Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

F.C. Brasov - F.C. Steaua Bucuresti 1-2 (0-2)

F.C. Brasov - F.C. Steaua Bucuresti   34 members have voted

1. 1. Care va fi deznodamantul partidei?

• Victorie F.C. Brasov
      3
    • Meci Egal
      6
    • Victorie F.C. Steaua Bucuresti
      25

Please sign in or register to vote in this poll.

46 posts in this topic

BV_STEAUA.png

Stadion: ''Tineretului'' - Brasov.

STATISTICA MECIURI DIRECTE:

- 85 de intalniri intre cele doua echipe

- 20 de victorii pentru Brasov, 40 de victorii pentru Steaua

- 25 de meciuri incheiate la egalitate

- 83 de goluri marcate pentru Brasov < 143 marcate de Steaua

** Meciul va fi transmis de postul DigiSport.

Edited by blindica

Optimisti baieti... .

Frumos ar fi ca Steaua s-a joace fotbal. ATAT!

Dupa care o s-a aveti ocazia sa-l venerati pe BErbec.

Eu sper sa mai dea Martinovic un gol, sa aiba mai multe date decat marele pacifist Tatu - Falcao. Mai bine zis, Ratao ! :)

Are rost sa ne uitam la meci, sau e bambilici ca in meciul cu Ceahlaul ?

Are rost sa ne uitam la meci, sau e bambilici ca in meciul cu Ceahlaul ?

Tare imi este teama ca asa va arata.

joaca strategic Stoichita :)

Pana la meciu cu dinamu mai este hop-ul asta de trecut.

Oricum are meci greu la Brasov aia inca mai sunt pe la retrogradare si nu prea cred ca vor prin Liga II. 0-1 cel mult avand in vedere ca nu marcam mai mult de 1 gol mai mult ca adversarul ( uitati-va la statistica din ultimile meciuri ). :thumbdown::ce_oameni:

Stati linistiti, e meci de 2 asta, Steaua "nu are cum sa piarda tocmai acum". :)

In afara de blatul cu CFR Cluj, Brasovul a luat puncte tuturor echipelor din prima parte a clasamentului (Vaslui, Dinamo, rapid). Daca nu sare Jiji cu banii, o sa faca maxim egal...

Si eu zic ca Steaua se incurca. Brasovul e o echipa buna, cu sau fara Ilijoski, plus ca vor fi si ei motivati, de altii care nu doar se lauda la TV. Prevad ca suporterii adevarati vor fi treziti din visare astazi, iar Gigi va juca derby-ul cu Dinamo pe un stadion gol.

Brasovul par genul de echipa care alterneaza evolutii bune cu cele slabe, au deja doua victorii la rand deci e de asteptat oarecum sa vina un meci slab pentru ei.

Cota pe victoria Stelei a scazut "dramatic" la acest meci, de la 2.1 undeva la 1.60, semn ca s-a pariat la greu pe Steaua. Nu stiu daca e un meci asa de sigur. Cred ca va conta foarte mult strategia pe care o va folosi dinamovistul Badea, Brasovul este o echipa care de regula, incaseaza destul de putine goluri acasa si daca se apara pe azi pe doua linii, Steaua ar putea intampina dificultati reale in atac.

Nu joaca Ilijoski la stegari, dar va fi in teren Felgueiras, portarul imprumutat de la Braga, care in ultimile 6 partide nu a incasat decat 3 goluri. Un portar care in opinia mea, nu este cu nimic mai prejos decat Tatarusanu. Daca ne gandim la ce eficienta au atacantii Stelei in ultimele meciuri ... se anunta probleme.

In orice caz, un meci de calitate cred ca este cam exclus. Daca va castiga Steaua, cel mai probabil o va face la un scor strans, printr-un joc prudent si lipsit de farmec si stralucire.

@ ssinpadureacualune

Nu are cum sa joace derbiul cu stadionul gol, pentru ca ciobanul si-a luat masuri : a pus biletele la vanzare din timp si din cate se pare, s-ar fi dat deja 15.000, iar pana la ora meciului de la Brasov e posibil sa se mai dea macar 5.000.

Edited by Stryker

In afara de blatul cu CFR Cluj, Brasovul a luat puncte tuturor echipelor din prima parte a clasamentului (Vaslui, Dinamo, rapid). Daca nu sare Jiji cu banii, o sa faca maxim egal...

Veniti la meci? De cei din AISS Brasov zic.

si eu cred ca bate Steaua, dar din cauze total extrasportive. sunt curios pe cine mai transfera de la Brasov, ca sa mascheze blatul ?!

Merg pe x2 , daca stam sa comentam pe "ra"Tatu nu ajungem niciunde :) daca a ajuns sa inscrie Martinovic mai multe goluri ca el va dati seama ce atacant de rasa avem.

Daca va juca cu tatu rusescu in atac vom inscrie din faza fixa :)

Forta Steaua, respect fanilor adevarati.

Veniti la meci? De cei din AISS Brasov zic.

Majoritatea nu. De unul singur stiu sigur ca se duce, in rest nu cred ca mai merge nimeni. Eu, unul, cu siguranta nu ma duc.

Edited by MoWeed

Majoritatea nu. De unul singur stiu sigur ca se duce, in rest nu cred ca mai merge nimeni. Eu, unul, cu siguranta nu ma duc.

O atitudine corecta ,Mo!

Felicitari tuturor celor care nu mai legitimeaza mocirla si balciul din fotbalul romanesc prin prezenta la meciuri !

Edited by danimarcu

Am auzit eu bine sau Martinovici are mai multe goluri ca Tatu? Si a dat 3 consecutiv daca nu ma insel. Tatu e preferatul pseudopatronului si Martinovici era sa fie dat afara in suturi.

Baaa, e 2-0 pentru Steaua?

Cine e penibili???

Protestatarii eeeee!!!

fular-campionii

Groasa treaba la finalul partidei pentru nea Gigi , are in cont vreo doua felatii pana acum.

Totusi, Brasovul de ce joaca asa, nu are nevoie de puncte?

Zic si eu...

Eu sper sa mai dea Martinovic un gol, sa aiba mai multe date decat marele pacifist Tatu - Falcao.

Dupa cum spuneam. Guru mic ce sunt! :)

Sign in to follow this  
Followers 0