Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

Euro 2012

EURO 2012   59 members have voted

1. 1. Pe cine pariezi ca va castiga EURO 2012?

• Polonia
      1
    • Grecia
      1
    • Rusia
      1
    • Cehia
      0
    • Olanda
      9
    • Danemarca
      0
    • Germania
      18
    • Portugalia
      3
    • Spania
      15
    • Italia
      2
    • Irlanda
      0
    • Croatia
      1
    • Franta
      1
    • Anglia
      7
    • Ucraina
      0
    • Suedia
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

620 posts in this topic

Fields of Athenry ... absolut fascinant.

Hehe. Cine stie, cunoaste.

:wub:

Edited by *Alecs*

Up the IRA , dupa cum ar spune cantecul.

Am pariat inainte de meci pe faptul ca Irlanda nu va mai inscrie niciun gol la acest Campionat European si pana acum se pare ca am ales bine.

Irlanda are suporteri, dar nu are echipa, in afara de Shay Given care a avut 11 interventii salvatoare aseara, restul jucatoriilor au fost aproape inexistenti ... 2 suturi pe poarta si unul pe langa, e drept ca au jucat cu Spania, dar parca au fost prea neputinciosi si resemnati.

Parerea mea e ca Irlanda si-a "consumat" norocul cand a dat de Estonia la baraj. Nu stiu cum au reusit ei sa ajunga cap de serie acolo, dar in felul asta au evitat pe Turcia, pe Bosnia si pe Montenegru, 3 echipe in fata carora nu cred ca ar fi avut vreo sansa.

De partea cealalta Spania a facut ceea ce stie, si-a dominat adversarul si a obtinut o victorie lejera.

Cu 66% posesie, 20 de suturi, dintre care 15 pe poarta, spaniolii au facut cel mai bun joc de la acest Euro.

Urmeaza o mai mult ca sigura o victorie a Italiei cu Irlanda si o destul de posibila victorie a Spaniei cu Croatia in aceasta grupa.

Edited by Stryker

E oficiala treaba, TVR va transmite toate meciurile de la Euro care au mai ramas. :D

Multe au mai ramas :)). Decat Franta-Ucraina mai era transmis doar de Dolce. Din sferturi transmiteau oricum ambele.

Nu stiu cum merg treburile in televiziune, daca sunt manageri sau asa ceva, dar Dolce a avut o tactica geniala pentru acest Euro. De la inceperea turneului au stiut ca pentru ei contau doar primele 2 etape, restul meciurilor fiind transmise in paralel, deci majoritatea audientei mutandu-se pe TVR. I-au **** in ultimul hal pe cei de la TVR la imagine in primul rand si au facut si audienta in primele meciuri, probabil mult peste ce au trait pana acum.

Ma asteptam la mai mult din partea Ucrainei, dupa meciul bine jucat cu Suedia. Dar e evident ca e cateva clase sub Franta ca nivel si ca unica lor posibilitate era sa stea in aparare pentru 0-0, si asa aveau ceva probleme in prima repriza si scapau la limita. Insa de cum s-au deschis un pic (mare eroare tactica), superioritatea tehnica absolut umilitoare in duelurile individuale 1-1 a francezilor a fost suficienta ca sa le dea bine.

Gol Liverpool.

Gerrard cel mai bun mijlocas din lume. Am mai zis ?

Sa moara toti ronnie si dryvalyk de suparare. :D

aha tocmai mor, doar de ras nu de altceva, cum dracu sa piarda echipa unde joaca mascariciu caroll:)):)):)):)):))

ronnie scoala dracu ma ca pierde anglia:)):)) a dat caroll gol si tu dormeai:)):))

Nu reusesc sa inteleg cum isi permite Anglia luxul de a tine ca rezerva pe cel mai bun atacant pe care il au, si ma refer la Walcott. Si-a aratat clasa cand a intrat, din pacate se pare ca s-a accidentat, sper sa nu fie grav.

jur ca la euro asta totul e pe dos.

gol torres, carroll si acum welbeck eurogol.

PS si lasand la o parte exagerarile, pe Welbeck l-am vazut pe viu de cateva ori si imi place f mult cum controleaza mingea, parca i se lipeste de picior uneori... Poate sa mai creasca baiatul, are si plasament, cel putin asa mi s-a parut

1. cine nu a inteles ce am mancat eu aici sa mai citeasca o data

2. daca pescarusu cu codita incerca executia lui Danny facea entorsa

3. Tre' sa fii Gerrard ca sa ratezi asa din 6 metri:))

In rest noapte buna sa fiti iubiti:)):))

Gol Liverpool.

Gerrard cel mai bun mijlocas din lume. Am mai zis ?

I-a furat din gheata golul lui Chamberlain. Walcott joaca la Arsenal la ce v-ati fi asteptat? :D

Ce ziceati pe aici de Welbeck? :)

Mijlocul si atacul au functionat azi, au tinut mai mult de minge, au pasat eficient, creat faze frumoase, dar apararea a fost terrybila. Si tocmai la faze fixe. Daca s-a observat, dupa ce a primit cele doua goluri, Hart n-a mai lasat nicio centrare pe mana fundasilor si a iesit el sa boxeze.

Golurile unul si unul, un cap ca la carte, un sut interesant, iar cireasa a pus-o Welbeck cu golul turneului.

Cu toate astea, Hodgson cred ca abia cu Ucraina va gasi primul 11 ideal. Partea dreapta mi se pare punctul slab. Johnson a fost si azi depasit total, daca cu Franta erau Ribery si Nasri, acum a fost Olsson care joaca la...Blackburn. Iar Milner e un jucator care stie sa distruga, daca Walcott nu s-a accidentat rau, trebuie sa inceapa cu el. Insa cea mai mare dilema e in locul cui intra Rooney.

Come on England!

Edited by *Alecs*

Nici aici nu renuntati la rivalitatea United-Liverpool-Arsenal ! :D

Oricum, faine golurile lui Caroll si Welbeck.

Meci frumos, inspre foarte bun. Pacat de Suedia, chiar a aratat azi mai mult decat alte echipe ce se vor califica mai departe la Euro.

Nu ii va servi de prea mult lui Hodgson 11-le ideal, cred... ca daca termina pe locul 2 in grupa (de asteptat, Franta e peste) da de Spania, si (chiar la modul obiectiv) nu vad ca ar avea forta necesara pentru a trece. E drept ca s-au vazut surprize dar.... mijlocul Angliei si zona de aparare sunt slabute, cand dau de Xavi/Iniesta/Silva/Fábregas cam greu....

Anglia (cu o echipa mai slaba ca cea de azi) a batut Spania (cu aceeasi echipa de acum de la Euro minus Villa) intr-un amical din noiembrie pe Wembley, 1-0. Orice se poate intampla, a demonstrat-o si Chelsea.

Dar pana acolo, mai e o etapa de jucat.

Eu spun ca Spania nu va avea un meci usor cu Anglia .

Daca bat Ucraina, englezii o sa aiba un moral bun, incredere. Mai revine si Rooney.

Ce-i drept, un meci Spania-Anglia indiferent de rezultat ar fi un veritabil spectacol, si cu siguranta cu multe goluri (in contradictie cu acel amical cu doar 1-0, mie mi se pare ca ambele joaca ofensiv ca stil si ca punctul lor forte e atacul). Sa speram ca se va ajunge la el.

Ce diferenta este intre ronine si nostradamus? Welbeck tati!

Daca e Torres in forma, pe Spania n-o opreste nimeni. Poate Germania. Asta este singurul lucru care lispeste la jocul Barcelonie si al Spaniei: un atacant. Si Torres este un varf de superclasa.