blindius

Barclays Premier League

583 postări în acest topic

Acum ca s-a mai terminat un sezon de PL... pronosticuri pentru urmatorul sezon ?

Cum vedeti lupta pentru titlu si locurile de CL/EL avand in vedere ca Sir Alex s-a retras, Mancini a fost demis, la Chelsea probabil vine Mourinho si la Arsenal sunt toate sansele sa nu isi vanda cei mai buni jucatori :D ?

Ce echipa credeti ca o sa fie supriza sezonului si ce echipa deceptia?

Ce jucator o sa explodeze?

Vedeti anul urmator o echipa din PL capabila sa castige CL?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Titlul va fi o afacere in 3 United - City - Chelsea.

Surpriza placuta va fi Liverpool.

Cea neplacuta...nu vreau inca sa ma gandesc la asa ceva

Vor exploda Coutinho, Oscar, Rodwell, Lukaku, Zaha, Sterling si Oxlade-Chamberlain.

CL - Chelsea daca vine Mourinho... City deoarece a plecat in sfarsit Mancini.

Pe de alta parte astept ca Arsenal sa termine cu datoriile si sa nu mai vanda an de an 3-4 titulari.

Editat de Lorimer

Partajează acest post

Link spre post

De ce crezi tu ca o sa fie Liverpool surpriza placuta si ce implica asta? Cam ce loc crezi ca vor ocupa?

Eu cred ca o sa fie o lupta in 4 la titlu. Arsenal,Chelsea,City,United. Poate sunt subiectiv ca bag Arsenal in ecuatie avand in vedere rezultatele din ultimii ani dar am si alte motive inafara subiectivismului. Pare ca vara asta nu o sa vanda jucatorii importanti. Cazorla,Poldi abia au venit anul trecut, Walcott a semnat prelugirea. Poate doar Sagna sa plece dar el deja e pe o panta descendenta. In plus pare ca vara asta mosul are de gand sa cumpere 2-3 jucatori buni. Alt argument e ca in a 2a parte a sezonului Arsenal a inceput sa se inchege si a mers bine. Continuitatea e cheia. Alt argument e ca toate celalte 3 contracandidate pe care le vad eu trec prin schimbari majore.

Pe Liverpool mai mult de locul 5 nu o vad momentan.

In CL cred ca o sa fie foarte greu mai ales daca nemtii o sa continue forma asta extraordinara.

Editat de Arsenal1886Steaua1947

Partajează acest post

Link spre post

In primul rand Liverpool a crescut ca joc fata de anul trecut. A avut mult ghinion in momente decisive in joc si au fost si ciupiti de fluierasi. Si-a intinerit mult echipa si se pare ca acest antrenor tanar stie ce gen de jucatori trebuie adusi. A scapat in acelasi timp de multe tepe. Sigur e necesar sa scape si de Reina. In ciuda laudelor primite, eu cred ca Suarez trebuie disciplinat, cred ca de prea multe ori face rau echipei. Liverpool trebuie sa aiba rabdare si sa continuie pe aceleasi principii sanatoase din acest sezon. Poate ca nu vor intra nici in acest an in primele 4, dar cu siguranta vor arata un fotbal bun pe teren.

Partajează acest post

Link spre post

Suarez nu cred ca mai poate fi disciplinat la varsta asta. Nu am urmarit prea des Liverpool deci nu imi pot da cu parerea despre jocul lor. Astept sa vad sezonul viitor cum se prezinta.

Editat de Arsenal1886Steaua1947

Partajează acest post

Link spre post

C. Palace a promovat astazi in Premier League dupa finala cu Watford castigata in min 105 cu 1-0. Zaha a iesit in evidenta si in acest meci. Se anunta un viitor frumos pentru cioroi.

Partajează acest post

Link spre post

Oricum echipele care joaca in PL primesc o groaza de bani. D-asta si echipele pun pret in principal pe campionat si apoi pe cupele europene.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum