Sign in to follow this  
Followers 0
George Stan

Steaua - Middlesbrough - semifinala UEFA 1-0

661 posts in this topic

Ia fiti atenti aici ce a putut sa declare Matthew Bates:"Am fost dezamãgiți pentru cã am primit un gol din neglijențã dupã ce am adormit puțin. Aveam prea mulți jucãtori în careu și nu suficient de mulți la marginea careului." Asta cred ca era prea ametit de frumusetea romancelor si nu a vazut ca Steaua a dominat partida de la un capat la altul.Sa zica mersi ca nu au luat mai multe goluri.Sunt curioasa ce-ar fi spus atunci...

@Sexystelista

Probabil ca ar fi spus ca au primit doua, trei, x goluri din cauza ca au fost obositi putin.

Oricum Steaua a facut un meci mare si nu pare echipa care sa ia 2 goluri si sa nu inscrie nici unul.

FORZA

La retur abitrul delegat de UEFA va fi cheia meciului. Daca ne trimite un arbitru care da cu usurinta cartonase galbene atunci am pus-o, ai nostri e posibil cu gandul sa nu piarda finala sa joace ceva mai prudent (si asta ar putea afecta jocul nostru pe ansamblu) la fel si pentru cei care nu au si ar lua acum cartonase de frica unei eliminari. Daca insa UEFA trimite un arbitru care lasa jocul liber si permite un joc fizic, britanic atunci se vor acorda f. putine cartonase si ai nostri nu ar mai avea grija asta in cap si s-ar putea concentra total la joc. Sa nu mai zic ca e nevoie sa fie si corect arbitrul. Dar vom trece peste toate, doar a vazut toata Europa ca Steaua e net mai buna si e pacat ca UEFA sa sacrifice spectacolul unei finalei si sansa celor mai bune echipe din competitie sa se lupte pentru trofeu doar de dragul de a fi acolo cateva mii de betivi si ceva dolarei in plus de la drepturi de televizune. Desi sunt sigur ca Steaua nu e Tska Moscova si va atrage mult mai multa atentie si audienta o finala Steaua-Shlacke/Sevilla decat a facut-o Sporting-Tska anul trecut pentru ca acum ar fi in finala o echipa dintr-o tara de top si o fosta campioana europeana care sigur pentru microbisti e mai tentanta decat Boro (mai putin pentru fanii englezi) care in 128 de ani participa si ei a 2-a oara intr-o cupa Europeana.

FORZA Steaua !

Atunci sa fie delegat Stark....ca ala a lasat jocu mai liber decat se putea in Giulesti...

Un meci foarte bun al Stelei, pregatit excelent de catre Olaroiu, exact cum ma asteptam, Dica si-a aratat inca o data valoarea, daca mai era nevoie, o coregrafie superba a galeriei, care trebuie felicitata. Din pacate in retur va fi greu tinand cont de jucatorii care ar putea fi suspendati pentru finala, si anume, Ogararu, Goian, dar mai ales Radoi si Dica. Sper din tot sufletul ca cei patru sa nu ia galben in retur pentru ca ar fi nedrept in primul rand pentru ei sa nu poata juca finala. Dar sper sa fie un arbitraj corect ca cel din meciul cu Lens, si nu un arbitraj ca cel de aseara. Sunt sigur insa ca in Anglia vom avea 2 adversari, atat pe Middlesbrough, cat si arbitrii, ca sa nu mai zic de atmosfera. Insa sunt sigur ca Steaua va fi ma buna decat toate acestea si va obtine calificarea.

@razvan1983

Nu as merge chiar asa departe si sa afirm ca arbitrii ne vor fi adversari. Hai sa nu cautam scuze. Asta e treaba cateilor si a aviarilor. Pana acum nu am avut parte de arbitraje ostile. Chiar daca am luat cateva cartonase galbene in plus, nu poti spune ca in vreun meci am fost dezavantajati.

FORZA

@razvan1983

Nu as merge chiar asa departe si sa afirm ca arbitrii ne vor fi adversari. Hai sa nu cautam scuze. Asta e treaba cateilor si a aviarilor. Pana acum nu am avut parte de arbitraje ostile. Chiar daca am luat cateva cartonase galbene in plus' date=' nu poti spune ca in vreun meci am fost dezavantajati.

