Sign in to follow this  
Followers 0
shack3r

article_31479

18 posts in this topic

Steaua are meciuri grele pana la final, dar poate castiga campionatul. Problema e ca eu nu stiu daca chiar imi doresc foarte tare sa il castige..

Program:

- Vaslui(acasa, ****)

- Rapid (deplasare, *****)

- Petrolul (acasa, **)

- Chiajna (deplasare, ***)

- Ceahlaul (acasa, **)

- Brasov (deplasare, ***)

- Dinamo (acasa, ****)

- CFR (deplasare, *****).

Am apreciat cu ... stelute gradul de dificultate al celor 8 jocuri pe care Steaua le mai are de disputat in acest sezon. Am gresit ?

Sa vina titlul, sa se bucure baietii, nu mai conteaza in ce conditii....

:dry:

CITAT
shack3r:

Steaua are meciuri grele pana la final, dar poate castiga campionatul. Problema e ca eu nu stiu daca chiar imi doresc foarte tare sa il castige..

Nu conteaza ca nu-ti doresti tu, sunt alti 25000 de oameni care vor umple Ghencea la meciul cu Vaslui.

Dar noi continuam in ipocrizie si ne mintim in continuare cu proteste in fata televizorului.

"Nimeni la meci" este o idiotenie, Steaua umple orice stadion din Romania la orice ora.

Ronnie, problema nu e ca ne mintim cu proteste in fata televizorului, problema e ca ne mintim cu proteste pe stadion.

Unde sunt proteste pe stadion ca eu nu vad? Din cate imi aduc aminte in ultimele meciuri din Ghencea echipa a fost incurajata si sustinuta 90 de minute.

Exact. Aici e problema. Din pacate insa, cauza este pierduta.

Edited by ssinpadureacualune

cauza pierduta,razboi pierdut.totul pierdut.ciobanul a castigat acesata batalie.dar nu razboiul.neprevazutul poate juca feste.si hitler a stapanit europa...

satana din pipera are bani, are asa-zisi suporteri, are presa....nu prea vad rezolvari, doar daca din senin justitia in Romania ar incepe sa-si faca treaba, dar sunt prea batran sa mai cred in spiridusi

macar sunt mai tanar decat ala deci poate voi apuca vremuri mai bune daca am noroc

CITAT
Saramago:

Program:

- Vaslui(acasa, ****)

- Rapid (deplasare, *****)

- Petrolul (acasa, **)

- Chiajna (deplasare, ***)

- Ceahlaul (acasa, **)

- Brasov (deplasare, ***)

- Dinamo (acasa, ****)

- CFR (deplasare, *****).

Am apreciat cu ... stelute gradul de dificultate al celor 8 jocuri pe care Steaua le mai are de disputat in acest sezon. Am gresit ?

Foarte corect. Aparent, avem cel mai greu program - mi s-ar parea un miracol sa luam un titlu. Un miracol negru, ca sa fiu exact.

Steaua trebuia sa ia titlul. Cu 10 puncte avans. Dar nu l-a luat din urmatoarele cauze

1. a fost furata de arbitri

2. terenul n-a fost corespunzator

3. vremea a fost potrivnica

4. mingea a fost dezumflata

5. adversarii au facut antijoc

6. huliganii din tribune

7. greaua mostenire lasata de Ilie Stan

8. Stoichita a fost prost sau n-are valoare de Steaua

9. jucatorii au mers la bagaboante / la baut

10. jucatorii sunt niste putori

11. jucatorii n-au valoare de Steaua

12. n-ea Migi are ghinion

Si-uite-asa Steaua va incheia campionatul pe locurile 4-5 (Europa League)

seamana un pic cu sezonul 2007-2008. lipsesc doar acuzatiile de meciuri dubioase si premieri... inca.

Lupta pentru titlu nu cred ca exista. Cel putin in curtea Stelei.

Din cate am retinut din postarea lui Saramago, programul e dificil si ne vom impiedica 100%.

Chiar daca avem un lot echilibrat, mereu se va gasi o echipa mai inferioara care trateaza mai profesionist sportul-rege decat noi si va lua campionatul. Acest lucru se va repeta la infinit.

Sign in to follow this  
Followers 0