Sign in to follow this  
Followers 0
Lari

CFR Cluj - STEAUA: 1-1 (0-1)

60 posts in this topic

Pentru a demonstra ca toata lumea-l iubeste, puscariasu' de drept de comun de la Liga nu a anuntat nici la finalul etapei a XXXIII-a programul ultimei etape a celui mai in voga campionat din Europa.

Prin urmare, dupa ce se va disputa, derby-ul dintre CFR Cluj si Steaua va putea fi urmarit in direct, live si in exclusivitate pe situl www.LaMITItiCA.gz. (E un domeniu de internet exclusiv pentru... nu e treaba voastra!)

Va fi cel de-al 16-lea meci din istorie, al 8-lea in Gruia. Paszkanienii au o singura victorie, Steaua a invins de 7 ori. Cine va raspunde primu' la intrebarea "deci cate remize au fost in total?" va primi cadou, prin PM, data si ora disputarii meciului.

Steaua s-a impus de trei ori in Gruia (2-0 in 23 octombrie 2004, 2-1 in 26 aprilie 2007 si 3-1 in 21 mai 2011), CFR, o singura data (6 noiembrie 2005, 1-0, cu Dorinel Munteanu antrenor la CFR).

Golaveraj general: 25-14 pentru Steaua.

Daca CFR Cluj castiga (via TAS, via arbitri, via orice altceva) derby-ul local cu "U", devine campioana. Daca nu, in cazul unei victorii, Steaua va castiga primul titlu dupa 6 ani.

Mizez pe Steaua, care are o revenire debordanta de 5 meciuri incoace. Nu cred ca CFR va castiga meciul intrerupt, la masa verde. De altfel, dupa cum am citit intr-un ziar sportiv, CFR-ul nu ar fi avut dreptul sa se adreseze TAS-ului.

Le ajunge pomana pe care au primit-o de la arbitri si meciurile blatuite.

Edited by Virgil

Am gasit o informatie cum ca ultima etapa se va desfasura duminica de la 20:30

Daca CFR Cluj castiga (via TAS, via arbitri, via orice altceva) derby-ul local cu "U", devine campioana. Daca nu, in cazul unei victorii, Steaua va castiga primul titlu dupa 6 ani.

Nu prea e asa. Chiar daca batem noi CFR-ul.. trebuie ca vasluiul sa nu ia puncte cu U Cluj. Daca Vaslui face cel putin un egal cu U, titlul se duce la Vaslui.

off:PROGRAM ETAPA 34

VINERI

Vointa Sibiu - CS Mioveni, 18:00, DigiSport 1

SÎMBĂ‚TĂ‚

Concordia Chiajna - Pandurii Tg.Jiu, 19:45, GSP TV

DUMINICĂ‚

Dinamo - Astra, 17:00, DigiSport 1

Rapid - Otelul Galati, 17:00, DigiSport 1

CFR Cluj - Steaua, 20:00, DigiSport 1

FC Vaslui - "U" Cluj, 20:00, DigiSport 1

LUNI

Petrolul Ploiesti - Sportul Studentesc, 19:00, DolceSport 1

FC Brasov - FCM Tg.Mures 19:00, DigiSport 1

Ceahlaul - Gaz Metan Medias 21:30, DigiSport 1

on: castiga Steaua cu 1-0

In caz ca paszkanienii nu castiga cu sepcile rosii, titlul se va aduce acolo unde G.B. are un prieten mai bun ca prietenul celalalt, fiindca Steaua n-a avut niciodata sanse la titlu.

Prin absurd sa zicem ca ''U'' face meciurile istoriei clubului si bate locomotivele, castiga si in deplasare la ''Porumbacu'', abia atunci se poate spune ca Steaua, in mod incredibil si in ciuda tuturor destabilizarilor facute de ''Conducere'', a trecut pe langa titlu.

Daca este si nu luam titlul , prefer sa il trimitem la Vaslui decat iar la Caile Ferate Romane!

