu le au .

Eu zic sa lasam asa , dar daca se declara mai multi nemultumiti o sa le editez posturile si le sterg bonusurile...

LE : ca sa impacam si capra si varza , cei ce au postat dupa termen vor primi doar 3 puncte pentru cel mai bun atac si 5 pentru cea mai buna aparare. Printr-un calcul simplu voi puteti aduna la finalul grupelor un maxim de 24 de puncte din pronosticuri , ei doar 6, iar din bonusuri voi 20 , ei 8.

Multi dintre cei ce au intrat azi in concurs au facut-o la rugamintea mea si le multumesc. :beer2:

Edited by gio_stgloria

Bonus :

Cel mai bun atac: Rusia

Cea mai buna aparare: Germania

Revelatia turneului(jucator/echipa) : Rusia

Aiurea treaba cu Rusia, but... I guess. Oricum, a sesizat bine ebonyc.

La punctajul celor care au postat acum nu ma bag. :steagro:

Edited by blindica

Oamenii au postat fiindca eu le-am dat mesaj fiecaruia si i-am rugat oarecum sa participe. Nu au tinut ei sa participe, ci mi-au raspuns la invitatie si le multumesc inca o data. Motivul pentru care am dat din nou drumul postarilor il tin pentru mine.

Are careva curaj acum sa-si parieze casa pe ca Rusia va marca cele mai multe goluri pe meci in acest turneu ?Exagerez cand zic casa , 100 de lei sa zicem. Si pana la urma sunt doar 3 puncte.

Daca m-am invartit , am schimbat punctajul , premiile au venit mai tarziu , am redeschis concursul, aceste lucruri se datoreaza faptului ca e primul concurs mai important pe care il organizez. Din greseli se invata. Urmatorul va fi ca la carte.

Edited by gio_stgloria

Mai poti deschide topicul cu campionatul european?Mai am de adaugat

Revelatii:Shevchenko/Ucraina

Golgheter:Torres

Cea mai buna aparare:Anglia

Cel mai bun atac: Spania

Imi pare rau, nu se mai poate. Au inceput toate grupele , de ieri am inchis concursul si pentru grupa D si pentru toate bonusurile. Trebuia sa vii mai devreme..

Se mai pot da pronsoticuri pentru restul de meciuri din grupele pentru care nu am pronosticat. Eu sunt unul dintre invitatii care au pronosticat doar pentru grupa D :)

Numai bine!

Marius

Edited by gio_stgloria

Nu , asta era si ideea , din momentul in care o grupa incepe nu mai puteti da pronosticuri pentru ea. Ieri , singura grupa ce nu incepuse era D , cea pentru care ai postat tu .

Cei ce ati postat ieri veti putea aduna puncte in fazele eliminatorii si atunci vor fi bonusuri care vor cantari mai mult decat un simplu rezultat corect.

Nu , asta era si ideea , din momentul in care o grupa incepe nu mai puteti da pronosticuri pentru ea. Ieri , singura grupa ce nu incepuse era D , cea pentru care ai postat tu .

Cei ce ati postat ieri veti putea aduna puncte in fazele eliminatorii si atunci vor fi bonusuri care vor cantari mai mult decat un simplu rezultat corect.

OK, multumesc.

Te rog sa corectezi tu greseala gramaticla pe care am facut-o in mesajul meu anterior: se mai pot da pronsosticuri nu ""se mai poate da pronosticuri".

Am incercat sa editez dupa ce am postat dar nu am acces la editare.

Edited by gio_stgloria
rezolvat ;)

stai calm stim cu totii ca stii sa scrii, toti mai tastam aiurea

Sign in to follow this  
Followers 0