Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Daniel Georgievski

34 posts in this topic

georgievski-interior.jpg

Nume complet: Daniel Georgievski

Data nasterii: 17 februarie 1988

Locul nasterii: Blacktown, Australia

Inaltime: 1,79 cm

Nationalitate: Macedonian/Australian

A mai jucat la:

• 2007-2010 - NK Medimurje - 67 de meciuri, 2 goluri
  • 2010-2012 - HNK Å ibenik - 39 de meciuri, 1 gol
Echipa nationala:

• 2008-2010 - Macedonia U21 - 13 meciuri, 2 goluri
  • 2011 - Macedonia - 7 meciuri, 0 goluri
FC Steaua Bucuresti: Buna ziua, Daniel si bine ai venit la Steaua!

Daniel Georgievski: Buna ziua. Ma bucur foarte mult sa ma aflu aici si sa pot face parte din aceasta echipa.

Ce te-a determinat sa alegi Steaua? Ce informatii aveai despre clubul nostru pana acum?

Cred ca orice jucator de fotbal pasionat de acest fenomen a auzit de Steaua. Este cel mai mare club din Romania si stiu ca joaca de foarte multi ani consecutiv in grupele UEFA Champions League sau Europa League. Plus ca este una dintre putinele castigatoare ale Champions League. Aceste lucruri m-au determinat sa ma gandesc serios la ideea de a semna cu Steaua.

Ai avut oferte si din alte parti?

Da, pot spune ca am avut discutii cu o echipa din Cehia si un contract ferm oferit de alta din Ucraina, dar am ales sa vin la Steaua fiindca este un club puternic, de renume pe plan european si care isi propune sa obtina performante. Am venit la cel mai mare club din Romania!

Cate limbi straine cunosti? Crezi ca iti va fi usor sa inveti romana?

Vorbesc engleza, macedoneana, sarba si croata. Dar am de gand sa invat cat mai repede romana, fiindca imi place foarte mult sa invat limbi straine.

Ce mesaj le transmiti suporterilor Stelei?

Le spun ca ma bucur foarte mult sa fiu aici, sper sa nu-i dezamagesc si ca voi face tot posibilul sa ajut echipa sa castige titlul de campioana. Forza Steaua!

Mult succes ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

LOL!

Auziti si voi, vorbeste si sarba si croata! Poate ca si muntenegreana, cine stie? :thumbup:

Ce conteaza e ca ne-a Jiji vorbeste aceeasi limba cu el !!!

Adus ca de umplutura mie mi se pare un fundas bun.Cel putin in meciul cu Copenhaga s-a vazut lipsa lui. Nu o fi cine stie ce fundas lateral dar arata fotbal dand peste nas unora care il luau la misto cand a venit,urca mult in atac , intra in combinatii, centreaza bine,parca la capitolul defensiv mai trebuie sa lucreze. Cel mai important insa este faptul ca are un tupeu fantastic.

E peste Matei,Dumitras si Martinovic la un loc. Si-a revenit si e posibil sa fie titular in aceasta seara.

sper sa nu fie euforie de moment jocul lui Georgievski. in seara asta a jucat foarte bine. in minutul 91 cand 19 jucatori de camp abia mergeau el sprinta sa salveze o aruncare de margine.

sper sa nu fie euforie de moment jocul lui Georgievski. in seara asta a jucat foarte bine. in minutul 91 cand 19 jucatori de camp abia mergeau el sprinta sa salveze o aruncare de margine.

Evolutia sa de aseara a fost foarte buna. Toate meciurile in care l-am vazut jucand pana acum a fost constant , e stapan pe el , are tupeu si "reflexe" de fotbalist.

Georgievski, evoluție de răsunet la echipa națională: "Magnific!"

Stelistul Daniel Georgievski a avut o evoluție foarte bună pentru echipa națională a Macedoniei în victoria cu Serbia, scor 1-0.

Fundașul dreapta al Stelei a fost integralist în victoria cu Serbia, iar evoluția sa a atras numeroase laude.

"A fost magnific", a scris presa din Macedonia despre Georgievski. "Nu are cum să nu ajungă la o echipă de top", e o altă părere din Macedonia despre Georgievski.

Georgievski a primit însă un cartonaș galben în minutul 43, din cauza căruia va rata următorul meci cu Belgia.

onlinesport.ro

Edited by ebonyc

Mihai Stoica, pe Facebook:

Verdictul e clar, fractură de peroneu. Prima parte a sezonului excelent facut de internationalul nostru macedonean s-a incheiat. El va fi operat luni de cel mai bun chirurg ortoped din Romania, dr. Ioan Bogdan Codorean, si va incepe procesul de recuperare

PFf , pacat ca s-a accidentat , sper sa revina la forma actuala si dupa accidentare , dar e clar ca la o eventuala calificare in primavara europeana nu va evolua in primavara , cel putin pana in martie cred ca o sa dureze recuperarea.

urata accidentare , verdict : postul asta ramane gol pana in iarna cel putin.

urata accidentare , verdict : postul asta ramane gol pana in iarna cel putin.

Mai sunt Dumitras si,mai nou, Chipciu.

Mai sunt Dumitras si,mai nou, Chipciu.

Dumitras ? De ce nu , Martinovici. Moldoveanul e slab,foarte slab iar de Chipciu e nevoie in ofensiva.

Nu e de fundas dreapta , e foarte lent , nu e tehnic deloc , viteza nu are , nu stie sa centreze , ar fi mai bun stopper dar si acolo e fricos.

Nu e de fundas dreapta , e foarte lent , nu e tehnic deloc , viteza nu are , nu stie sa centreze , ar fi mai bun stopper dar si acolo e fricos.

Cu exceptia vitezei, am crezut ca l-ai descris pe Banel.

Daca nici Georgievski nu e fundas dreapta :)) , cu CFR si crapid a dat 2 assisturi + ca se completeaza bine cu Chipciu sau Popa , lent nu e , la cap e bunicel , insa intradevar mai are de lucrat la centrari + ca uneori face faulturi ciudate in careu , cu CFR au avut penalty aia , dar n-a vazut arbitrul.

Mai bine il aducem pe Emeghara inapoi, este?

Daca nici asta nu e bun ca fundas dreapta....

Absenta macedoneanului a contat poate mai mult decat sa astepta lumea. Reghe cel mai probabil a trebuit sa schimbe sistemul tocmai din cauza accidentari acestuia si a rezultat acea tactica falimentara care a dus la un scor neverosimil.

Sign in to follow this  
Followers 0