FORZA

Nu caut scuze la o eventuala eliminare, daca la asta te referi, dar e greu ca la acest nivel o greseala de arbitraj sa nu fie decisiva. Sper sa ma insel eu dar cum am mai spus sper ca noi sa fim mai buni si sa trecem si peste asta. Si nu sari asa repede in apararea arbitrilor, vei vedea in retur. Si daca si in retur arbitrul va da cartonase galbene asa aiurea lui Radoi, Dica sau Goian si acestia vor lipsi in finala? Eu nu spun ca vor fi greseli intentionate si deja pregatite, cum sunt la noi in campionat, dar pe mine chiar nu ma intereseaza atata timp cat acele greseli ne vor costa. Sa speram normal ca nu va fi cazul.

@razvan1983

Tu ai afirmat ca in Anglia vom avea doi adversari, pe Boro si arbitrii.

E o diferenta intre a-mi fi frica de eventualele greseli ale arbitrilor si a merge cu ideea ca vom avea un arbitraj ostil. De chestia asta ne-am molipsit din Div. A (pe buna dreptate).

Si oricum referindu-ne la arbitraj trebuie luate in considerare toate cazurile posibile :

1. impartial - ideal

2. ne dezavantajeaza intentionat (sper sa nu se intample)

3. dezavantajeaza intentionat adversarii nostri

4. greseste NEINTENTIONAT in defavoarea noastra

5. greseste NEINTENTIONAT in favoarea noastra

3 din 5 variante ne convin. Si din moment ce cu siguranta nu va arbitra Corpodean, Serea, deaconu... nu avem motive sa facem referire de pe acum la arbitri.

PS: nu sar in apararea arbitrilor, dar nici nu o sa incep sa ii consider ostili inainte sa ii vad cum ne arbitreaza si mai ales, inainte sa aflu cine vor fi acestia.

FORZA

"Programul Stelei

2006-04-12 21:00:00

Cupa UEFA, 20 aprilie

Steaua - Middlesbrough

Etapa a 24 -a, 22 aprilie

Steaua - Farul

Cupa UEFA, 27 aprilie

Middlesbrough - Steaua

Etapa a 25-a, 28-30 aprilie

Steaua - Rapid

Restanţă, etapa a 20-a, 3 mai

Steaua - Pandurii

Etapa a 26-a, 5-7 mai

Gloria - Steaua

Cupa UEFA, 10 mai

Finala

Etapa a 27-a, 12-14 mai

Steaua - CFR Cluj

Restanţă etapa a 23-a, 17 mai

FCM Bacău - Steaua

Etapa a 28-a, 19-21 mai

Sportul - Steaua

Etapa a 29-a, 2-4 iunie

Steaua - Jiul

Etapa a 30-a, 7 iunie

FC Vaslui - Steaua"

sursa-site adiacent gsp, dar totusi frumos program, nu? :wink: :wink: :wink:

Baieti nu fiti asa de optimisti pt ca boro nu e gloria , da bine inteles ca avem prima sansa da mai avem un hop de trecut si sa speram ca o sa il trecem cu bine>.

Daca Boro ar fi Gloria,mi-ar fi teama.Pentru ca stiu ca e posibil sa nu ne motivam atat de bine,stiind ca ne inferioara valoric.Cu Boro altfel sta situatia.Si mai stiu ca i-am avut la degetul mic la Bucuresti.

@ Virgil

Si pe Rosenborg i-am avut la degetul mic chiar in Ghencea... Mie de asta imi este frica! E adevarat ca de atunci am castigat multa experienta si sper sa stim s-o folosim in retur.

Da,dar daca am fi avut 1 - 0 acasa si nu 1 - 1,ne-am fi plimbat putin prin CL,am fi adunat milioanele si abia dupa ne-am fi continuat marsul triumfal spre trofeul UEFA.

Da, tot raul spre bine! Probabil daca ne calificam in CL, am fi fost eliminati din grupe si lumeab ar fi uitat repede de Steaua. Acum, suntem cu un pas in finala UEFA si orice cat de cat cunoscator de fotbal din Europa va tine minte mult timp performanta Stelei.

Da, tot raul  spre bine! Probabil daca ne calificam in CL, am fi fost eliminati din grupe si lumeab ar fi uitat repede de Steaua. Acum, suntem cu un pas in finala UEFA si orice cat de cat cunoscator de fotbal din Europa va tine minte mult timp performanta Stelei.

Am fi fost eliminati de pe locul 3 si mergeam in UEFA

2379_boro3.jpg

"Boro a avut posesia si a fost aproape sa inscrie în mai multe rinduri la inceputul reprizei a doua. Steaua a avut prospetime, in timp ce Boro a parut obosita, un lucru care poate fi explicat doar prin programul incarcat.”

