Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

STEAUA - Dinamo: 3-2 (1-1)

F.C. Steaua v F.C. Dinamo Bucuresti   86 members have voted

1. 1. Care va fi deznodamantul partidei?

• Victorie F.C. Steaua Bucuresti
      54
    • Nasul si Finul sunt linistiti
      26
    • DanseazÄ? Borcea pana cade
      6

Please sign in or register to vote in this poll.

120 posts in this topic

MariusMihet

Da' de ce sa nu se joace pe National Arena? Pai, sa se joace pe un stadion cat mai mare, sa vina cat mai multi oameni si sa castige Gigel cat mai multi bani.

Care e problema?

Ca nu se joaca acasa la Steaua? Pai asta conteaza? Conteaza suporterul stelist adevarat? Nu. Banul conteaza.

Eu, de fapt, nu inteleg de ce a ales Gigel national arena. Eu as fi ales Camp Nou, ca are aproape 100 de mii de locuri. Iti dai seama cati bani ar fi scos Gigel din meciul asta?

Totusi, cica nu el ar fi fost primul care a ales sa se joace pe NA :D Stoichita ar fi vrut ca derby-ul sa se joace acolo, ca, atentie, n-am fost si eu niciodata acolo, si vreau sa vad cum e :)) era intr-o declaratie data la TV.

Si apropo de ce am zis mai sus cu dinamovistii ca vor sa ocupe Peluza Nord a NA; cica vin in grupuri organizate incepand de azi la stadion, sa cumpere toate biletele din sectoarele peluzei. Si daca o sa li se indeplineasca dorinta asta, ma intreb cum o sa se simta ei fara gard de protectie intre celelalte sectoare ale stelistilor :chair::hump:

Stoichita vorbeste cu vocea lui Gigel. Deci e clar cum stau treburile acolo.

Cat despre dinamovisti, cu siguranta vor veni, vor cumpara toate biletele si ne vor umili. Ca nu exista gard despartitor intre ei si stelisti?

Probabil tu crezi ca oile vor sari la bataie. Gluma buna, n-am ce zice.

Ce va tot faceti probleme, doar ati fost asigurati ca Mustata and Co vor asigura ordinea si disciplina la stadion, incepand de la impartitul biletelor...Trei bilete la stelisti, cinci la dinamovisti! :D

exista cineva din nord care sa ne confirme sau infirme faptul ca o sa protesteze la meciul cu Dinamo?

sau o da-ti iar in sustinem echipa in orice conditii.. pana acum amenintati conducerea sa joace in Ghencea , iar acum mustata apara cu comentarii si culmea nu zice nimic ca meciul nu se joaca in Ghencea.. probabil ca a primit si salariu'

ba baieti spuneati ca tempelu' e casa voastra , iar acum sustineti echipa pe mall arena.. jenant , spuneati de Argaseala ca e capra... ce ironie PROASTA tocmai de la voi

Chiar daca Ghencea e casa Stelei, echipa trebuie sustinuta si pe asa-numitul stadion 'mall arena'. La urma urmei, nu e stadionul crapidului sau al lui dinam0, sau al vreunei alte rivale.

S-ar putea face o atmosfera frumoasa pe NA daca si tribunele ar coopera la cantecele peluzelor. :steag_sah_mic:

@Adrian: fiecare galerie are 'nebunii' ei, nu poti sa stii cine sare la bataie primu' :)

bogdane, da-ti ma disconect.

du-te si sustine tu echipa pe un mall , unde ideal FRF te invita sa stai jos , sa aplauzi si sa mananci hot-dog.

Steaua EXISTA DOAR IN Ghencea

Bogdan 23 are dreptate,echipa trebuie sustinuta frenetic indiferent de stadionul pe care se desfasoara comediile,totul pentru victorie,totul pentru titlu si UCL! :punk:

Hai baieti, hai hetarilor, mai vorbiti de cum oile se duc la meci si ii umplu buzunarul lui nea Gigi. Poate daca postam simultan toti pleaca Gigi.

Sau hai sa mai vorbim despre protestul cu neprezentarea la stadion ca imi place. Mai ales acum cand s-au vandut 50 de mii la un meci.

Multumesc mama ca mi-ai cumparat tastatura si maus sa pot fi si eu protestatar.

bogdane, da-ti ma disconect.

du-te si sustine tu echipa pe un mall , unde ideal FRF te invita sa stai jos , sa aplauzi si sa mananci hot-dog.