Steaua trebuie sa castige meciul de la Cluj si sa termine campionatul cu capul sus , din punctul meu de vedere titlul ( daca se va pierde ) a fost pierdut in meciurile de la Targu Mures , acasa cu Gaz Metan si/ sau la Piatra-Neamt.

Macar atat le cer si "fenomenelor" din echipa asta , sa NU trimita titlul la Caile Ferate Romane.( unguresti ).

Imi poate spune si mie cineva de unde pot face rost de bilete pt deplasarea de la Cluj?

Merci anticipat

sa ne bagam **** toti in familia lu'Cristea si mai ales in bianca

in bianca da, fatuca aia asta asteapta!

dar mai bine in clanul Behaila. prostul universului i-a facut campioni pe franari, dandu-l gratis pe Kapetanos acolo. sper din toata inima ca maimuta sa fi cheltuit milioane pentru a cumpara meciurile din finalul sezonului, si daca echipa nu va juca decat in europa league prea multi bani nu va primi ciobanul.

meciul CFR - Steaua nu mai are nici o miza. parca vad ca aia joaca cu juniorii ...

Daca este si nu luam titlul ,

este si nu il luam.

prefer sa il trimitem la Vaslui decat iar la Caile Ferate Romane!

cum sa trimitem noi ceva ce nu ne apartine?Ceva de care nu am fost nici o clipa cat de cat aproape?...

Steaua trebuie sa castige meciul de la Cluj si sa termine campionatul cu capul sus

E greu de stat cu capul sus cand blatuiesti meciuri pe banda rulanta.

Pozitia lor e mai degraba in genunchi,dupa cum le sta bine si lui MM si Stoichita...

, din punctul meu de vedere titlul ( daca se va pierde ) a fost pierdut in meciurile de la Targu Mures , acasa cu Gaz Metan si/ sau la Piatra-Neamt.

Titlul e speranta prostilor,nu ceva realist atata vreme cat Gigi face legea la Steaua!

sa ne bagam **** toti in familia lu'Cristea si mai ales in bianca

Sa-i dea Dumnezeu sanatate! :beer2:

Edited by danimarcu

Bozgorii campioni in Romania. Becali patron la Steaua. Basescu presedinte. Ce mai urmeaza?

Bozgorii campioni in Romania. Becali patron la Steaua. Basescu presedinte. Ce mai urmeaza?

dec 2012, alinierea planetelor, schimbarea polilor, comprimarea timpului, trecerea in alta dimensiunea, coliziunea cu planeta Nibiru, mizilicuri din astea...aaa si Iri primar cu DD presedinte, asta ar fi cea mai faina

Si Liverpool ia premiership la anu:)):)):))

Edited by drvladyk

Preferam Vaslui campioana decat bozgorimea....

dec 2012, alinierea planetelor, schimbarea polilor, comprimarea timpului, trecerea in alta dimensiunea, coliziunea cu planeta Nibiru, mizilicuri din astea...aaa si Iri primar cu DD presedinte, asta ar fi cea mai faina

Si Liverpool ia premiership la anu:)):)):))

Mai repede Liverpool campioana...

Partea buna din toata mizeria asta de campionat : Jiji pierde 15-20 de meleoane, bani cu care "finanta" echipa inca doua sezoane.

Legat de meci, probabil o victorie de palmares pentru Steaua, la fel ca si cea de la sfarsitul sezonului trecut si nimic mai mult, Vaslui va termina pe 2 si Steaua pe 3.

Va multumim ca ati urmarit acest serial cu prosti, nu pierdeti sezonul urmator !

Sa fie clar pana nu se lasa de antrenorat domnul fecali nici podiumul nu vom mai pupa.

Anul asta vrem nu vrem suntem pe podium...

Va multumim ca ati urmarit acest serial cu prosti, nu pierdeti sezonul urmator !

Speram ca actorii sa joace mai bine in sezonul urmator!

Si apropo de paranoia mea, nici meciul din seara asta nu mi s-a parut in regula! :)

CFR -Steaua X.

