Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

UEFA Champions League

384 posts in this topic

Sa-i pis in freza , daca si city mai este echipa de Europa.. Ultimul meci pe bilet.

Ideal ar fi sa putem vedea meciurile fara comentariu, doar cu sunetul de la fata locului. :)

Chiar ca asa ar fi cel mai frumos. Sau macar un comentariu normal, nu ca cele a lui Mironica, de exemplu...

4 goluri de aseara :

11.gif

21.gif

41.gif

51.gif

Am vazut acum o afirmatie si nu mai stiu daca e adevarata. Unirea Urziceni a ajuns in primavara UCL ?

_______

Craig Thomson, arbitrul de la Romania - Olanda , cel ce a inventat atunci un penalty pentru batavi, a facut aceeasi boacana si azi in Bate - Valencia cand a acordat un penalty total eronat spaniolilor la scorul de 0-0. Suspect , suspect...

Edited by gio_stgloria

Am vazut acum o afirmatie si nu mai stiu daca e adevarata. Unirea Urziceni a ajuns in primavara UCL ?

Au terminat pe 3 in grupa.

Edited by ebonyc

Au terminat pe 3 in grupa.

Inseamna ca Andone e senil.

Inseamna ca Andone e senil.

Pai in primavara europeana a ajuns Urziceniul, dar in Europa League. Acum nu stiu cum o fi zis el exact.

Bate Borisov , explozia primelor 2 etape. Tare imi e ca nu se vor califica nici in EL. Urmeaza 4 jocuri in care vor fi tratati in serios . Valencia ii spulbera tur/retur.

Exact ce va spuneam ;)

Borussia Dortmund si Ajax Amsterdam au castigat meciurile cu Real Madrid, respectiv Manchester City.

dau o bere celui care.mi spune o echipa in forma pe care au batut.o aia din madrid in ultimii 10 ani in europa? :unsure:

Rezultate ciudate aseara in CL . Mai lipsea sa bata si Dinamo Kiev la Porto. City a demonstrat inca o data ca sunt prea mici, crescuti precum puii in incubator si ca nu stiu sa lupte cu sufletul in cea mai mare competitie a fotbalului.

Tot respectul pentru Shaktar, cred ca se vor califica mai departe si vor avea si un cuvant greu de spus.

Chiar , voi vedeti o castigatoare anul asta ? Eu pe Messi . :)

Cred ca Premier League usuca jucatorii de energie de in Europa nu prea mai misca nimic de cativa ani. Toate echipele din Anglia.cand joaca in Europa o fac prost in ultima vreme. Pana si Chelsea a castigat UCL fiind dominata meci de meci.

Totusi vorbim de o infrangere la scor in fata lui Ajax, echipa care nu a mai castigat in campionat de 3 etape. E impardonabil pentru City sa faca 1 punct in 3 meciuri in grupele CL. Nu ma asteptam ca aseara sa calce iar pe bec, chiar credeam ca vor avea o tresarire , ca-si vor face jocul si vor obtine prima victorie. Baietii astia isi merita pe deplin porecla de Manchester Shitty.

406904_359832544109954_972260381_n.jpg

Ziua revanselor in CL

Real - Dortmund

City - Ajax

Schalke - Arsenal

Milan - Malaga

Fantasticii Gotze si Reus au marcat pe Bernabeu, Ibrahimovic a dat patru assist-uri in meciul cu Zagreb si Malaga s-a calificat in optimile UCL la prima participare.

Hmm...

Cea mai mare diferenta de scor la pauza in istoria ligii.

Si noi ne mai miram ca unde suntem, la fotbalul pe care-l avem, unde respectul e inspre 0 ...

Si noi ne mai miram ca unde suntem, la fotbalul pe care-l avem, unde respectul e inspre 0 ...

Nu fi pufi! Daca nici noi nu ne-am respectat adversarii din CL!?

"Am fost asa de suparat ca n-am batut pentru ca ma gandeam la Aulas, ca o sa plece cu coada intre picioare. Il voiam cu capul plecat, dupa ce mi-a zis să-i dau jumatate din club pentru Benzema. Asa voiam sa-l bat, la 2-0 ma gandeam cum o sa plece nenorocitul cu capul in jos. Deja ma gandeam cum o sa ma duc la el in loja sa-l salut, eu cu fruntea sus, el cazut, după izbanda mea", a incheiat Becali"

Teri , macar topicul asta lasa-l curat.

Barcelona a avut cica posesie de 89 % ! Si 955 de pase fata de 166.

Acum eu nu stiu pe cine sa cred, in alt loc am vazut ca Barcelona a avut posesie de 74%. Cum se masoara si asta...

Nah, cand spuneau batranii ca fotbalul se joaca pe goluri! :)

Edited by red&blue_boy