Steaua EXISTA DOAR IN Ghencea

stiu despre ce vorbesti, m-am lovit si eu de problema asta cand un bgs-ist a venit la mine sa-mi zica sa urc bannerul la inelul 2 cand eu eram la 1 sau sa nu mai injur si sa stau jos, dar l-am linistit cu baietii de langa mine (nu va ganditi la bataie, doar i-am vorbit frumos :)) ). E urat ca se sta cu un banner la coada sa-ti verifice pana si materialu' din care e facut... dar una peste alta cred ca o coregrafie iese mai bine pe NA :D + acustica de nota 10

bafta cu coregrafia, sa n-o mai dati subliminal tur asta, ca lumea e proasta si nu intelege

Sper din toata inima mea de stelist sa-i caftim si de data asta sa ne tina minte....si sa se oftice a mia oara ca noi sintem instare sa aducem lumea pe stadioane,pe cind ei ba. STEAUAAAAAA un singur deznodamint=Victorieeeeeeeeeee

Nu sunt de acord cu tine, degeaba umplem noi stadionul daca situatia echipei e la pamant.Degeaba umplem stadionul cu un public de mana a treia.

Plus ca si cei de la Dinamo au conflictul lor cu oficialii clubului.

@Adrian: fiecare galerie are 'nebunii' ei, nu poti sa stii cine sare la bataie primu' :)

Sper ca iti dai seama ca vorbesti doar prostii.

Cand se va protesta impotriva ciobanului sa ma anuntati si pe mine.Pana atunci....Dumnezeu cu mila !!! :worthy:

Sper ca iti dai seama ca vorbesti doar prostii.

bine spune Adrian ca vorbesti prostii.. desii cainii sunt certati intre ei... sa spunem ca alea 2.000 o sa le imparta moflea si cu ai lui , sau care merg acum pe la meciuri.. si in alte sectoare isi ia ellias cu ai lui sa vezi pe unde sar oiile sa fuga :)) sa fim seriosi.. in afara de sud Steaua , mai merge cineva la interventii?

libertate peluzelor!

Din cate vad prin ultimile poze de la meciuri SUD-ul a cam inceput sa prind din nou viata.

Foarte impresionat sa vad asta , pe langa faptul cat sa chinuit bkL sa il distruga tot revine.

Stie careva daca mai sunt bilete ?

ultimele doua meciuri ale campionatului sunt si cele pe care mi le doresc enorm sa le castigam. orice ar fi, o victorie impotriva cainilor e o mare bucurie pentru orice stelist. si de cand CFR-ul fura mai ceva ca pdl-ul la alegeri, imi doresc enorm sa ii vad pe bozgori revenind la derbiurile lor cu industria sarmei campia turzii!

in plus, daca ia si vasluiul campionatul, ma declar chiar multumit. nu sunt un fan al lui porumb boy, dar trebuie sa recunosc ca la Vaslui se face treaba buna. asta e adevarul, ce sa mai...

Pronosticul meu este ca o sa avem maxim 2 echipe in EL anul asta.

salut, scuze de offtopic, dar..daca stiti pe cineva care vinde bilete la meci (de preferat P2), da-ti un pm cu un telefon ceva, am nevoie..(accept si extrapret REZONABIL :) ) mersi frumos.

"Ne vom ocupa personal de acesti bisnitari, pentru că nu este posibil ca la un stadion atat de mare suporterii Stelei să intampine probleme la achizitionarea biletelor. Deja ne-am pus baieti pe la stadion, iar de maine ii vom alerga bine de tot pe cei pe care ii vom depista că vand bilete la suprapreț", a declarat liderul galeriei, Gheorghe Mustață, pentru ProSport.

Vrajeala, sunt mana in mana cu ei.

In ceea ce priveste meciul si rezultatul final, Steaua este favorita. Dinamo se taraste sa termine campionatul. Conditia fizica precara si lotul subtire de jucatori au contribuit din plin la aceasta stare de lucruri.

Steaua pare mai puternica din mai multe puncte de vedere. A ramas mai "verde" decat Dinamo pe acest final de campionat.

Rezultat final: 2-0. Martinovici va marca de doua ori.

salut, scuze de offtopic, dar..daca stiti pe cineva care vinde bilete la meci (de preferat P2), da-ti un pm cu un telefon ceva, am nevoie..(accept si extrapret REZONABIL :) ) mersi frumos.

Cauta pe okazii, e plin de bilete.

Uite ce am gasit eu aici:

4 Bilete Peluza 2, Sector 308 - 30 lei buc sau 1 mil toate 4

6 Bilete Tribuna 2, Sector 340 - 50 lei buc sau 240 toate

Orice s-ar intampla, muie Dinamo!

despre galerie si suporteri nu imi permit sa comentez cat timp eu stau acasa si nu merg la meci. Despre jocul din teren, cred ca Dinamo va pastra traditia, din pacate, cum s-a intamplat in ultimul timp, pierd 5,6 jocuri la rand apoi ne umilesc in ultimul hal iar Gigi poarta fularul lor de gat. din pacate presimt ca si la acest meci va fi asa. oare cat va mai dura?

Sign in to follow this  
Followers 0