(Spicuire din presa engleza)

Imagine:www.gsp.ro

Sper sa castigam Cupa UEFA sau macar sa ajungem in finala :wink: ...m-ar face sa ma pot uita mai linistit ca CM 2006 Germania l-a care nu suntem calificati :(

Weekendul asta plec in Germania pt 1 luna si nu stiu daca o sa reusesc sa vad returul...fac tot posibilul sa gasesc un net club, ca la televizor nu prea cred ca o sa-l transmita. Sper din tot sufletul sa-i batem sau sa facem un 2-1 pt ei  :twisted:. Meritam finala...meritam cupa...FORZA Steaua !

Mi se pare ca-l da DSF-ul returul(cel putin asa am aflat de pe alt site),daca nu,ai sanse cu TVR sau TVRI(daca l-or da)!

Sper sa castigam Cupa UEFA sau macar sa ajungem in finala :wink: ...m-ar face sa ma pot uita mai linistit ca CM 2006 Germania l-a care nu suntem calificati :(

Nici in 86 nuu eram calificati la mondiale!

Da, tot raul  spre bine! Probabil daca ne calificam in CL, am fi fost eliminati din grupe si lumeab ar fi uitat repede de Steaua. Acum, suntem cu un pas in finala UEFA si orice cat de cat cunoscator de fotbal din Europa va tine minte mult timp performanta Stelei.

NU am fi fost eliminati deloc , ne calificam de pe locul 2 sau chiar 1 ,depindea de grupa . Anul trecut ne-a eliminat Villareal , acum joaca semifinala UCL sa speram ca si Steaua sa faca la fel la anul care vine .

cu observatia ca spre deosebire de ei...noi ne vom califica in finala...ei fiind eliminati anul trecut in semifinale

cu observatia ca spre deosebire de ei...noi ne vom califica in finala...ei  fiind eliminati anul trecut in semifinale

Asa sa fie :)

Da' date=' tot raul spre bine! Probabil daca ne calificam in CL, am fi fost eliminati din grupe si lumeab ar fi uitat repede de Steaua. Acum, suntem cu un pas in finala UEFA si orice cat de cat cunoscator de fotbal din Europa va tine minte mult timp performanta Stelei.[/quote']

NU am fi fost eliminati deloc , ne calificam de pe locul 2 sau chiar 1 ,depindea de grupa . Anul trecut ne-a eliminat Villareal , acum joaca semifinala UCL sa speram ca si Steaua

Eram in grupa cu Real Madrid, Lyon si Olympiakos, iar la ora aceea nu cred ca reuseam mai mult de locul 3.

Da' date=' tot raul spre bine! Probabil daca ne calificam in CL, am fi fost eliminati din grupe si lumeab ar fi uitat repede de Steaua. Acum, suntem cu un pas in finala UEFA si orice cat de cat cunoscator de fotbal din Europa va tine minte mult timp performanta Stelei.[/quote']

NU am fi fost eliminati deloc , ne calificam de pe locul 2 sau chiar 1 ,depindea de grupa . Anul trecut ne-a eliminat Villareal , acum joaca semifinala UCL sa speram ca si Steaua

Eram in grupa cu Real Madrid, Lyon si Olympiakos, iar la ora actuala nu cred ca reuseam mai mult de locul 3.

Doar Lyon era cu adevarat tare. Real stim cum totii ca e la pamant iar grecii sunt de duzina.

Off-topic: "Nu ești Germania!"

Theodor Jumãtate

Radicalii de extremã dreaptã asediazã "naționala". Nu vor negri în echipã, mai ales la un Mondial pe teren propriu, și atacã într-o campanie rasistã agresivã. Primul țintit a fost Owomoyela, care nici mãcar nu e nãscut în afara Germaniei, ci la Hamburg. Este vinovat pentru cã are tatã nigerian!

Ultima victimã a NPD, Partidul Național Democrat, a fost Asamoah. Atacantul lui Schalke e ghanez, naturalizat în 2001, și poartã tricoul Mannschaft-ului. De neacceptat, afirmã naziștii, care au realizat un fotomontaj cu un cimpanzeu în locul portretului jucãtorului. Mesajul, la fel de dur: "Gerald, nu ești Germania. Tu ești Chita, o maimuțã!".

Imaginea a apãrut pe Internet, dar a fost transpusã și pe afișe, împãrțite în cîteva cartiere din Berlin. ªi totuși, Poliția nu e alarmatã: "Nu este o instigare la urã rasialã!".

www.gsp.ro

A ajuns sa-mi fie sila de UEFA,priviti cum este tratat un jucator de culoare care joaca pt Germania de catre nemti,iar noi mereu suntem in vizorul lor ca suntem "rasisti".Daca exista un incident in meciul de joi acum eram rasi !!! sa le fie rusine ca in alte parti trec cu vederea...

Sign in to follow this  
Followers 0