Cred ca Porumboiu a spus tot ce era de spus. O gluma proasta acest meci, ca mai tot campionatul de fapt. Printisorul s-a dat eliminat, arbitrul croat a dat un penalti incredibil de hilar in ultimele minute ca sa se asigure de rezultat. Frumos scenariu care va fi inghitit de prosti. Tolontan s-a bagat deja sa amortizeze controversele cu un editorial in care felicita bozgorii si baga placa "fara ura, ura nu are ce cauta in fotbal".

Insa, trebuie sa privim mereu si partea buna. Jejey nu mai primeste bulioanele din CL si si-a luat-o la muian cu transferul lui Kapetanos care efectiv i-a tras pe bozgori in ultimele 6-7 meciuri din acest campionat, fiind de mare ajutor in ofensiva si marcand in ultimele minute destul de des.

Si iata ca avem inca o data o campioana incredibil de slaba. O sa ma repet insa vreau sa spun aceasta fraza(pe care ar trebui sa pun trademark), pe care am zis-o si in campionatele trecute: In Campionatul Romaniei nu castiga cel mai puternic, ci cel mai putin slab. A impresionat pe cineva jocul chefereului anul asta? Dar Otelul anul trecut(eficient nu zic, dar au fost spulberati in Europa)?

In aceste conditii e si mai jenant ca jejey nu poate sa aduca un amarat de titlu la Steaua.

Desi sunt stelist nu mi-e jena sa zic ca cel mai aproape de cum ar trebui sa arate o campioana(ca joc) a fost Vaslui. Nasol pentru U Cluj, CFR a castigat deja de 2 ori titlul pe terenul lor. Mare rusire pentru orice u-ist adevarat.

S-a pierdut titlul dar nu sunt suparat. De ce? Obiectivul meu personal este sa scapam de cioban pentru a reveni Steaua pe care o stiam, din toate pc de vedere. Cand se va intampla asta, o sa recapat fiorul de pe vremuri, cand ma uitam cu inima stransa la meciurile noastre din toate competitiile.

Edited by predatorpulse7

Divizia a este un campionat in care nu trebuie desemnata campioana ,niciuna din echipe nu merita anu asta sa iasa pe primu loc. Nu ii deplang pe porumbica si Jiji ,daca ei vroiau sa faca ceva corect si nu erau lasati era ceva dar cand ii vad ca mor de ciuda ca nu pot ei sa fure ... atunci nu imi e mila de ei deloc.

Edited by zloty

Gigi, u mad? :P

Un campionat slab da o campioana slaba. Preferam sa ia oricine titlul, doar CFR nu. Pe langa faptul ca nu au jucat mai nimic sezonul asta, e de stiut si ca Paszkani are o telecomanda performanta.

Imi poate spune si mie cineva de unde pot face rost de bilete pt deplasarea de la Cluj?

Merci anticipat

Vrei neaparat sa-i feliciti pe cei de la CFR pentru titlu, sa iei parte la sarbatoare? :)

Gigi, u mad? :P

Un campionat slab da o campioana slaba. Preferam sa ia oricine titlul, doar CFR nu. Pe langa faptul ca nu au jucat mai nimic sezonul asta, e de stiut si ca Paszkani are o telecomanda performanta.

Vrei neaparat sa-i feliciti pe cei de la CFR pentru titlu, sa iei parte la sarbatoare? :)

Nu vreau asta...doar ca o sa fiu in Cluj atunci si ma gandeam sa ma duc si la meci...in cazul in care se face si deplasarea...

Cel mai rau imi pare ca nu mai sunt p-aici baietii extaziati de drumul spre titlu, aia care ne faceau ratati si ne intrebau ce-o sa mai zicem cand ei vor sarbatori the "24th". Toate ca toate, da' la anu' cred ca se fac cartile in asa fel incat sa mai ia titlul si cineva din Bucuresti.

@blindica vedem cine cotizeaza mai bine. Presimt ca e Vasluiul.

Daca sunt din Bucuresti.. Rapid sau Dinamo. Noi nu prea avem nicio sansa, nu suntem pe sufletelul celor de la LPF sau FRF...

Sign in to follow this  
Followers 0